Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Megnéztem, nincs 21-es biztosítékom, de nincs is beákbelezve oda semmi. Asszem ez megint valami Hernád féle kokány lesz az utólagos gyári klíma miatt. :lol:

Örülni fog nekem a szerelő, akihez viszem. :D

Azt nem is mondtad hogy utólagos... akkor tuti végig kell vadászni a full elektromos rendszert :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

a tényállás a következő:

az omiban van xenon,de múltkor mentünk vele éjszaka és szinte semmit sem világított...be lett állítva a fényszóró de még mindig sokkal jobb a sima lámpás G astra fénye...

mi lehet a gond ? izzócsere orvosolná ? - gyári xenon van benne és sokat ment a kocsi elötte :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát az tény, hogy van bizonyos üzemórája az égőknek, de nem tudom hogy élete leáldozása előtt

változik-e a fényereje. Lámpa üvege nem karcos, matt? Mert bármilyen ilyen elváltozás eléggé

megszórja a xenon fényét, és így elég gyenge lesz.

kicsit matt és asszem van rajta köfelverődés elleni fólia -ez nem 100%

Link to comment
Megosztás:

Hát az tény, hogy van bizonyos üzemórája az égőknek, de nem tudom hogy élete leáldozása előtt

változik-e a fényereje.

Van valami ilyen, hogy ahogy öregszik a rendszer, úgy fehéredik a fénye. Vagy valami ilyesmi. De ez egyáltatál nem biztos. És nem magyarázat (vagy csak részben) a fényerő csökkenésre. :lol:

Hát ez hálás kis történet volt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy OFF lesz picit, amit írok, de miatta nem akartam új témát nyitni:

Ha volna valakinek Fiat Puntohoz (2000-es évjárat, benyás) bármilyen kapcsolási rajza, vagy infója, hogy a riasztót hol keressem benne (utólagos) azt nagyon megköszönném, mert anyum egy ideje vagy kénytelen nyitva hagyni a kocsit, vagy kénytelen csomagtéren keresztül közlekedni, mert előző tulaj az ajtón a kulcslyukakat beragasztotta, és most a riogató meghülyült, és nem mindig kapcsolható ki, illetve nem mindig működteti a központ zárat.

Sajna nem tudni milyen riasztó van benne. :lol:

KÖszi!

ui: a kérdés off-sága miatt megelégszem PÜ-s válaszokkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy OFF lesz picit, amit írok, de miatta nem akartam új témát nyitni:

Ha volna valakinek Fiat Puntohoz (2000-es évjárat, benyás) bármilyen kapcsolási rajza, vagy infója, hogy a riasztót hol keressem benne (utólagos) azt nagyon megköszönném, mert anyum egy ideje vagy kénytelen nyitva hagyni a kocsit, vagy kénytelen csomagtéren keresztül közlekedni, mert előző tulaj az ajtón a kulcslyukakat beragasztotta, és most a riogató meghülyült, és nem mindig kapcsolható ki, illetve nem mindig működteti a központ zárat.

Sajna nem tudni milyen riasztó van benne. :lol:

KÖszi!

ui: a kérdés off-sága miatt megelégszem PÜ-s válaszokkal. :D

A sok hülye, aki lefalazza a kulcslyukakat... :lol:

Nekem volt olyan hogy fel le ugráltak a gombok, ott annyi segített hogy az állítócsavarokon lett valami mókolva. Nameg aztán letestelési hibám (töredezett vezetékek) is volt aminek eredménye lett, hogy néha nem zárt le vagy csak egyikmásik nyílt-zárt. Szerintem ezek az egyszer működik egyszer nem dolgok leginkább kontakthibából vagy letestelésből adódnak.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy az 1 db távirányítóban eddig nem volt elem cserélve, valamint a csomagtérbe rejtett vész nyitó-záró kapcsoló tönkremenetele okozta a bajt. egyszerre mentek tönkre a dolgok, és másra terelték a gyanút. szaki állapította meg, hosszas kutakodás után.

azért ha van rajza valakinek, azt megköszönnem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy kis eszmefuttatás:

gyárilag az omegában H7es D2S 4500K-hőmérsékletű xenon van...ha azt kicserélem mondjuk 6000K-s fejre akkor jónak kell lennie nem ? hisz a xenon áll egy trafóból meg egy fejből tul.képp és a trafó jó hisz világít....

most mentem vele este,városon kívül tök sötétben...világít vmennyire de kb 5mre a kocsi elé -és be van állítva rendesen :lol:

az új izzó 11.000/db..... holnap megpróbálom sztem....vagy ha ötlet van sos szóljatok :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy kis eszmefuttatás:

gyárilag az omegában H7es D2S 4500K-hőmérsékletű xenon van...ha azt kicserélem mondjuk 6000K-s fejre akkor jónak kell lennie nem ? hisz a xenon áll egy trafóból meg egy fejből tul.képp és a trafó jó hisz világít....

most mentem vele este,városon kívül tök sötétben...világít vmennyire de kb 5mre a kocsi elé -és be van állítva rendesen :lol:

az új izzó 11.000/db..... holnap megpróbálom sztem....vagy ha ötlet van sos szóljatok :D

ha jól tudom,minnél nagyobb a színhőmérséklete,annál kékebb,azaz annál rosszabbul látsz vele.

egy izzócserét megér :D

a sima izzók fénye is gyengül,és újra cserélve,láss csodát :lol:

Link to comment
Megosztás:

én meg a 4500ast :lol: na mind1...

igazad volt

Egy test színes homérsékletén annak a fekete testnek a homérsékletét értjük, amelyik szabad szemmel nézve ugyanolyan színu, mint a vizsgálandó test, egysége a Kelvin. A színhomérséklet emelkedésével a fény vörös összetevoi csökkennek, míg kék összetevoi növekednek, tehát minél magasabb a fény színhomérséklete, annál kékebb és minél alacsonyabb, annál vörösebb lesz a színe. 3000 K-es színhomérsékletnél a fény sárgás színezetu, 5000 K-nél már kékes színu. A különbözo színhomérséklet különbözo világítást és különbözo látó hatást eredményez. A különbözo hullámhossz más-más színeket produkál az emberi szem számára a vöröstol a narancson, sárgán, zöldön, kéken, kékeslilán át a bíborszínig. A szemérzékenység viszont erosen változik a hullámhossz változásával együtt. Például, nagyon jó látási körülmények között a szem érzékenysége 550nm-es hullámhossznál (sárga fény) húszszorosa a vörös fénynél mértnek. Ez az oka annak, hogy a jármuvek ködlámpájának többségénél és az utcai világításoknál is sárga fényt használnak. A halogén lámpák 2300-7000 K színhomérsékletuek, a HID rendszerek színhomérséklete 4300 K és 8000 K között mozog. Minél magasabb ez a szám, annál rosszabb hatást gyakorol ez a köd- és eso áthatoló erejére nézve. Nagy gyárak, mint például a Phillips csak maximum 6000 K-ig gyárt izzókat. Az emberi szem a napfény színéhez közeli árnyalatokat tudja legkönnyebben feldolgozni, így a 4300-6000 K-es tartományú égok által megvilágított út látható a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
A buszmegálló után a kisbolt mögött láttam a jáccótéren hintázni. ;)

:unsure: :blink: ;)

DS2 az nem VW csoport szabvány ?

De... :P

Egyébként az 5300-as a leg ideálisabb...de mivel ilyet nem nagyon kapni, ezért ajánlom én mindenkinek a 4000K-s helyett a 6000K-st, mert annak szebb a kékes fénye...míg a 4000 az fehér... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Keresek egy db. ilyen risztó távirányitót, mert csak egy darab van belőle, és ha ez elveszik, vagy tönkremegy az kicsit gáz lenne. Ha van valakinek egy felesleges, kérem jelezze, vevő lennék rá. Nem tudom a riasztó tipusát, de azt tudom hogy tanitható hozzá a távirányitó. A kép elég rossz minőségű, a felirat rajta: AMAX.

27261379.jpg

tel, 30-9571-486. vagy PÜ.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Keresek egy db. ilyen risztó távirányitót, mert csak egy darab van belőle, és ha ez elveszik, vagy tönkremegy az kicsit gáz lenne. Ha van valakinek egy felesleges, kérem jelezze, vevő lennék rá. Nem tudom a riasztó tipusát, de azt tudom hogy tanitható hozzá a távirányitó. A kép elég rossz minőségű, a felirat rajta: AMAX.

tel, 30-9571-486. vagy PÜ.

Üdv. Tiv.

Nézz körül neten!

Amax

Ha google-ba beírod elég sok cég forgalmaz Amax cuccokat,szerintem érdemes lenne utánakérdezni,mennyiért tudnak távkapcsolót! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.