Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Üdvözlök mindenkit!

Pár hónapja vásároltam egy 2000/4 havi B Vectrát. A műszerfal jobb szélén lévő kijelzőn amelyen a rádio, óra, hőmérséklet található néhány karakter elkezdett halványodni.

Lehet esetleg ezzel valamit csinálni? Van-e esetleg valami jó kis ötlet a helyreállítására vagy cserélni kell?!

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

vagy nálam is megtudud javitatni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag beraktam egy fordulatszámmérős órát a b corsamba. Az lenne a problémám hogy a fordulatszámmérő kevesebbet mutat pl: 3. ba 80nál kb 6000 pörög viszont az óra csak 4000 mutat. Mitől lehet vagy mit lehetne vele kezdeni? Spirálos az óra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag beraktam egy fordulatszámmérős órát a b corsamba. Az lenne a problémám hogy a fordulatszámmérő kevesebbet mutat pl: 3. ba 80nál kb 6000 pörög viszont az óra csak 4000 mutat. Mitől lehet vagy mit lehetne vele kezdeni? Spirálos az óra.

Véletlenül nem dieseles órát sikerült beszerezned?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
van 1 új relém ami opelé és nem tom azonosítani.

a gm száma:93 232 756

van még másik szám is rajta:89 9058 000

70 ampert kapcsol max. és 6 lába van.

hátha valaki tud segíteni........ :(

Ilyen? Ez alapján nem Opel, de GM cucc, valami fűtőmotor relé, ha jól értelmezem :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám ami eléggé idegesít!

Egyéb okok miatt ált a vectrám vagy 8 hónapot úgy hogy azért el lett indítgatva közben hetente.

De közben észrevettem hogy egyre hamarabb lemerül az aksi.

Akitől vettem anno a gépet csak egy kis aksit hagyott rám 55Ah-t

De eddig nem volt bajom vele....lényeg hogy mikor beült mellém egy ismerős azt mondta hogy szorul az öninditóm.

Én inkább akksira gyanakodta igy nem foglalkoztam vele.

Mai napon viszont kicseréltem az aksit egy 80Ah-ra ,beszerelés után inditottunk vele vagy 20at gond nélkül...

Majd leállitottam vagy 10 percre s mikor inditottam volna semmi.

Mikor elforditottam a kulcsot indításra még el is halványodtak a visszajelzők, de az öninditó csak kattant egyet.

Ezt kb eljátszottuk 5 ször egy plusz aksival egyszerre meg sarumozgatásokkkal és öninditó koccolgatásokkal kombinálva mikor azt vettem észre hogy megszünt a lámpahalványodás de az öninditó meg sem moccan mégcsak nem is kattan egyet sem!

Valami tanács? Tipp?

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám ami eléggé idegesít!

Egyéb okok miatt ált a vectrám vagy 8 hónapot úgy hogy azért el lett indítgatva közben hetente.

De közben észrevettem hogy egyre hamarabb lemerül az aksi.

Akitől vettem anno a gépet csak egy kis aksit hagyott rám 55Ah-t

De eddig nem volt bajom vele....lényeg hogy mikor beült mellém egy ismerős azt mondta hogy szorul az öninditóm.

Én inkább akksira gyanakodta igy nem foglalkoztam vele.

Mai napon viszont kicseréltem az aksit egy 80Ah-ra ,beszerelés után inditottunk vele vagy 20at gond nélkül...

Majd leállitottam vagy 10 percre s mikor inditottam volna semmi.

Mikor elforditottam a kulcsot indításra még el is halványodtak a visszajelzők, de az öninditó csak kattant egyet.

Ezt kb eljátszottuk 5 ször egy plusz aksival egyszerre meg sarumozgatásokkkal és öninditó koccolgatásokkal kombinálva mikor azt vettem észre hogy megszünt a lámpahalványodás de az öninditó meg sem moccan mégcsak nem is kattan egyet sem!

Valami tanács? Tipp?

Zsolti

Valami zárlat van a gépben,ami lepusztitja az akksit.Ha feltöltöd és rárakod a sarut nem szikrázik nagyokat?

Link to comment
Megosztás:

Valami zárlat van a gépben,ami lepusztitja az akksit.Ha feltöltöd és rárakod a sarut nem szikrázik nagyokat?

Szokott szikrázgatni de nem olyan óriásit...

Nagyon az önindítóra gyanakszom...állitólag lehet hogy koszos belülről a sok állástól...

Érdekesmódon tolásra 2 méteren belül indul...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem behúzótekercs.Le kell venni az önindítót és direktbe adni kell neki áramot ahol a behúzóból bemegy a szövetkábel a önindító motorjába.Ha a motor forog az jó,ha nem szétszedés.

Valszeg az lesz, én az enyémet szétszedtem, és kitakarítottam, mert sokszor csak kalapáccsal kopogtatava indult. Nekem is szikrázik kicsit ha visszarakom a sarut a kp-zár miatt.

Link to comment
Megosztás:

Hali !!!

Van egy kis gondom és remélem itt tud nekem valaki segíteni. B Corsámban univerzális központi zár van. Az anyósülés felől kicseréltem egy gyári Opel központis zárra. Ez öt vezetékes , de mivel nekem eddig csak két vezetékes volt csak a piros és a sárga vezetékre kötöttem. Kinyitással nincs semmi gond , de bezárni csak minden másodikra zár. Elsőre is megy a motor , de ekkor nem zár be. Ha kinyitom és újra zárom a távirányítóval akkor zárja. Lehet erre valami megoldás vagy az univerzális vezérlője nem szereti ezt a gyári cuccot ? Esetleg a maradék három vezetéket kell valahova kötni ?

Előre is köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali !!!

Van egy kis gondom és remélem itt tud nekem valaki segíteni. B Corsámban univerzális központi zár van. Az anyósülés felől kicseréltem egy gyári Opel központis zárra. Ez öt vezetékes , de mivel nekem eddig csak két vezetékes volt csak a piros és a sárga vezetékre kötöttem. Kinyitással nincs semmi gond , de bezárni csak minden másodikra zár. Elsőre is megy a motor , de ekkor nem zár be. Ha kinyitom és újra zárom a távirányítóval akkor zárja. Lehet erre valami megoldás vagy az univerzális vezérlője nem szereti ezt a gyári cuccot ? Esetleg a maradék három vezetéket kell valahova kötni ?

Előre is köszi!!!

Úgy rémlik az univerzális kp-zárak impulzussal működnek, kapnak egy pár tized másodperces tápot erre bezárnak, a fordított polaritásra meg kinyitnak. A gyári gondolom azért többvezetékes, mert végálláskapcsoló van benne, megszakítja a tápot amikor már bezárt, vagy kinyitott. Vagy valami ilyesmi. Én szerintem nem kompatibilis a kettő.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Bonyolódik a helyzet. Kb 20 nyitás és zárás óta tökéletesen működik a körponti , bezár minden gombnyomásra. Szerintem az öt vezetékes azért van mert mind a két ajtónál vezérel a kulcsos zárásra is. ( Mind a kettő master ). Az univerzálison csak a vezető felöli az öt vezetékes.

Mostmár nem tudom hogy mi volt a gond. Lesz még egy kis móka mert a vezetőoldalra is be akarom tenni a gyárit , de itt még ki kell agyalni hogy melyik vezetéket hova kötöm.

De ezért szép az élet , miért is működne minden egyből :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Lenne még egy kérdésem. A járgányomban univerzális elektromos ablakemelő van. Lehet valahogy relét tenni a kapcsoló és a motor közé ? A mostani megoldással a kapcsoló egy évet sem bírt ki.

Bárhova rakhatsz relét, ugye általában 4 lába van (mégse ló :huh: ) 2 a behuzótekercsé, 2 meg a nyitás vagy zárás érintkezője. Az első kettőt sorbakötöd a kapcsolóval, a másik kettőt meg a motorral. Így a gomb megnyomásakor nem a motornak adsz közvetlenül tápot, hanem a relének, az behúz, és zárja a motor áramkörét. Gondolom kettő kell lefele-felfele. Hogy gyakorlatban hogyan néz ki meg ne kérdezd, én általában ilyenkor szétszedem, megkeresem melyik kábel micsoda, és ha egyértelmű akkor bekötöm, ha nem akkor meg hagyom úgy ahogy van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Opel 16V

Ma regisztraltam, es meg nem ismerem az oldalt, valoszinu hogy nem jo helyre irom soraim.

A C Corsaban hol van a futomotor ellenallas?

Tudnal ebben segiteni?

Koszi!

A ventillátor környékén van,arra megy rá a venti csatlakozója.Valszeg a ventillátorházba van beépitve,abból kell kihúzni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.