Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Ha jól tudom, akkor egy tekerővel tudod állítani a lengéscsillapító keménységét.

Nem ismerem az autót, de képek alapján jónak tűnik.

Tegnap rendben elvitt a Rekord minket Kecskemétre és vissza. A fogyira kíváncsi leszek, mert mostanában 12-13 liter gázt eszik :lol: Bár a compi alapján 8,5 az átlag.

Link to comment
Megosztás:

Hahó.

tudna nekem valaki segíteni, hogy ez pontosan hogy is van a b senikben: "3-Stufen Hydraulikfahrwerk" ?

Belülről állítom gombokkal, vagy hogy?

Egy háromállású(sport,normál,comfort)kapcsoló van a műszerfalon,a telókban meg léptetőmotorok,amik pillangó alakú lyuggatott lapok forgatásával változtatják a teleszkópokban az olaj átáramlási képességét,ezzel a csillapitás keménységét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Van egy 30E-s motorom, de sajnos a vezérműtengelye elég rossz. Lenne egy C30NE motorrol komplett henerfej veztengellyel. Mi a különbség a kettő között, azon kivűl hogy a C30NE katalizátoros és gyengébb is.

Rá lehet tenni a 30E-s motorra?

Előre is közsönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Van egy 30E-s motorom, de sajnos a vezérműtengelye elég rossz. Lenne egy C30NE motorrol komplett henerfej veztengellyel. Mi a különbség a kettő között, azon kivűl hogy a C30NE katalizátoros és gyengébb is.

Rá lehet tenni a 30E-s motorra?

Előre is közsönöm!

Ez a 12 szelepes ugye? :lol:

Szerintem rálehet tenni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Van egy 30E-s motorom, de sajnos a vezérműtengelye elég rossz. Lenne egy C30NE motorrol komplett henerfej veztengellyel. Mi a különbség a kettő között, azon kivűl hogy a C30NE katalizátoros és gyengébb is.

Rá lehet tenni a 30E-s motorra?

Előre is közsönöm!

csak kompreszióban van különbség a két moci között.

mások az NE veztengely nyitási szöge,ezért kisebb vele a kompreszió.

kompatibilis a két hf.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem , hogy van-e valakinek eladő fűtő ventilátor motorja egy 1982es Opel Rekord 2.0 b -eshez??

Elég sürgősen kéne az alkatrész ugyh várom a jelentkezőket!

Lehet értesíteni emailben : zsoca007@citromail.hu-n, privát üzenetbe, msn-en: zsoca07@msn.com

Köszike!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem , hogy van-e valakinek eladő fűtő ventilátor motorja egy 1982es Opel Rekord 2.0 b -eshez??

Elég sürgősen kéne az alkatrész ugyh várom a jelentkezőket!

Lehet értesíteni emailben : zsoca007@citromail.hu-n, privát üzenetbe, msn-en: zsoca07@msn.com

Köszike!

aszem a vaterán láttem 1-et.

Link to comment
Megosztás:

Igen ott bontanak egy E1 Rekordot, vhol Békéscsaba környékén.

Ma voltam szélvédőt cseréltetni. Sajnos nem jött össze, mert hiába 83-as az autóm, de vmiért 82 előtti szélvédő kell bele, abban pedig nincs utángyártott. A gyári 50e forint. Nem igazán értem, mert alvázszám alapján is a 83-as szélvédő kellene. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ott bontanak egy E1 Rekordot, vhol Békéscsaba környékén.

Ma voltam szélvédőt cseréltetni. Sajnos nem jött össze, mert hiába 83-as az autóm, de vmiért 82 előtti szélvédő kell bele, abban pedig nincs utángyártott. A gyári 50e forint. Nem igazán értem, mert alvázszám alapján is a 83-as szélvédő kellene. :lol:

a vauxhallba meg hiába 79-es az újabb(82 utáni) kell.

x akta.....

Link to comment
Megosztás:

D Rekord-hoz, nincs véletlenül valakinek javítási könyve??

Elsősorban, csak átlapozni szeretném, de ha netes verziós, az sem baj.

Dízel Rekord vagy 1972-1977 Opel Rekord? Amit azért hívtak eleinte Rekord II-nek, mert tudták, hogy lesz belőle dízel és nem akarták megkavarni a vásárlókat. Ha utóbbi, nekem van többféle is. IRL, papírból.

Link to comment
Megosztás:

...1972-1977 Opel Rekord? Amit azért hívtak eleinte Rekord II-nek, mert tudták, hogy lesz belőle dízel és nem akarták megkavarni a vásárlókat.

Érdekes hogy a Kadett megfelelő generációjánál erre már nem gondoltak, pedig abból is volt dízel... amúgy meg miért Rekord II, hiszen az már a negyedik generáció volt az újkori Rekordokból, szóval akkor már miért nem Rekord IV?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy a Kadett megfelelő generációjánál erre már nem gondoltak, pedig abból is volt dízel... amúgy meg miért Rekord II, hiszen az már a negyedik generáció volt az újkori Rekordokból, szóval akkor már miért nem Rekord IV?

Ezt tessék megkérdezni Bob Lutz bácsitól, ő volt a felelőse a Rekord D/Commodore B projektnek...

Link to comment
Megosztás:

Dízel Rekord vagy 1972-1977 Opel Rekord? Amit azért hívtak eleinte Rekord II-nek, mert tudták, hogy lesz belőle dízel és nem akarták megkavarni a vásárlókat. Ha utóbbi, nekem van többféle is. IRL, papírból.

Utóbbi érdekelne, de ez sajnos már át fog tolódni a jövő évre.

Majd januárban valamikor, mert dec 20 és jan 4 között nem leszek Pesten,

de utána majd ha neked is jo valahol valamikor, akkor átlapoznám, ha lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

1227.jpg

Opel Monza Alkatrészek, Komplett autó 2,8as karbis 77.évj autó motor váltó nélkül- A képen látható nem eladó!! Vagy mégis???? :-)

úgy látom monzás barátunk is annyira határozott autó eladás terén mint én :) :) :)

nagyon szép az a kocsi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Opel Monza Alkatrészek, Komplett autó 2,8as karbis 77.évj autó motor váltó nélkül- A képen látható nem eladó!! Vagy mégis???? :-)

úgy látom monzás barátunk is annyira határozott autó eladás terén mint én :) :) :)

nagyon szép az a kocsi :rolleyes:

ő még annyira sem sztem.

az ár amit kér érte az egyenlő azzal mintha el sem akarná adni.

a helyében én sem akarnám eladni.

Link to comment
Megosztás:

Utóbbi érdekelne, de ez sajnos már át fog tolódni a jövő évre.

Majd januárban valamikor, mert dec 20 és jan 4 között nem leszek Pesten,

de utána majd ha neked is jo valahol valamikor, akkor átlapoznám, ha lehetséges.

Minden lehetséges, még az is, ami nem. PÜ-ben egyeztessünk.

Gergely

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.