Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Ne őrjíts, a szenzorról beszélek <_< Abból kettő kell vagy egy?

Gondolom csak az egyik oldalon van, úgyis egyszerre kopnak a betétek...

Az Omegánál oldalanként van egy. Fiattal jártam úgy, hogy amelyik betéten nem volt visszajelző, hamarabb elkopott, mint a másik. Én meg csodálkoztam, miért nyikorog a fék, mikor nem jelez kopott betétet :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van itt olyan akinek GTS-e van és elől a 314 mm-es tárcsája van fent? Felmegy előre a 16"-os kerék? Ha igen minimum milyen szélességű és ET-jű?

Köszönöm! <_<

Nekem GTS 2.2 benzines 2006-os hogy mekkora a tárcsa,passz.16"-os felni biztos hogy fel megy,nekem is az a téli kerék,a felni mérete ha jól tudom(6,5 x 16 ET ? 5 x 110)de a gyári Opel felni biztos hogy jó!A téli gumi méretem: 205/55 R16 ennél kisebbet feltenni nem érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Nekem GTS 2.2 benzines 2006-os hogy mekkora a tárcsa,passz.16"-os felni biztos hogy fel megy,nekem is az a téli kerék,a felni mérete ha jól tudom(6,5 x 16 ET ? 5 x 110)de a gyári Opel felni biztos hogy jó!A téli gumi méretem: 205/55 R16 ennél kisebbet feltenni nem érdemes.

2.2 es GTS nek, legalább is nekem 285-ös a tárcsa elöl, 278 hátul, téli kerekem 15"-ös és vidáman elmegy vele...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet-e csak a szilenteket cserélni a hátsó lengőkarokban, vagy kompletten kell az egészet?

Meg valami "bumeráng"-ról beszéltek nekem.

Bontóból érdemes venni ilyeneket, vagy csupán elég a szilenteket cserélni?

Már láttam olyan honlapot, ahol külön árulják a sziletneket hozzá, és ugyanúgy néz ki, mint ami kell bele.

Ja, meg mennyibe kerül ez a móka durván?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet-e csak a szilenteket cserélni a hátsó lengőkarokban, vagy kompletten kell az egészet?

Meg valami "bumeráng"-ról beszéltek nekem.

Bontóból érdemes venni ilyeneket, vagy csupán elég a szilenteket cserélni?

Már láttam olyan honlapot, ahol külön árulják a sziletneket hozzá, és ugyanúgy néz ki, mint ami kell bele.

Ja, meg mennyibe kerül ez a móka durván?

Köszi!

"Bumeráng"

Bontóban valszeg ugyanolyan szart kapsz.A szilentezéshez nem árt egy 10-20 tonnás hidraulikus prés.Általában 1-2ezer forintért kicserélik őket.

Link to comment
Megosztás:

"Bumeráng"

Bontóban valszeg ugyanolyan szart kapsz.A szilentezéshez nem árt egy 10-20 tonnás hidraulikus prés.Általában 1-2ezer forintért kicserélik őket.

Értem.

Nekem azt mondták, hogy a hátsó lengőkar szilentjeit csak lengőkarral együtt lehet cserélni. Ezek szerint tévedtek.

Mekkora összeg lehet a bumeráng, szilentek? Meg tudják vajon csinálni egy sima autószerelő műhelyben?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Nekem azt mondták, hogy a hátsó lengőkar szilentjeit csak lengőkarral együtt lehet cserélni. Ezek szerint tévedtek.

Mekkora összeg lehet a bumeráng, szilentek? Meg tudják vajon csinálni egy sima autószerelő műhelyben?

Köszi!

Ha van présgépük,biztos.Hogy mekkora összeg azt saccolni se tudnám,egy éve nem voltam már magyarországi szervizben.Ha változott is azóta valami,biztos nem jó irányba........ <_<

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Nekem azt mondták, hogy a hátsó lengőkar szilentjeit csak lengőkarral együtt lehet cserélni. Ezek szerint tévedtek.

Mekkora összeg lehet a bumeráng, szilentek? Meg tudják vajon csinálni egy sima autószerelő műhelyben?

Köszi!

Nekem is lengőkarral együtt cserélték, ha nincs présgép-célszerszám akkor azt az Isten sem szedi ki - teszi bele,

max kisipari módszerrekkel (melegítés, kiégetés, ráolvasás, stb), árban meg nincs olyan nagy különbség, amit

megspórolsz az alkatrészen azt meg elkérik a munkádíjban az extra szenvedésért.

Erre tessék: klikk ide.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten először a jobboldali, majd most vasárnap a baloldali tükröm esett le úgy, hogy az üveglap egyszerűen elvált a rögzítő fóliától (?) (2004. májusi Vectra). Nem tudom, hogy lehet-e ellenőrizni, amíg a helyén van a tükör, de talán érdemes, mert az új tükörlap 19ezer/db szervizben, az utángyátott pedig 3200/db.

Más is járt már így?

Az Opel természetesen azt mondta, hogy mivel 6 éves elmúlt az autó, nagyon sajnálják...

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten először a jobboldali, majd most vasárnap a baloldali tükröm esett le úgy, hogy az üveglap egyszerűen elvált a rögzítő fóliától (?) (2004. májusi Vectra). Nem tudom, hogy lehet-e ellenőrizni, amíg a helyén van a tükör, de talán érdemes, mert az új tükörlap 19ezer/db szervizben, az utángyátott pedig 3200/db.

Más is járt már így?

Az Opel természetesen azt mondta, hogy mivel 6 éves elmúlt az autó, nagyon sajnálják...

Üdv.

Nem lehet,hogy egyszerűen el akarták lopni??? 2002-es az autóm és meg sem mozdul...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten először a jobboldali, majd most vasárnap a baloldali tükröm esett le úgy, hogy az üveglap egyszerűen elvált a rögzítő fóliától (?) (2004. májusi Vectra). Nem tudom, hogy lehet-e ellenőrizni, amíg a helyén van a tükör, de talán érdemes, mert az új tükörlap 19ezer/db szervizben, az utángyátott pedig 3200/db.

Más is járt már így?

Az Opel természetesen azt mondta, hogy mivel 6 éves elmúlt az autó, nagyon sajnálják...

Üdv.

amúgy meg komplett tükröt veszel 8500.-ért

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1450301762.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1450302283.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lengőkarral együtt cserélték, ha nincs présgép-célszerszám akkor azt az Isten sem szedi ki - teszi bele,

max kisipari módszerrekkel (melegítés, kiégetés, ráolvasás, stb), árban meg nincs olyan nagy különbség, amit

megspórolsz az alkatrészen azt meg elkérik a munkádíjban az extra szenvedésért.

Erre tessék: klikk ide.

Köszi a segítséget. Engem azzal riogattak a Bárdiban, hogy, ha az egész hátulja sz_r, akkor 180 rugó.

Szilentet lehet külön kapni, persze, csak legyen aki beleszenvedi a helyére. Nem tud valaki olcsó ( de mégsem sz_r ) boltot, vagy valami helyet, mert 180 rugóért " nincs kedvem " megvenni mindent.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy lehet-e csak a szilenteket cserélni a hátsó lengőkarokban, vagy kompletten kell az egészet?

Meg valami "bumeráng"-ról beszéltek nekem.

Bontóból érdemes venni ilyeneket, vagy csupán elég a szilenteket cserélni?

Már láttam olyan honlapot, ahol külön árulják a sziletneket hozzá, és ugyanúgy néz ki, mint ami kell bele.

Ja, meg mennyibe kerül ez a móka durván?

Köszi!

Szia!én 25000-ért vettem darabját.Azóta is tökéletes.Új utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet,hogy egyszerűen el akarták lopni??? 2002-es az autóm és meg sem mozdul...

Szia! Nem akarták ellopni, elengedte a ragasztó. Járdáról leálláskor egyszerűen leesett az üveg, és összetört.

Kösz a címeket, már van hátlappal együtt 3300,- Ft/db-ért.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok súlyosan értelmi fogyatékosnak tűnni,de tegyük már tisztába,az un "bumeráng" az a lengőkar vagy ez 2 tök más dolog? Esetleg valakinek nincs egy robbantott ábrája a hátsó futóműről,amit feltöltene?

Több lengőkar is van a hátsó futóműben,a bumerángok vannak felül.Az alsókkal lehet a futóművet állítani,a bumerángok fixek.

Link to comment
Megosztás:

Több lengőkar is van a hátsó futóműben,a bumerángok vannak felül.Az alsókkal lehet a futóművet állítani,a bumerángok fixek.

Ezt MiBa írta a #327-es hozzászólásban: Visit My Website

Tehát,ha jól értem 80%-ban, ha kopog a hátulja, a "bumerángokat" kell cserélni?

Ezekben lehet csak szilentet cserélni,ha van a szerelőmnek prése?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.