Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Akkor elég nagy változást fogsz tapasztalni, pozitív értelemben! :lol:

Csak az zavart egy picit, hogy a Polskin volt pár éve használt(!!!) P6000-es és az ha vizet látott akkor volt kilinccsel előre :)

Ez nem panasz, de a Veki az már más tészta.

Egyébként valószínűleg a használtságából adódott ez a tulajdonsága a P6000-esnek, szóval nem akarom bántani, csak még élesen élt bennem az érzés ;)

Már alig várom, hogy feldobjam a P6-osokat ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak az zavart egy picit, hogy a Polskin volt pár éve használt(!!!) P6000-es és az ha vizet látott akkor volt kilinccsel előre :lol:

Ez nem panasz, de a Veki az már más tészta.

Egyébként valószínűleg a használtságából adódott ez a tulajdonsága a P6000-esnek, szóval nem akarom bántani, csak még élesen élt bennem az érzés :)

Már alig várom, hogy feldobjam a P6-osokat ;)

A p6000 egy szerencsétlen gumi volt. Ha vizet látott, elvérzett. Egy ismerős tetőre is tette a gsit miatta... ;)

Link to comment
Megosztás:

A P6 valóban jó gumi, de én a Bridstone turanza ER300-ast választottam ami majdnem ugyanazokat az eredményeket produkálta az adac teszten mint a P6 viszont mikor vettem olcsóbb volt mint a p6 (2éve). Nagyon meg vagyok vele elégedve. Az öreg michlenek után olyan lett az autó mintha sínen menne a kanyarokban. kb 35ekm-t toltam bele és még bőven van profilmélység.

Ja és vizes úton is nagyon jó, nagy tócsákban sem úszott még fel. Csak a hideget nem szereti, ha ősszel jön a hideg hamar váltani kell télire.

G-n használom. Ilyen csendes, komfortos, jól tapadó gumim még nem volt. :lol: Egyedüli hátrányának a kicsit idő előtti öregedését (mikro-repedések) hozom fel, az UV-t kevésbé bírja jól, viszont legalább tapad, nem úgy, mint a Michelin eco-gumijai, amik nem kopnak, nem öregednek, de nem is tapadnak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 1994 caravan (c16se) alatt elfér a 15" felni 195/50 es tappancsokkal? Milyen hatással lesz fogyasztásra? Köszönöm

Szia!

Ez a méret elfér az autó alatt. Kérdés az mekkora a mostani méret. Ha ilyen 14es méret van rajta akkor ahhoz képest lomhább lesz egy kicsit az autó, valamint persze a fogyasztás is nőni fog- nem nagy mértékben. A totalcar.hu -n a tanácsok / Gumidoktornál találsz egy összehasonlító "kalkulátort", okos kis dolog.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a méret elfér az autó alatt. Kérdés az mekkora a mostani méret. Ha ilyen 14es méret van rajta akkor ahhoz képest lomhább lesz egy kicsit az autó, valamint persze a fogyasztás is nőni fog- nem nagy mértékben. A totalcar.hu -n a tanácsok / Gumidoktornál találsz egy összehasonlító "kalkulátort", okos kis dolog.

Van ám 14es felnire 195ös gumi, gyárilag méretezve. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenlegi gumi/felni méretem: 175/70 R13 , ET46 5,5 x 13"

Vettem a nyárihoz is acélfelnit (egyenlőre), a mérete: ET49 5 x 13"

A nyári is 175/70 R13.Ez igy gáz?hogy fog igy kinézni,h az "uj" felni keskenyebb?vagy nem jelentős?

Semmit nem fogsz észrevenni belőle. Mindkettővel szerelték gyárilag is az Astrákat (eredetileg a 46-os volt az Astráé, a 49-es a Corsáé, de aztán mindre 49-es került).

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem fogsz észrevenni belőle. Mindkettővel szerelték gyárilag is az Astrákat (eredetileg a 46-os volt az Astráé, a 49-es a Corsáé, de aztán mindre 49-es került).

Köszi FPepe!

És a szélességgel mi a helyzet?5 és 5,5 között mi a különbség?vagyis mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.