Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

kell is használni mert a nagy :D szakik szerint ki száradnak a tömítések és mikor nyáron a nagy melegben be kapcsolnád láss csodát elment a gáz és nem műkszik .

Egy tizenéves autónál ez sajnos így van. Ha egy fél évig nem használnád a kocsit, majd újra intenzíven használatba vennéd, megvan rá az esély, hogy elkezd szivárogni a kormánymű, szervoszivattyú, elkezd szarakodni a generátor, stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nah kb. 1,5 hete voltam a negyedik(!) klíma szakértőnél (talán itt a fórumon visszaolvasva találtam). A kompresszor szerintük nem ereszt. Kiszerelve nyomáspróbázták. Viszont a másfél évi klíma nemhasználás eredménye hogy a külső hőcserélő kilyukadt, de annyira, hogy füllel hallhatóan sziszegett. Ápr. 4-én megyek vissza átvizsgálásra (benn van a javítási árban). Hát kíváncsi vagyok... még működik a klíma <_<

Link to comment
Megosztás:

Nah kb. 1,5 hete voltam a negyedik(!) klíma szakértőnél (talán itt a fórumon visszaolvasva találtam). A kompresszor szerintük nem ereszt. Kiszerelve nyomáspróbázták. Viszont a másfél évi klíma nemhasználás eredménye hogy a külső hőcserélő kilyukadt, de annyira, hogy füllel hallhatóan sziszegett. Ápr. 4-én megyek vissza átvizsgálásra (benn van a javítási árban). Hát kíváncsi vagyok... még működik a klíma :angry:

Nekem is a tél alatt szépen elszökött a cucc. Megyek hűtős ismihez, ő feltölti, aztán meglátom, milyen hamar távozik újra a közeg. Ha nagyon hamar, akkor nekem is kezdődik a körtúra. :P <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Nekem is a tél alatt szépen elszökött a cucc. Megyek hűtős ismihez, ő feltölti, aztán meglátom, milyen hamar távozik újra a közeg. Ha nagyon hamar, akkor nekem is kezdődik a körtúra. :) :D

Na, előreláthatólag 35 000 Ft-omba fog fájni a klíma javítása. Minden tömítést cserélni kell, plusz a kompresszor csapágyát is. Mondta a szerelő a telefonba, hogy csoda hogy nem állt be eddig. Holnapra el is készülnek vele, töltéssel mindennel együtt.

Öröm-bódottá... :D

Link to comment
Megosztás:

Klíma szagtalanítva. Prevent spray-vel, bár nem tudom meddig lesz hatásos, kételkedem ennek a gombaölő képességeiben. Legalább most nem fúj büdöset.

Kaptam is az alkalmon, megmértem a befújt levegő hőmérsékletét: 6°C. Tavaly óta semmit nem változott, talán egy nagyon kicsit lassabban kezd el hűteni, de hűt rendesen. Mondjuk én használom télen is. Párakiller :D

Link to comment
Megosztás:

Klíma szagtalanítva. Prevent spray-vel, bár nem tudom meddig lesz hatásos, kételkedem ennek a gombaölő képességeiben. Legalább most nem fúj büdöset.

Kaptam is az alkalmon, megmértem a befújt levegő hőmérsékletét: 6°C. Tavaly óta semmit nem változott, talán egy nagyon kicsit lassabban kezd el hűteni, de hűt rendesen. Mondjuk én használom télen is. Párakiller :D

Szeretném én is ezt írni egy év múlva. :D Most, hogy 48e pénz rá ment klímajavításra.

Link to comment
Megosztás:

Klíma szagtalanítva. Prevent spray-vel, bár nem tudom meddig lesz hatásos, kételkedem ennek a gombaölő képességeiben. Legalább most nem fúj büdöset.

Kaptam is az alkalmon, megmértem a befújt levegő hőmérsékletét: 6°C. Tavaly óta semmit nem változott, talán egy nagyon kicsit lassabban kezd el hűteni, de hűt rendesen. Mondjuk én használom télen is. Párakiller :)

Nekem olyan 26 fok! :D Öcsémnek van klíma,ő meg nem használja,mert "utálja"!Hát majdnem pofán vágtam... :D

Gyári benne a klíma Bocsek vagy utólag beépített?

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan 26 fok! :D Öcsémnek van klíma,ő meg nem használja,mert "utálja"!Hát majdnem pofán vágtam... :D

Gyári benne a klíma Bocsek vagy utólag beépített?

Gyári. Tavaly március óta van meg a Veki, nem volt vele probléma mióta nálam van.

Link to comment
Megosztás:

A Vectra A és a Vectra B klíma hűtője, és utastéri fűtésboxa ugyanolyan szerintetek? Van valakinek erről infója?

Kérdezz rá az F-Astrásoknál is hogy az Isuzu dízelnek nem e olyan!Azt is olcsóbban lehet kapni,ha egyre gondolunk...

Link to comment
Megosztás:

Kérdezz rá az F-Astrásoknál is hogy az Isuzu dízelnek nem e olyan!Azt is olcsóbban lehet kapni,ha egyre gondolunk...

Közben három webkatalógusban is megnéztem, az elpárologtató és a klímahűtő az teljesen más.

Tudtam volna szerezni Vectra A 1,7 Isuzuból komplett klíma cuccokat, de ez így esélytelen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Opel Electronic Part Catalog. Ezt használják tudtommal a márkaszervizek is. Meg lehet nézni minden létező alkatrész gyári számát, helyettesítő alkatrészét, stb. (neten rákeresel, megtalálod, létezik magyar nyelven is)

Torrenten megtaláltam, van sokféle, neked melyik van?

Opel EPC 4 2009 PL MULTILANG 4146MB 98 15

Opel Vauxhall GM EPC 4 0 01/2010 4283MB 12 3

Opel EPC 3.01 March 2006 Multilanguage 2 CDs 1178MB 4 X

Opel EPC 4 2009 04 5237MB 4 X

OPEL EPC PL 2CD crack 926MB 4 X

Opel Epc 3 04 2008 rar 2171MB 4 X

Opel EPC 01.2009 - virtual machine image (no install requir 3730MB 3 1

OPEL EPC 2CDs FOR naztee.rar 789MB 2 X

Opel EPC 3 01 2008 2342MB 2 X

Opel Vauxhall EPC4 04/2009 5237MB X 3

OPEL EPC 08 2008 2238MB X X

Opel Epc 0808 rar 2238MB X 2

Link to comment
Megosztás:

Torrenten megtaláltam, van sokféle, neked melyik van?

Opel EPC 4 2009 PL MULTILANG 4146MB 98 15

Opel Vauxhall GM EPC 4 0 01/2010 4283MB 12 3

Opel EPC 3.01 March 2006 Multilanguage 2 CDs 1178MB 4 X

Opel EPC 4 2009 04 5237MB 4 X

OPEL EPC PL 2CD crack 926MB 4 X

Opel Epc 3 04 2008 rar 2171MB 4 X

Opel EPC 01.2009 - virtual machine image (no install requir 3730MB 3 1

OPEL EPC 2CDs FOR naztee.rar 789MB 2 X

Opel EPC 3 01 2008 2342MB 2 X

Opel Vauxhall EPC4 04/2009 5237MB X 3

OPEL EPC 08 2008 2238MB X X

Opel Epc 0808 rar 2238MB X 2

EPC 4 2010-es adatokkal, szóval kb mint a második (B Vectrához igazából lényegtelen hogy 2008-as vagy 2010-es az adatbázis...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.