Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Hmm, tuti? Nekem a lámpa kisárgulásakor kb. 44 liter fér bele a gyárilag asszem 53 literes tartályba.

1.4, kisebb tank vagy hamarabb villanó lámpa lehet a dolog hátterében?

Tankolás után ezen én is meglepődtem, hogy már ilyen hamar kigyulladt a lámpa. Csak 38,1 liter ment bele, tehát elvileg volt még legalább 14-15 liter benne. Mivel a tank ha jól tudom 53 literes, úgy a lámpa kigyulladásakor bőven van még tartalék (~200km). Egyébként valami kalibrációs probléma van az üzemanyagjelzőnél, mert telitanknál sosem ér végkitérésbe a műszer mutatója. Pont a két utolsó osztás közé áll be. Amikor átvettem a kocsit a márkakereskedésben (ugye teletankkal, mert azt külön kötelezően felszámolták), még morogtam is hazafelé, hogy nem voltak képesek teletenni. A következő alkalommal én tuti teletettem, de így is ugyan annyit mutatott az óra. Lehet ez korrigáltatni (bár nem lényeges probléma)? Érdekes a korábbi Astra F-ben sosem gyulladt ki semmilyen lámpa. (Lehet hogy nem is volt benne?)

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam. 600 km-re kb 40 liter benzint. Ez nagyon jó, így a következőképpen módosítanám a válaszaimat:

AlexD: a fenti a rekordom, tud ennyit is fogyasztani. kb. 350 km. igazi országúti menet, az ideális 70-110-es tempóval, majd a maradék bp-i kóricálás. Klíma kb. 50%-ban ment.

Wolf: félrevezettelek, összekevertem a villogást és a felgyulladást azt hiszem. Szóval nálam is úgy van mint nálad, amikor felgyullad akkor kb. 38-40 liter mehet bele, valószínűleg a 44 liter amikor elkezd villogni.

Link to comment
Megosztás:

Töltöttem német oldalról érdekes doksit. Pédéefben van.

Egy német fickó kereste meg hivatalosan az Opelt, Chef der GM- Qualitätsabteilung von Opel in Rüsselsheim (Dr.Liedtke),

vagyis a GM meóvezetője Rüsselheimből válaszolt is. Minőségi problémákat vetett fel a tulaj, erre kapott válaszokat. Ilyenek vannak, mint nem eléggé megvilágított műszerek, nehezen lehet egyesbe rakni, villanytükör nem mindig hajlik ki, stb.

Érdekességek a válaszokban vannak: ígérnek jövő ősztől elektromos hátsóajtózárat, bicskakulcsot, a következő modellben már programozható lesz az indexkattogás hangereje, stb.

Link to comment
Megosztás:

Mindent összevetve jobb ha olyan dobja be elsőnek, aki már csinált ilyet.Csak nézd meg jól, hogy hogy csinálja, aztán ha nem nagy kunszt, akkor a köv. már a te kezed munkáját dícséri majd! :wink:

Kösz. Igazából nem pénzt, hanem időt szeretnék spórolni. Egy márkaszervízes látogatás kábé két óra holtidő, ráadásul persze H-P 7.00-17.00-ig valamikor, tehát amikor én is dolgoznék. Ha nem bonyolultabb, mint egy hátsó izzó csere, akkor menni fog.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon ül a lista. Csak, hogy legyen új hozzszólás: :(

Az elmúlt hosszú hétvégén megjártam a Szekszárd, Kecskemét, Debrecen, Eger, Sirok, Kecskemét, Szekszárd útvonalat. Két személlyel, felpakolva, végig klímával. A kressz szabályait nagyvonalakban betartva :? autóztam. Két tankolásom volt. Az egyiknél 6,2 a másikmál 6,4 volt az átlagfogyasztásom. Újra csak azt kell mondanom, hogy nagyon elégedett vagyok! Lekérdeztem a szervízig hátralévő időt, és 33ekm-ert írt ki. Most van benne 2000 km. Ezek szerint nagyon kíméletesen hajtom :roll:

Link to comment
Megosztás:

vagyok! Lekérdeztem a szervízig hátralévő időt, és 33ekm-ert írt ki. Most van benne 2000 km. Ezek szerint nagyon kíméletesen hajtom :roll:

2000 km. után még elég kevés adat van egy extrapoláláshoz :(

De a fogyid nagyon jó.

Én sem járok vele dugóban, így nekem 18 000-él még 15 000-et mondott a gép, de azt azért nem várom meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! Új fiú vagyok a topicon, de segítséget kérek..., bárkitől!

Szóval most jól megy a szekér a családnak, ezért kinéztem egy Meriva 1,8 Easytronic Cosmo modellt jó felszereltséggel, listaáron kb 5.3 mill.-ért. Viszont sehol sem találok olyan magyar tesztet, ahol ezzel a motorral és váltóval izzasztották volna a Merivát. Ilyen tesztautó jelenleg nincs az Országban, ismerőseim körében sincs, így kipróbálni sem tudok egyet. A szerelők meg egyáltalán nem ismerik itt a térségben, mert nincs szervíztapasztalat rá. Szóval, nem merek beleugrani a vásárlásba addig, amíg nem bizonyosodom meg valahogy a motor-váltó együttes korrekt működéséről, csendességéről, szervízelhetőségéről, megbizhatóságáról, esetleg élettartamáról. Lennie kell az országban olyan embernek, akinek ilyen autója van, és viszonylag hozzáértően tud írni róla. Őt, vagy Őket keresem, illetve bárki konstruktív véleményére kiváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szeretném elmesélni a mi Merivánk történetét.

2004. márciusában lecseréltük kedves 8 éves Astránkat, egy 1,6-os 8 szelepes Merivára.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy az autót mindmáig szeretjük, hiszen tágas, kényelmes, jól megy stb.

A fogyasztása 7l körüli, mi főként munkába járásra használjuk Ráckeve-Budapest vonalon, tehát vegyes használatban van.

Autónk életének első telén történt, hogy elkezdett rángatni, irány a szerviz ahol azt mondták hengercserére lesz szükség, majd 4 hét után kiderült nem találtak hibát (nem volt semmiféle csere), ellenben megkérdezték hol tankolunk, addig mi mindig ugyanott tankoltunk, mióta azonban hol itt hol ott, nincs ilyen gondunk az autónk gurul.

2004 tele nagyon hideg volt, van-e összefüggés avagy sem nemtudjuk, munkába menet -20 fokban kétszer is megesett, hogy autónk fordulatszáma 1000-re visszaesett és megálltunk, majd kis várakozás után ismét volt rendesen fordulat, mehettünk tovább.

Néhányan azt mondják talán a lecsapodótt megfagyott pára lehetett az oka, tegyünk az üzemanyagba egy kis spirituszt.

Ezt nem tettük meg, de az autó gurul.

Néha utántöltjük a motorolajat, amikor az olajszintellenőrző lámpa kigyullad.

A nagy szenzáció, amivel most ismét nem tudunk mit kezdeni, hogy néha elmegy a kormányszervó, miközben az autónkon a héten kormányműcserét hajtanak végre, így talán megszűnik az alulról érkező kopogás. Hogy megoldódik-e a kormányszervó kérdése is arra nem kapunk választ, valahogy nem tudnak ill. nem akarnak válaszolni a szervizben.

Nemtudom szakértő szemmel milyen Opel tulajdonosok vagyunk, bénák, pechesek, vagy átlagosak velünk ezek történnek.

Mi elgondolkodtunk autócserén, de igazándiból ez az utolsó dolog a szervóval ami nem kerek, egyébként minden rendben és mi az autót továbbra is szeretjük, és persze más márkákról is hallani ezt azt.

Kívánok Neked minden jót az autóhoz!

bbilona

Link to comment
Megosztás:

Kedves redline!

Mi az Opel Molnár Dunaharsztii telepén vettük és szervizeltetjük az autót.

Az értékesítővel maximálisan elégedettek voltunk, nem akart rábeszélni semmire, mégis minden lehetőségről tájékoztatást kaptunk.

A szerviz kicsit más tészta, hiszen nem értünk hozzá, így ha nem adnak kielégítő választ a kérdéseinkre, vagy látszólag nem tudnak mit kezdeni a műszaki problémával, úgy érezzük nem értenek hozzá, vagy kihúzzák amíg a garancia tart, aztán lesz ami lesz a mi gondunk.

Egyébként ez a szerviz az első az opel szervizek között, ha jól tudom.

Minden jót!

bbilona

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ez a szerviz az első az opel szervizek között, ha jól tudom.

Milyen felmérés alapján történ ez a megállapítás? Kiváncsi lennék mikor mérték fel az Opel szervízeket, mert annak eredményét szívesen felraknám a www.opel-magazin.hu oldalra is.

Az autóval pedig szerintem pechesek vagytok és sajna ezek az új autók már csak ilyenek. Én, pl ezért húzzom halasztom újautó vásárlási élményemet.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Hemi!

Ezt találtam a kereskedés oldalán:

Időről-időre részt veszünk a központi Opel által -az egyes Opel márkakereskedők között- meghirdetett szakmai versenyeken, ahol nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelnünk számos aspektusból (ügyfél elégedettség, ISO előírások betartása, szakemberek kvalitása, éves szinten értékesített gépkocsik száma…), és ahol valóban csak a kimagaslóan teljesítők "rúghatnak labdába".

Helytállásunkat mutatja, hogy az Opel Minőségi Márkakereskedői Programban -amit idáig 7 éven keresztül hirdettek meg-, Magyarországon egyedülállóan, hatszor is elnyertük a megtisztelő "Minőségi Opel Márkakereskedő" címet.

Lehet, hogy ezt az eredményt a szervizre nem kellett volna kivetítenem?

Ha valaki tud egy megbízható garanciális szervizt, én azt is szívesen veszem.

További szép napot!

bbilona

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Már nagyon régen írtam, végre véglegesen bekötötték a netet. Jó volt végig olvasni a hozzászólásokat.

Wolf! Én is Szekszárdon vettem a Merivát(apósom is), és mi is abban a cipőben jártunk mint te. Kaptál valami választ a Gm-nak elküldött leveledre?

Merivám 1,4-es, 7 hónapos, és 12.000 km van benne. Minden szupi, csak a kuplung pedálom nyikorog, jövő héten el is viszem szervízbe. Ja, és a hangfalakkal nem vagyok megelégedve. Mikor kicsit "basszusosan" hallgatom rögtön elkezd zörögni. Ezt is ki kéne cserélni valami komoly hangtechnikára. Van valami tippetek?

Nyáron voltunk vele Horvátországba, négyen utaztunk. A hátsóknak nagyon jó dolguk volt, 2 személyessé alakítottuk a hátsó sort, így nagyon jól érezték magukat!

Könyöklőt szeretnék még bele, de az Opel drágán tenné bele, így gondolkodom az univerzálison.

Hát egyelőre ennyi. Abszolút nem bántam meg a Merivát, apósom 1.6-osával összehasonlítva nüansznyi a különbség.

Legyetek jók!

Link to comment
Megosztás:

Merivám 1,4-es, 7 hónapos, és 12.000 km van benne. Minden szupi, csak a kuplung pedálom nyikorog, jövő héten el is viszem szervízbe.

lehet, hogy egy kis wd40-el kellene megkinálni.....a mindenre jó...a Gepárd régen azt irta, hogy állítólag a halászlének is jót tesz :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Mi vagyunk Pechesék a Merivával, a kormányműcsere után megoldódott a szervó problémája is, azaz működik.

Meglepődve kellett azonban tapasztalnunk, hogy 42000km és 1,5 év után nem tudtunk betenni kettesbe, és a többi sebesség sem ment könnyen. A szervizben azt mondták a váltóban eg yműanyag alkatrész elkopott, kicserélték fémre.

Autónk ismét rángat, először tankoltunk x helyen, mondták nem jó, menjünk Y kutakhoz, eddig oda jártunk, most ez sem jó, mondták menjünk Z kutakhoz, mert az osztrák az a tuti (nem találtak semmit).

Most várunk vajon Z kúttól jobban megy-e a verdánk.

Azt szeretném kérdezni, hogy az vajon normális-e, hogy már az sem mindegy hol tankolunk.

Tud esetleg valaki egy olyan szervizt, ahol segíthetnek, esetleg egy tuti tippet (ha nem szeretnénk még eladni)?

Boldog új évet mindenkinek!

bbilona

Link to comment
Megosztás:

a rángatást AGR szelep cserével tudák orvosolni. ugye Z16SE motor? mert arra van egy hibajavitási szervizinformácio, hogy csere+uj program, és többet nem lesz ilyen baj vele.

rossz szervizbe jársz, ha ilyet nem tudnak fejből.

a váltó az tipushiba, de ha fémre cserélték akkor már az kipipálva.

a kormánymü is ugyanez.

lassan jó autód lesz :blink:

Link to comment
Megosztás:

a rángatást AGR szelep cserével tudák orvosolni. ugye Z16SE motor? mert arra van egy hibajavitási szervizinformácio, hogy csere+uj program, és többet nem lesz ilyen baj vele.

rossz szervizbe jársz, ha ilyet nem tudnak fejből.

a váltó az tipushiba, de ha fémre cserélték akkor már az kipipálva.

a kormánymü is ugyanez.

lassan jó autód lesz :)

Köszönöm a választ! :)

1600-as 8 szelepes a Meriva, ha erre gondoltál a kérdéseddel.

A szervizben, ha visszük elvileg ráteszik számítógépre, de az a válasz nem találnak hibát.

Akkor ugye nem igaz, hogy csak az OMV ad jó benzint?

Drága mulatság ez az AGR szelep?

Milyen tipushibákra számíthatunk még?

Melyik a jó szerviz? Hová kellene vigyük?

Mi már annyira elkeseredtünk, hogy gondoltuk egy levél az Opel Magyarországnak nem ártana.

Mindenesetre már várom, hogy lassan jó autónk legyen.

Szép napot! :blink:

bbilona

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ! :)

1600-as 8 szelepes a Meriva, ha erre gondoltál a kérdéseddel.

A szervizben, ha visszük elvileg ráteszik számítógépre, de az a válasz nem találnak hibát.

Akkor ugye nem igaz, hogy csak az OMV ad jó benzint?

Drága mulatság ez az AGR szelep?

Milyen tipushibákra számíthatunk még?

Melyik a jó szerviz? Hová kellene vigyük?

Mi már annyira elkeseredtünk, hogy gondoltuk egy levél az Opel Magyarországnak nem ártana.

Mindenesetre már várom, hogy lassan jó autónk legyen.

Szép napot! :blink:

bbilona

hidd el, hogy rossz helyre hordod.

ha ilyen hibát nem találnak meg, amire visszahivás van, illetve napi előforduló hiba, akkor ott baj van.

pont most csinálunk egy ugyanilyen rángatós autót, Z16SE motorral.

az AGR csere után megjavult. ugyhogy mi ügyesek vagyunk. :)

a levélnek meg semmi értelme. ugyse történik semmi

Link to comment
Megosztás:

ezeknél a mociknál még le lehet zárni az agr szelepet? vagy itt már ármánykodás van és csak csere?

mikori ez az autó, hogy még 8 szelepes moci van benne? :blink: :)

Ez az autó 2004 márciusi, akkor még lehetett 8 szelepes változatot kapni.

Mi szeretjük. 6-7 liter körüli a fogyasztása nagy átlagban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.