Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.C vectrám van,ha lassan megyek vele,főleg fekvőrendőrnél akkor az első futóműnél nyiszogást hallok.Olyan a hangja,mintha gumi és fém érintkezne.Megnézettem szervízben,de mindent jónak találtak,a lengéscsillapítót is.Én szerintem szilent baja van.Szerintetek?

Szilent, de a gyárit vedd meg én egy pár éve cseréltem ki azt hiszem 1500ft volt/kedvezménnyel/! Idegesítő egy hang!

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenkinek.

Érdeklődni és egyben segítséget is kérnék Tőletek.Vásároltam 2 éve egy Opel Vecrta C1 változatot,(ez a legújabb típus,hosszú lámpás elől). Ami a gondom,hogy vásárlás előtt nem néztem utána mik lehetnek a gyári hibái.2év kellet ahhoz,hogy kiderül jön amit vettem 1.9 CDTI 150Le hibája 150.000KM után a kettős tömegű lendkereket kell cserélni. Találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibával??? Várom válaszaitokat. Köszönöm.

Szia!

Ismerősömnek 80000km nél szólalt meg, de egy szervizes ismerősöm találkozott már 420.000kmes autóval és még a gyári volt benne /valószínűleg pályáztak vele/ Csak arra figyelj oda hogy ne vegyél felújítottat, se átalakítót mert nem lesz jó!

Link to comment
Megosztás:

Szilent, de a gyárit vedd meg én egy pár éve cseréltem ki azt hiszem 1500ft volt/kedvezménnyel/! Idegesítő egy hang!

Szia!

Nekem is ilyen, 15 fok alatti hőmérséklet esetén csinálja csak, de elöl is, és hátul is. Hol vettél bele szilenteket? Neten?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is ilyen, 15 fok alatti hőmérséklet esetén csinálja csak, de elöl is, és hátul is. Hol vettél bele szilenteket? Neten?

Szia!

Nekem is ilyen, 15 fok alatti hőmérséklet esetén csinálja csak, de elöl is, és hátul is. Hol vettél bele szilenteket? Neten?

Csergőben vettem kedvezménnyel! Nekem csak elől szólaltak meg! De csak a gumi szilentet vedd meg! nem könnyű kicserélni, nagyon nehezen lehet hozzáférni, ha nem akarod lebontani az egész autót :D!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szia!

Az enyém szintén 1.9/150 és 140 ezernél kellett cserélnem.

e

én meg vettem egyszer egy szintén 150LE-s 87.000 km rel. és úgy szét volt esve a lendkerék hogy a haza se jöttem vele, hanem még a hazahozatal elött cseréltem.... Ez használta - város - függő. valakinek ennyit bír, valakinek annyit....

( amugy egy ismerősöm árul egy új lendkereket egy százasért. ha valakit érdekel...)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém egy 2004-es 2.2 benzines 147 lovas sedan. Elegance felszereltségű.

Eddig egy álom vele az autózás! Iszonyat erő van benne. Nem érzi a teltházat sem. Városban is jól tudtam lakatni eddig 10,4-es átlaggal. Országúton meg 6,6. Az előző kocsim szintén vectra volt 91-es A vectra 1.8 benzin 90 paci.Ahhoz hasonlítani sem lehet. Mindazonáltal az is egy nagyon jó kis kocsi.

Dízelek esetében fórumokon a legtöbbet a kettős tömegű lendkereket emlegetik. Általánosságban pedig a futóművet és alkatrészeit érdemes górcső alá venni. Az enyémben 114 e km van, de 170-200 közötti kiváló állapotú példányokat is láttam már. Persze ez már a gazdájától függ.

Ha időd engedi érdemes vectra fórumokon az előzményeket bogarászni. Ott sokmindenre rá lehet még bukkanni.

Nekem ugyanez van 2002-es GTS-ben, nagyon jó motor, 4éve van nálam, de semmi komoly gondom nem volt vele. Imádom.... Fogyasztás városban sajna nem lesz kevesebb 10,5-11,5.

Használd egészséggel!!!

:icon13: :icon13: :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez van 2002-es GTS-ben, nagyon jó motor, 4éve van nálam, de semmi komoly gondom nem volt vele. Imádom.... Fogyasztás városban sajna nem lesz kevesebb 10,5-11,5.

Használd egészséggel!!!

:icon13: :icon13: :icon13:

A szívem vágya nekem is egy GTS lett volna, de persze ezt sem bántam meg!

Jó áron volt, jó állapotban, kevés km-el. Van pár apró bosszantó problémája, de hát csak nyolc éves már! Majd apránként szépen rendbeszedegetem.

Nekem a rekord fogyasztásom 10,2 volt városban, de nagyon odafigyelve a takarékosságra.

Országúton meg kijövök 6-6,5-ből (klíma nélkül)

:D :icon13:

Link to comment
Megosztás:

A szívem vágya nekem is egy GTS lett volna, de persze ezt sem bántam meg!

Jó áron volt, jó állapotban, kevés km-el. Van pár apró bosszantó problémája, de hát csak nyolc éves már! Majd apránként szépen rendbeszedegetem.

Nekem a rekord fogyasztásom 10,2 volt városban, de nagyon odafigyelve a takarékosságra.

Országúton meg kijövök 6-6,5-ből (klíma nélkül)

:D :icon13:

Mondjuk lehet csalni kicsit nekem automatám van de ha pld végigmegyek elejétől a végéig a rakparton akkor rádobom a tempomatot, már ha sierül bekapcsolni, mert a CIM modulom kicsit gyengélkedik :w00t: , de tegyük fel sikerül akkor ki lehet hozni 10-es átlagot meg kicsivel alatta :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Valaki hallott itthon olyanról, hogy valaki sikeresen műtötte meg a CIM modul szalagkábelét? Illetve olyan kérdésem lenne még hogy a klímavezérlőn miket kell átforrasztani, hogy rendesen működjön és ne nekifutásból kelljen nyomni a gombot,hogy vegye az "adást", esetleg egy kép mellékelve...?

Link to comment
Megosztás:

Valaki hallott itthon olyanról, hogy valaki sikeresen műtötte meg a CIM modul szalagkábelét? Illetve olyan kérdésem lenne még hogy a klímavezérlőn miket kell átforrasztani, hogy rendesen működjön és ne nekifutásból kelljen nyomni a gombot,hogy vegye az "adást", esetleg egy kép mellékelve...?

A klimavezérlőn a középső gomb lábait kell átforrasztani, kb. 6 lábról van szó!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez van 2002-es GTS-ben, nagyon jó motor, 4éve van nálam, de semmi komoly gondom nem volt vele. Imádom.... Fogyasztás városban sajna nem lesz kevesebb 10,5-11,5.

Használd egészséggel!!!

:icon13: :icon13: :icon13:

Az szép, nekem a 155 lovas 2.2 Direct van, de városban még nem sikerült 9 liter fölé nyomni a fogyasztást! Városon kívül meg 7,2-7,5 között van az átlag!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uj vagyok itt de mar a segitsegeteket szeretnem kerni.

Van egy 1.8 benzinem 2002-es. Apro, fel ora alatt megkalapalhato kis hulyesegeken (ablakmoso, ablakemelo...) mas bajom nincs vele. szerelheto konnyen, meg nekem is :D

Szoval amiert hozzatok fordulok a kovetkezo: ha varosban gyorsan be kell ugrani tobb helyre es tobbszor megallitom a motort, a harmadik indulas utan 90 fokos viz felett kigyullad a motorvisszajelzo lampa. Ha lehul az elso inditas utan nem jelenik meg a hiba. Mi lehet a bibi?

Elore is koszi

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam WeSzi-éknél, Wessz-el sajnos személyesen nem tudtam találkozni, mert pont elugrott valahova,de a kollegája is maximálisan segítőkész volt, Hétvégén kicsit belepiszkáltam a Vectra CIM modulába, aminek az lett az eredménye hogy a kormány pozicionáló (vagy valami ilyesmi :blink: ) elfelejtette hol is kell visszavenni az indexet.Telefonon egyeztettünk Wessz-el mondta nagyon elvan havazva, de menjek ki másnap és megoldjuk...Kimentem és megoldották...Kaptam még egy-két plusz kiolvasást is, mert ha már kint voltam tele voltam kérdéssel, a tempomat gondom megoldódott, az indexek visszaugranak. :smartass:

Dani feleségével találkoztam, úgy fogadott mintha évek óta ismernénk egymást, nagyon aranyos és közvetlen kis csapat, mindenkinek ajánlom hogy keresse fel őket, ha bármi gond adódik a vassal, nem fogjátok megbánni. BIG RESPECT és köszönet mindenért!!!! :icon13: :icon13: :icon13: A WeSzi a megoldás kulcsa :hehe:

http://wesziautoszer...esziautoszerviz

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére kézi váltós, elrontja a vezetési élményt az automata! Araszolgatni meg nem kell Pestre menni, eleget araszolsz errefelé is! :icon1:

Én is az automata ellen voltam világ életemben...amíg meg nem vettem ezt az autóm... :icon13:

vezetek mellette manuális váltósat is, de meg sem közelíti sztem, és nem utolsó sorban a munka végére nem áll be a vádlim a sok kuplungolástól és nem elhanyagolható az sem, hogy nincs kettős tömegű-m :hehe: :whistle:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

opel vectra c 2,2 DTI 16V-n a műszerfalon iesmit dob ki : http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.png

mi a gond vele elkoptak volna a fekbetetek ?

Bizony, jól sejted az első fékpofák legatyásodtak, de még legalább is saját tapasztalatból, van benne még vagy 1000 km,ha veszel kelleni fog kopásjelző vezeték is, az pedig csak az egyik oldalon van...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.