Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

Gondoltam megosztok egy-két új tapasztalatot a TDS Astrámról. Mivel a turbónyomás, füstcsavar-tekerés, fehér gyűrű kivétel megtörtént, a továbblépéshez nem volt más választásom, mint az adagoló tuningja. Merthogy a gyári turbó már betöltött 1,5 bárt (lehúzott WG csővel), de az adagoló nem bírta a lépést.

Az adagoló tuningjának alapvetően kétféle módja létezik: adagolódugattyú átmérőjének növelése (ez költségesebb), vagy a dugattyú löketének növelése, (azaz a hullámostárcsa cseréje). A mi adagolóinkban 10-es átmérőjű dugattyú és 2,1mm löketű tárcsa van. Ezt a 2,1-es tárcsát cseréltem 3,1-esre. Az eredmény: alacsony fordulaton nyomatékosabb lett a motor és nem mondanám hogy brutálisan füstölne (persze kinek mi a sok... :rolleyes: ) Azt hiszem Isi te kérdezted, hogy lehet nyomatékot vinni a kocsiba alacsony fordulaton, hát így... ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Gondoltam megosztok egy-két új tapasztalatot a TDS Astrámról. Mivel a turbónyomás, füstcsavar-tekerés, fehér gyűrű kivétel megtörtént, a továbblépéshez nem volt más választásom, mint az adagoló tuningja. Merthogy a gyári turbó már betöltött 1,5 bárt (lehúzott WG csővel), de az adagoló nem bírta a lépést.

Az adagoló tuningjának alapvetően kétféle módja létezik: adagolódugattyú átmérőjének növelése (ez költségesebb), vagy a dugattyú löketének növelése, (azaz a hullámostárcsa cseréje). A mi adagolóinkban 10-es átmérőjű dugattyú és 2,1mm löketű tárcsa van. Ezt a 2,1-es tárcsát cseréltem 3,1-esre. Az eredmény: alacsony fordulaton nyomatékosabb lett a motor és nem mondanám hogy brutálisan füstölne (persze kinek mi a sok... :rolleyes: ) Azt hiszem Isi te kérdezted, hogy lehet nyomatékot vinni a kocsiba alacsony fordulaton, hát így... ;)

gratula, szép:) 1,5 bar? a motor elbírja? dugattyúk, hajtókarok?

Link to comment
Megosztás:

gratula, szép:) 1,5 bar? a motor elbírja? dugattyúk, hajtókarok?

jaja plusz a hengerfej. és a legjobb teljesítményhez szinte kötelező a hengerfej+kipuff tuning. (hf portolás, polírozás, nagy szelepek, nagyobb kipuff.rendszer stb.) azt a sok levegőt meg gázt be és ki is kell juttatnni.

Link to comment
Megosztás:

Videót már tervezek egy ideje, valszeg csak sima kompakt fényképezővel lesz, csak vajon hogyan rögzítsem?

Dugók, hajtókarok? Mivel a HF-et nem szedtem még le, nem tudom. VW fórumon olvastam, hogy túlhúzott motoroknál a hajtókar idővel zsugorodhat. Amúgy semmi negatívumra utaló jel sincsen.

Levegőoldalon a szűrőig minden cső leszedve (észrevételem szerint a menetszél-bevezetésnek nincs túl sok hatása), kipuffogó oldalon nincs hátsó dob, katalizátor sem sok (khm, bocs green peace...) Egyébként a katalizátor nem jelent nagy fojtást, a kivételétől elmaradt a várt hatás... Hozzáértők szerint az RHB4-es akkora fojtást jelent az elején, hogy a katalizátor sokat már nem oszt-szoroz.

Tartósságról még annyit, hogy a hullámostárcsa kivételével évek óta a leírt konfiggal hajtom keményen az autót, szinte csak városban és az olajfogyi az elmúlt évek alatt mérhetően nem nőtt (kb. 2-3 dl / 8000 km).

Szóval ötlet a fényképező rögzítésére? Ja meg üres hely/placc, ahol nyugodtan lehet szórakozni?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk valakit megkérsz, hogy üljön be melléd ? :rolleyes:

vagy a homlokodra szigszalagozod:;):D na jó ez csak vicc:)egy 0-100at fel tudsz venni, hogy a bal kezedben a fényképező és fogod a kormányt is a jobbal meg tudsz váltani, csak egyenes terep legyen:D

Link to comment
Megosztás:

1 barig húztam fel, egy felet tekertem az adagolón, ég és föld mint ezelőtt, már 1500nél, van majdnem 0,4es nyomás 3000 van a max. igaz az alapjáratot még be kell lőnöm. az órát meg átkötöttem az adagoló és szívócsonk közé 0,1-0,15el mutat kevesebbet mint a wg és kompresszorkerék között.

Link to comment
Megosztás:

1 barig húztam fel, egy felet tekertem az adagolón, ég és föld mint ezelőtt, már 1500nél, van majdnem 0,4es nyomás 3000 van a max. igaz az alapjáratot még be kell lőnöm. az órát meg átkötöttem az adagoló és szívócsonk közé 0,1-0,15el mutat kevesebbet mint a wg és kompresszorkerék között.

Akkor öröm és bóódogság van....gratulálok.

Amúgy még egy tipp. Most jutott eszembe hogy az alumínium szívócsonkban van ezeknél vmi szelep ami elengedi a fölös nyomást 1bar felett. Nem tudom neked melyik fajta a szívócsonk de érdemes megnézni nincs-e benne ilyen. Ez egy hengeres szelep ami kinyit 1bar körül, de nekem azt mondták érdemes kisebb nyomásnál is megszüntetni vagy ledugózni mert előbb is kinyithat és elmegy a levegő a rendszerből...

Itt látszik és írja is miről beszélek....http://www.migweb.co.uk/forums/engines-tra...-astra-mk3.html

Link to comment
Megosztás:

Akkor öröm és bóódogság van....gratulálok.

Amúgy még egy tipp. Most jutott eszembe hogy az alumínium szívócsonkban van ezeknél vmi szelep ami elengedi a fölös nyomást 1bar felett. Nem tudom neked melyik fajta a szívócsonk de érdemes megnézni nincs-e benne ilyen. Ez egy hengeres szelep ami kinyit 1bar körül, de nekem azt mondták érdemes kisebb nyomásnál is megszüntetni vagy ledugózni mert előbb is kinyithat és elmegy a levegő a rendszerből...

Itt látszik és írja is miről beszélek....http://www.migweb.co.uk/forums/engines-tra...-astra-mk3.html

oké majd átbogarászom, nekem az a műanyag tetejű van (szögletes), és köszönöm mindenkinek a segítséget ebben a témában:D ja a szabályzó amit vettem kb. 1-1,5 fordulatot tekerek akkor emel 0,1 et szerintem az elég finom hangolású!

Link to comment
Megosztás:

oké majd átbogarászom, nekem az a műanyag tetejű van (szögletes), és köszönöm mindenkinek a segítséget ebben a témában:D ja a szabályzó amit vettem kb. 1-1,5 fordulatot tekerek akkor emel 0,1 et szerintem az elég finom hangolású!

A műanyag tetejű szögletesben van ilyen biztonsági szelep! Észrevenni ám, mert visszaejti a nyomást pár tized bárt és visszazár, majd újra nyit stb. Tehát oszcillál és ezt észrevenni, hogy berángat az autó. Nekem 1 bár fölött nyitott (1,1-1,2) míg le nem fogattam.

Link to comment
Megosztás:

Valaki említette a múltkor, hogy van egy fölös intercoolere és hogy beköti sorba a másikkal. Ez indította el nálam a hangyát, hogy sorba persze nem olyan jó a nagyobb tehetetlenség miatt, de párhuzamosan talán nem növekedne akkora mértékben a terjedési idő... Csak kéne 2 db precíz Y elágazás, meg kitalálni a helyet neki. Vélemény?

Ja, az egészet azért mesélem, mert méréseim alapján kb. 1-1,1 bárig tudja visszahűteni a töltőlevegőt a cooler. 1,4-1,5 bárnál a kimenőoldali hőfok felmászott akár 100 fokig is.

Link to comment
Megosztás:

A műanyag tetejű szögletesben van ilyen biztonsági szelep! Észrevenni ám, mert visszaejti a nyomást pár tized bárt és visszazár, majd újra nyit stb. Tehát oszcillál és ezt észrevenni, hogy berángat az autó. Nekem 1 bár fölött nyitott (1,1-1,2) míg le nem fogattam.

mondjuk én nem vettem észre, hogy berángatna igaz 1 barig van meghúzva, akkor lehet azért.

Link to comment
Megosztás:

Valaki említette a múltkor, hogy van egy fölös intercoolere és hogy beköti sorba a másikkal. Ez indította el nálam a hangyát, hogy sorba persze nem olyan jó a nagyobb tehetetlenség miatt, de párhuzamosan talán nem növekedne akkora mértékben a terjedési idő... Csak kéne 2 db precíz Y elágazás, meg kitalálni a helyet neki. Vélemény?

Ja, az egészet azért mesélem, mert méréseim alapján kb. 1-1,1 bárig tudja visszahűteni a töltőlevegőt a cooler. 1,4-1,5 bárnál a kimenőoldali hőfok felmászott akár 100 fokig is.

asszem még én írtam, hogy sorba kötöm, mert nekem van egy pluszba, meg egy turbó is:) de ezt csak viccnek szántam, de hogy meg is valósítható??:rolleyes: ha olyan Y elágazással párhuzamosan be lenne kötve, akkor lehet nem lenne rossz. vagy inkább valami nagyobbra cserélni, meg persze előre a hűtő elé berakni én lehet azt csinálom majd most meg, hogy kapjon menetszelet is nem mint a gyári helyén.

Link to comment
Megosztás:

Na fogyasztás adat, ~5,7-re jött ki most meghúzva, de hát most, hogy így megy nem volt rövid a lábam:D meg szinte 70%-a város. De mivel most már 1500nél is van benne erő, ha nem fogom cipőzni azaz normál használat, szerintem marad az az 5 körüli.

Link to comment
Megosztás:

Hmm Akkor nekem valami nagyon nem jó hogy átlag 6ot fogyaszt, és a végnyomásom is csak 0,5 ellenben a te 1,1 -el. :rolleyes:

Mennyire fűstől neked? mert nekem most is csak akkor ha lepadlózom és megjön az 1 baros nyomás, ezelőtt meg szinte még akkor sem. Nem e sok gázolajat ad az adagolód, de nincs akkora nyomás, hogy el is égjen teljesen??!

Link to comment
Megosztás:

tényleg erre nem is gondoltam, a turbó kenése, ez igaz!!

köszönöm a válaszokat! Valószínűleg nem vágok bele a turbósításba/motorcserébe... de autócsere biztos nem jön szóba, ha egyszer eladom akkor is max családon belül, túlságosan a szívemhez nőtt, és túl sokat költöttem rá, bár tudom, nőre és autóra költeni marhaság:)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat! Valószínűleg nem vágok bele a turbósításba/motorcserébe... de autócsere biztos nem jön szóba, ha egyszer eladom akkor is max családon belül, túlságosan a szívemhez nőtt, és túl sokat költöttem rá, bár tudom, nőre és autóra költeni marhaság:)

:rolleyes: Minden autóra költ az ember, de ezekre legalább nem olyan drága az alkatrész mint a maiakra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.