Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

195/45 R15 teljes átmérő: 55,04 cm

175/70 R13 teljes átmérő: 57 cm

195/50 R15 teljes átmérő: 57 dm

;)

A váltóméret úgy van, hogy:

Vegyül alapul a 175/70 R13-at.

Ha egy collal emelkedik a felniméret, akkor 5%-kal csökken a falvastagság, tehát 175/65 R14. Ha 10mm-el nő a gumi szélesség, akkor szintén 5%-kal csökken a falvastagság, tehát 185/60 R14 az ideális váltóméret. Tehát így jön ki a 195/50 R15-ös váltóméret is, mivel további 10mm-rel és 1 collal nőtt az érték, tehát 10%-kal csökken a falvastagság.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elég új vagyok autós témában de szeretnék sok dolgot megtanulni. Leváltanám a mostani felnijeimet és amíg a téliek futnak addig fényeztetem, polírozom az új szettet. A baj csak az hogy rengeteg méretnek stimmelnie kell, hogy a jelenlegi gumijaim passzoljanak rájuk. A kiszemelt felnik méretei a következők: 6x13 ET13 4x100

Az első 13-as gondolom a méretét jelöli colban. Első kérdés: Mit jelent a hatos előtte? Szélesség talán?

Az ET szám jelentésével tisztában vagyok, de nem tudom mi az optimális számtartomány a verda esetében. Úgy tudom ez autófüggő. Második kérdés: passzolna-e a verda alá ez a felni, ezzel az ET számmal?

A 4x100 az az osztókör, az megvan, nem kell módosítózni. Harmadik kérdés: Kell kerékanyákat cserélnem, vagy ez a felni kialakításától függ?

A jelenlegi gumijaim teljesen újak, nem igazán szeretném cserélni őket. Méretük 175/70 r13. Utolsó kérdés: Stimmelni fognak e a kinézett szettre?

Előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Elég új vagyok autós témában de szeretnék sok dolgot megtanulni. Leváltanám a mostani felnijeimet és amíg a téliek futnak addig fényeztetem, polírozom az új szettet. A baj csak az hogy rengeteg méretnek stimmelnie kell, hogy a jelenlegi gumijaim passzoljanak rájuk. A kiszemelt felnik méretei a következők: 6x13 ET13 4x100

Az első 13-as gondolom a méretét jelöli colban. Első kérdés: Mit jelent a hatos előtte? Szélesség talán?

Az ET szám jelentésével tisztában vagyok, de nem tudom mi az optimális számtartomány a verda esetében. Úgy tudom ez autófüggő. Második kérdés: passzolna-e a verda alá ez a felni, ezzel az ET számmal?

A 4x100 az az osztókör, az megvan, nem kell módosítózni. Harmadik kérdés: Kell kerékanyákat cserélnem, vagy ez a felni kialakításától függ?

A jelenlegi gumijaim teljesen újak, nem igazán szeretném cserélni őket. Méretük 175/70 r13. Utolsó kérdés: Stimmelni fognak e a kinézett szettre?

Előre is köszönöm. :)

Az első szám valóban a szélesség.

ET-ből az optimális kb. 35-49 tartomány, úgyhogy azok a BMW felnik nem lesznek jók.

Kerékcsavar némelyik alufelnihez kell speciális, acélfelnikhez a gyári csavar jó.

A gyári gumiméret rendben van, csak ez a felni az ET miatt nem jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nabakker. Nem BMW, retro ATS pepperpot, de akkor ez a típus alapból kilőve, nem is nagyon gyártották más ET-számmal. Egyébként cult gépet építenék, és valami relatíve olcsó retro felniszettre pályázom. Mondhatni nem sok sikerrel, az ATS ből a classicokat meg aranyárban mérik. Esetleg tipp, merrefelé tudnék keresgélni ilyen kategóriában?

Link to comment
Megosztás:

Nabakker. Nem BMW, retro ATS pepperpot, de akkor ez a típus alapból kilőve, nem is nagyon gyártották más ET-számmal. Egyébként cult gépet építenék, és valami relatíve olcsó retro felniszettre pályázom. Mondhatni nem sok sikerrel, az ATS ből a classicokat meg aranyárban mérik. Esetleg tipp, merrefelé tudnék keresgélni ilyen kategóriában?

Cultban is csak az 1-es golfnak áll jól a 13". Gondolom hogy rá lesz téve szépen, de a 13" nagyon karcsú alá úgy is. :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.