Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Nem hűt a klímám :rolleyes: Mai friss dolog... eddig hűtött bár szerintem nem annyira mint vettem de úgy voltam vele, hogy én tévedek tutira. Bekapcsolom, megnéztem, amint benyomom a gombot mind a két venti indul. Nem tűnik sem koszosnak sem rossznak a hűtő. Sziszeg amíg be van nyomva a gombja és nem hűt.... Egy kicsit sem. Idén lett feltöltetve ott mindent jónak talált a számítógép bár 0 gramm volt benne mondjuk ezt nem is értettem igazán.

Mi lehet a hiba oka? Még pár napja érezhetően hűtött mert ki kellett kapcsolnom mert fáztam. Ja meg új jelenség: valami kotyog-kopog a motortérben de klíma nélkül hallottam először és alapjáraton is hallani <_<

Ötlet bármire?

Hááát, a folyamatosan sziszeg, akkor nem nagyon van benne gáz. Az enyémben tuti nincs legalábbis, és folyamatosan sziszeg. Nem is hűt egy fokot se. Valahol szökik a cucc, szerintem méress rá.

A bekapcsoláskori 1-2 mp-es sziszegés egyébként előrejelzi a gáz fogyását. Bár pölö rokon Merciében 4 éve sziszeg a klíma, de úgy képes hűteni, hogy párásodik a szélvédő, kívülről. -_-

Link to comment
Megosztás:

már az enyém is kevésbé hűt, 1 hónap alatt elég sok gáz mehetett ki belőle. Tavaly még jobban bírta, egy nyarat bennmaradt a gáz.

Mennyibe kerül egy tömítés meg hasonlók cserélje, hogy ne szökjön a gáz? 1x meg lett festve, elm. a kompresszornál eresztett és a motor hűtőventillátor alatti részen vmi csatlakozásféleségnél.

Link to comment
Megosztás:

már az enyém is kevésbé hűt, 1 hónap alatt elég sok gáz mehetett ki belőle. Tavaly még jobban bírta, egy nyarat bennmaradt a gáz.

Mennyibe kerül egy tömítés meg hasonlók cserélje, hogy ne szökjön a gáz? 1x meg lett festve, elm. a kompresszornál eresztett és a motor hűtőventillátor alatti részen vmi csatlakozásféleségnél.

A kompresszor tömszelence 4-6 ezer körül, de szervizbe cserével, töltéssel garanciával 40-50 ezer lehet. Ha rutinos a szerviz megnézi miért ereszt a tömszelence (mondjuk lógós a tengely 0,1 mm bőven sok is...), és az okot is megszünteti. A fórumokon olvasgatva úgy tűnik a kompresszor a legkritikusabb, és legköltségesebb pontja a klímának.

Link to comment
Megosztás:

Nem hűt a klímám :rolleyes: Mai friss dolog... eddig hűtött bár szerintem nem annyira mint vettem de úgy voltam vele, hogy én tévedek tutira. Bekapcsolom, megnéztem, amint benyomom a gombot mind a két venti indul. Nem tűnik sem koszosnak sem rossznak a hűtő. Sziszeg amíg be van nyomva a gombja és nem hűt.... Egy kicsit sem. Idén lett feltöltetve ott mindent jónak talált a számítógép bár 0 gramm volt benne mondjuk ezt nem is értettem igazán.

Mi lehet a hiba oka? Még pár napja érezhetően hűtött mert ki kellett kapcsolnom mert fáztam. Ja meg új jelenség: valami kotyog-kopog a motortérben de klíma nélkül hallottam először és alapjáraton is hallani <_<

Ötlet bármire?

Nekem most volt ugyan ilyen: kevésbé hűtött a klíma és valami ketyergett. A ludas a külső ékszíj feszítőgörgőlye volt, nem feszített eléggé, mert a feszítőrésze megadta magát. Kicseréltem, azóta jól hűt a klíma és csend van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én tavaly újíttattam fel a kompresszoromat tökéletesen müködött is a klimám egészen mostanáig.

Most a szerelőm azt mondta hogy a generátort s a kompresszort csapágyazni kellene (nem akart rábeszélni azt mondta még így is elmegy de én nem szeretek bizonytalankodni) így hát le lett szerelve a kompresszorom csapágyazva majd újratöltve. Azóta a hűtési teljesítmény visszaesett, a kompresszor 3000 fordulattól hangos búgó hangot ad mintha valami csúszna vagy súrlódna benne, s már kétszer is előfordult hogy a kuplung nem húzott be nem indult el a kompresszor, majd kb később 1-2 óra elteltével meg simán mintha misem történt volna 50-ből 50-szer elindult.

Valakinek esetleg van ötlete hogy mi okozhatja a fenti problémákat???

Amúgy 2-es fokozaton 10.8 °C

3-as fokozaton 15.5 °C

4-es fokozaton 19 °C-os levegőt fúj be, ez elég silány nem???

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt ugyan ilyen: kevésbé hűtött a klíma és valami ketyergett. A ludas a külső ékszíj feszítőgörgőlye volt, nem feszített eléggé, mert a feszítőrésze megadta magát. Kicseréltem, azóta jól hűt a klíma és csend van.

És ez hol van pontosan ez az alkatrész?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én tavaly újíttattam fel a kompresszoromat tökéletesen müködött is a klimám egészen mostanáig.

Most a szerelőm azt mondta hogy a generátort s a kompresszort csapágyazni kellene (nem akart rábeszélni azt mondta még így is elmegy de én nem szeretek bizonytalankodni) így hát le lett szerelve a kompresszorom csapágyazva majd újratöltve. Azóta a hűtési teljesítmény visszaesett, a kompresszor 3000 fordulattól hangos búgó hangot ad mintha valami csúszna vagy súrlódna benne, s már kétszer is előfordult hogy a kuplung nem húzott be nem indult el a kompresszor, majd kb később 1-2 óra elteltével meg simán mintha misem történt volna 50-ből 50-szer elindult.

Valakinek esetleg van ötlete hogy mi okozhatja a fenti problémákat???

Amúgy 2-es fokozaton 10.8 °C

3-as fokozaton 15.5 °C

4-es fokozaton 19 °C-os levegőt fúj be, ez elég silány nem???

Ötletem sajnos nincs, de a mért értékek eléggé silányak. Nekem klímatöltés után a leghidegebb (LO) állásban, 9-es befújással 8,9 °C-ot fújt. Az igaz, hogy egy hétig csak. :-( Utána elszökött a cucc valamiért.

Link to comment
Megosztás:

Ötletem sajnos nincs, de a mért értékek eléggé silányak. Nekem klímatöltés után a leghidegebb (LO) állásban, 9-es befújással 8,9 °C-ot fújt. Az igaz, hogy egy hétig csak. :-( Utána elszökött a cucc valamiért.

Csak elmentem ma a klímáshoz, s valószínüleg a nyomásérzékelőnél a kábel nem érintkezett, azért rámértek a nyomás megfelelő, a befújt levegő 2-es fokozaton 10°C, azt mondták ez teljesen jó, meg be is hűtötte jól a kocsit. Viszon a klímás szerint nem megy a hűtőventillátorom gyors fokozata, s ezért nagyon melegszik a vizem úgyhogy van újabb megoldandó feladat.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Szükségem lenne a kocsimba klímacsőre ugyanis az enyém kilyukadt sajna!

Próbáltam rengeteg bontót nem sok sikerrel!

Vectra B 96' 1.6 16V

Mot.k.: X16XEL

Alv.sz.: WOL000036V1050275

Előre is köszi segítőkészségeteket!

A csőről tudok képet küldeni mailbe ha kell!

Válaszokat ide vagy mailbe:(gubas@citromail.hu)

Üdv: Sanyi

Link to comment
Megosztás:

hello.Egy kis segítségre lenne szükségem.Klima gondjaim vannak a 2 literes B vectrámmal.álló helyzetben vagy araszolgatás közben a klima felforralja a vízet.klima nélkül semmi gond.mi lehet a baj?annyi mindent hallottam már erről de csak találgatások voltak.esetleg járt már igy valaki?köszi .

Link to comment
Megosztás:

hello.Egy kis segítségre lenne szükségem.Klima gondjaim vannak a 2 literes B vectrámmal.álló helyzetben vagy araszolgatás közben a klima felforralja a vízet.klima nélkül semmi gond.mi lehet a baj?annyi mindent hallottam már erről de csak találgatások voltak.esetleg járt már igy valaki?köszi .

A hűtő(k) előtt, menetirány szerinti jobb oldalon lévő ventilátor működik? Ez tartozik a klímához (is), ennek azonnal kapcsolnia kell, ha bekapcsolod a klímát.

Nekem ez volt a gond, csak nem forralta fel a vizet szerencsére. Viszont az elégtelen hűtés miatt túl nagy nyomás lett a frissen töltött klímában, és valahol egy szelep elengedte a gázt.

Esetedben az is lehet, hogy a motor felőli venti második fokozata sem kapcsol neked, így nem elegendő a motor hűtése. Ha szemben állsz a motorral, az akksitól balra van egy kisebb hosszúkás biztosíték doboz, abban vannak szép nagy 30A-s biztosítékok és relék, amik ezekhez a ventilátorokhoz tartoznak. Egy ellenőrzést megérhet. Egy ilyen 30A-s bizti egyébként 380Ft-ba kerül, én legalábbis tegnap vettem kettőt, szerintem máshol is kb. ennyibe kerülhet.

Link to comment
Megosztás:

Csak vacakol a klímám. A minap mikor a klímásnál voltam azt mondta megfelelő a nyomás a rendszerben, mégis a nyomáskapcsolóm sokszor nem kapcsol, azaz nyitott állapotban van s emiatt nem indul a kompresszorom. Ha rövidre zárom a nyomáskapcsoló csatlakozóját indul a kompresszor a venti, s ha hagyom müködni 5-10 másodpercig akkor már zár a nyomáskapcsoló is (az 1-2 lábon mérve )s visszadugva a csatit megy is a klímám rendesen. Mi az ördög lehet vele ha nem lenne elegendő gáz benne akkor nem kellene bekapcsoljon a nyomáskapcs., vagy mivel a kompresszort beindítom (rövidrezárással) az megnöveli a nyomást a rendszerben s emiatt zár a kapcsoló? Vagy csak simán tönkrement a nyomáskapcs??? Kikészít teljesen.

Nyomáskapcs cseréhez le kell ereszteni a töltetet? Fizethetek megint a töltésért is?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötletet.Megnéztem a biztosítékokat.Mind kettő jó sajnos.Sajnos,mert igy nincs meg a hiba forrás.A klima ventilátor már akkor bekapcsol ha a klimát elindítom,igy azt hiszem ott nincs hiba.Nem tudom okozhatja-e ezt a jelenséget ha fogyóban van a gáz a rendszerből.Elég lassan válik igazán hideggé.De nem hiszem,hogy ettől fel kéne forrnia a víznek.Úgy néz ki,hogy marad a hőség ha nem autópályán megyek.köszönöm még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ötletet.Megnéztem a biztosítékokat.Mind kettő jó sajnos.Sajnos,mert igy nincs meg a hiba forrás.A klima ventilátor már akkor bekapcsol ha a klimát elindítom,igy azt hiszem ott nincs hiba.Nem tudom okozhatja-e ezt a jelenséget ha fogyóban van a gáz a rendszerből.Elég lassan válik igazán hideggé.De nem hiszem,hogy ettől fel kéne forrnia a víznek.Úgy néz ki,hogy marad a hőség ha nem autópályán megyek.köszönöm még egyszer.

Azért érdemes tudni, hogy a klíma hűtő a vízhűtő előtt van. Ha működik a klíma, akkor melegszik a klímahűtő, a rajta átáramló levegő melegebb, ezáltal a mögötte lévő vízhűtőt ez a melegebb levegő kevésbé hűti le. Szóval az normális, ha klímával kicsit melegebb a motor. A kérdés csak az, mennyire.

Elképzelhető, hogy a klímával például semmi gond nincsen, csak a motor hűtése romlott le valamiért. Például lerakódott/elkoszosodott a hűtőd. Ez pedig azt eredményezi, hogy már klíma nélkül is melegebb a motor, mint kellene, de nem veszel észre problémát, még nem forr fel a víz, klímával viszont már igen.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly kétszer töltöttek a klímára, mire rájöttem, hogy a klímahűtő alján található cső csatlakozás nem volt eléggé meghúzva. Azt nem tudom miért. Menet iránnyal szemben bal oldalt ha alá fekszel, van egy alumínium kocka amiben két cső van, és azt hiszem 13-as kulcs fogja. Na azt a csavart én majd egy kört tudtam utánna húzni. Azóta jó.

már az enyém is kevésbé hűt, 1 hónap alatt elég sok gáz mehetett ki belőle. Tavaly még jobban bírta, egy nyarat bennmaradt a gáz.

Mennyibe kerül egy tömítés meg hasonlók cserélje, hogy ne szökjön a gáz? 1x meg lett festve, elm. a kompresszornál eresztett és a motor hűtőventillátor alatti részen vmi csatlakozásféleségnél.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly kétszer töltöttek a klímára, mire rájöttem, hogy a klímahűtő alján található cső csatlakozás nem volt eléggé meghúzva. Azt nem tudom miért. Menet iránnyal szemben bal oldalt ha alá fekszel, van egy alumínium kocka amiben két cső van, és azt hiszem 13-as kulcs fogja. Na azt a csavart én majd egy kört tudtam utánna húzni. Azóta jó.

Nekem múlt héten sikerült beszerelni a Cserbinszky kollegától vett (ezúton is köszi) klíma ventillátort, valamint tegnap felöltettem a gázt is. Nagyon jó lett! Hűt, igazán rendesen, és végre a víz sem melegszik, lévén mennek rendesen a ventillátorok. El se mozdult a vízhőfok mérő üzemi hőmérsékletről.

Tetszett nagyon, végre. :D

Kíváncsi vagyok, meddig fog így működni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem tavaly 6000 pénz volt itt Győrben az új tömszelence bele. Persze én szereltem ki és vissza is.

És nehéz megcsinálni? Enyémben pontosan 0 gramm gáz van. És azt mondták, hogy tömítéseket is érdemes cserélni, azokat be lehet szerezni boltban és ha igen mennyibe kerül? Házilag fel lehet újítani a kílmát? Nehéz volt kicserélni? És azóta hibátlanul működik is? Sorry a sok kérdésért de nincs kedvem ($) tízezreket szerelőnél hagyni ha esetleg én is meg tudom csinálni.

Link to comment
Megosztás:

És nehéz megcsinálni? Enyémben pontosan 0 gramm gáz van. És azt mondták, hogy tömítéseket is érdemes cserélni, azokat be lehet szerezni boltban és ha igen mennyibe kerül? Házilag fel lehet újítani a kílmát? Nehéz volt kicserélni? És azóta hibátlanul működik is? Sorry a sok kérdésért de nincs kedvem ($) tízezreket szerelőnél hagyni ha esetleg én is meg tudom csinálni.

Magát a kompressort vidd szerelőhöz, mert ahhoz szakember kell. Ő rak bele tömszelencét és egy éjszakára nyomás alá teszi. Ha megmarad a nyomás akkor ok, ha nem az gáz, mert akkor a ház illesztésénél ereszt. Kb 12000-ért lehet rendelni javító tömítéskészletet, de 50% , hogy jó lesz, mert ha az idő kikezdte a házat, gondolok itt arra, hogy oxidálódott, akkor jobb inkább kidobni. Én így jártam az elsővel, amit a neten vettem használtam. Jól nézett ki, szépen levolt pucolva, csak éppen semmit sem ért. A legkönyebben úgy tudod kivenni a kompit, hogy kiveszed a szervószivattyút, ami nem nagy munka és utána teljesen hozzá tudsz férni a kompihoz és felfelé ki is tudod venni. Ha biztosra akarsz menni, feltöltik neked gázzal+uv-s olajjal, az uv lámpánál megmutatja, hogy hol is ereszt. Csak ez ugye egy töltés ára. Ha esetleg fejújított kompira lesz szükséged jó áron (ne így legyen!), keress meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Üdv mindenkinek!

Felújított (vagy új) GARANCIÁS klímakompresszort keresek Bp környékén 1996-os x20xev motoros gépemhez.

Ami most a gépben van, abban 2x cseréltek tömszelencét 2, majd 3 hét alatt engedte el a gázt annyira, hogy már nem hűtött. Természetesen meg volt festve, és a tömszelencénél enged most is. Valószínű "lóg" a csapágy, de több Buda környéki klímás szerint is ezek korrekten garanciás (ugye nem beépítési garanciára gondoltam, hanem mondjuk 6 hónapra)felűjítását nem magyon vállalják. Az új a zárójelbe inkább talán csak vágy. 120-150E-et nem adok érte.

Link to comment
Megosztás:

Ma nyomattam kicsit a klímát, hogy átdolgozza a rendszert. Olyan hideget fúj hogy majd meg fagyta. Legalább ezzel nem kell foglalkozni nyár előtt.

Én télen is használom (persze nem annyit mint nyáron), tökéletesen néhány másodperc alatt leviszi a belső párát az ablakokról :D

Link to comment
Megosztás:

Én télen is használom (persze nem annyit mint nyáron), tökéletesen néhány másodperc alatt leviszi a belső párát az ablakokról :lol:

kell is használni mert a nagy :D szakik szerint ki száradnak a tömítések és mikor nyáron a nagy melegben be kapcsolnád láss csodát elment a gáz és nem műkszik .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.