Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kikérni C Vectra vásárlással kapcsolatban. Mire figyeljek oda, milyen modellt célszerű megvenni stb. Igaziból amennyit szánnék az autóra az olyan 1.200.000-1.450.000 Ft közötti összeg. Lényeges, hgoy Klíma, ABS, elektromos ablak, távir. központi legyen bent. Hogy néztem 2002-2003-asok jöhetnek max szóba. Ezek többsége ugye mind 1.6 (101LE) vagy 1.8 (122LE). Ezek közül Ti melyiket ajánlanátok?

Az 1.6-osok mennyire eszik az olajat? MIre célszerű odafigyelni. Fogyasztásban mennyire gazdaságosabb az 1.6-os? Dinamikára gondolom inkább az 1.8 kellene mivel nehéz a kasztni nem? Vagy egyáltalán melyik motor jobb konstrukció?

Várnám a segítő hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Ezek többsége ugye mind 1.6 (101LE) vagy 1.8 (122LE). Ezek közül Ti melyiket ajánlanátok?

csak a nagyobbat! (2,2?)

Az 1.6-osok mennyire eszik az olajat?

6 deci megengedett a gyár szerint, amúgy meg ez is Opel vagyis eszi :D

MIre célszerű odafigyelni. Fogyasztásban mennyire gazdaságosabb az 1.6-os?

semennyire nekem a 3,2 országúton 8,5 város 12 de ha kell 16 és kitépi a kormányt a kezedből ^_^

Dinamikára gondolom inkább az 1.8 kellene mivel nehéz a kasztni nem? Vagy egyáltalán melyik motor jobb konstrukció?

3,2 V6

Várnám a segítő hozzászólásokat.

beleirkáltam amit gondolok, mivel ezek mind sok kilométeresek, vagyis nem találsz 300.000 alatt ezért inkább nagyobb motorral, azt talán nehezebb széthajtani.

mondom ezt 316.000km-es Z32SE-ből :D

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg 2db 1.4-es Astra G (2005-ös ecotec és 2007-es twinport) van családban és hál isten egyik se eszi az olajat. ^_^

1.8-nál nagyobbat semmiképp nem akarok venni.

Ezt találtam pl. : Vectra C

Igaz 110 ezer km felett nemigen szeretnék venni. Hova mennek ennyit az emberek nem is értem.

Nekünk pl a 2005-ösben van 34 ezer km. :D Jó persze van meleltte másik kocsi is de akkor is.

Max ha vectrába nem találok marad a Meriva.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nos augusztusban meg csinálták a Navigációhoz a magyarosítást és még beszél is benne egy nő.

utána jártam hogy hol is tudnám letölteni a CD-re való cuccot! Meg is találtam ^_^ ki is írtam gyorsan irány a kocsim de sajna azt írta ki hogy INVALID CD :D((((

valakinek valami ötlet !!???

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nos augusztusban meg csinálták a Navigációhoz a magyarosítást és még beszél is benne egy nő.

utána jártam hogy hol is tudnám letölteni a CD-re való cuccot! Meg is találtam ^_^ ki is írtam gyorsan irány a kocsim de sajna azt írta ki hogy INVALID CD :D((((

valakinek valami ötlet !!???

Gulyás, kolbász, hagyma, paprika...?

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség.

Nagybáttyám vásárolt egy vectra C-t és ami fejes benne van, rádió nem igazán mükdöik, hol szól hol nem mint a mesébe.

Egy lemez van benne az is beragadt.

Valami VDC 2500 a neve a fejesnek de igazán nem tudom most pontosan.

Kellene neki bele akár ugyanilyen is ami müködik. Valakinek nincs elfekvőben? Sima cd lejátszós.

Ha mp3-asat tenne bele az mennyivel lenne több?

Olvastam, hogy valami programozni is kell a rádióhoz hogyha cserélni szeretné, ha ugyanolyanra cserélni akkor is tanítani kell a fejest?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lassan egy hete vagyok tulajdonosa egy Opel Vectra C-nek. 2004-es, 1.9-es 150 lovas jószág. Sokat olvastam itt a fórumon, és örülök, hogy ennyi tapasztalat kerül megosztásra. Olcsóbb mint a szerviz.... Első opelom, és nem igazán értek hozzá ^_^ leírást meg nem kaptam hozzá, úgyhogy kérdeznék egyet-kettőt. Szóval az első, ha meg nyomom a "BC" gombot, csak annyi jön elő hogy "timer" semmi más. Állítólag fedélzetetis a kocsi. A másik, a fényszóró magasság állító gomb felett, ott van a tempomat gombja, de az indexkaron nincs semmi ami kapcsolná, ez hogy van? Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm! Üdv Cseman Attila :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Üdv Mindenkinek!

Lassan egy hete vagyok tulajdonosa egy Opel Vectra C-nek. 2004-es, 1.9-es 150 lovas jószág. Sokat olvastam itt a fórumon, és örülök, hogy ennyi tapasztalat kerül megosztásra. Olcsóbb mint a szerviz.... Első opelom, és nem igazán értek hozzá ^_^ leírást meg nem kaptam hozzá, úgyhogy kérdeznék egyet-kettőt. Szóval az első, ha meg nyomom a "BC" gombot, csak annyi jön elő hogy "timer" semmi más. Állítólag fedélzetetis a kocsi. A másik, a fényszóró magasság állító gomb felett, ott van a tempomat gombja, de az indexkaron nincs semmi ami kapcsolná, ez hogy van? Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm! Üdv Cseman Attila :D

Szerintem az nem a tempomat gombja, hanem a műszerfalvilágítás-fényerő szabályozója.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A gyárilag ültetett GTS Vectrára felmegy 8.5x19"-os 235/35 gumival szerelt felni???

Ha igen akk 1:1 passzol rá vagy kell nyomtáv szélesítő vagy valami más megoldás???

előre is köszi!

ET függő. Tudtommal a gyári opc felni is ekkora méretű és ilyen gumival van szerelve.

Link to comment
Megosztás:

köszi!

ET35-öt írnak a felnikre...

Egyébként igen nekem is mondta egyik haverom aki a Győri Opel Nádor-ban dolgozik hogy OPC-n 19" a felni de annak teljesen más a futóműve is... véleménye szerint lehet hogy a 8.5 széles felni beleérne a rugóstányérba a lengéscsillapítón, de azt szélesítőkkel kilehet küszöbölni...

Link to comment
Megosztás:

köszi!

ET35-öt írnak a felnikre...

Egyébként igen nekem is mondta egyik haverom aki a Győri Opel Nádor-ban dolgozik hogy OPC-n 19" a felni de annak teljesen más a futóműve is... véleménye szerint lehet hogy a 8.5 széles felni beleérne a rugóstányérba a lengéscsillapítón, de azt szélesítőkkel kilehet küszöbölni...

Nincs lehetőséged felpróbálni?

Link to comment
Megosztás:

Abban kérném a segítségeteket, hogy mi lehet annak az oka hogy nem megy a fűtés az autóban? Ugye a mostani hidegben elég kényelmetlet 14 fokos autóban utazni. Az érdekes hogy egyik napról a másikra jött elő. A biztosítékot megnéztem, de semmi baja. Előre is köszi. Ja Vectra C Caravan 1.9 2007.

Szia

Érdeklődnék, hogy nálad mivel járt a termosztát cseréje? Mennyi volt, mekkora meló, hol csinálták?

Köszi

Üdvözlettel

Beregnyei Miklós

Link to comment
Megosztás:

Szia

Érdeklődnék, hogy nálad mivel járt a termosztát cseréje? Mennyi volt, mekkora meló, hol csinálták?

Köszi

Üdvözlettel

Beregnyei Miklós

Heló, nekem Egerbe javították, 40K lett volna mindennel együtt de ugye utána kiderült, hogy a szelepekkel volt a probléma. Küzdöttek szerintem vele ők is mint kismalac a jégen.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A minap olyan problémám adódott, hogy egy esőzés után állt a víz az anyósülés előtt lábrészen, (egy Vauxhallról van szó, tehát bal oldalon), kb. 2 cm "mélységben".

A kesztűtartó mögül folyt le, gondolom valami esővíz elvezető csúszhatott szét, lehet az a hiba?

Link to comment
Megosztás:

A minap olyan problémám adódott, hogy egy esőzés után állt a víz az anyósülés előtt lábrészen, (egy Vauxhallról van szó, tehát bal oldalon), kb. 2 cm "mélységben".

A kesztűtartó mögül folyt le, gondolom valami esővíz elvezető csúszhatott szét, lehet az a hiba?

Inkább eldugulni szokott.Például falevelekkel.Utoljára Omegánál találkoztam ilyennel,eldugult mindkét oldali lefolyó,a tűzfal mögötti rész megtelt vizzel és befolyt a fűtőmotoron keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Inkább eldugulni szokott.Például falevelekkel.Utoljára Omegánál találkoztam ilyennel,eldugult mindkét oldali lefolyó,a tűzfal mögötti rész megtelt vizzel és befolyt a fűtőmotoron keresztül.

Ez volt a gond, köszönöm! Most már csak ahhoz kellene némi infó hogyan tudom a kárpitot kiinstallálni szárítás céljából, mielőbb berohad az egész ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.