Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Ma megcsináltam a hidegindítót. A szelep jó. A rendszer hőmérséklet jeladójára menő vezeték csatlakozója el volt törve, és elfordult egy kicsit, ami elég volt hozzá, hogy ne érintkezzen, de még ne essen le a jeladóról. Most kapott egy új csatlakozót, amivel hibátlanul indul.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap nagyon megszivatott a Rekord. Éjszakás voltam, reggel gázzal elindítottam. Mentem vele 200 métert és lefagyott a gázrendszer. Átkapcsoltam benzinre, de hiába indítóztam, nem akart elindulni. Motorház kinyit, és megrökönyödve láttam, vhol folyik a benzin. Hoztam két vödör melegvizet, ráöntögettem a reduktorra, multiszelepre, gázelzáró szelepre, de nem volt hajlandó elindulni. Még kellett keresnem hol engedi a benzint. Természetesen az akku lemerült a sok csesztetéstől. Egy kb 5 hónapja cserélt cső engedett a bilincs alól. Utánahúzni nem tudtam, le kellett vágnom egy darabot. Ezek után bikázással elindult. Biztos azért nem indult benzinnel, mert a csőnél elengedte a nyomást-gondoltam. Egész délelőtt töltőn volt az akku, majd du 4 körül mennem kellett. Nem is próbáltam a gázt, úgyis lefagy, mindjárt benzinnel indítóztam. Persze nem indult el :( Az akku ismét alig tekert, mikort átkapcsoltam gázra és pröcre indult. Mivel indulás után szépen ment benzinnel is, azt gyanítom, hogy a hidegindító injektor adta még magát. Csak nem tudom mitől. Nyáron másik tank lett felrakva, friss benzinnel. Azóta havonta többször megyek benzinnel, ès tankolok is bele. A legnagyobb szívás, hogy van itthon kb 5 darab hidegindító injektor, de már mindet kinyírta a Rekord. Na majd holnap meglátom mi baja van.

Éljen a karburátor! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma megint Rekordot kellett szerelnem. Vhol kifújt a leömlő. Az volt a tippem, hogy elrepedt, mikor melegvízzel öntözgettem a gázrendszert mínusz 20-ban. A csonk jó volt, de a sortömítés több helyen átégett. Vhogy kilazultak a csavarok, így vehetek új sortömítést.Hab a tortán, hogy az egyik injektor vezetéke megint rálógott a kipufogó csonkra és összeégett.

Link to comment
Megosztás:

Ma megint Rekordot kellett szerelnem. Vhol kifújt a leömlő. Az volt a tippem, hogy elrepedt, mikor melegvízzel öntözgettem a gázrendszert mínusz 20-ban. A csonk jó volt, de a sortömítés több helyen átégett. Vhogy kilazultak a csavarok, így vehetek új sortömítést.Hab a tortán, hogy az egyik injektor vezetéke megint rálógott a kipufogó csonkra és összeégett.

ne olcsó utángyárit vegyél hanem lemezeset mint a gyári....az sokat kibír.

Link to comment
Megosztás:

http://picasaweb.goo...gCJ-E4pys99WcZw#

van vkinek 5lete hogyan bírnám ezeket a képeket magamnak elmenteni/letölteni ......kezdem lassan összeszedni a régi képeket az autókról csak sajna kevés van.

Rákattintasz a képre jobb egér gombbal és kiválasztod a kép megnyitása új ablakban lehetőséget.

A kép megnyílik a legnagyobb méretében.

Megint jobb egérgomb és akkor a kép mentése másként opciót válaszd.

Előugrik egy ablak ahol kiválasztod a mentés helyét.

Sajna innen csak egyenként tudod letölteni a képeket.

Link to comment
Megosztás:

Oké rendben! Akkor megvenném, hogy szeretnéd előre utaljam a pénzt vagy utánvétellel feladod?

a múltkor már ecseteltem a posta várható negatív hatását a tetőablak szerkezetére.....2 hétre most vidékre megyek utána tudom postázni ha akkor is még ezt akarod.sztem a szegecsek meg fogják adni magukat....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.