Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Opel berkekben is így nevezik a két négyhengeres blokköntvényt.

Smallblock--> 1.2-1.6 és C Corsa 1.8 GSI

Bigblock--> 1.8-2.2 és 1.6 duplakarbis Ascona, Kadett motor, valamint az 1.6D, 1.7D.

Igen bigblock! Szinte tiszta c20ne :D ! Csak azt nem tudom, hogy a dugók, vezérműtengely esetlek hengerfej megeggyezik e az x17dtl-el? Mert arra gondoltam, hogy felújítom és kap egy fém hf-tömítést egy coolert, kis anyagot és megfújom! De bírná e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.5d b corsám és ki szeretném cserélni benne a motort 1.5td vagy 1.7 td-re. Azt szeretném megkérdezni hogy az astrának az 1.7td-jét raknánk bele ott sokat kell alakítani a motortérbe,futóműn vagy váltón?Esetleg az 1.5td mellett döntenék gondolom azt bele lehet rakni 1az1-be vagy ott is kell cserélni váltót vagy valamit? Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Amikor kifejlesztették az 1.6D-t, amit később felfúrtak 1,7D-re, gondoltak arra, hogy majd 10 év múlva raknak rá turbót is, és előkészítették az olaj járatokat neki? :D

elképzelhető, ha nem akkor meg elő a roma fúrót:D:D azt durr bele:lol: vagy megoldod külön tartályból plusz egy szivattyú.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hello

Van valakinek tapasztalata Opel vectra B 2.0 DTI vel?

Mennyire megbízható? Mire érdemes odafigyelni?

Egyéb jótanács vagy észrevétel ami szóbajöhet vásárláskor.

Előre is köszi.

Szerintem a Vectra B forumon kérdezd ezt meg Kova!

Főleg az adagolós hozzászólásokat keresd... ^_^

Csak nem lecseréled a gépet?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Vectra B forumon kérdezd ezt meg Kova!

Főleg az adagolós hozzászólásokat keresd... ^_^

Csak nem lecseréled a gépet?

Szerintem meg inkább az Astra G fórum diesel topicjában.

A Vectra B fórumon szerintem senkinek sincs ilyen motorja, aki rendszeresen ír.

Link to comment
Megosztás:

nem cserélek csak nővérem cserélne és ez is szóbajött.

nekem egy adagolós kellene a környéken aki megnézni a paripát mé nem megy rendesen ^_^

Gyere át,a garázsban tudod minden átalakítást,javítást elvégzünk :D

Viccet félretéve,ha gondolod beszélek a gyerekkel aki nekem is szereli a gépet hogy rá e érne,meg e nézné!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.