Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

Blitz úrnak :lol: köszönhetően lesznek szép új ajtóim,meg ki tudja még mi,és haladhatunk tovább a Kadettel.Mostanában az Asconánkat csináljuk megy vizsgára.

Próbálom élesztgetni a Kadett Topikot,ez az én dolgom! ;)

mostmárcsak azz lenne a szép, ha felkerülhetne a www.opelclub.hu-s matrica az autódra :roll: :oops: :shock: :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nocsak:

nem tudtam, hogy D Kadett-ből is volt 400-as:

http://www.kadett.400.freehomepage.com/

kadett_400_krant_2.jpg

és az autó még ma is létezik ugyanazzal a rendszámmal:

(http://d-kadettfriends.nl/)

kadett400.JPG

állítólag itt filmen is szerepel egy 400-as találkozón (nem tudom letölteni, így nem láttam, 5 vagy talán 8 perces?)

http://www.xs4all.nl/~djadsl/400treffen.wmv

Link to comment
Megosztás:

várjunk csak, még érdekesebb:

itt azt írja, hogy a 2,4 motor, sebváltó, tengelyek vannak alatta a Manta 400-tól.

Bár No.-ban készült, Dél-Afrikában versenyeztek vele, mivel ott nem homologizált autók is indulhattak néhány versenyen.

Akkoriban, az első versenyeken gondolkodtak azon, hogy talán ez lehet az alapja egy későbbi 4x4-es gépnek, de már egy újabb motorral.

A leírás szerint egész könnyedén megemelte az orrát, mint a TV-ben sokszor bejátszott 500lovas rövid Quattro. A Nissan Rallye-n Tony Pond- míg versenyben volt - tudta is tartani a 2. helyet.

Link to comment
Megosztás:

WOW Berlina! Ez brutál jól néz ki!

Nekem tetszenek ezek a szögletes sárvédőszélesítések, de akkor talán mehetne rá nagyobb kerék. Meg kafán el van tűntetve a lökős is. Az Ascona köténylemez viszont szebb, mint ez. Brutál a mociháztető, tetszik ez a Mantákon látható "VIVA jel", meg a magasítás.

2,4 motor.... Akkor már nem is szeretnék az enyémbe 2000-est :()

Link to comment
Megosztás:

Na ja. Mostanig kerestem mindenfele, de nem találtam sehol sem :(

Figyu Robee, este tartsunk terepszemlét faternál, hogy hogy áll a zöld D, és akkor már legalább tudnánk, hogy miminden kell még.

Hazafelé elugrom érted, aztán csekkin'

Hátha még világosban meg tudjuk nézni :roll:

Nekem nem kell 2,4-es moci, jó lesz a C20LET is :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy kérdésem.

Mi lehetne kezdeni azzal, hogy a hűtővizem hőmérséklete nem akar feljebb menni mint a normál vízhőfokot jelző első beosztás fölé

(a kékszín utáni első vonás).

Azon a vonáson van rajta a vízhőfok kijelző mutatóm, most így a hidegben egy icipicit inkább alatta, mert mikor elérné a vonást a venti bekapcsol és visszahűti.

A termosztátot már kicseréltem, de ez sem volt megoldás, a kijelző is jó.

Talán elment kapálni az NTC ellenállásom?

Milyen NTC elleállás kell bele?

Előre is köszi.

Hali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy kérdésem.

Mi lehetne kezdeni azzal, hogy a hűtővizem hőmérséklete nem akar feljebb menni mint a normál vízhőfokot jelző első beosztás fölé

(a kékszín utáni első vonás).

Azon a vonáson van rajta a vízhőfok kijelző mutatóm, most így a hidegben egy icipicit inkább alatta, mert mikor elérné a vonást a venti bekapcsol és visszahűti.

A termosztátot már kicseréltem, de ez sem volt megoldás, a kijelző is jó.

Talán elment kapálni az NTC ellenállásom?

Milyen NTC elleállás kell bele?

Előre is köszi.

Hali

Az E Kadettomon a termosztátcsere megoldotta a problémát. Újat vettél, vagy bontottat? Mert lehet akkor a bontott rossz...

Amúgy azt honnan tudod, hogy a műszer tuti jó? Mert állítólag (de ezt nálam sokkal jobban tudják itt) azt is el lehet állítani. NTC-ről még nem is hallottam :oops:

Link to comment
Megosztás:

Új termosztátot vettem, a műszer meg szerintem azért jó, mert úgy van megcsinálva, ha a tekercselés elszakad akkor rossz, ha nem akkor meg működik.

Még nem is hallottam, hogy a vízhőfok kijelzőt is lehet állítani.A műszerfal hátulján van egy feszstabilizátor (ez jó mert kimértem),arról jön le neki a megfelelő feszültség, de ezt csak az ntc ellenállás (hőérzékelő) adja neki, ez adja meg, hogy mennyit mutasson. Ez az ntc ellenállás (radiátor jobb oldali alsó csonkjában a csőben van elhelyezve, oda megy be a ventiről két kábel).

Ennek vannak megadva a különböző hőfokhoz adott elleállási értekek.

Ezért érdeklődöm, hogy ha az a hibás, akkor szét kell szednem, ha nem akkor inkább nem piszkálnám.

De ha nem így van, ahogy én írtam akkor szorri, vki igazítson ki.

Egyébként az egészet az:

Opel kadett d 1.2/N 1.2/s 1.3/s 1.6/s 1.8/e

1981 szeptembertől

c. szervíz könyvből vettem.

Csak az ntc ellenállásról szóló dolgokat a műszerfallal kapcsolatos dolgok sajnos nincsenek benne (lerészleteve, csak említés).

Link to comment
Megosztás:

Pedig az lesz a ludas amiről írsz, csak én nem NTC ellenállásként, hanem hűtővíz hőfokjeladóként ismerem, télleg a hűtő oldalában van, és ha olyan mint az én autómban akkor 2db van belőle: 1 a hűtőventilátort kapcsolja, 1 meg a műszernek küldi a jelet a hűtővíz hőfokáról. ez utóbbi lesz a rossz nálad.

Link to comment
Megosztás:

Kadettesek segítsetek!

Vettem egy 1990.12.havi 1.4-es szedánt.

Ezzel a tipussal semmilyen tapasztalatom nincs,szeretnék tanácsokat,trükköket,tipushibákról infót szerezni.Ha tudtok kérlek segítsetek (a legjobban annak örülnék ha az email címemre küldenétek választ:dnbmod@freemail.hu ) Előre is köszi minden segítséget,hozzászólást!

Link to comment
Megosztás:

Kedd este óta újra járóképes a D Kadettom, ami az avataromban is van. :D :P

Öcsémék raktak bele motort még szeptemberben, és Racce járóképessé tette kedden. Tegnap még próbáltunk hűtőt cserélni (mivel ereszt), de sajna egyik hűtőm sem jó ami otthon van :D

Remekül mutat rajta a 15"-ös kerék :D

Elöl még elég hajó, de talán lesznek még keményebbek azok a gátlók :D

Biztosítást kell még kötni rá, meg zöldkártyát szerezni, oszt újra büntethet közúton a betonborotválóm :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.