Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ezt egy cseh koma csinálja, a Calibraclubosok fel is vették vele a kapcsolatot, készséges is volt az ügyben, tudott doksit küldeni a computer funkcióiról (a legújabb verzióban már a magyar nyelv is benne van!), sőt még kedvezményt is ígért csoportos rendelés esetén, csak egy baj van: az hogy elég drága a cucc, átszámítva olyan 70-80e forintban állna meg a vége. B)

Link to comment
Megosztás:

Ejha nem semmi a cuccos... Azt írja hogy semmi más kell hozzá csak maga a BC. Régi ki új be és finish. De miket tudhat ez az új készülék mert a menüje is elég "sűrűnek" tűnik a 2400-as szériához képest, csak épp pontosan nem tudtam kiolvasni mert nem a legjobb a video minősége..

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudjátok mondani hogy a belső szellőző motornak (klímás) az előtét ellenállása befolyásolja-e magát a szellőzés mértékét azaz hogy teljesítmény javulás ezzel javítható-e a szellőző motor felé, ha tehát újra cseréli az ember ezt a 15-20 éves alkatrészt, akár meleg levegő befúvásról van szó, akár magának a klíma hideg levegőjének az utastérbe jutó többlet mennyiségéről? Vagy ha tönkremegy akkor egyáltalán nincs befele levegő keringtetés egy fokozatban sem? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello szia mindenki srácok ki tudja mit jelent Vectra A nál ha a BC nél a 42 es hibakódot adja?

Mimihogymi?

BC-nél nincsen 42-es hibakód, csak ezek vannak:

Fedélzeti komputer hibakódok

167 Tank érzékelő fesz. Alacsony (rövidzár)

168 Tank érzékelő fesz. Magas (rövidzár)

169 Külső hőmérséklet érzékelő rövidzár

171 Külső hőmérséklet érzékelő szakadt áramkör

173 Hamis üzemanyagjel a központi vezérlőegységből

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó énis csak ezekről tudtam B) de hogy mi az a 42 fogalmam sincs:Pde lehet a külső hőmérséklet jeladót jelszi mert összetörött :Pamugy nincs valakinek véletlenül egy eladó?

Mimihogymi?

BC-nél nincsen 42-es hibakód, csak ezek vannak:

Fedélzeti komputer hibakódok

167 Tank érzékelő fesz. Alacsony (rövidzár)

168 Tank érzékelő fesz. Magas (rövidzár)

169 Külső hőmérséklet érzékelő rövidzár

171 Külső hőmérséklet érzékelő szakadt áramkör

173 Hamis üzemanyagjel a központi vezérlőegységből

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt gondom a külső hőmérséklet jeladóval (széttörtek a műanyag felfogató lábai) és igen elég horror árat mondtak rá.. De ha a vezeték megvan és általában ugye pont a csatlakozó résznél szokott kettéválni (az a legérzékenyebb rész, az bal első lökhárító műanyag rögzítési pontjánál) akkor van lehetőség pótolni és kijavítani gyárias állapotúra. Én a Csergőbe vettem egy ú.n. javító szettet direkt ehhez való és minimális forrasztási szaktudással és kézügyességgel megoldható a dolog ! Nekem azóta is hibátlanul működik. Persze plusz új jeladó az kellett hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Itt a kétféle külső hőmérséklet érzékelő amiről beszéltem:

213479-20110419-967WTW.jpg

A 8-as számú az a baromi drága (vagy 18e Ft), onnan ismerni meg hogy egyben van a hozzá tartozó ~20centi vezetékkel (nem szétszedhető), és a vezeték végén van a csatija, ami (ahogy az ábrán is látható) kör alakú.

A másik fajta (a képen a 9-es számú) ovális alakú csatlakozóval rendelkezik, nem tartozik hozzá vezeték, jóval elterjedtebb és olcsóbb is mint az előző, ez csak olyan 2000Ft körül van.

Meg kell nézni hogy a te autódban milyen a csatlakozó (kör alakú vagy ovális) és olyat kell venni. A 8-as számú való elvileg a korai évjáratokhoz (mármint ha gyári a BC-d és nem utólag lett beépítve), a 9-est P-s alvázszámtól, azaz '93-as modellévtől hozza az EPC.

Link to comment
Megosztás:

Itt a kétféle külső hőmérséklet érzékelő amiről beszéltem:

213479-20110419-967WTW.jpg

A 8-as számú az a baromi drága (vagy 18e Ft), onnan ismerni meg hogy egyben van a hozzá tartozó ~20centi vezetékkel (nem szétszedhető), és a vezeték végén van a csatija, ami (ahogy az ábrán is látható) kör alakú.

A másik fajta (a képen a 9-es számú) ovális alakú csatlakozóval rendelkezik, nem tartozik hozzá vezeték, jóval elterjedtebb és olcsóbb is mint az előző, ez csak olyan 2000Ft körül van.

Meg kell nézni hogy a te autódban milyen a csatlakozó (kör alakú vagy ovális) és olyat kell venni. A 8-as számú való elvileg a korai évjáratokhoz (mármint ha gyári a BC-d és nem utólag lett beépítve), a 9-est P-s alvázszámtól, azaz '93-as modellévtől hozza az EPC.

Nekem L-es vázszámú a gépezet, a régi típusú jeladó benne is volt de darabokban szikszózva kendácsolva.. A BC-m gyári kiépítésű. Én az újabb fajta szondát vettem bele kétezer-x forintért plussz egy ún. javító szettett. Ahogy a fotó is mutatja a motortérben található hosszúkás kerek cstekker az ugyanaz vagyis egyfajtát hoz (ha jól tudom) minden évjáratban és ha az nem sérült, meg a vezetékből is maradt akkor össze lehet házasítani a régit az újjal. Legalábbis én így csináltam. Én is szeretem a gyári megoldásokat de 18e az szerintem elég meredek. Az A1-es lökhárító felfogatójába is passzol az újabb jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Ha tönkremegy az előtétellenállás, akkor a szellőzőmotor csak negyedik (legerősebb) fokozaton működik, a többi fokozatban olyan mint ha ki lenne kapcsolva, azaz ilyenkor egyedül a menetszél hozza be a hideg levegőt (feltéve ha nincs belső levegő keringetésre kapcsolva)

Nemrég megérkezett az új 0-km-es előtétellenállásom amit rendeltem, ma ki is cseréltem, mert nem voltam elégedett se a normál se a klíma belső levegő hűtésemmel, mivel 1-2 fokozatban semmi levegő nem jött ill. hűtött. Csak 4-esbe tudtam normálisan lehűteni a belsőt de ugye ez se az ideális állapot. A lényeg csere után ténylegesen, érezhetően megjavult helyreállt a rendes levegő keringésem. Persze a szellőzőmotor is "portalanítva" tisztítva lett és amennyire hozzáfértem a szellőzőmotor alatt lévő belső hűtő/hőcserélő lamelláiról is kitakarítottam 20 év koszát-porát, volt mit.. ! Nem tudom fotón mennyire jön át vagyis látszik az ellenállás kora, persze a koszt leszámítva. A csatlakozók porózusak, a "zöldhas" részen pedig hajszálrepedések voltak stb.. tehát K.O.

Régi (eredeti 21 éves): DSCF9854.jpg

Új: DSCF9838.jpg

Link to comment
Megosztás:

jelenlet nem ir ki semmit átlagfogyaztás ---- ennyi de elvileg az a baja hogy nem kap sebesség jelet hogy megy az autó valaki segíthetne honnan kéne kapnia a jelet abs vezérlőt mondott valaki volt egy bele tettem semmi változás abs persze tökéletesen megy honnan kapja a bc a sebesség jelet?

Mit ír ki? Hogy érted hogy megáll?
Link to comment
Megosztás:

jelenlet nem ir ki semmit átlagfogyaztás ---- ennyi de elvileg az a baja hogy nem kap sebesség jelet hogy megy az autó valaki segíthetne honnan kéne kapnia a jelet abs vezérlőt mondott valaki volt egy bele tettem semmi változás abs persze tökéletesen megy honnan kapja a bc a sebesség jelet?

Huhh, ha jól bogoztam ki amit írtál - írásjelek és tagolás nélkül elég nehéz-, akkor csak az átlagfogyit nem számolja. Pl. a pillanatnyi fogyid az jó? Mert ha ez jó, akkor valóban a sebességjel hiányzik a számításhoz. Én átnézném a BC sárga csatiját is, hátha ott van kontakthiba.

De érdemes lenne az ABS hibakódokat is kivillogtatni:

A diagnosztikai csatlakozó A és K termináljait kell összekötni.

Hibakódok:

16 Bal első solenoid (relé és csatlakozó )

17 Jobb első solenoid (relé és csatlakozó )

18 Hátsó szolenoidok (relé és csatlakozó)

19 Szolenoid áramkörök és relék

25 Hibás szenzor (fogazott gyűrű)

35 Szivattyú relé áramkör

37 Féklámpa kapcsoló (pedálnál)

39 Bal első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

41 Bal első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

42 Jobb első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

43 Jobb első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

44 Bal hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

45 Bal hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

46 Jobb hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

47 Jobb hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

48 Rendszer feszültség alacsony/magas (akkumulátor/generator)

55 Hibás központi vezérlőegység

Link to comment
Megosztás:

Abs nél nemtalált hibát, lehet hogy út jeladó? igen átlag fogyasztás, tankban lévő üzemanyagot jelzi átlag sebességet,átlag fogyasztást nem

Huhh, ha jól bogoztam ki amit írtál - írásjelek és tagolás nélkül elég nehéz-, akkor csak az átlagfogyit nem számolja. Pl. a pillanatnyi fogyid az jó? Mert ha ez jó, akkor valóban a sebességjel hiányzik a számításhoz. Én átnézném a BC sárga csatiját is, hátha ott van kontakthiba.

De érdemes lenne az ABS hibakódokat is kivillogtatni:

A diagnosztikai csatlakozó A és K termináljait kell összekötni.

Hibakódok:

16 Bal első solenoid (relé és csatlakozó )

17 Jobb első solenoid (relé és csatlakozó )

18 Hátsó szolenoidok (relé és csatlakozó)

19 Szolenoid áramkörök és relék

25 Hibás szenzor (fogazott gyűrű)

35 Szivattyú relé áramkör

37 Féklámpa kapcsoló (pedálnál)

39 Bal első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

41 Bal első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

42 Jobb első sebesség érzékelő (Légrés és működés)

43 Jobb első sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

44 Bal hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

45 Bal hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

46 Jobb hátsó sebességérzékelő (légrés és működés)

47 Jobb hátsó sebességérzékelő (ellenállás és csatlakozó)

48 Rendszer feszültség alacsony/magas (akkumulátor/generator)

55 Hibás központi vezérlőegység

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.