Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

elkészült a full servis ,beépítésre kész.... minden kipucolva kivü belül,minden lecserélve amit le kellett + szépítés!

DSC04137_200622.JPG

DSC04130_200653.JPG

Valami régebbit érdemes betenni, azok még bimetálosak, bár nekem az is be lett relézve.

Egyébként egy renaultból van. <_<

konkrétan ?

Link to comment
Megosztás:

Jó állapotnak örvend. De azért jól nézd át,repedés van -e rajtuk. Biztos ami biztos...

Csak már egyszer gurulni is látjuk a jószágot..

Kimentem, összeraktam az önindítót, erre le volt merülve az akksi.

Hát mondom anyád.

De holnap már gurulnia kéne önerejéből. <_<

Link to comment
Megosztás:

bekerült a motor és ma be is indult... volt oboa ezzel az uj kuplungal - lendkerékel és társaival <_<

hozta a várakozásokat ,a 10 kiló forgó tömeg minusznak hála (és a jo chipnek meg a több üzemanyagnak) ,

pörög mint egy 4 hengeres ,piszkosul veszi a lapot ,a nyitott rendszer hangja meg brutális :angry:

Szó szó ,naon várom a proba kört ...

viszont ,az első féknyeregben érdekes dolgot találtam,az egyik betét full vason futott (lásd fotón),

másik fékbetét meg szinte új................. persze a tárcsa is felemásan volt kopva.... (kuka az egész)

Helyén végre:

DSC04138_220226.JPG

DSC04140_220313.JPG

A rémiusztő példa:

DSC04143_220341.JPG

Link to comment
Megosztás:

bekerült a motor és ma be is indult... volt oboa ezzel az uj kuplungal - lendkerékel és társaival <_<

hozta a várakozásokat ,a 10 kiló forgó tömeg minusznak hála (és a jo chipnek meg a több üzemanyagnak) ,

pörög mint egy 4 hengeres ,piszkosul veszi a lapot ,a nyitott rendszer hangja meg brutális :angry:

Szó szó ,naon várom a proba kört ...

viszont ,az első féknyeregben érdekes dolgot találtam,az egyik betét full vason futott (lásd fotón),

másik fékbetét meg szinte új................. persze a tárcsa is felemásan volt kopva.... (kuka az egész)

Helyén végre:

%7Boption%7Dhttp://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2011/04-01/mcsk/DSC04138_220226.JPG

%7Boption%7Dhttp://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2011/04-01/mcsk/DSC04140_220313.JPG

A rémiusztő példa:

%7Boption%7Dhttp://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2011/04-01/mcsk/DSC04143_220341.JPG

Az munka!

Nem volt ennek hangja véletlenül? :P

Tavaly nyáron szedtem ki fiat chinquechentoból első fékbetéteket, a 4db 4 féleképpen volt kopva, ebből egy vason volt, és az egyik egy samara betét volt....

Link to comment
Megosztás:

Nem volt ennek hangja véletlenül? <_<

semmi hangja nem volt ,ezért is csodálkoztam rá ennyire!!

a samara és a chinquechento betét hasonló formájú ezek szerint?

Sokan nem settben cserélik a tárcsát/betétet ,hanem akkor mikor már nagyon kell,persze egyesével...

amugy,látom alakul a bringa! kiváncsi vagyok ,mi a vége!

Szegedi vagy ugye ?

Link to comment
Megosztás:

semmi hangja nem volt ,ezért is csodálkoztam rá ennyire!!

a samara és a chinquechento betét hasonló formájú ezek szerint?

Sokan nem settben cserélik a tárcsát/betétet ,hanem akkor mikor már nagyon kell,persze egyesével...

amugy,látom alakul a bringa! kiváncsi vagyok ,mi a vége!

Szegedi vagy ugye ?

Hát nem sok közük van egymáshoz. Szóval még jó hogy nem esett ki a nyeregből...

Igen, nekem is van olyan "ismerősöm" aki képes volt a betétet csak a tárcsa egyik oldalán kicserélni, mert a másikhoz nem fért be. (nem tudta hogy vissza kell nyomni a munkahengert)

De volt olyan is hogy csávókám bement a boltba hogy neki kell wartburgra egy szett fékbetét tárcsához, meg egy szett dobhoz.

Elöl az egyik ilyen, a másik olyan volt neki.....

Szegeden tanulok, még egy hónapig, de egyébként gyulai vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Mostmár komolyan mondom eldurran az agyam... <_< :angry: :P

Mégiscsak beszart az önindítóm.

Unokatesóm hozott egyet, de az meg e2-es ohc motorosról való...

Nincs valakinek egy felesleges?

Mennyibe mennek ezek?

Ja, természetesen cih-re kell.

A 2.4 és a 2.0 önindítója közt van különbség?

Link to comment
Megosztás:

bekerült a motor és ma be is indult... volt oboa ezzel az uj kuplungal - lendkerékel és társaival :P

hozta a várakozásokat ,a 10 kiló forgó tömeg minusznak hála (és a jo chipnek meg a több üzemanyagnak) ,

pörög mint egy 4 hengeres ,piszkosul veszi a lapot ,a nyitott rendszer hangja meg brutális :P

Szó szó ,naon várom a proba kört ...

viszont ,az első féknyeregben érdekes dolgot találtam,az egyik betét full vason futott (lásd fotón),

másik fékbetét meg szinte új................. persze a tárcsa is felemásan volt kopva.... (kuka az egész)

Helyén végre:

DSC04138_220226.JPG

DSC04140_220313.JPG

A rémiusztő példa:

DSC04143_220341.JPG

Hi!

Szépen ki vannak hegesztve a tornyok. :P

A többi tetszetős.

Nos,az enyém még csak itt tart: :angry:

https://picasaweb.google.com/V8engines67/Mo...039199639316082

Május vége az új terv a befejezésre. <_< Remélem úgy lesz már végre. :P

Link to comment
Megosztás:

Mostmár komolyan mondom eldurran az agyam... <_< :angry: :P

Mégiscsak beszart az önindítóm.

Unokatesóm hozott egyet, de az meg e2-es ohc motorosról való...

Nincs valakinek egy felesleges?

Mennyibe mennek ezek?

Ja, természetesen cih-re kell.

A 2.4 és a 2.0 önindítója közt van különbség?

nekem van szinte új is......keress meg.

Link to comment
Megosztás:

viszont ,az első féknyeregben érdekes dolgot találtam,az egyik betét full vason futott (lásd fotón),

másik fékbetét meg szinte új................. persze a tárcsa is felemásan volt kopva.... (kuka az egész)

Az úszónyerges fék mindig asszimetrikusan kopik,de nem ennyire.Meg kell pucolni a csúszórudakat,bezsirozni,hogy könnyen járjon,na meg dugattyú polírozás-takaritás,megjáratás.Jó móka <_<

Link to comment
Megosztás:

Az úszónyerges fék mindig asszimetrikusan kopik,de nem ennyire.Meg kell pucolni a csúszórudakat,bezsirozni,hogy könnyen járjon,na meg dugattyú polírozás-takaritás,megjáratás.Jó móka :P

-- Tényleg jó móka. de legalább jól fog működni. <_< ...

MoCsok - nak

meg mindegy. hagy szóljon a gépezet.- A Torony az jól meg van csinálva- Vagyis meg van erősítve.- Van aki egy Merevítő rúddal oldja meg. :P .. A nagy sebesség és a brutál fékezések miatt nem hallotta a csikorgást. 100 alatt szédül :angry: Ezért megy mindig gyorsan. De szépen be lett rakva a motor....

Sor6 -

Peti nagyon szépen haladsz a kocsival. Egy Restaurátor veszett el benned. Még jó,hogy magadnak csinálod,és nem rendelésre. Nem lenne annyi pénz,hogy a lelki ismeretes melódat meg fizesse valaki. Ha csak nem Milliomos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.