Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

szerintem egyszerü:

a bal lapát levesz, és eldob

a jobb lapát alsó állásból vizszintesből függőlegesre állit.

és igy az elötted lévő részt fogja törölni.

remélem érthetően mondtam el :)

és akkor mitől fog középem megállni :shock: az elvileg jobbra-balra is kell, hogy menjen :idea:

Link to comment
Megosztás:

Nosakkor mégeccer:

Ha az alsó állást középre teszed (tehát csak a kart veszed le és teszed át ide) akkor elindul feléd, jól beletöröl a szélvédő előtt a műanyagba, aztán visszafelé megáll középen úgy, hogy a jobb oldalt nem is törli le. Félmegoldás, ha a motoron annyit forgatsz, hogy a két végállás egyenlő távolságra legyen a két A-oszloptól, mivel ettől még nem lesz középen a végállása. Továbbmegyek, ha megnézed azt a szöget, amit befog a lapát működés közben, láthatod, hogy elég kevés. Tehát még a mechanika lelkivilágába is be kell avatkozni! Én egyébként nem javasolnám a gyári átalakítását, mert nagyon lassú lesz, inkább olyan szerkezetet kellene használnod, ami egykaroshoz van kifejlesztve. Ilyen az UNO-é, meg a citrom BX-eké, meg egy rakás mercié is, de hogy ezek mennyire kompatibilisek az Astrával, azt nemtom. Némi faragással minden megoldható :)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem értem hogy ha a gyári átalakításával próbálkoztok miért kell a motort elforgatni és miért nem elég csak a lapátot odébbforgatni. :?:

Azért, mert a lapát - fogjuk rá - vízszintesből indul, és kicsit továbbfordul a függőlegestől. Ha beállítod függőbe, akkor elindul balra, lefelé lemegy a szélvédőről, majd visszaáll függőbe.

De megint hozzátenném, hogy sztem nem lesz jó a gyáriból átalakított. A lapát csak elég kis részt fog törölni, és azt is lassan!

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy huje vagyok, de alapvetoen az itt a problema szerintem hogy a gyari motor nem forgat 180 fokot, tokmindegy hova allitod. (csak mondjuk 110-et)

Mivel a keres az volt hoyg csak egy ablaktorloje legyen, es gondolom ki is szeretne latni, vizsgan atmenni stb olyan megoldas kell neki ami nem csak a vezeto elott hanem az utas elott is torol.

En nemtom elkepzelni hogy ez barmilyen lapat allitgatassal megoldhato legyen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy huje vagyok, de alapvetoen az itt a problema szerintem hogy a gyari motor nem forgat 180 fokot, tokmindegy hova allitod. (csak mondjuk 110-et)

Mivel a keres az volt hoyg csak egy ablaktorloje legyen, es gondolom ki is szeretne latni, vizsgan atmenni stb olyan megoldas kell neki ami nem csak a vezeto elott hanem az utas elott is torol.

En nemtom elkepzelni hogy ez barmilyen lapat allitgatassal megoldhato legyen.

Neked igazad vagyon!

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok a sokféle lehetséges megoldást....Hála érte!

Azzal, hogy visszintesből átteszem függőlegesbe a lapát indulási helyzetét, télleg csak az előttem lévő területet törli, szóval vagy marad a motorforgatás+hosszabb lapát variáció, vagy megpróbálok beszerezni pölö egy UNO motrot, ami mindkét irányba viszi......ma beszéltem itt fehérváron egy sráccal, ő is utóbbit ajánlotta.....mindenestre kipróbálom azt a motorforgatós verziót is előtte :)

Ha valamilyen módon sikerrel járok, majd beszámolok :)

Thx mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok a sokféle lehetséges megoldást....Hála érte!

Azzal, hogy visszintesből átteszem függőlegesbe a lapát indulási helyzetét, télleg csak az előttem lévő területet törli, szóval vagy marad a motorforgatás+hosszabb lapát variáció, vagy megpróbálok beszerezni pölö egy UNO motrot, ami mindkét irányba viszi......ma beszéltem itt fehérváron egy sráccal, ő is utóbbit ajánlotta.....mindenestre kipróbálom azt a motorforgatós verziót is előtte :)

Ha valamilyen módon sikerrel járok, majd beszámolok :)

Thx mégegyszer.

ajánlanám, hogy szerezz bontóbol vmi használtat ne a sajátodat gyilkold szét

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a hozzászólásaitokat.

Szerintem, ha a gyári lapátot akarod elforgatni akkor először a két lapátos alapbeállítást meg kell hagyni, ekkor bekapcsolod a törlőt és a baloldali végállásnál leveszed a gyújtást. Ezek után könnyű a dolog, baloldalit leszeded, a jobboldalit meg ehhez a végálláshoz állítod, az ablaktörlőt kihajtod, gyújtást visszaadsz, törlést kikapcsolsz, lapátot visszahajtasz, elméletileg sehol nem fogja a műanyagot törölgetni.

És mégegy dolog, igaz nem nagyon figyeltem meg, de mintha a C corsa hátsó törlője jó lenne erre a helyre.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Egy kérdés.Kisebb átalakítást tervezek az Astrámon,és a műhelyben ahol csinálnák, tudnának szerezni sötétített hátsó lámpát(GSI).Árat nem tudtak pontosan mondani.Szóval a kérdésem az, hogy mennyibe kerül manapság egy ilyen lámpa?Astra F-hez.5 ajtós verzió.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

  Egy kérdés.Kisebb átalakítást tervezek az Astrámon,és a műhelyben ahol csinálnák, tudnának szerezni sötétített hátsó lámpát(GSI).Árat nem tudtak pontosan mondani.Szóval a kérdésem az, hogy mennyibe kerül manapság egy ilyen lámpa?Astra F-hez.5 ajtós verzió.

Lámpa sötétitő spray olcsóbb :)
Link to comment
Megosztás:

Hemi: ha megtaláltad feltétlen szólj, én már keresem egy ideje, de még senki nem hallott róla. (anno még képet is linkeltem ide)

Én most fóliáztam a hátsólámpa index részét. Messziről nézve igen jó, de közelről ocsmány, mivel begyűrűdik a fólia. :)

Most én is a spray-n gondolkodom. Asszem 2000 körül láttam tesco-ban, csak 2 dolog tart vissza. 1: le tudom-e fújni ugyanolyanra a kettőt? 2:nem eltávolítható.

Link to comment
Megosztás:

Én most fóliáztam a hátsólámpa index részét. Messziről nézve igen jó, de közelről ocsmány, mivel begyűrűdik a fólia. :D
Ha vízzel rakod fel, közben meg melegíted, lehet nyújtani, csak vigyázz, ne a hajszárítót/hőlégfúvót vizezd be :) megrázó élmény lenne :D

Most én is a spray-n gondolkodom. Asszem 2000 körül láttam tesco-ban, csak 2 dolog tart vissza. 1: le tudom-e fújni ugyanolyanra a kettőt? 2:nem eltávolítható.

Én spec nem szeretem a sprét. Ha átvilágítja a lámpa, narancsos lesz, ha meg sima felületet fújsz belőle, túl sötét. Elég nehéz egyformára adagolni, meg ha nem sikerül, leszedni. Én úgy csináltam már néhány lámpánál, hogy 2k-s autólakkba kevertem színt, és azt prüsszentettem fel. Sokkal jobban lehet vele dolgozni, csak ahoz meg majdnem műhelykörülmények, meg műanyagalapozó stb kell. Viszont a kapott eredmény is jobb. Ráadásul a színt is te tudod kiválasztani, akár metál is lehet...

Link to comment
Megosztás:

GPont:

A fólia használati utasítása szerint vizezni kell a fóliát miután lehúod a hátulját és a felületet is amire felrakod. Ebben az esetben lehet csúsztatni rajta a fóliát. Na nekem nem ment, pedig vizeztem rendesen. Amint odaérintettem rögtön rátapadt. Ez miért van? Hőlégfúvóval meg nem próbálkoztam mert féltem hogy a búra látja kárát.

Sajnos nem vagyok egy nagy festőmester sem, így lehet hogy ez a megoldás is ugrik.

Link to comment
Megosztás:

Hemi: ha megtaláltad feltétlen szólj, én már keresem egy ideje, de még senki nem hallott róla. (anno még képet is linkeltem ide)

Én még anno rendeltem is:))) Majd mondták elfogyot nincs.

Azt írták majd szónnak..... 6 hónapja vótt.

Itten volt aza Astra F lámpicsku :http://www.tuningworld-online.de

Probálj te is írni nekik hátha...

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

GPont:

A fólia használati utasítása szerint vizezni kell a fóliát miután lehúod a hátulját és a felületet is amire felrakod. Ebben az esetben lehet csúsztatni rajta a fóliát. Na nekem nem ment, pedig vizeztem rendesen. Amint odaérintettem rögtön rátapadt. Ez miért van? Hőlégfúvóval meg nem próbálkoztam mert féltem hogy a búra látja kárát.

Sajnos nem vagyok egy nagy festőmester sem, így lehet hogy ez a megoldás is ugrik.

Akiket idáig láttam fóliázni azok nem csak sima vízben áztatták a fóliát, hanem volt benne vmi lötty is :idea: Idáig mikor fóliáztunk mi vagy sampon vagy ablakmosószerűséget tettünk bele és akkor rajkón csúszott. De ez nem hiszem, hogy hivatalos lenne....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.