Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

akkor jó:D csak meg egykét havernak van vekije és az övükébe nemtaláltunk még ient legalábbis itt biztos nem

Most felcukkoltatok, és addig nem nyugszom míg meg nem nézem hogy az enyémbe van-e ilyen!:o Amúgy enyémbe ott az anyósülés felőli légzsák indító is(gyárilag csak vezető felőli légzsák van benne!)

Link to comment
Megosztás:

Addig örülj :o

Csak plusz hibalehetőség és súly :D

Ilyen elektronikai extrákat szeretek:) Pedig van amelyikbe bentvan az olajszint visszajelző is(check control) azokba más az olajteknő, és azon van rajta az ellenőrző. Meg ugye azokba amelyikbe bentvan ez a check controll extra, azokba a kiegyenlítő tartály, ablakmosószintet is ellenőrzi a cucc:) Meg van amelyikbe az is világít ha nincsen bekapcsolva az öv.

Link to comment
Megosztás:

:D hello srácok újabb kérdés:D kesztyütartó felett van egy vezérő egységnek látszó cucc az mi lehet? :) mert amit széttkaptunk vectra abba nemvolt enyémbe meg van és csak néztünk az ott mi mert nemszámítottunk rá

Amit találtál az a CHECK-KONTROLL-nak az elektronikája.

A Check kontrol figyeli az:

-olajszintet

-hűtővízszintet

-féklámpa

-izzók

-ablakmosó folyadék szint

-fékbetét kopás

Ha ráadod a gyújtást akkor a műszeregység bal felső részén jelenik meg 6 ikon amik egy kis idő múlva elalszanak ha jó minden, a jobbról a második pedig csak akkor alszik el ha rálépsz a fékre és működik.

A légzsákra gondolsz? :o

A légzsák indítója a kézifékkar mögött található a műanyag konzol alatt.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen csak a távol keleti piacra készült A vectrában és calibrában van. Ott kötelező. Itthon egy ilyen kapcsolóval szerelt biztonsági öv csatlakozó és övfeszítő cirka 70.000 huf az opeléknél. :o

Nagyon jó helyen van ott ahol van:) De mondjuk én személy szerint nagyon csípném ha minden világítana a műszerfalon mikor ráadom a gyújtást!:D Majd ha bontó fele járok benézek, és keresgélek ilyen check control os cuccokat:)

Link to comment
Megosztás:

Keresek valamit amiről gőzöm sincs, hogy mi lehet! :D

Annyit tudok, hogy kapcsolási rajzon valami 731 vagy P21 a kódja, és szabad fordításban valami "megtett út jeladó/érzékelő" a neve.

Erre kéne a digitális óra-külső hőfok kijelző egyik madzagját rákötni. De hogy mi köze lehet egy idő és hőfok kijelzőnek a megtett úthoz???!!! :o

Link to comment
Megosztás:

Keresek valamit amiről gőzöm sincs, hogy mi lehet! :D

Annyit tudok, hogy kapcsolási rajzon valami 731 vagy P21 a kódja, és szabad fordításban valami "megtett út jeladó/érzékelő" a neve.

Erre kéne a digitális óra-külső hőfok kijelző egyik madzagját rákötni. De hogy mi köze lehet egy idő és hőfok kijelzőnek a megtett úthoz???!!! :o

Valamit találtam az óracsoportnál, de nem teljesen világos, hogy pontosan mi is az.

63470_1289411678.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jah amugy ha ráadom a gyújtást :o jelez fent egy csomó lámpa fékkopás jelző kiegyenlitő tartály visszajelző ablakmosó féklámpa visszajelző olajszint visszajelző :D persze a kiegyenlitő tartályban ami van érzékelő hungaroceles csuszka elvan kopva néha visszajelez:P amugy bécsből lett behozva az autó lehet azért van benne mert ott előirás a fékvisszajelző legalábbis előirás volt hogy mostis az e nemtudom

Link to comment
Megosztás:

A kintieknek mindent bele dobáltak ebbe is benne van a bőrön kívül és az elektromos tetőablakon kívül szerintem minden klima BC gyári ködfényszóró elektromos ablakok fűthető elektromos tükrök ülésfőtés (persze már nemjó) ....

Nem jó az ülésfűtés?

Nézted a képeket amit feldobtam? Nem nagy matek szétkapni, én tuti megpróbálnám a helyedben :o

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nem tudna segíteni nekem valaki abban hogy Vectrából a világításkapcsolót hogyan lehet kompletten kiszedni?? Probálkoztam kiszedni, de túlságosan nem akarom feszegetni mert félek hogy eltörök valamit! :excl: Megnéztem az Így csináld-ot is, abban sajna csak a világításkapcsoló kapcsoló részének a leszedését írja... Igazából azt is próbáltam, de az sem igazán akar összejönni.. :lol: Majd még próbálkozom! Az ok amiért ki akarom szedni mert hogy elszállt a világításkapcsoló világítása s szeretném ha újra működne..

Előre is köszönöm a segítségeteket! :(

Link to comment
Megosztás:

hello nézd meg ezt az oldalt http://www.aty.hu/kek/ rámész a Vectra A világítás k és ottvan le is irja mutatja is

Nem tudna segíteni nekem valaki abban hogy Vectrából a világításkapcsolót hogyan lehet kompletten kiszedni?? Probálkoztam kiszedni, de túlságosan nem akarom feszegetni mert félek hogy eltörök valamit! :excl: Megnéztem az Így csináld-ot is, abban sajna csak a világításkapcsoló kapcsoló részének a leszedését írja... Igazából azt is próbáltam, de az sem igazán akar összejönni.. :lol: Majd még próbálkozom! Az ok amiért ki akarom szedni mert hogy elszállt a világításkapcsoló világítása s szeretném ha újra működne..

Előre is köszönöm a segítségeteket! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.