Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Negyed óra az nem sok egy kicsit?

Még nem mértem 5 perc után. Mikor a klímatisztító sprayt nyomattam, akkor raktam be a hőmérőt, és a sprayn előírt negyed óra után néztem meg. Akkor 6 fokot mutatott. Lehet hogy 5 perc után is már annyit nyomat, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Átvettem öregemtől a vectrát 60000 km-rel :D:)

######a jármű, de a klíma kb 5-6 éve nem működik!

Nem tudom, h cső lyukas-e vagy mi baja lehet.

Csövön hogyan szúrjam ki ha lyukas?

Hogyan jövök rá mongyuk ha a kompresszor rossz?

Klímást felhívtam azt mondata ha a cső lyukas az 100000, vagy hegeszteni :D:(

Segitsetek pls

Előre is kösziiii

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átvettem öregemtől a vectrát 60000 km-rel :D:)

######a jármű, de a klíma kb 5-6 éve nem működik!

Nem tudom, h cső lyukas-e vagy mi baja lehet.

Csövön hogyan szúrjam ki ha lyukas?

Hogyan jövök rá mongyuk ha a kompresszor rossz?

Klímást felhívtam azt mondata ha a cső lyukas az 100000, vagy hegeszteni :D:(

Segitsetek pls

Előre is kösziiii

Inkább vegyél bontott csövet, ha kiderül, hogy tényleg az a baj.

A szakik nem szeretnek bontott alkatrészekkel foglalkozni, nekik az a legjobb, ha újat szerelnek be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átvettem öregemtől a vectrát 60000 km-rel :D:)

######a jármű, de a klíma kb 5-6 éve nem működik!

Nem tudom, h cső lyukas-e vagy mi baja lehet.

Csövön hogyan szúrjam ki ha lyukas?

Hogyan jövök rá mongyuk ha a kompresszor rossz?

Klímást felhívtam azt mondata ha a cső lyukas az 100000, vagy hegeszteni :D:(

Segitsetek pls

Előre is kösziiii

Gratula a gépért! Milyen paraméterekkel rendelkezik? Évjárat, motor, stb.?

A klímával meg elviszed egy értelmes klímáshoz, az pár ezresért csinál rajta egy nyomáspróbát, és megmondja mi a baj.

Link to comment
Megosztás:

Gratula a gépért! Milyen paraméterekkel rendelkezik? Évjárat, motor, stb.?

A klímával meg elviszed egy értelmes klímáshoz, az pár ezresért csinál rajta egy nyomáspróbát, és megmondja mi a baj.

Köszi a segítséget!

2001es, 1.6 16 V digit klíma 4 ajtós comfort felszereltség

nagyon zsííír :D

60000 km tuti mert az öregem újonnan vette :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átvettem öregemtől a vectrát 60000 km-rel :D:)

######a jármű, de a klíma kb 5-6 éve nem működik!

Nem tudom, h cső lyukas-e vagy mi baja lehet.

Csövön hogyan szúrjam ki ha lyukas?

Hogyan jövök rá mongyuk ha a kompresszor rossz?

Klímást felhívtam azt mondata ha a cső lyukas az 100000, vagy hegeszteni :D:(

Segitsetek pls

Előre is kösziiii

Én láttam már olyat hogy haver el vitte 1 márka szerviz-be az autóját olaj cserére novemberben ,meg csinálták de figyelmeztették hogy vmi gond van a klimával .Most el mentünk 1 neve nincs szerv.-be (ismerős) ,le nyomás próbázták a gépet és láss csodát semmi gond,fel töltötték gázzal és hibátlanul működik .Jelzem előző nyáron tökéletes volt ,márka szerviz le szivta a gázt! Ha vissza megy nyernek 1 kuncsaftot +1 balekot .DE nem így lett !!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

2001es, 1.6 16 V digit klíma 4 ajtós comfort felszereltség

nagyon zsííír :D

60000 km tuti mert az öregem újonnan vette :D

Húú, hát azért a 60 000km-ért nem kicsit sárgulok. Nekem épp csak kicsivel több, mint 5x ennyi van benne.

Gratula, és vigyázz rá nagyon!

Ja, tempomat van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok--azt szeretném kérdezni,hogy a belső keringetés gombnak egymagában is működni kell-e?vagy csak ha echo vagy autó gomb megnyomása mellett kell,hogy működjön-----az enyém ha csak a belső keringetés gombot nyomom meg akkor semmit nem csinál

most lett feltöltve--8000ft

1,6 b comfort digi klima

Link to comment
Megosztás:

Nincs köze az eco gombhoz.

Sziasztok--azt szeretném kérdezni,hogy a belső keringetés gombnak egymagában is működni kell-e?vagy csak ha echo vagy autó gomb megnyomása mellett kell,hogy működjön-----az enyém ha csak a belső keringetés gombot nyomom meg akkor semmit nem csinál

most lett feltöltve--8000ft

1,6 b comfort digi klima

Link to comment
Megosztás:

Igen gyakorlatilag elzárja egy lap a bejövő levegő útját. A fokozatokat meg úgy állítod ahogy akarod. :D

Szia-köszi a választ

ha jól tudom a belső keringetésnél,külső levegőt nem enged be.

tehát ha benyomom a gombot,csak a belső levegőt keringeti----és nekem kell beállítani a ventilátor fokozatot?

Link to comment
Megosztás:

A klimám mostanában elég rapszodikusan müködik . Néha tolja a hideget rendesen néha pedig hiába kapcsolgatom nem akar hűteni, ma elvitem klimáshoz hátha kevés bene a gáz elöte be inditotam ment rendesen oda érve leálitotam mire ujra inditotam volna hogy megtudják mérni a nyomást megint nem ment, klimás monta lehet menetzárlatos a kompreszor és nem huzbe de megméri nekem . Felemelte az autot hogy megmérje akkor már megint ment rendesen , monta ember hátha csak akkor nem huzbe ha meleg ere járatuk 1,5 órát hibanélkül szépen kapcsolt ere viszont nem tudtak mondani semit mondták még hogy lehet a vezérlésével van valami gond de nem voltak meggyözöek. Esetleg találkozot valaki hasonló problémával ?

Mert feleslegesen nem igazán cseréltetnék semit. Azt elfelejtetem irni hogy manuális klimáról van szó .

Link to comment
Megosztás:

Igen, az a büdös a gomba. Fertőtlenítő sprayt neki, de ne sajnáld.

Nekem 1 hét után ugyanúgy büdöset fúj be a sprays "fertőtlenítés" után. Lehet a habot kéne megpróbálni, de gondolkoztam már rá hogy klímáshoz viszem el fertőtleníttetni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1 hét után ugyanúgy büdöset fúj be a sprays "fertőtlenítés" után. Lehet a habot kéne megpróbálni, de gondolkoztam már rá hogy klímáshoz viszem el fertőtleníttetni.

Nekem szerencsére bevált a spray. Mondjuk a fél flakont beküldtem dolgozni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem szerencsére bevált a spray. Mondjuk a fél flakont beküldtem dolgozni. :D

? én eddig csak olyan spray-ket láttam amiket ha benyomod, akkor kinyomja a flakon teljes tartalmát. A Loctite márkájú kb 2-3 hétig volt hatásos, a Prevent max 1 hétig, igaz ez utóbbi harmadannyiba is kerül.

Link to comment
Megosztás:

? én eddig csak olyan spray-ket láttam amiket ha benyomod, akkor kinyomja a flakon teljes tartalmát. A Loctite márkájú kb 2-3 hétig volt hatásos, a Prevent max 1 hétig, igaz ez utóbbi harmadannyiba is kerül.

Ehhehe... Ez Lidl-ös. :D :D Volt vagy 700 Ft, még tavaly. Csak akkor nem működött a klíma, így nem is használtam. Most úgy 4 hete befújtam, kíváncsi vagyok, meddig lesz hatásos.

Link to comment
Megosztás:

Ehhehe... Ez Lidl-ös. :D :D Volt vagy 700 Ft, még tavaly. Csak akkor nem működött a klíma, így nem is használtam. Most úgy 4 hete befújtam, kíváncsi vagyok, meddig lesz hatásos.

Unixban lehet kapni Unixos hosszú műanyagcsöves tisztító/fertőtlenítő cuccot 1610Ft környékéért. Ezzel csinálták a klímások most amikor levittem tölteni.

Idáig jó, még nem büdi :D

Link to comment
Megosztás:

Unixban lehet kapni Unixos hosszú műanyagcsöves tisztító/fertőtlenítő cuccot 1610Ft környékéért. Ezzel csinálták a klímások most amikor levittem tölteni.

Idáig jó, még nem büdi :D

Az gondolom a hab, amit a csövön keresztül a szellőzőrendszer csöveibe kell befújni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.