Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Nem kis szobám van, de 1db ilyen led, kb az egészet bevilágítja. Jó nincs nappali fény, de simán lehet látni.

Majd este ha hazaértem csinálok képet arról hogyan világít 12Vról. :)

Én anno a helyzetjelzőmbe akartam ilyet rakni de oda gyenge volt így SMD ledes megoldás van benne és a műszerfalban is olyan van.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

http://www.freeweb.hu/ledshop/kepek/nagy_k...eher180_fok.jpg

Erről még nem hallottatok?

Visit My Website

Egyszerűbb mint csiszolni. A fénye is jó volt, Én már raktam az órámba belőlük, csak mivel az ellenállás 12V-ra és nem 14Vra volt tervezve, így szépen lassan kiégtek. Pedig szép fényük volt. :)

Én ezeket használtam:

thumb-2E5C_4C9DB2CA.jpg

és ez lett az eredmény:

thumb-C5A7_4C9DB2CA.jpg

de én nem kispályáztam:

thumb-13BC_4C9DB405.jpg

Link to comment
Megosztás:

7vg-n szerelgettem, de nem vagyok oda tőle.

Az SMD-t nem tudom mire találták ki, de hogy a G astra km-órájába nem jó, az biztos. Mivel csak előre világít, az órában szinte semmit nem világít meg, a km számlálót még úgy ahogy, de csak a közepén, a szélén már nagyon gyér. A legjobb a refi visszajelzőben. Éjszaka az autópályán ha levillogtam, nem csak az előttem menő vakult meg, hanem én is, beleégett a retinámba a kis kék jel. :)

A LED simán szintén nem jó semmire, de megcsiszolva már sokkal jobb mint az SMD, de szinte nincs semmi fénye. Napközben a rendes égőket még lehet látni, a LED-et viszont csak este, sötétben.

Egyelőre gondolkodom rajta hogy én is házilag barkácsoljak bele vmit, de nincs forrasztóm hozzá, így ez tolódik.

Azt nem tudjátok, hogy ha a szoffitát kicserélem LED-re, akkor miért világít akkor is, ha nem kéne? Kicsit halványan, de világít, sötétben különösen zavaró.

Link to comment
Megosztás:

7vg-n szerelgettem, de nem vagyok oda tőle.

Az SMD-t nem tudom mire találták ki, de hogy a G astra km-órájába nem jó, az biztos. Mivel csak előre világít, az órában szinte semmit nem világít meg, a km számlálót még úgy ahogy, de csak a közepén, a szélén már nagyon gyér. A legjobb a refi visszajelzőben. Éjszaka az autópályán ha levillogtam, nem csak az előttem menő vakult meg, hanem én is, beleégett a retinámba a kis kék jel. :)

A LED simán szintén nem jó semmire, de megcsiszolva már sokkal jobb mint az SMD, de szinte nincs semmi fénye. Napközben a rendes égőket még lehet látni, a LED-et viszont csak este, sötétben.

Egyelőre gondolkodom rajta hogy én is házilag barkácsoljak bele vmit, de nincs forrasztóm hozzá, így ez tolódik.

Azt nem tudjátok, hogy ha a szoffitát kicserélem LED-re, akkor miért világít akkor is, ha nem kéne? Kicsit halványan, de világít, sötétben különösen zavaró.

Normális jelenség, van magyarázata de pontosan nem tudom. Valami olyasmi hogy pár volt jelenvan lekapcsolt világításnál ia. Pölö én is vettem egy 220-as ledes égőt, az is parázslik lekapcsolt lámpánál, már több helyen láttam.

Link to comment
Megosztás:

Normális jelenség, van magyarázata de pontosan nem tudom. Valami olyasmi hogy pár volt jelenvan lekapcsolt világításnál ia. Pölö én is vettem egy 220-as ledes égőt, az is parázslik lekapcsolt lámpánál, már több helyen láttam.

a g topikban találtam

Nem tudom van-e köze hozzá, de nekem a pólómon volt hasonló jelenség. Ott elaludt, majd kis idő múlva visszatért némi feszültség, és halványan világítottak a LEDes ajtóvilágítások. Betettem egy feszültségstabilizátor IC-t, az megoldotta a problémát.
Link to comment
Megosztás:

7vg-n szerelgettem, de nem vagyok oda tőle.

...

Azt nem tudjátok, hogy ha a szoffitát kicserélem LED-re, akkor miért világít akkor is, ha nem kéne? Kicsit halványan, de világít, sötétben különösen zavaró.

Én is ilyen "izzót" tettem be, csak az enyém Praktiker eredetű és olcsóbb. Csak előre tettem, így gondolom a maradék hagyományos izzó ellenállása elég a parázslás jelenségének elkerüléséhez.

Nálad megoldást az előtét ellenállás beépítés hozna. Az értékét majd megmondja egy hozzáértő (én 800-900 Ohm-ra emlékszem, de hogy ez ledenként-e, izzónként-e, egyáltalán helyes érték-e azt nemtom). :) :D

Link to comment
Megosztás:

Én is ilyen "izzót" tettem be, csak az enyém Praktiker eredetű és olcsóbb. Csak előre tettem, így gondolom a maradék hagyományos izzó ellenállása elég a parázslás jelenségének elkerüléséhez.

Nálad megoldást az előtét ellenállás beépítés hozna. Az értékét majd megmondja egy hozzáértő (én 800-900 Ohm-ra emlékszem, de hogy ez ledenként-e, izzónként-e, egyáltalán helyes érték-e azt nemtom). :) :D

Gondolom előtétellenállás így is van előtte, anélkül hamar meghalna. Ilyen problémán egy soros Zener-dióda segíthetne, mondjuk 3.3V-os, ezzel 3.3V-tal nagyobb lenne a legkisebb feszültség, amire reagálna a LED, ennyi feszültség már talán nem alakul ki szivárgásokból. Ilyen esetben az előtétellenállást a 6.8V-ra kell számolni (mivel a LED saját nyitófeszültsége 3.5V körül van).

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék érdeklődni hogy esetleg aki már szétszedte a g astrába a világításkapcsolót és cserélt benne sárga kis led helyett más színű ledet! Mégis pontosan milyen ledet rakottbele? 5 mm-est? szórt fényűt? milyen erősségűt?

Olyan kérdésem lenne még hogy ott a panelon volt egy fehér fényvezető és ott abba egy szürke foglalatba van izzó, azt is ki kell cserélni? az mit világít meg, ködlámpát stb talán? milyen foglalatú az izzó vagy hogy hívják ezt?

mert most vettem ki ezeket és szeretnék helyette venni , persze más színűt, pl kéket...

Esetleg tudna valaki ajánlani egy neten lévő boltot,oldalt vagy vaterán ahol be tudnám szerezni őket?

Köszi segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Én is ilyen "izzót" tettem be, csak az enyém Praktiker eredetű és olcsóbb. Csak előre tettem, így gondolom a maradék hagyományos izzó ellenállása elég a parázslás jelenségének elkerüléséhez.

Nálad megoldást az előtét ellenállás beépítés hozna. Az értékét majd megmondja egy hozzáértő (én 800-900 Ohm-ra emlékszem, de hogy ez ledenként-e, izzónként-e, egyáltalán helyes érték-e azt nemtom). :) :D

én is csak előre raktam be, ha lesz egy kis időm, kimérem

Link to comment
Megosztás:

Gondolom előtétellenállás így is van előtte, anélkül hamar meghalna. Ilyen problémán egy soros Zener-dióda segíthetne, mondjuk 3.3V-os, ezzel 3.3V-tal nagyobb lenne a legkisebb feszültség, amire reagálna a LED, ennyi feszültség már talán nem alakul ki szivárgásokból. Ilyen esetben az előtétellenállást a 6.8V-ra kell számolni (mivel a LED saját nyitófeszültsége 3.5V körül van).

ha alapból benne van az előtét, akkor benne van, de én biztos nem tettem bele

a diódán már én is gondolkoztam, az lenne a legkönnyebben kivitelezhető

Link to comment
Megosztás:

7vg-n szerelgettem, de nem vagyok oda tőle.

Az SMD-t nem tudom mire találták ki, de hogy a G astra km-órájába nem jó, az biztos. Mivel csak előre világít, az órában szinte semmit nem világít meg, a km számlálót még úgy ahogy, de csak a közepén, a szélén már nagyon gyér. A legjobb a refi visszajelzőben. Éjszaka az autópályán ha levillogtam, nem csak az előttem menő vakult meg, hanem én is, beleégett a retinámba a kis kék jel. :)

A LED simán szintén nem jó semmire, de megcsiszolva már sokkal jobb mint az SMD, de szinte nincs semmi fénye. Napközben a rendes égőket még lehet látni, a LED-et viszont csak este, sötétben.

Egyelőre gondolkodom rajta hogy én is házilag barkácsoljak bele vmit, de nincs forrasztóm hozzá, így ez tolódik.

Azt nem tudjátok, hogy ha a szoffitát kicserélem LED-re, akkor miért világít akkor is, ha nem kéne? Kicsit halványan, de világít, sötétben különösen zavaró.

Van ilyen lekapcsolás-késleltetőd?

Link to comment
Megosztás:

Megcsiszoltam a ledeket, beraktam az óraegységbe de nem világit úgy ahogy kellene :S egy led csiszolás közbe meg elmozdult és mozgott, azthittem attól még jó, de egy led nem világit benne :S

hogy nem tudtam leszedni a kormányt úgy elég nehéz volt berakni :S estére csinálok képeket

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.