Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

most 1 ural-on gondolkozom,az azért odab@szna:100km-en 100 liter benya.

Én a honvédségnél egy ilyen ZIL-131-es pilótája voltam, és az 210litert fogyasztott 100km-en. Mivel összesen 340 liternyi benya fért a tankjába, így is épphogy 160km-t lehetett vele elmenni két tankolás között...(aztán telitank a mai árakon százezerért... :lol:) Bár szvsz valami komoly baj lehetett a motorjával, mert a gyári adat szerint a normája az 38.5l/100km... Mondjuk az enyémet nem is lehetett rendesen leállítani, ha kivettem belőle a kulcsot, akkor is járt tovább a motor...

Amúgy a teljesítménye elég soványka volt, egy hatezres V8 benzinmotortól nem túl sok a 150 lóerő... főleg nem közel 7 tonnás saját tömeghez...

Link to comment
Megosztás:

Én a honvédségnél egy ilyen ZIL-131-es pilótája voltam, és az 210litert fogyasztott 100km-en. Mivel összesen 340 liternyi benya fért a tankjába, így is épphogy 160km-t lehetett vele elmenni két tankolás között...(aztán telitank a mai árakon százezerért... :lol:) Bár szvsz valami komoly baj lehetett a motorjával, mert a gyári adat szerint a normája az 38.5l/100km... Mondjuk az enyémet nem is lehetett rendesen leállítani, ha kivettem belőle a kulcsot, akkor is járt tovább a motor...

Amúgy a teljesítménye elég soványka volt, egy hatezres V8 benzinmotortól nem túl sok a 150 lóerő... főleg nem közel 7 tonnás saját tömeghez...

aki volt katona (sorozott)az tud csemegézni az emlékekből.

a kraz-ok sem voltak kutyák annó a fogyasztásban.....

Link to comment
Megosztás:

aki volt katona (sorozott)az tud csemegézni az emlékekből.

a kraz-ok sem voltak kutyák annó a fogyasztásban.....

Én ugyan nem sorkatona voltam. De mesélni tudnék... :lol:

Ez pl. 400-1000 l/km-t, vagy 100-250 l/h-t fogyasztott. De egyszerűen imádtam, mikor tök olajosan, sárosan kimásztam belőle. :)

52[1].%20vt-55a.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én ugyan nem sorkatona voltam. De mesélni tudnék... :lol:

Ez pl. 400-1000 l/km-t, vagy 100-250 l/h-t fogyasztott. De egyszerűen imádtam, mikor tök olajosan, sárosan kimásztam belőle. :)

már nem emlékszem,de amikor 1 t-72-es húzott 1 másik t-72-est akkor asszem 80-100 km-enként kelett tankolni.......

Link to comment
Megosztás:

szép darab. emlékszem még rá a használtautóról. nemrég vetted vagy te is hirdetted ?

grat hozzá :lol:

Üdv Gelko én hírdettem 2001-ben vettem most van karosszéria felujjításon, ma láttam a képemet sikerült fel rakni de nem tudom ,hogy mert a 105-ödik oldalon probálkoztam rendesen és semmi aztán ma fel léptem és látom a kép már itt van. Amugy a veterén opel klub senator-monza képek alatt ott van a többi kép, oda könyen fel tudtam rakni. kössz a grat -ot, szia.

Link to comment
Megosztás:

inkább V8 mint motorháztető ;) ;) :P

--Jó lenne,ha fel tennéd a kocsid képét,hogy tudják ki is vagy. És azt is ,hogy a fehér monza a tied... :lol:

- V8. nem gond :) kivágom a motorház tetejét azt annyi. Csak kérdés,hogy ki is látok e majd.

-Legfeljebb beinvesztálnék egy jó periszkópot.

-Ja Lacházára jösz? Dani! Én ott kezdem a napot, és ha nem lesz sok haver akkor megyek tovább Ócsára a Veteránosokhoz. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem sok monza szaladgál a városban. Először azt hittem, hogy valaki elhozta a klubbos senit :)

Mondjuk én sem járok vele nap mint nap. Tavaj elött csináltattam meg a mociját és egy két dolgot rajta. Most majd a teteje következik, mert be repedt a fesékem. Szarul dolgoztak alá. De valamit ki kell találnom mi legyen vele. Mert ha lefujatom most akkor nem biztos ,hogy megszárad és nem e járok megint úhy,hogy eltelik 4 év és megint be reped. Valami rá koppant és lassan el kezdet tepedezni .és most nem olyan szép. :lol:

Két éven keresztül télen ,nyáron jártam vele-csak most vissza fogottabb vagyok. Inkább csak talikra megyek.

- Pedig vannak eldugott autók,csak őket nem érdeklik a közösségi oldalak és a találkozók sem. Ismerek pár embert.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.