Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Wookie.

Ezeket a motorokat vettem meg!

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/opel_vectra_a_fenyszoro_magassag_allito_motor_2db_1703606462.html

Vant itthon 1 pár Carello lámpám! Hát sajna abban a manuális álító bogyós volt!

Remélem a kocsiban lévő Bosch nem az! Mert akkor valami barkácsot ki kell találnom!

Link to comment
Megosztás:

Das ist richtig. Akarom mondani jót vettél, azonban ehhez még hiányzik az összekötő elem, ami egy kb fél-egy centi hosszú, mindkét végén bogyós müanyag elem. Plusz egy egy fekete müanyag gyűrű ami mindezt magán a motoron rögzíti.

Holnap csinálok képet ha nem felejtem el.

A manuális vége meg mind bogyós.

Link to comment
Megosztás:

hello!

Végre egy frankó vectra forum:D

az mitől lehet hogy ma mókázgattam a kocsin és amikor az elakadás jelzőt lepattintottam valami berregést halottam és elkezdett füstölni az elakadás jelző gombja...ha benyomtam akkor abbahagyta gyorsan levettem a sarut és ki volt nekem ékelve az elakadás gombja...szerintetek mitől lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

hello!

Végre egy frankó vectra forum:D

az mitől lehet hogy ma mókázgattam a kocsin és amikor az elakadás jelzőt lepattintottam valami berregést halottam és elkezdett füstölni az elakadás jelző gombja...ha benyomtam akkor abbahagyta gyorsan levettem a sarut és ki volt nekem ékelve az elakadás gombja...szerintetek mitől lehet ez?

Ahogy Wookie is mondta: zárlatos.

Kapcsoló csere és remélhetőleg minden okés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hosszas próbálgatás és nem kis kutakodás után sikerült működőképes interfészt találni a Vekihez amivel sikerült kommunikálni mindennel :)

Amit tud az ECU azt látom (élő adatok is).

Végre :)

Erről mesélj már bővebben is! :) Módosítani is lehet? :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Erről mesélj már bővebben is! :) Módosítani is lehet? :sneaky:

Mit szeretnél módosítani? :)

Ha a "chipre" akkor nem :) Meg abba nem is kontárkodnék bele, azt meghagyom annak aki érti is a dolgát :)

De minden egyéb élő adat az hasznos tud lenni.

Ma pl. egy B vekinél jöttem rá, hogy nem a lambda szonda a rossz (amit már cseréltettek velük), hanem a csati "apa" része ami a kábelkorbácsból jön. És ehhez kellett azt látni hogy nem volt lambda feszültség normálisan.

Amúgy szinte ugyanez, csak a régebbieknél sokkal kevesebb a monitorozható adat:

Link to comment
Megosztás:

Mit szeretnél módosítani? :)

Ha a "chipre" akkor nem :) Meg abba nem is kontárkodnék bele, azt meghagyom annak aki érti is a dolgát :)

De minden egyéb élő adat az hasznos tud lenni.

Ma pl. egy B vekinél jöttem rá, hogy nem a lambda szonda a rossz (amit már cseréltettek velük), hanem a csati "apa" része ami a kábelkorbácsból jön. És ehhez kellett azt látni hogy nem volt lambda feszültség normálisan.

Amúgy szinte ugyanez, csak a régebbieknél sokkal kevesebb a monitorozható adat:

Milyen csatlakozót használsz? Én is kiszeretném olvasni az élő adatokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen csatlakozót használsz? Én is kiszeretném olvasni az élő adatokat! :)

Van egy ALDL-OBD2 átalakítókábel és maga az interfész USB csatival a végén.

Sajnos elég szegényes lehetőségeket kapunk a jó öreg simtec 56.1-től, de azért ki lehet szűrni azt ha valamelyik jeladó (hőfok, beszívott levegő hőmérséklet, stb.) fals adatot küld.

Link to comment
Megosztás:

Van egy ALDL-OBD2 átalakítókábel és maga az interfész USB csatival a végén.

Sajnos elég szegényes lehetőségeket kapunk a jó öreg simtec 56.1-től, de azért ki lehet szűrni azt ha valamelyik jeladó (hőfok, beszívott levegő hőmérséklet, stb.) fals adatot küld.

Jó cucc... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Van egy ALDL-OBD2 átalakítókábel és maga az interfész USB csatival a végén.

Sajnos elég szegényes lehetőségeket kapunk a jó öreg simtec 56.1-től, de azért ki lehet szűrni azt ha valamelyik jeladó (hőfok, beszívott levegő hőmérséklet, stb.) fals adatot küld.

Mennyibe fájt a kábel összesen és hol tudtál szerezni? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.