Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Most már csak ahhoz kellene némi infó hogyan tudom a kárpitot kiinstallálni szárítás céljából, mielőbb berohad az egész ...

Kiszereltem a kárpitot, hát ritka egy nagy szopás ez :)

Összes ülés ki, műanyag panelek le, középkonzol ki, kesztűtartó ki, váltókar le és utána már csak egy óra, hogy kibűvészkedd a kárpitot anélkül, hogy szétszakítanád, vagy, hogy eltépnél valamilyen kábelt. Valószinű visszaszerelésnél inkább kettévágom az első részt a konzol alatt, mert ez egy rémálom.

Link to comment
Megosztás:

Kiszereltem a kárpitot, hát ritka egy nagy szopás ez :)

Összes ülés ki, műanyag panelek le, középkonzol ki, kesztűtartó ki, váltókar le és utána már csak egy óra, hogy kibűvészkedd a kárpitot anélkül, hogy szétszakítanád, vagy, hogy eltépnél valamilyen kábelt. Valószinű visszaszerelésnél inkább kettévágom az első részt a konzol alatt, mert ez egy rémálom.

Csak egy éjszakát kellett volna járatnod max fűtéssel félig lehúzott ablakokkal. Öt liter gázolaj. Egyébként csodálom a hozzáállásod.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy éjszakát kellett volna járatnod max fűtéssel félig lehúzott ablakokkal. Öt liter gázolaj. Egyébként csodálom a hozzáállásod.

Nem működött, próbáltam, napközben a munkahelyi parkolóban járva hagytam, de pár nap múlva el kezdett szaglani, nagyon vastag szivacs réteg van a kérpit alatt és az megtartja a vizet sajna :) Most egy hét után is áll benne a víz.

A lényeg ami lényeg, javaslom mindenkinek, hogy néha nézze meg azt a sz@r esővíz elvezetőt nincs-e eltömődve, mert kitakarítani 1 perc és sok fejfájást tud megspórolni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Újabb Nokia Telefon Blutooth -jával való öszekpcsolodást követően a Vectra ~ 10 mp belül szétkapcsolódik.

Próbált már valaki valamilyen szoftver frissítéssel az autón ez-ügyben?

GSM boltba azt mondták, hogy a Eléggé elítélhető mód a NOKIA nem tartotta magát a bluetooth szabványokhoz és valamit megváltoztatott, hogy csak az ő újabb és újabb kihangosítóit kelljen megvásárolni:-(

A NOKIA a rajongók hűségét éppen ezek a húzások mint nagy mértékben veszti el.

újabban ismét folyton változtattatott töltök, adapterek stb..

Egyszóval gerinctelenek.

Link to comment
Megosztás:

Öö..most magyar nyelvű program kell, vagy Magyarország térkép? Mert utóbbi (Magyarország térkép, fogalmam sincs milyen nyelvű) mondom hogy van, én már láttam torrenten.

Ők lemagyarítják neked és új térképük is van

nekem is ők csinálták szupi lett.

Tel:0620/825 9519

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2004-es kombi Vectra-t. Az a gond vele, hogy elég gyakran kiesik a tempomat-ból menet közben. Olyan, mintha rálépnék egyik pedálra, holott semmi ilyen nem történik.

Elvittem szerelőhöz, letesztelt mindent, azt mondta, CIM Modul cserére van szükség. Miután egy új CIM Modul nem olcsó mulatság, érdeklődnék, hogy tud-e valaki ajánlani olyan szakembert, aki csere nélkül is tud CIM Modult javítani?

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2004-es kombi Vectra-t. Az a gond vele, hogy elég gyakran kiesik a tempomat-ból menet közben. Olyan, mintha rálépnék egyik pedálra, holott semmi ilyen nem történik.

Elvittem szerelőhöz, letesztelt mindent, azt mondta, CIM Modul cserére van szükség. Miután egy új CIM Modul nem olcsó mulatság, érdeklődnék, hogy tud-e valaki ajánlani olyan szakembert, aki csere nélkül is tud CIM Modult javítani?

Tamás

Tamás,

Szerintem , csak a tempomat kapcsoló lesz , illetve annak az érintkezése. Vectra betegség. Én semmiképpen nem cserélnék CIM modult , amíg erről meg nem győződtem.

Link to comment
Megosztás:

Tamás,

Szerintem , csak a tempomat kapcsoló lesz , illetve annak az érintkezése. Vectra betegség. Én semmiképpen nem cserélnék CIM modult , amíg erről meg nem győződtem.

Autóvillamossági szerelő letesztelte adatkábellel, laptoppal, megnézte az egyes gombok működését, saját szemem előtt, minden jól működött a kapcsolón.

Link to comment
Megosztás:

Autóvillamossági szerelő letesztelte adatkábellel, laptoppal, megnézte az egyes gombok működését, saját szemem előtt, minden jól működött a kapcsolón.

Tamás,

Már nem is tudom kivel, de innen a fórumról beszéltem valakivel , akinek szintén ilyen gondja volt.

Nem közvetlen a kapcsoló csinálta, hanem beljebb van egy réz érintkező megkopva.

Nekem is csinálja időnként, de egyértelműen kapcsolóhibát állapítottak meg a szervizben.

Nézesd meg mással is, szerintem. De írd meg mindenképpen , mi volt a gond.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok kollégák! Új tagként és vectratulajként egy érdekes problémával próbálok megbirkózni. Az első fényszórók brutálisan lefelé világítanak, akárhogy állítóm a motoros szintszabályozót, nem látok vele elég távolra. Más autóknál lehet állítani manuálisan is a búráknál (lényegében a teljes lámpatest szögét lehet befolyásolni). Van esetleg itt is állítási lehetőség? Mellesleg az autó 2007-es caravan (1.9 cdti). Előre is köszi a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004-es évjáratú Vectra C csomagtartójával az a gondom, hogy a gomb nyomásakor pörög (erőlködik) a zár, viszont nem nyílik ki a csomagtartó (a kijelző és a riasztó közben azt mutatja, hogy nyitva van). Kisebb feszegetés, erőltetés után általában sikerül kinyitni. Sokszor gond nélkül nyílik elsőre, viszont egyre többször jelentkezik ez a probléma (évszaktól függetlenül).

Mit lehet tenni a zárral? Ha esetleg cserélni kell, mibe kerül egy ilyen zárszerkezet?

Üdv.

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Signumomba (facelift előtti) audio cd-s lejátszó van, és az lenne a kérdés, hogy ha kicserélném mp3-as gyárira,(ebből is ugye 2 fajta van a cd30-ból, a "6 gombos", meg a "9 gombos") akkor kell-e valami extra beavatkozást csinálni?

A BC független a rádiótól? Vagy ugyan úgy marad minden?

Köszi, üdv!

Szia!

Évjárat?Milyen fejegység van most benne,tipusa?Mert az a lényeg.

Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.