Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Én csak szerettem volna ilyet :P

És G lett belőle.

A Z14XEP-nél a vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak kilazulása lehet a bibi.

Amikor megvan akkor legyen megnézve.

Azért a kopások látszanak a pedálgumin ,kormányon,mennyire van kiülve az ülés.

De mindent lehet cserélni,szóval ezekre se lehet alapozni.

Hát Astra G is játszik még, tegnap ültem egyben, akárhova nyúltam, úszott a műanyagápolóban... Sztem csak ront rajta, de nem vagyok kereskedő, nem tudhatom, csak saját megítélés.

Jaja, cserélni mindent lehet :D

Már majdnem megkérdeztem kereskedésben, hol lehet ócsóért váltógombot meg szoknyát szerezni, mert majdnem mindegyiken új van, és nekem is kéne ^_^

Ezeknél az autóknál ki lehet olvasni műszerrel, mennyi van bennük valójában?

Vw csoportnál asszem lehet...

Link to comment
Megosztás:

Hát Astra G is játszik még, tegnap ültem egyben, akárhova nyúltam, úszott a műanyagápolóban... Sztem csak ront rajta, de nem vagyok kereskedő, nem tudhatom, csak saját megítélés.

Jaja, cserélni mindent lehet :D

Már majdnem megkérdeztem kereskedésben, hol lehet ócsóért váltógombot meg szoknyát szerezni, mert majdnem mindegyiken új van, és nekem is kéne ^_^

Ezeknél az autóknál ki lehet olvasni műszerrel, mennyi van bennük valójában?

Vw csoportnál asszem lehet...

Sajna nem,csak ugyan azt fogod látni amit az óra mutat.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 2005 1.6 xe-s városon kivül asszony 6.5 körül nekem 7 ,városban nem mérem semmi értelme .Elárulom azért jobb az 1,6 mert a klíma elveszi az 1.4 életkedvét.Klimázva hajtva 7-8 közt!!!!!Amugy vétel után bogarászasd át ,de ne szervizzel mert nekem 150 -etmondtak szíj-olaj -szürő cserére,és ennek feléböl+pecsét kijöttem ugyan annál a szerelönél/othon/.Most sárfogo gumikat kap mert a teteje állandoan mocskos......

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép jó estét mindenkinek!

Egy 2004.szept-i 1,6-os Merivát nyüstölök első tulajként. Egy apró problémára keresek megoldást, és bízom benne, hogy itt a fórumon meg is találom. Szóval: A fűtés gombok világítása már többször lepottyan alulra, középre, és vidáman világította, a'szem, a belső keringetés gombját, amíg ki nem kiégett. A megvilágításra nyilván szükség lenne, de csak ezért nem szívesen viszem szervízbe a kocsit. (idő, pénz, stb.) Kicsit bütykölős vagyok, így némely dolgokat megcsinálok magam is, de itt nem merek hozzányúlni a középkonzol borításához, mert fogalmam sincs, hogyan van rögzítve. (Agyatlan feszegetéssel meg nem szeretnék patent füleket letörni.) Nincs véletlenül valakinek ismerete arról, hogy miként vannak rögzítve ezek borító panelek, és hogyan lehet megbontani őket? Esetleg a hamutartó felől, alulról kell kezdeni? Előre is kössz' a segítséget!

Ui: Érdekes módon a régi A Vectránk fűtés gomb világításával is ugyanez volt a baj. Nem is volt soha rendesen megcsinálva, mindig csak egy kis időre volt jó, aztán győzött a gravitáció. Opel hiba?

Uii: Egyetértek, a műanyag ápolótól tocsogó, csillogó műszerfalak igen rondák. :D Én Sonax Seidenmatt (remélem, jól írom ^_^ ) ápolót használok, és nincs tocsogás, csillogás, csak normális, újszerű felület.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép Napot Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy a Z14XEP motorhoz tartozó dugattyúk méret jelölése a tetején lévő számsorból meghatározható-e? Példaképpen a: 73.36 11-011-01 mit takar.

Eddig hiába kerestem, nem találtam útmutatást hozzá. Ha valaki tud egy linket, ossza meg velem.

Köszönettel:

szo-szo

Link to comment
Megosztás:

A teljes kódsorozatról fogalmam sincs hogy mit jelenthet, de a 73.36 a Z14XEP furatmérete milliméterben megadva. :rolleyes:

Szép Napot!

Köszönöm a választ, akkor már csak egy problémám van. Motorszám alapján kértem ajánlatot, és a legkisebb méret amit ajánlottak 73.385-73.395 hengerfurathoz volt jó. Amit cserélni kell azon 73.36 szerepel. Ezt azért elég nagy különbségnek tartom. Lehet hogy 2005-ben gyártottak még ilyen furatú motorokat?

Üdv:

szo-szo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

új vagyok itt habár sok opelem volt már (kadett,omega,astra),de most merivám van 2003-as és odáig jutottam ,hátha ti tudtok egy jó ötletet .

A lényeg hogy az eps sokszor csak úgy menet közben fogja magát és kivirul és onnantól kezdve nincs szervó se melyik irányba .computeres vizsgálat volt ,de ismeretlen hibát mutatott ,az opeles szervízben meg semmi hibát nem tárolt a komputer pedig indulás elött (mármint a szervízbe) inditás után produkálta ezt a próblémát .egy szóval van esetleg valakinek olcsobb ötlete mint kormányoszloppal eggyütti szervo motor csere?

köszi akinek van ötlete fel is hívhat mert SOS és balesetveszélyes is : ( a telefonszámot kitöröltem - uhuhu )

köszi

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kikérni Meriva vásárlással kapcsolatban. Mire figyeljek oda, milyen modellt célszerű megvenni stb. Igaziból amennyit szánnék az autóra az olyan 1.200.000-1.400.000 Ft közötti összeg. Lényeges, hgoy Klíma, ABS, elektromos ablak, távir. központi legyen bent. Hogy néztem 2003-2004-esek jöhetnek max szóba. Ezek többsége ugye mind 1.4 (90LE), 1.6 (86LE) és 1.6 (101LE) Ezek közül Ti melyiket ajánlanátok?

A családba van 1.4-es G Astra tehát azt tudomm ilyen de ennek mégis nagyobb a kasznija stb. Az 1.6-osok mennyire eszik az olajat? MIre célszerű odafigyelni.

Várnám a segítő hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hello!

2003-as Merivába be lehet tenni CD30 MP3 egységet?

Balázs

Kedves Balázs!

Annak idején én is érdeklődtem ezen lehetőség felől, az egyik szakszerviz szerint be lehet rakni, de csak azt amelyet Ők rendelnek meg direkt ilyen konfigurációban....

Mivel ha valakitől veszel ilyen egységet és nem konfigurálja le megfelelően az egységet akkor rengeteg probléma lehet....

Mivel valószínűleg kis GID kijelződ van, ezt is csak megfelelő tudással lehet csak illeszteni az egységhez, enélkül nem igazán tudod használni a rádiót sem.....

Akkor kb néhány évvel ezelőtt kb170eFt-t mondott személyesen, de írásban már nem írta le az árajánlatot....... :-;

De azért az MP3 számok használatára van néhány megoldás ami még akár elegáns illetve hasznos is lehet (akár már 1eFt-tól):

- fm transzmitter

- GPS fm transzmitter funkcióval (esetleg RDS-SoundFly funkcióval)

- 1DIN fejegység cseréje bluetooth funkcióval (mobilhoz) és marad 1DIN tároló hely

- 2DIN fejegység cseréje ami tud MP3 cd játszani (már akár 50eFt-ért)

de

- 2DIN fejegységet (DVD, érintőképernyős) full extrákkal (Opel jellel startol) amire még akár tolató kamerát is rá lehet kötni, TV funkciója is van,

fent említett árért elérhetőek.......

De amint olvastam másik oldalon már lehet, hogy meg van az egység (ha jól értettem), a csati a legkevesebb szeintem azt át lehet alakítani, az illesztés a kijelzőhöz az lehet problémás.... Ajánlom a személyes érdeklődést, hátha megoldható viszonylag egyszerűen és olcsóbban is, legfeljebb a BC gomb nem lesz használva.....

A teljesség igénye nélkül, remélem segítettem...... azért ha sikerülne a művelet akkor azért mindenképpen várnám a visszajelzésed......

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Félsiker, lengyelül van meg. Az gondolom annyira nem jó... bár ez az igazi kihívás ilyenből szerelni. :excl:

A kocsihoz gyárilag adott füzetecske (kezelési utasitás) angolul letölthető itt:

2007. januári kiadás:

http://data.hu/get/3249919/MerivaOwnersManual_Jan07.pdf

2009. júniusi kiadás:

http://data.hu/get/3249918/MerivaOwnersManual_June09.pdf

De nekem a javitási könyv kellene.

Ha valakinek megvan valami értelmes nyelven, kérem segitsen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meriva belső (utastér) világitással kapcsolatban irok. A Merivámnak olyan 'korszerú' a belső világitása, hogy miután bezárom az ajtót, nem azonnal kapcsolódik le a lámpa, hanem egy néhány másodperc múlva szépen elhalványodik...Ez ám a komoly ...elektronika....

Ma úgy jártam, hogy hiába zártam be az összes ajtót, a lámpa csak nem akart lekapcsolódni...Nyitott ajtónál benyomkodtam kézzel a gombokat, de csak folyamatosan világitott a lámpa.

Elindultam vele igy, útközben arra gondoltam, hogyha hazaérek kilököm belőle az izzót, és a probléma megoldva. A belso megvilágitás meg el lesz felejtve...

Kb. 20km megtétele után egyszer csak (útközben) elaludt a világitás...Megjavult.

Járt már igy valaki??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Opel Meriva-hoz (2003-as évjárat) keresek kezelési, karbantartási kézikönyvet. Illetve érdeklődnék hogy merivához adtak e ki szerelési könyvet (Így csináld címmel, vagy valami hasonló van e a piacon)? Mindkettőre vadásznék ha van valakinek, esetleg!

Köszönöm előre is!

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Üdv.: Bömbi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

SZIASZTOK!

VAN EGY 2007-es merivám nem tudom kinyitni a csomagtartót

nem is hallom hogy a motor próbálná

Belülről felnyitottam és kinyitott állapotban megy az ajtónyitó

Ha valaki tud segíteni az jó lenne de főleg az érdekel hogy jön

le a kárpit a csomagtér ajtóról

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.