Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Hát az a helyzet hogy a vízcsövek nem gyengén szét vannak pállva (öregedve), a cső teljes belső fele bevan repedezve. Szerintem ez nem a víznyomás csinálta, de javítsatok ki ha tévednék.

Egyébként ha nem bugyborog a tartályba akkor honnan tudom hogy hengerfejes -e a kocsi?

Választ előre is köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

víz fogy az olaj nem lesz habos, legalábbis az olajbetöltő sapinál semmi nyoma.

egyéb alternatív jelenség?

ezt a hozzászólást köszi azért

Kipufogó füst fehér,fagyállónál a szagán is érezni és meleg újraindításnál "gőzöl"!

Nehezen indul a motor 2-3 hengerrel csak!

Megemelkedett olajszint és a nívópálcán barnás fehéres trutyi!

Mennyi vized fogy?Csak mert írtad hogy a vízcsövek nincsenek valami jó állapotban!Meleg motornál

ha felnyitod a motorház tetőt nem érzel fagyálló szagot?Ha kiállsz a hidegbe,lehet gőzölni is látod...

Link to comment
Megosztás:

Így van, az enyém sem bugyborékolt csak szimplán eldurrantott egy vízcsövet :) . Amúgy a kék füst az az olaj miatt lenne, a víznek fehér gőze van :D .

szintén nekem sem történt egyéb mint szétdurrant egy vízcső, mikor hf-es volt.

Link to comment
Megosztás:

ja aztán még egy és akkor gondoltam valami gáz van, leveszed a kiegyenlítő sapit aztán oda padlózol neki, ha nem löki kifelé a vizet, akkor a vízteredbe nem dolgozik bele, nekem olyan helyen repedt el. Ha olajba, akkor meg látod az olajon, ahogy már leírták.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kipufogó füst fehér,fagyállónál a szagán is érezni és meleg újraindításnál "gőzöl"!

Nehezen indul a motor 2-3 hengerrel csak!

Megemelkedett olajszint és a nívópálcán barnás fehéres trutyi!

Mennyi vized fogy?Csak mert írtad hogy a vízcsövek nincsenek valami jó állapotban!Meleg motornál

ha felnyitod a motorház tetőt nem érzel fagyálló szagot?Ha kiállsz a hidegbe,lehet gőzölni is látod...

Szia!

nemvagyok nagy szakértő, de szerintem a barnás fehér trugyi az olajjal van kapcsolatban... ugy tudom ha keverik a szintetikus olajat az ásványi olajjal, akkor az ilyen állagu lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

nemvagyok nagy szakértő, de szerintem a barnás fehér trugyi az olajjal van kapcsolatban... ugy tudom ha keverik a szintetikus olajat az ásványi olajjal, akkor az ilyen állagu lesz.

Ezt nem tudom,mert még nem kevertem szerintem! :lol: Igen,az olajjal van kapcsolatban,mert az olajtérbe jutó hűtőfolyadék keveredik a motorolajjal.

Ilyenkor a nívópálcán a szint is megemelkedik!Az olajbetöltő sapkán meg mert az olajtérbe jutó vízgőz keveredik az olajpárával és csapódhat le ott!

Mi a helyzet "isi" az autóddal,megy még?

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet "isi" az autóddal,megy még?

Megyeget, most épp a kuplungszettre gyűjtögetek:D talán köv. hónapban meg is történik a csere, mert így elég gáz előzgetni, ha megcsúszik mindig amikor kell az erő:lol::D de így sem hagyom magam sosem, 1-1,1 bar-t most jelenleg jól bírja de lekopogom, ma reggel -9 volt felénk pöcc-röff szóval ilyennel sincs godnom.

Link to comment
Megosztás:

Hát kedves márkatársak aszem leoffolt a motorom. Tegnap beadta az unalmast. Két váltás közt lefulladt majd újraindult aztgyors hazafelé vettem az irányt, ma reggel már nem indult csak tekert és semmi. Úgy hogy elérkezett a nagy felújitás illetve a sporolás. Hf turbó adagoló.

Tapasztalatok felújitás terén árak helyek stb. Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Hát kedves márkatársak aszem leoffolt a motorom. Tegnap beadta az unalmast. Két váltás közt lefulladt majd újraindult aztgyors hazafelé vettem az irányt, ma reggel már nem indult csak tekert és semmi. Úgy hogy elérkezett a nagy felújitás illetve a sporolás. Hf turbó adagoló.

Tapasztalatok felújitás terén árak helyek stb. Előre is kösz.

gázolajszűrőt mindenképp cserélj előtte, lehet csak annyi gondja van, én egy jumperrel jártam hasonlóan mentem aztán egyszer csak megállt, utána nehezen elindult, mentem vele 500 m-t aztán megint megállt, végül el se indult már, aztán kicsere azóta semmi gond. ha nem, akkor adagoló gyanús.

Hf-et ha cserélni kell, akkor inkább használt szerintem nekem 40volt porlasztókkal,izzítókkal, vez.tengelyel, sikolva a HF, tömítés az elég drága de megéri a minőségibb, nekem majdnem 25K volt csak az,adagoló vagy csere vagy elvinni felújíttatni, de szerintem 10ezer alatt rá sem néz. turbót tudsz 5-20 között venni.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen a tuning mindent kinyiffant :-S

Meg hát azért itt a többiek ugyan ezt a tipust hajtjuk szal van valami véleményük.

De ha gondolod beleírom mindig az elejébe hogy felhúzott adagoloval ilyen gondjaim adódtak. De így jobb mindenkinek szerintem.

Isi a gázolajszűrőre gondoltam én is. Holnap veszek is. Meg a vélemény érdekelne hogy egy kis adagoló, porlasztócsúcs tisztitó után várható egy javulás. Esetleg ilyenkor télen egy kis benzin mennyire dobja fel a gépet?

Amúgy ma beindult úrja feltöltött aksiról, igaz nem is volt -10fok.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen a tuning mindent kinyiffant :-S

Meg hát azért itt a többiek ugyan ezt a tipust hajtjuk szal van valami véleményük.

De ha gondolod beleírom mindig az elejébe hogy felhúzott adagoloval ilyen gondjaim adódtak. De így jobb mindenkinek szerintem.

Isi a gázolajszűrőre gondoltam én is. Holnap veszek is. Meg a vélemény érdekelne hogy egy kis adagoló, porlasztócsúcs tisztitó után várható egy javulás. Esetleg ilyenkor télen egy kis benzin mennyire dobja fel a gépet?

Amúgy ma beindult úrja feltöltött aksiról, igaz nem is volt -10fok.

Ha a megfelelő helyre öntöd a benzint és meggyújtod,elég nagyot dobhat a gépen! :lol:

A gázolaj minőségről minden helyen mást mondanak,de én Castrol TDA adalékot veszek hozzá!Olvass utána,mit tud (állítólag)!

Meki mögött a kék-fehér üzletben tudsz is venni!

A koszos gázo-szűrő biztosan vissza tudja fogni az autót,mert öcsém régi Golf TD-jén jártunk úgy hogy nem ment és iszonyat hangja volt a motornak

míg ki nem cserélte!Voltál már ráméretni a motorra egyébként?Vagy az adagoló rá van csavarva és annyi?

Fél év alatt tudtam bontott inetrcooler csövet szerezni,amin vannak apró repedések,így a nyomást mostanában biztosan nem fogom emelni az autón

mert lehet egy hét után fújná megint minden felé a levegőt!

Link to comment
Megosztás:

Gázolaj szűrő megvan meg vettem wynn's tisztító cuccot.

Nem csináltam még semmit csak adagolón tekertem egy adaggal. ja meg kidobtam a dugót a segiből (katalizátor).

Ha jó lesz a kocsi akkor viszem kasznishoz mert ez a tél odatett neki rendessen, így nem lehet nagy kerekeket feltenni mert kinéznek hogy kerékre van kaszni meg szétpotyog. :-D

valamikor öszeröffenhetnénk.

mióta találkoztunk leültettem a kocsit meg gátlót cseréltem :-D elég vicces

Link to comment
Megosztás:

Ki tud segíteni műszerfal szétszedésben

A fórum Vectra A részében szerintem többen is :lol:

Nem tudom mikor tudunk összefutni,mert egyenlőre nem hogy az autót nem tudom "tuningolni" de az ellopott szerszámaim miatt

egy éjszíjat sem tudok kicserélni...

Turbó nyomás nem változott semmit a múltkori óta?Vagy még nem szerkesztetted bele a szabályzót?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok !

Hengerfejes lett az 1,7D Isuzu B Corsa-m tegnap az M5ösön hazafelé menet. Nem tudom, hogy mekkora a baj, de ha komoly összeg lenne a javítás turbós motort veszek, egyébként is tervbe volt véve. Mire kéne figyelnem egy 1.7 Isuzu TD megvételekor? Csak kipróbálható motort akarok venni, ha arra kerül a sor, és lehetőleg olyat, amire adnak garanciát.

Ui: csak ezt a blokkot nézhetem, vagy más turbós, húzható TD-t is be tudok rakni a mocitető alá ?

Kérem aki tud válaszoljon, viszonylag sürgős lenne.

Köszi,

Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Hengerfejes lett az 1,7D Isuzu B Corsa-m tegnap az M5ösön hazafelé menet. Nem tudom, hogy mekkora a baj, de ha komoly összeg lenne a javítás turbós motort veszek, egyébként is tervbe volt véve. Mire kéne figyelnem egy 1.7 Isuzu TD megvételekor? Csak kipróbálható motort akarok venni, ha arra kerül a sor, és lehetőleg olyat, amire adnak garanciát.

Ui: csak ezt a blokkot nézhetem, vagy más turbós, húzható TD-t is be tudok rakni a mocitető alá ?

Kérem aki tud válaszoljon, viszonylag sürgős lenne.

Köszi,

Szabi

használt hf kb.20-40 K között mozog, én 40ért vettem az 1.7td-mre veztengelyel, porlasztókkal, gyertyákkal, sikolva szóval a szivóhoz még lehet ennyi sem lenne, bár a tömítés az elég drága hozzá. turbóval nem igen szokott baj lenni, azt mondják inkább generátor, önindító ami kényesebb, hidegen nem huzatni utána lehet:), de ez más dájzellel is így van meg a szokásos ellenőrzések, kartergázt nézd meg, olaj, ha mész vele érzed, hogy olyan 2200-2500 körül kezd el húzni. de az 1.5 td isuzu is jó lenne a tiédbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.