Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Az a gáz, hogy nem teljesen tiszta ez a KW+Luxus adó.Az egy dolog, hogy beleépítik, de hogyan?Erről nem szól a fáma.

Mondjuk az tényleg nagy pofátlanság, hogy a kormányzati részben van a legtöbb ilyen ,és azok természetesen adómentesek.Mondjuk 8, mert úgy is mi fizetnénk.

V.hogy utána kellene járni, hogy hogyan lehetne legálisan luxemburgi autót venni+itthon használni.Ott kint ugyanis ilyen m@rhaság nincsen.

Itt kméten szaladgál pár ilyen rendszámmal, de főleg a nagyértékű fajtából tehát X5, Cayene, 645Ci, ilyesmik.......

Amúgy én is agyaltam ezen a Senin, de.......túl sok a DE.

Magyar Közlönyben olvastam, de ha gondolod kikeresem és beszkennelem neked: Befizeted a gépjárműadót két részletben az önkormányzatnak. Ezen felül minden év május 20-ig befizeted a gépjármű adó kétszeresének megfelelő összeget luxusadó címén az Apehnek. Majd a tárgyévre vonatkozó adóbevallásodban, ami köv év május 20-ig kell beadni, a luxusadóból annyit visszaigényelhetsz, amennyi a gépjármű adód. Itt direkt nem írtam felet, mivel ha 3x-os a luxusadód, akkor csak a harmadát kapod vissza. Remélem most már világos lesz.

Mekkora királyság lenne, ha egy vámos szlovák rendszámos kocsival mászkál :huh:

Esetleg egy kibúvó van, ha Veterán minősítésű a gép. Tehát már csak 14 évet kell kibekkelnem az Omival :lol:

Link to comment
Megosztás:

Magyar Közlönyben olvastam, de ha gondolod kikeresem és beszkennelem neked: Befizeted a gépjárműadót két részletben az önkormányzatnak. Ezen felül minden év május 20-ig befizeted a gépjármű adó kétszeresének megfelelő összeget luxusadó címén az Apehnek. Majd a tárgyévre vonatkozó adóbevallásodban, ami köv év május 20-ig kell beadni, a luxusadóból annyit visszaigényelhetsz, amennyi a gépjármű adód. Itt direkt nem írtam felet, mivel ha 3x-os a luxusadód, akkor csak a harmadát kapod vissza. Remélem most már világos lesz.

Esetleg egy kibúvó van, ha Veterán minősítésű a gép. Tehát már csak 14 évet kell kibekkelnem az Omival :huh:

Értem, és köszönöm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy kibúvó van, ha Veterán minősítésű a gép. Tehát már csak 14 évet kell kibekkelnem az Omival :huh:

Hja és évente hordhatod vizsgára, mekkora üzlet...

Ha itt lenne a puszta kezemmel ütném addig, amíg a kipufogóba be nem férne....

Link to comment
Megosztás:

Ezen felül minden év május 20-ig befizeted a gépjármű adó kétszeresének megfelelő összeget luxusadó címén az Apehnek. Majd a tárgyévre vonatkozó adóbevallásodban, ami köv év május 20-ig kell beadni, a luxusadóból annyit visszaigényelhetsz, amennyi a gépjármű adód.

De minek befizetni,ha úgyis visszakapod.Ez a hülye magyar bürokrácia össze is omlana kinjában ha valamit nem bonyolithatnának agyon.

Közben leesett.Befizetjük.Nekik egy évig kamatozik.Számoljuk csak ki hányan vagyunk csak itt akik ebbe a csoportba esünk.Következő évben a befizetett összeget visszaadják,persze az infláció korrigálása nélkül,a kamat meg megy a kasszába.100% tiszta lehúzás.Ezeket tényleg csak fel kéne akasztani egy jó magas fára,hogy messzebb lássanak.

Tök jó,hogy az autóm árát és eladhatóságát egy törvény korlátozza,nem az adott tipus iránti érdeklődés vagy vásárlási kedv.Több mint 1100 látogató volt a hirdetésen,ahhoz képest elég keveset csörög a telefonom :huh:

Link to comment
Megosztás:

A kékre gondolt szerintem.A váltóban cseréltek olajat,csak a szűrőt kontárul rakták fel.Nem tudom ilyenkor mit vág haza a váltóban,de nem lennék a helyében.

hát igazából mindent tönkretett amihez az olajnak köze van.

sokat gondolkoztam és arra jutottam inkább megcsinálom az autómatát és akkor lessz 1 teljesen új,szó szerint.

a kék meg kaszni terén van lehasalva,de nagyon.meglátszik rajta a 12 év használat meg a millió km. :huh:

Link to comment
Megosztás:

mázli,hogy ebben az országban mindíg van vki aki ki tud találni fincsi adókat.... :huh: :lol:

Kreatív a vezetőség.Jól időzitetted ezt az autóvásárlást.

Tavaly árultam a házat,beütött a hitelválság.

Idén az autót próbálom,bejön a luxusadó meg az áfa-és benzináremelés.

Nálad rosszabbul csak én tudok időziteni ^_^

Link to comment
Megosztás:

Kreatív a vezetőség.Jól időzitetted ezt az autóvásárlást.

Tavaly árultam a házat,beütött a hitelválság.

Idén az autót próbálom,bejön a luxusadó meg az áfa-és benzináremelés.

Nálad rosszabbul csak én tudok időziteni ^_^

kössz!!!!!!!! :huh: :lol:

tavaszik szétküldöm a lelkét aztán megy a levesbe,szétbontva kiárulom-a váltó meg megy a kékbe.

van 1 B senatorom is,de hála istennek nem tudtam még lepapírozni eddíg(svájci).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Törvény szerint saját magad kell bevallanod, az adózás rendjének megfelelően tárgyév május 20-ig. Tehát akinek luxusautója van, csakis önadózó lehet. Azonban az nem tiszta, miként oldják meg, hogy nem fizetem be a gépjárműadót, és nem akarja majd behajtani az önkormányzat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.