Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

... és mizu, ha pozitív testes a járgány?? :oops:

Pozitiv testes gépet utoljára télen láttam HM-nél,amikor akksit cseréltem egy benyás URAL hómaróban!Ott a 4 akksi,ami a hómaró T-55-ös tankból lopott mociját indítja,az volt + testes!

Nem semmi amikor 35000ccm-es kétütemű dizel beröffen 20centire meletted! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erre. De van itt elég villanyász aki el tudja magyarázni.

Vagy csak egy db szakleírásba olvass bele. Akár a biztonsági üzemeltelést amit a jogsihoz kell(ene) megtanulni. De nem bonyolult: minden gond abból ered, hogy beindulás esetén két generátor tölt két akksit össze-vissza. (És az ős dinamókról valamint az újabb computerekről nem beszéltünk még.)

Link to comment
Megosztás:

1-2 hete nagggyon nehezen indult a paripa, mär minden baj megfordult a fejemben megint...

kikopott, berepedt, ätszakadt, eltört, elromlott

valami gondolat miatt - nem tudom honnan jött - kicsereltem a gyujtästekercset eeees beindult, mintha sose lett volna semmi gond

:shock:

27 ev utän a gyujtästekercs elfäradt...

beletettem egy 28 eveset....

;)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan erre. De van itt elég villanyász aki el tudja magyarázni.

Vagy csak egy db szakleírásba olvass bele. Akár a biztonsági üzemeltelést amit a jogsihoz kell(ene) megtanulni. De nem bonyolult: minden gond abból ered, hogy beindulás esetén két generátor tölt két akksit össze-vissza. (És az ős dinamókról valamint az újabb computerekről nem beszéltünk még.)

Hát én beleolvastam a B és a C kategóriás tankönyvbe is, de ott ilyesmiről nem írt (legalábbis a másik autóról történő indításnál)! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs igazad. Sőt, ott azt írja, hogy amelyik kocsival rásegítesz, annak egy kicsit magasabb fordulatszámon kell járatni a motorját!

Akkor most hogy is kell csinálni szakszerűen? Nem kell járatni a motort?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes jelenséget produkál az elektromos abalkom, ami végül is em hiba, sokkal inkább érdekes.Komfort modulos, utólag lett beépítve, viszont csak olykor hajlandó megjegyezni hogy neki most folyamatosan, vagy szakaszosan kell működnie.Szóval ma is néztem nagyot, mikor csak egy kicsit akartam lehúzni, erre full lement.Tudom, be lehet tanítani, de nem mindig hagyja magát.:-))

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

jobb híján ide írom....

nos. miután sikeresen kirámoltáka kocsimat, és szeretmék bele cd lejátszót rakni ismét arra jutottam, hogy kéne bele vmi riasztó... ki mit ajánl?.... ki mivel van megelégedve?

(elég nehezen fogom magam elszánni erre a lépésre, mert egyik rokonunk autóját pomt egy riasztóbeépítés után lopták el teljesen.... valószínű akik berakták a riasztót....)

Link to comment
Megosztás:

(elég nehezen fogom magam elszánni erre a lépésre, mert egyik rokonunk autóját pomt egy riasztóbeépítés után lopták el teljesen.... valószínű akik berakták a riasztót....)

Én azt javaslom,hogy olyan műhelyben csináltatsd ahol nem zavarja őket hogy ott vagy az autód mellett.Szánd rá az időt és legyél ott,a kulcsot tartsd szemmel,ha elviszi pl beállás menj vele.Hasznos az ottlét,megtanulhatod a kárpitok le-föl szerelését,és tudni fogod mit hova tettek és miért oda.Figyeld,hogy a riasztó origi legyen(ha a doboz nyitva is van a kütyük-kábelek akkor is külön zacsiban vannak, a távirányítóban az elem nincs benne és egyébbként is látszik hogy patentul be van pakolva a dobozba,ritka az az eset amikor 1 db távirányító van a szetthez,de lehet akár 4 db is,ezért egyeztetsd a a tartalomlistát a valósággal, ha hiány van reklamálj, (másik doboz) ha rossz néven veszik hagyd ott őket - értelemszerűen előbb a riasztót nézd meg,csak utánna kezdjék a kocsit szétszedni)Lehet, hogy kekeckedőnek tűnsz majd,de a riasztó elég bizalmas dolog,ezzel a normális helyeken tisztában vannak és meg fognak érteni.És még egy: a riasztó beszereléshez nem kell a forgalmit átadni,ha ott maradsz végig,legfeljebb csak megmutatni,hogy tied az autó,és a címed sem kell hozzá(ha nem muszáj ne kérj olyan számlát amire kell a címed)

Én anno Bp-n a XII. ker Lehel és Kartács sarkán csináltattam,de ez elég rég volt.

Ott lehettem a műhelyben és a hülye kérdésektől sem akadtak ki.

Egyéni kívánságot is teljesítettek: nyitásérzékelő a tankajtó alá.

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne hogy Zafiránál a MULTEC diagnosztikai kulcs hogy működik, mert a Corsámonn más van, és ott tudom is hogy mit hova dugjak hogy kiadja a hibakódot, de ezen más a csati, és nem vágom mit kéne hova kötni.

Tudja valaki? -nem merek próbálkozni-

Majd megnézem Autodata CD-n, hogy kell. Amint lesz 1 kis időm.

Link to comment
Megosztás:

riasztos problemaban tud valaki segiteni?

az a helyzet, hogy ugy kb 2 hete nem nagyon mukodik a riasztom, vagyis minden ok, csak a taviranyito nem nyitja. Eleinte kb 5-6 alkalomra nyitotta, most meg kb 10 percig nyomkodhatom mire kinyitja. Tegnap csereltem, tettem a taviranyitoba teljesen uj elemet, de igy sem mukodik. A taviranyitot kimertuk szkoppal, megneztuk nagyitoval, az jo! Mi lehet a baj? Az autoban levo egysegben is lehet valami kis elem es az merulhetett le, vagy valami mas gondja lehet? A riaszto Autosonik olasz gyartmanyu, felhuzza az ablakokat, bezarja az ajtokat stb...

Link to comment
Megosztás:

motortérben az antenna nem lett összetekerve? az elem is lehet rossz,ha a boltban régóta pihen.

(azt már csak félve írom ide,hogy egy bizonyos tipusú elemből - amit ilyen távirányítókban használnak- kinézetre két egyforma létezik.Az egyik 12v-os a másik 1,5v-os gondolom erre a cserénél figyeltél/ reméllem evvel nem sértettelek meg/)

Link to comment
Megosztás:

Háát a kocsiban lévőben nem hinném h lenne elem, az sztem a kocsi tápjáról megy.

inkább az lehet, hogy lejött az antennája. ha tudod, hogy hol az egység próbáld ki a közvetlen közelében.

Vagy ha van mégegy, akkor a másik távirányítóval is prósza...

Link to comment
Megosztás:

Találtam a kerékjárati íven, doblemezben, mind1 egy szabadon lógó veztéket.Mind2 oldalon elöl.Én a fékérzékelőre tippelek, hogy olyan betét mehet bele, és annak a vezetéke, de megkérdezem: Milyen vezeték lehet?Az ABS-é megvan, és műxik.A BC nem jelzi, hogy gáz lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.