Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Én kinyitottam a füzetet, utána meg a tank fedelet is, és megnéztem milyen kerekekkel szerelték a vectrát, aztán meg megmértem, hogy a 15" felmegy-e a fékektől. A 195/65 meg pont jó a 215/55 R16 helyett, főleg, hogy hóban nem járok rosszul a keskenyebb kerékkel.

Igen,hóban lehet hogy jobb de nnincs rendszeresen hó ez nem Skandinávia.A keskeny gumi nem stabil kanyarban és hamar elpörögnek gyorsításkor.(nekem a 205 is)Meg bénán is néz ki!

Link to comment
Megosztás:

Igen,hóban lehet hogy jobb de nnincs rendszeresen hó ez nem Skandinávia.A keskeny gumi nem stabil kanyarban és hamar elpörögnek gyorsításkor.(nekem a 205 is)Meg bénán is néz ki!

A fekete lemezfelni alapból béna, annak már mindegy, a jürgen annak idején ilyet vett télire, nem megyek vissza reklamálni. :) A polír kereket meg 1x vinném ki a sólébe aztán annak reszeltek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha tud valaki szép, megkímélt állapotú kevés km-es (max 80 ezer km) Vectra C-t 1.6 benzines vagy diesel motorral ~2,2 millió ft körül akkor légyszi írjon.

peter.sule@gmail.com

Vectra C-ből az összes 1.9 diesel részecskeszűrős igaz? A 120 Le-s változat megbízható belőle? Olvastam hogy kiiktatható a részecskeszűrő, ha ezt megoldom akkor úgy lelehet műszakiztatni vagy előtte mindenképp cserélni kell a szűrőt ha már amúgy is csereérett?

részecskeszűrőt nem cserélünk, hanem tisztíttatunk, negyedannyiért. :) Nézd meg itt mondjuk: részecskeszűrő tisztítás

Link to comment
Megosztás:

Nekem H Astrán volt 205/55 R16 helyett 225/45 R18.Azon kívűl hogy szép volt semmi más jó tulajdonsága nem volt!Hosszbordákon kacsázott az autó,nagyon sokat romlott a rugózási komfort,1 literrel többet fogyasztott.Könnyen sérül a felni az alacsonyabb oldalfal magasság miatt!A könnyűfémfelni elnevezés csak át.aszás.Semmivel nemm könnyebb mint a lemez felni hanem inkább nehezebb a nagyobb mérete miatt.A Vectrámon 16-os téli van és 17-es alu. nyári .Ég és föld a kettő közötti különbség!Viszont a 17-es sokkal szebb!(215/55 R17 Gyári GTS)Ez még 1 olyan méret amivel meg lehet barátkozni,de a 18-ast nem ajánlom!De a szépségért szenvedni kell ezért megértem ha azt választanád!225/45 R18 a méret azt hiszem ami jó lenne C vecire is!gumi méret átváltót érdemes megnézni.:http://totalcar.hu/assets/static/tire/

Köszönöm a válaszokat!

R18 nem lesz, én is inkább a 17-esbe gondolkodtam. Rugózási komfort a 225/45 miatt romlott, én épp emiatt a 225/50-be gondolkodok, hogy a gumi "húsa" megmaradjon. Bizonyára vannak hátrányai, és előnnyei a szélesebb guminak. Pl tegnap Ausztirába az A2-es autóályán örültem volna a szélesebbnek, aki járt arra tudja, gyors húzós hosszú kanyarok emelkedőkkel, lejtőkkel. Sokkal stabilabb a szélesebbel gumikkal az autó, nem beszélve egy körforgalomban se kell annyira lelassítani, a gyors kanyarváltásokat sokkal jobban tolereálja. Gumi méret átváltó könnyen számítható, de mint írtam én örülnék az összességében egy kicsit nagyobb keréknek. Fogyasztás attól nem nőhet meg nagyon, sőt, autópályán kevesebbet fog forogni motor, pörögni a turbó. Sebességmérőm pedig pontosabban fog mérni.

195-ös R15-ös gumi a G Astra gyári legkisebb mérete, az biztos nagyon kicsi a Vectrára, de ha az van, használd csak, baja nem lesz tőle. :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, tudom, hogy nem a legjobb topic, de talán ezt jobban olvassátok, ezért tenném ide!

Ha esetleg valaki felnivásárláson gondolkodna, van eladó 18" garnitúrám!

Mille Miglia HT3 alufelni!

8x18coll 5x112 lyukosztás, ET35

Mozgókúpos csavart tudok adni hozzá, amivel jó Opelre is!

A felnik szép állapotban vannak, ahogy a képeken is látszik ,az egyik felnin van padkasérülés amit külön fotóztam!

Igény szerint van 4db 255/40 r18 gumi is hozzá olcsón!

Ára 83ezer forint

Akit érdekel irjon PÜ-t!

DSC05804_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC05806_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC05807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

img0486v_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezem, hogy veszek a Vectrámra alufelniket gumikkal. 17, esetleg 18 colos felnikbe gondolkodok. Nézegettem a gumi kínálatot, mindkettőre van bőven, szélességbe, és magasságba is sok féle abroncs. Még nem döntöttem el, hány colos felni, és arra milyen abroncs lenne jó. Valakinek esetleg véleménye, tapasztalata?

Üdv!

Hát magyar útra tényleg csak saját felelősségre vegyen az ember 17 vagy 18 collos felnit!

Nekem B-s Vecin volt 17-s 215/45-s gumikkal, de az tény, hogy az úttartása olyan volt, hogy 45 fokos íves kanyarba is belementem vele 110-el és meg se érezted! Ez saját tapasztalat, gondoltam megosztom!

Én is tervezek az autóra felnit, jövőre ha összejönne jó lenne, de én inkább a 18-s felni felé hajlok! Arra meg mehet a 225/40 vagy 45-s gumi!

Link to comment
Megosztás:

Nekem H Astrán volt 205/55 R16 helyett 225/45 R18.Azon kívűl hogy szép volt semmi más jó tulajdonsága nem volt!Hosszbordákon kacsázott az autó,nagyon sokat romlott a rugózási komfort,1 literrel többet fogyasztott.Könnyen sérül a felni az alacsonyabb oldalfal magasság miatt!A könnyűfémfelni elnevezés csak át.aszás.Semmivel nemm könnyebb mint a lemez felni hanem inkább nehezebb a nagyobb mérete miatt.A Vectrámon 16-os téli van és 17-es alu. nyári .Ég és föld a kettő közötti különbség!Viszont a 17-es sokkal szebb!(215/55 R17 Gyári GTS)Ez még 1 olyan méret amivel meg lehet barátkozni,de a 18-ast nem ajánlom!De a szépségért szenvedni kell ezért megértem ha azt választanád!225/45 R18 a méret azt hiszem ami jó lenne C vecire is!gumi méret átváltót érdemes megnézni.:http://totalcar.hu/assets/static/tire/

Ez így igaz!

Link to comment
Megosztás:

A 195 kicsi!!! Az a lényeg hogy a gyári méretű (215/55 R16) kerék külső átmérő nagysága közel azonos legyen a kiszemelt kerék külső átmérővel!Mert ha nagy az eltérés megváltozik a vég áttétel és ezzel az autó gyorsulása,fogyasztása,végsebessége,stabilitása IS!!!

És ez is, mivel nekem a gyári 185/65 R14 kerekekkel a B-s Veci 6 litert evett, mikor felkerültek rá a 215/45 R17-s kerekek 7, 7,5 literrel szaladgáltam! És valamivel lomhább volt, de iszonyat stabilan fogta az aszfaltot!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 18" van fent!

225/40 es gumival!

Igaz én nem járok a Vecivel sokat és nekem számít, hogy szép nagy felni legyen rajta!

Nem mondom, hogy bármire is jó a nagyfelni...... drága a gumi, biztos ba...a a futóművet, lehet többet is eszik 1-2 dl-el, de nagyon jól mutat!!!!!!! :)

Azért annyira nem fapad feeling!!!

Régen Calim volt azon 14" a gyári és nekem 17" volt fent kemény futóművel!!! Azzal is lehetett járni, de közelében nem volt ilyen kényelmes mint ez!

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

És ez is, mivel nekem a gyári 185/65 R14 kerekekkel a B-s Veci 6 litert evett, mikor felkerültek rá a 215/45 R17-s kerekek 7, 7,5 literrel szaladgáltam! És valamivel lomhább volt, de iszonyat stabilan fogta az aszfaltot!

Magyar utak tényleg nem valami fényesek, egy rosszabb úton nagyobb odafigyelést igényel egy colba nagyobb felnivel a vezetés, de a stabilitás kárpótol érte. Egy 150 lóerős diesel szerintem meg se érzi, ahogy a klímát se (kb.: 2 decivel eszik többet klímával, de lehet, hogy csak eggyel) Az pedig felbecsülhetetlen számomra, hogy egy kicsit húzósabb kanyarba se kell beparázni, mert mintha odaragasztották volna az aszfaltra...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
u.i.: A 195 R15 nem nagyon kicsi erre az autóra?

Én is 15-ös téliket használok, semmi gond velük, nem is néz ki olyan borzasztóan és hát ne felejtsük el hogy occsó a gumi rá...a nyáriak 17-esek, már most rosszul vagyok, mert jövőre gumit kell vegyek rá, de azt hiszem a 225/45 R17 jobb áron van mint a 215/50 R17, pedig elvileg váltóméret(ezt magyarázza meg valaki),de így is húzós, ja és nem kínait vagy koreait vennék természetesen.

mondjuk egy Good Year Efficientgrip-et nézve:

215/50 (91V): 46.990.-Ft/db

ugyanez

225/45 (91W): 29.990:-Ft/db

V:240km/h

W:270km/h

Link to comment
Megosztás:

Én is 15-ös téliket használok, semmi gond velük, nem is néz ki olyan borzasztóan és hát ne felejtsük el hogy occsó a gumi rá...a nyáriak 17-esek, már most rosszul vagyok, mert jövőre gumit kell vegyek rá, de azt hiszem a 225/45 R17 jobb áron van mint a 215/50 R17, pedig elvileg váltóméret(ezt magyarázza meg valaki),de így is húzós, ja és nem kínait vagy koreait vennék természetesen.

mondjuk egy Good Year Efficientgrip-t nézve:

215/50 (91V): 46.990.-Ft/db

ugyanez

225/45 (91W): 29.990:-Ft/db

V:240km/h

W:270km/h

Nekem van 3 db Michelin Primacy 215/50 R17 gumim ha érdekel.Kb.: 80%-osak minimum!!! ha tudnál szerezni hozzá 1-et akár jól is járhatnál.Mert odaadnám a 3-at 20 e ft-ért!!(+ posta)Amúgy meg van a 4. db is csak a kicsi feleségem érintőre vett vele egy beton sarkot és 1 picit megsérült,ezért lettek lecserélve komplette.Ha érdekel: 30/534-9810. bármikor elérsz ezen a számon.

Link to comment
Megosztás:

Én is 15-ös téliket használok, semmi gond velük, nem is néz ki olyan borzasztóan és hát ne felejtsük el hogy occsó a gumi rá...a nyáriak 17-esek, már most rosszul vagyok, mert jövőre gumit kell vegyek rá, de azt hiszem a 225/45 R17 jobb áron van mint a 215/50 R17, pedig elvileg váltóméret(ezt magyarázza meg valaki),de így is húzós, ja és nem kínait vagy koreait vennék természetesen.

mondjuk egy Good Year Efficientgrip-t nézve:

215/50 (91V): 46.990.-Ft/db

ugyanez

225/45 (91W): 29.990:-Ft/db

V:240km/h

W:270km/h

Érdekes dolgok ezek a gumi méretek/árak. Annó az F astrámra akartam 175-ös heleyett 185-ös gumit venni. Nagyon drága volt, drágább a 175-ös, és a 195-ösnél is. Megkérdeztem a gumist, miért van ez. Akkor azt mondta, 175, és 195-ös méretekből sokat gyártanak, mert nagyon sok autóra az kell. És amiből sok van, az ugye mindig olcsóbb. Amiből meg kevés.... Talán ez elhet egy magyarázat rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van 3 db Michelin Primacy 215/50 R17 gumim ha érdekel.Kb.: 80%-osak minimum!!! ha tudnál szerezni hozzá 1-et akár jól is járhatnál.Mert odaadnám a 3-at 20 e ft-ért!!(+ posta)Amúgy meg van a 4. db is csak a kicsi feleségem érintőre vett vele egy beton sarkot és 1 picit megsérült,ezért lettek lecserélve komplette.Ha érdekel: 30/534-9810. bármikor elérsz ezen a számon.

A gumi többi jelölését is írd meg légyszives , próbálok lőni hozzá még1et, ha úgy van hívlak...Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgok ezek a gumi méretek/árak. Annó az F astrámra akartam 175-ös heleyett 185-ös gumit venni. Nagyon drága volt, drágább a 175-ös, és a 195-ösnél is. Megkérdeztem a gumist, miért van ez. Akkor azt mondta, 175, és 195-ös méretekből sokat gyártanak, mert nagyon sok autóra az kell. És amiből sok van, az ugye mindig olcsóbb. Amiből meg kevés.... Talán ez elhet egy magyarázat rá.

Rátapintottál.Pontosan így van............

Link to comment
Megosztás:

A gumi többi jelölését is írd meg légyszives , próbálok lőni hozzá még1et, ha úgy van hívlak...Köszönöm!

Michelin Primacy Hp 215/50 R17

DOT FT 38 LHCX 0308

Ennyit láttam rajta, 2008.03. gyártású az látszik a számokból.Ha kell küldök képet e-mailban.Sok sikert a kereséshez.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.