Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Tényleg az lenne a legegyszerűbb, ha egyik csütörtök este kijönnél a Lurdyhoz és körülnéznél. Ott van igényes is, igénytelen is, meg lehet csodálni, ki mit alkotott. És ha meg a stabilizátoros-futóműves problémakör érdekel, akkor pedig ahogy írtam, megtapasztalhatod a különbséget a Tiedből átülve. :D

Kimennék én ha pesti lennék!

De nem vagyok!

300km tőlem pest!

Link to comment
Megosztás:

A legelső tétel az ültetés és a ,lehetőleg minél nagyobb ármérőjű,kerék legyen minék peresebb gumival.Az F-en már a 16-17 colos felnik jól mutatnak /40-es gumival.

Az optikai tuning alapja az ültetés/felni.Innen lehet folytatni az építést bármely irányzat alapján.Nincs szánalmasabb/nevetségesebb látvány mint a spoilerekkel földig húzott autó 13-as felnivel,ballonos gumival,gyári futóművel.

Már egy megfelelő ültetés/felni combóval el lehet érni az elismerő pillantásokat.

Végre egy normális válasz egy normális embertől!

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

A legelső tétel az ültetés és a ,lehetőleg minél nagyobb ármérőjű,kerék legyen minék peresebb gumival.Az F-en már a 16-17 colos felnik jól mutatnak /40-es gumival.

Az optikai tuning alapja az ültetés/felni.Innen lehet folytatni az építést bármely irányzat alapján.Nincs szánalmasabb/nevetségesebb látvány mint a spoilerekkel földig húzott autó 13-as felnivel,ballonos gumival,gyári futóművel.

Már egy megfelelő ültetés/felni combóval el lehet érni az elismerő pillantásokat.

19-est az Astrára! :D Neked is gratulálok. :D

Inkább az optimumot kell keresni. Egy hatalmas felninél már a rugózatlan tömeg is jelentősen gyarapszik, ami a perességgel nyakon öntve jelentősen ront a komforton és sokszor a kanyarsebességen is.

Link to comment
Megosztás:

19-est az Astrára! :D Neked is gratulálok. :D

Inkább az optimumot kell keresni. Egy hatalmas felninél már a rugózatlan tömeg is jelentősen gyarapszik, ami a perességgel nyakon öntve jelentősen ront a komforton és sokszor a kanyarsebességen is.

Most miért rontod el? Olyan szépen egymásra találtak! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor te mit mondasz?

Attól függ, mit szeretnél. Ha az a fontos, hogy élvezetes legyen a kanyarban, de használható is maradjon az autó, akkor 15" vagy 16" felni, és egy szolid ültetés, plusz a stabilizátorok a kisebb oldaldőlés miatt.

Ha csak az optikára mész, akkor jó lehet a 17-es felni is brutálültetéssel, de ilyenkor lehet hogy a fekvőrendőrös útszakaszokat kerülnöd kell. Szóval oké, hogy szép, de kompromisszumokat kell kötni.

(A kupás Astrákon nem véletlenül van 15-ös szett. :D )

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, mit szeretnél. Ha az a fontos, hogy élvezetes legyen a kanyarban, de használható is maradjon az autó, akkor 15" vagy 16" felni, és egy szolid ültetés, plusz a stabilizátorok a kisebb oldaldőlés miatt.

Ezt választom!

Amúgy most 14-es van rajta ültetést lehet veszek hamarosan kíváncsi vagyok hogy mutatna ezzel a felnivel leültetve!

Szolíd ültetés? Mondjuk 40/40?

Most ezúton kérek mindenkitől elnézést a sok hülye kérdésemért és köszönöm hogy próbáltok segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, mit szeretnél. Ha az a fontos, hogy élvezetes legyen a kanyarban, de használható is maradjon az autó, akkor 15" vagy 16" felni, és egy szolid ültetés, plusz a stabilizátorok a kisebb oldaldőlés miatt.

Ezt választom!

Amúgy most 14-es van rajta ültetést lehet veszek hamarosan kíváncsi vagyok hogy mutatna ezzel a felnivel leültetve!

Szolíd ültetés? Mondjuk 40/40?

Most ezúton kérek mindenkitől elnézést a sok hülye kérdésemért és köszönöm hogy próbáltok segíteni!

Kb. igen.

De előtte nézz körül, hogy otthon vagy a környéken van-e olyan hely ahol könnyen leér. Pl nekem a gyári rugókkal a garázsfeljárón a kapu határolója már karcolja néha a középdobot. Szóval ilyesmire is kell gondolni.

Link to comment
Megosztás:

Kb. igen.

De előtte nézz körül, hogy otthon vagy a környéken van-e olyan hely ahol könnyen leér. Pl nekem a gyári rugókkal a garázsfeljárón a kapu határolója már karcolja néha a középdobot. Szóval ilyesmire is kell gondolni.

Az enyém nem garázsba áll hanem kint az kapu elött a hídon!

Olyan hely ahol leér? Hát eddig még nem találtam max. patka!

Link to comment
Megosztás:

Az enyém nem garázsba áll hanem kint az kapu elött a hídon!

Olyan hely ahol leér? Hát eddig még nem találtam max. patka!

Hát Gyári magasággal nem is fog nagyon leérni...ÉN pl pont beférek az udvarra igaz az ujjam is alig fér be a kocsibeállón de beférek :D

Link to comment
Megosztás:

Végre egy normális válasz egy normális embertől!

Na, kisfiam most lőtted el az utolsó csepp segítő szándékomat. :D

Eddig itt védtelek, próbáltalak rávenni, hogy kapkodás meg "mindenkellmostazonnal" helyett mérd fel mit tudsz kifizetni, mit tudsz megoldani, hogy ne legyél körberöhögve.

Hülyének nézel mindenki aki segíteni akar neked, isszonyatosan arrogáns és nagyképű hőbőrgős stílusban vágsz vissza mindenkinek.

Elmondom mi fog történni (mert már láttam pártucat ilyen embert mint te):

- nem hallgatsz senkire

- megveszed amit épp ki tudsz fizetni: használt krómszerű M3 visszapillantó, legtrágyább hátsó lámpa, kéken világító spricni, direktszűrő

- a hasonszőrűekkel egymásra találtok és veregetni fogjátok egymás vállát, hogy mennyire ######a gyerekek vagytok, közben meg mindenki titeket fog kiröhögni mert szánalmasak lesztek, gusztustalan kinézetű autóval.

Eddig kb. 5x írtuk le, hogy mit javaslunk, mit ajánlunk, mi az ami kijön kis pénzből is. De te neeeeem, majd te megmondod itt mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Na, kisfiam most lőtted el az utolsó csepp segítő szándékomat. :D

Eddig itt védtelek, próbáltalak rávenni, hogy kapkodás meg "mindenkellmostazonnal" helyett mérd fel mit tudsz kifizetni, mit tudsz megoldani, hogy ne legyél körberöhögve.

Hülyének nézel mindenki aki segíteni akar neked, isszonyatosan arrogáns és nagyképű hőbőrgős stílusban vágsz vissza mindenkinek.

Elmondom mi fog történni (mert már láttam pártucat ilyen embert mint te):

- nem hallgatsz senkire

- megveszed amit épp ki tudsz fizetni: használt krómszerű M3 visszapillantó, legtrágyább hátsó lámpa, kéken világító spricni, direktszűrő

- a hasonszőrűekkel egymásra találtok és veregetni fogjátok egymás vállát, hogy mennyire ######a gyerekek vagytok, közben meg mindenki titeket fog kiröhögni mert szánalmasak lesztek, gusztustalan kinézetű autóval.

Eddig kb. 5x írtuk le, hogy mit javaslunk, mit ajánlunk, mi az ami kijön kis pénzből is. De te neeeeem, majd te megmondod itt mindenkinek.

Van egy örök igazság:Segíteni csak annak lehet,aki hagyja............

Link to comment
Megosztás:

19-est az Astrára! :D Neked is gratulálok. :D

Inkább az optimumot kell keresni. Egy hatalmas felninél már a rugózatlan tömeg is jelentősen gyarapszik, ami a perességgel nyakon öntve jelentősen ront a komforton és sokszor a kanyarsebességen is.

Ha egy picit tovább olvastál volna akkor én is 16-17 collal folytattam.

A 19-et honnan vetted????????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Fiatalság bolondság én is ilyen voltam anno, de szerencsémre volt pár öreg autószerelő szaki akik meggyőztek. Nem bántam meg, hogy hallgattam rájuk és együtt tuningoltuk a verdát, sokat tanultam! :D

Opelfan92!

Nagyon sok segítséget kaptál, most már nagyjából láthatod mit lehet kihozni a verdából. Döntened kell melyik irányba indulsz el, megfogadod a tanácsokat és csomó pénzkidobástól megkíméled magad vagy mész a saját fejed után és majd később fogsz rájönni, hogy jól döntöttél-e.

Sok sikert hozzá, természetesen mi nem vagyunk normálisak a tuningolás számunkra életforma, gyere ki egy pályanapra és néz szét, menjél pár kört a pályán a saját autóddal majd ülj át egy gyári Gsi-be, már annak a futóműve is klasszisokkal jobb mint a mostani! :D

Link to comment
Megosztás:

Amolyan költői túlzás volt, arra válaszolván, hogy a minél nagyobb felni minél peresebb abronccsal a nyerő. :D

Azért írtam utána a 16-17 colt mivel azok gond nélkül felrakhatók az F-re.

Ha a kinézetre mész sokszor le kell mondani a komfortról. :D

Porig ülteted?Le fog érni a gép mindenhol.Peres gumi?Rázni fog mint állat.Ilyen egyszerű ezt mind tudjuk.

Link to comment
Megosztás:

Fiatalság bolondság én is ilyen voltam anno, de szerencsémre volt pár öreg autószerelő szaki akik meggyőztek. Nem bántam meg, hogy hallgattam rájuk és együtt tuningoltuk a verdát, sokat tanultam! :D

Opelfan92!

Nagyon sok segítséget kaptál, most már nagyjából láthatod mit lehet kihozni a verdából. Döntened kell melyik irányba indulsz el, megfogadod a tanácsokat és csomó pénzkidobástól megkíméled magad vagy mész a saját fejed után és majd később fogsz rájönni, hogy jól döntöttél-e.

Sok sikert hozzá, természetesen mi nem vagyunk normálisak a tuningolás számunkra életforma, gyere ki egy pályanapra és néz szét, menjél pár kört a pályán a saját autóddal majd ülj át egy gyári Gsi-be, már annak a futóműve is klasszisokkal jobb mint a mostani! :D

Hát azthiszem megfogadom a tanácsokat!

Tehát akkor díszléc eltüntetés,kilincs színrefujása,sport futómű mondjuk 40/40 habár a 60/40 is csábító :D

Lökösből meg egyenlőre szerintem marad a gyári aztán majd kiderül milyen formát mutat ültetéssel ja meg 16-17-es felni is majd apránként meg peres gumi(ahogy mondtátok valamit-valamiért kompromisszum nélkül nincs siker) addig meg marad a 14-es alufelni rajta és a 185/60-as gumi!

Stab rúd ahogy javasoltátok!

Híd cserét nem mondom biztosra mert eléggé tartok tőle, minek egy 1,4-es motorhoz 4 tárcsafék a 2tárcs 2 dob is megállítja max. az első tárcsákat kicserélem nagyobbra de a komplett hidat nem nagyon merem megbolygatni!

Toronymerevítő

Köszönöm

Meg esetleg egy kis nyomtávszélesítés a jobb kiállásért!?

Link to comment
Megosztás:

Na erről beszélek...

Az egyik pillanatban:

"Végre egy normális válasz egy normális embertől!"

A következőben meg:

"Most ezúton kérek mindenkitől elnézést a sok hülye kérdésemért és köszönöm hogy próbáltok segíteni!"

Tényleg jó, hogy nem vagy egyikünk fia sem :D

Egy utolsó jó tanács: te a pénzedet inkább tanulásra költsed, ne tuningra és akkor még talán lesz belőled valaki :D

Link to comment
Megosztás:

...

Meg esetleg egy kis nyomtávszélesítés a jobb kiállásért!?

Amíg nem vetted meg a felniket, addig felesleges a szélesítőn gondolkodni. Kis ET számú és gyárinál szélesebb felni esetén lehet, hogy egyáltalán nem is kell szélesítő. Most tavasszal vettem 17x7.5"-os ET35-ös felniket és a külső felni peremektől számítva 66mm-el szélesebb lett a gyárihoz képest :D Úgyhogy a tavaly vett szélesítőket el is adtam, mert már a perembe ért volna a gumi.

Link to comment
Megosztás:

Amíg nem vetted meg a felniket, addig felesleges a szélesítőn gondolkodni. Kis ET számú és gyárinál szélesebb felni esetén lehet, hogy egyáltalán nem is kell szélesítő. Most tavasszal vettem 17x7.5"-os ET35-ös felniket és a külső felni peremektől számítva 66mm-el szélesebb lett a gyárihoz képest :D Úgyhogy a tavaly vett szélesítőket el is adtam, mert már a perembe ért volna a gumi.

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Híd cserét nem mondom biztosra mert eléggé tartok tőle, minek egy 1,4-es motorhoz 4 tárcsafék a 2tárcs 2 dob is megállítja max. az első tárcsákat kicserélem nagyobbra de a komplett hidat nem nagyon merem megbolygatni!

Hídcserét is megtudod úszni, ha a GSi merevítő rúdat és a tárcsafékes kerékagyat mindenestül átszereled rá, viszont a kézifékkötéllel játszani kell egy kicsit ebben az esetben. SE mocival 226 km/h-ról fékezve már számít a hátsó tárcsafék is, fékút rövidebb lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.