Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy olyan problémám hogy egy kedves ismerős 1.2 es astrájába beszereltek a márkaszervízben 1 vonóhorgot, de a visszajelzést nemoldották meg. A bekötése amit elkövettek kritikán aluli. Nézegettem rajzokat es úgy láttam hogy a műszerfalig be van kábelezve a visszajelző lámpáig. Lehet hogy csak az égő hiánjyzik? Ha valakinek van ötlete akkor kérem segítsen. Előre is köszönöm.

bekötöm neked

és akko le van a gond

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám hogy egy kedves ismerős 1.2 es astrájába beszereltek a márkaszervízben 1 vonóhorgot, de a visszajelzést nemoldották meg. A bekötése amit elkövettek kritikán aluli. Nézegettem rajzokat es úgy láttam hogy a műszerfalig be van kábelezve a visszajelző lámpáig. Lehet hogy csak az égő hiánjyzik? Ha valakinek van ötlete akkor kérem segítsen. Előre is köszönöm.

Szia!

nekem 1.7 diesel volt, meg német. de nekem "csak" az izzót kellett betennem, és működött. Bár kicsit mérges voltam, amiért ki kellett szednem az óracsoportot egy izzó miatt..

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

A hangszórón és a kábelen kívül kell még valamit beszerezni?

Otthoni eszközökkel (mindenféle csavarhúzó és kulcskészlet van) megbontható és visszaépíthető kultúráltan az ajtó borítása?

Ha segítség kell csak szólj, szívesen megcsinálom. Bár azt kiírhatnád, hogy hol laksz (adatlapodon módosítsd).

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat. Megpróbálom magam megoldani, kár lenne a déli határról ezért felvinni az autot ,de köszi a felajánlást. Nincs pontos tipusazonos kapcs rajzom de ugy láttam egyezik a többi típuséval a kapcsolás ezen része. Valamikor a hétvégén kiveszem az óracsoportot es minden kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Ha fel van akasztva rá az utánfutó és indexelsz. Akkor villog az index-el együtt

Na akkor valaki nekem segítsen! Ha csak berakok egy izzót akkor tuti hogy világítani fog, vagy ezt hová és hogyan kötik be? Nekem semmikor sem világít de már vontattam vele párszor.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat. Megpróbálom magam megoldani, kár lenne a déli határról ezért felvinni az autot ,de köszi a felajánlást. Nincs pontos tipusazonos kapcs rajzom de ugy láttam egyezik a többi típuséval a kapcsolás ezen része. Valamikor a hétvégén kiveszem az óracsoportot es minden kiderül.

Na akkor valaki nekem segítsen! Ha csak berakok egy izzót akkor tuti hogy világítani fog, vagy ezt hová és hogyan kötik be? Nekem semmikor sem világít de már vontattam vele párszor.

Akinek hiányérzete van kapcs rajzal kapcsolatban. Itt találtam a fórumon valahol.

Ebből meg tudjátok oldani szerintem. H1.14-es izzó a vonóhorog visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok G-sek!

Ha szépen kérem valaki elmondaná, hogy a G-nél hogy működik a tempomat utólagos berakása és hogy mi kell hozzá? Egy Zafirás barátomnak szeretnék segíteni, csak nekem H-m van én abba raktam de tudtommal teljesen más az elktronika a G-be. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok G-sek!

Ha szépen kérem valaki elmondaná, hogy a G-nél hogy működik a tempomat utólagos berakása és hogy mi kell hozzá? Egy Zafirás barátomnak szeretnék segíteni, csak nekem H-m van én abba raktam de tudtommal teljesen más az elktronika a G-be. Előre is köszi!

Hehh :D

F van a képeden, de H-d van és G-seket kérdezed, hogyan segíthetnél egy Zafirásnak :lol:

.. ne értsd félre, nem gúny volt csak vicces a szitu :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok G-sek!

Ha szépen kérem valaki elmondaná, hogy a G-nél hogy működik a tempomat utólagos berakása és hogy mi kell hozzá? Egy Zafirás barátomnak szeretnék segíteni, csak nekem H-m van én abba raktam de tudtommal teljesen más az elktronika a G-be. Előre is köszi!

Milyen motorkódú az autó. Z14XEP-nél felejtős.

A többinél kuplungkapcsoló + tempomatos index kar kell. Esetleg plusz egy vezetéket behúzni a motorvezérlőnek, ha nincs gyárilag a kábelkötegben. (A kuplungkapcsoló is lehet benne van.)

Ja és persze programozás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok G-sek!

Ha szépen kérem valaki elmondaná, hogy a G-nél hogy működik a tempomat utólagos berakása és hogy mi kell hozzá? Egy Zafirás barátomnak szeretnék segíteni, csak nekem H-m van én abba raktam de tudtommal teljesen más az elktronika a G-be. Előre is köszi!

megnézéshez

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry412642

alkatrészek

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry412802

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry471411

zafirában úgy tudom nincs 1.4es motor

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a nagyon kimerítő válaszodat, a zafi 1.6-os, már csak egyet kérdeznék, hogy kell-e utána tanítgatni?

Link to comment
Megosztás:

pájszerrel, mondjuk az maga használható tempomatként :lol:

bocs :D

Tényleg Wessz Z14XEP-re még mindig nincs megoldás gyári tempomat ügyben?

nem nincs mert szoftveresen nem tudja az ecu

de opcommal fellehet programozni a tempomatot amelyikben lehet.

Link to comment
Megosztás:

nem nincs mert szoftveresen nem tudja az ecu

de opcommal fellehet programozni a tempomatot amelyikben lehet.

Wessz, te pontosan merre dolgozol, látom nagyon vágod a témát, érdekelne hogy milyen problémákkal fordulhatok hozzád (Pl ha tudom hogy tudsz segíteni, egyből téged hívtalak volna ablakcsere ügyben)!!!

Link to comment
Megosztás:

Wessz, te pontosan merre dolgozol, látom nagyon vágod a témát, érdekelne hogy milyen problémákkal fordulhatok hozzád (Pl ha tudom hogy tudsz segíteni, egyből téged hívtalak volna ablakcsere ügyben)!!!

saját szervizem lett Törökbálinton van. bármilyen problémával jöhecccccccc :lol:

Link to comment
Megosztás:

saját szervizem lett Törökbálinton van. bármilyen problémával jöhecccccccc :lol:

Na akkor máris mondom a gondom: elrohadt a kipufogódobom. Vagyis csak a külső héj, meg lerohadt a bal hátsó kerék felöli felfüggesztés róla. Ráadásul ez olyan tipus, ami összedugós bilincses, nem az a konzolos, rugós csavaros téma. 26.-án indulnék vele olaszba, addig le akarnám cserélni, vagy javítani. Mennyiért tudnád vállalni?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor máris mondom a gondom: elrohadt a kipufogódobom. Vagyis csak a külső héj, meg lerohadt a bal hátsó kerék felöli felfüggesztés róla. Ráadásul ez olyan tipus, ami összedugós bilincses, nem az a konzolos, rugós csavaros téma. 26.-án indulnék vele olaszba, addig le akarnám cserélni, vagy javítani. Mennyiért tudnád vállalni?

milyen motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.