Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Üzemanyag-rendszer


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 178
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Új vagyok s lehet, h valamikor régen volt hasonlóról szó 1 másik topicban, de azt úgy néztem, lezárták, úh felvetem a problémát:

2005-ös 1.2 benzines C corsámmal egyik este megálltam, 1 óra múlva szállok be s nem indul. Kb fél óra múlva elindul a motor, de csak alapjáraton, gázadásra nem reagál. Néhány kikapcs és indulás után már gázra is reagál és no problem.

Pár napig minden OK.

Ezután 1x csak menet közben, normál városi használat, leáll a motor. Járdára feltolom, várom a trélert, néha megpróbálom indítani, kb fél órára a leállástól beindul s most a gázadás is rendben.

Nem mertem vele elindulni, h nehogy egy hídon vagy a Hungárián mondjuk eljátssza... Szerelő szerint a diagnosztika semmi extrát nem mutat, úh 2 napja használják, hogy "rajtakapják" leálláskor a műszerrel....

Ha hasonló baja volt/van valakinek és megoldási tippjei is vannak, szívesen olvasom és nagyon megköszönöm előre is!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég vettünk egy Opel Vivarot, kb 1000km-rel ezelőtt. Adásvételnél szakszervízben átnézettük a kocsit, nem is volt semmi baja.

Most azonban két dolog is akad rajta.

Az egyik csak bosszantó, nem megy az elakadásjelző, bár a led ég a gomb alatt a válto mellett. Igaz, hogy ezt mi sem néztük meg vételnél...

Ami jobban aggaszt, a másik jelenség:

Elindítom a motort, és hiába nyomom a gázt, csak alapjáraton megy a motor. Ha leállítom, és újraindítom, akkor már műkszik rendesen a gázpedál.

Van erre valami tippetek, mi lehet a baja?

Köszi

Tamás

Link to comment
Megosztás:

"Sziasztok,

Nemrég vettünk egy Opel Vivarot, kb 1000km-rel ezelőtt. Adásvételnél szakszervízben átnézettük a kocsit, nem is volt semmi baja.

Most azonban két dolog is akad rajta.

Az egyik csak bosszantó, nem megy az elakadásjelző, bár a led ég a gomb alatt a válto mellett..."

Ha ég, el kell oltani!!! <_<

Bocs, nem hagyhattam ki-munkahelyi ártalom :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

"Sziasztok,

Nemrég vettünk egy Opel Vivarot, kb 1000km-rel ezelőtt. Adásvételnél szakszervízben átnézettük a kocsit, nem is volt semmi baja.

Most azonban két dolog is akad rajta.

Az egyik csak bosszantó, nem megy az elakadásjelző, bár a led ég a gomb alatt a válto mellett..."

Ha ég, el kell oltani!!! :huh:

Bocs, nem hagyhattam ki-munkahelyi ártalom :lol: :D

Mást nem is vártunk. :D <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Csak nem vmi komoly?

Ááá, nem, csak bazinagy volt a terület (sokat kellet menni). +még 2hely, ott is száraz gaz- hiába,na, így olcsóbb, mintha elvitetnék a temetői szemet... <_<

Amúgy ugye nem átállítani a motortérben lévő 95-98-as csatlakozót, ha nyomok bele a "zőccséglének" titulált anyagot? Mert ezt nem olvastam sehol, de szerintem nem kell, erősítsetek meg :D !!!

Köv. kérdés megfelelő topicban, mindjárt :huh: ...

-ja, és az "azóta úton voltunk" szöveg 15:00-tól volt érvényben :D...

Link to comment
Megosztás:

Ááá, nem, csak bazinagy volt a terület (sokat kellet menni). +még 2hely, ott is száraz gaz- hiába,na, így olcsóbb, mintha elvitetnék a temetői szemet... <_<

Amúgy ugye nem átállítani a motortérben lévő 95-98-as csatlakozót, ha nyomok bele a "zőccséglének" titulált anyagot? Mert ezt nem olvastam sehol, de szerintem nem kell, erősítsetek meg :D !!!

Köv. kérdés megfelelő topicban, mindjárt :huh: ...

-ja, és az "azóta úton voltunk" szöveg 15:00-tól volt érvényben :D...

Nem kell átállítani. Én legalábbis nem csináltam mást, mint csak felesbe tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello

Lenne egy kérdésem. Az üzemanyagszintmérőm folyamatosan telit mutat.(Ez nem is lenne baj, ha mindig tele is lenne :lol: )

De akkor is, ha már szinte porzik a tank. Gyanítom, hogy a jeladóval van baj, esetleg csak felakadt az úszó.

Ja, egy Kadett Caravanról van szó, hátsóűlés alatt illetve csomagtérben nincs szerelőnyílás, alul viszont van a tank OLDALÁN!

Most akkor le kell ereszteni, ami benne van mielőtt kinyitom, vagy sem. Nem szeretném, hogy az arcomon landoljon pár liter gázolaj miközben alatta piszkálódok. (Meg amúgyis drága :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hello

Lenne egy kérdésem. Az üzemanyagszintmérőm folyamatosan telit mutat.(Ez nem is lenne baj, ha mindig tele is lenne :lol: )

De akkor is, ha már szinte porzik a tank. Gyanítom, hogy a jeladóval van baj, esetleg csak felakadt az úszó.

Ja, egy Kadett Caravanról van szó, hátsóűlés alatt illetve csomagtérben nincs szerelőnyílás, alul viszont van a tank OLDALÁN!

Most akkor le kell ereszteni, ami benne van mielőtt kinyitom, vagy sem. Nem szeretném, hogy az arcomon landoljon pár liter gázolaj miközben alatta piszkálódok. (Meg amúgyis drága :lol: )

Kell rajta lenni leeresztő csavarnak, tekerd ki és tegyál alá vmi edényt.

Link to comment
Megosztás:

Kell rajta lenni leeresztő csavarnak, tekerd ki és tegyál alá vmi edényt.

Szóval le kell ereszteni mindenképpen?

Vagy elég ha megvárom míg kifogy belőle annyira hogy biztos alatta legyen a szerelőnyílásnak?

Egyébként meg hogy nyílnak ezek? Nekem úgy tűnt, hogy el kell forgatni, de hogy. És utánna hogy szigeteljem, ha visszarakom?

Link to comment
Megosztás:

Szóval le kell ereszteni mindenképpen?

Vagy elég ha megvárom míg kifogy belőle annyira hogy biztos alatta legyen a szerelőnyílásnak?

Egyébként meg hogy nyílnak ezek? Nekem úgy tűnt, hogy el kell forgatni, de hogy. És utánna hogy szigeteljem, ha visszarakom?

Külömben honnan tudod, hogy mennyi van benne. Azt írtad, hogy állandóan telit mutat.

A leeresztő csavar sima jobb menetes, tehát ballra nyílik.

A jeladó pedig bajonettzáras, tehát azt is tekerni kell, csak nem teljesen körbe.

Link to comment
Megosztás:

Külömben honnan tudod, hogy mennyi van benne. Azt írtad, hogy állandóan telit mutat.

A leeresztő csavar sima jobb menetes, tehát ballra nyílik.

A jeladó pedig bajonettzáras, tehát azt is tekerni kell, csak nem teljesen körbe.

Ez nem igazság! Az enyémen mér nincs leeresztő csavar?! Nekem bezzeg meg kellett várni amíg kifogy a banya a tankból! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Így van, attól még lehet szakadás.

Ha már a témánál vagyunk nekem meg nem mér pontosan az órám. A teli tanknál kb.35 litert mutat. A tankból már egyszer kiszereltem a jeladót nem láttam rajta semmit, nem akadt. A műszeregységnél is lehet hiba? Azzal lehet vmit kezdeni? Nem tragédia így se, de ha lehet vhogy egyszerűen orvosolni a problémát, megcsinállnám. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már a témánál vagyunk nekem meg nem mér pontosan az órám. A teli tanknál kb.35 litert mutat. A tankból már egyszer kiszereltem a jeladót nem láttam rajta semmit, nem akadt. A műszeregységnél is lehet hiba? Azzal lehet vmit kezdeni? Nem tragédia így se, de ha lehet vhogy egyszerűen orvosolni a problémát, megcsinállnám. :lol:

Az enyém sem megy/ment föl 50-ig,kb 35-nél megáll.

A felétől lefelé mutat jól kb.

Cseréltem műszeregységet,de még nem tankoltam tele,

kíváncsi vagyok,hogy pontosabb lesz-e.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kábelhiba, azt már néztem.

Egyébként leeresztőcsavart én sem találtam. Hol kéne lennie?

Nem kell lennie szerintem. Astrákon legalábbis nincs.

Megmérted a kábelt a tanktól a műszerig, hogy nincs szakadás, ill testelés?

Csak ez kadett caravan. :lol:

A tank aljának első felén, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.