Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Már tuti biztos, hogy a törés a baja, nem az elem, mert multkor mikor megigazgattam az elemtartót és felfrissitettem az agyát utána megint jó volt 3hétig!

Valószínű megint elmozdult a törésnél és elfelejtette a dolgát!

Mivel lehet megforrasztani? Bár csak itthon ilyen pillanat forrasztóm van :huh: :lol: , de mindenképp meg kell csináltatnom!

Kényes dolog, nekem már 2x eltört. Pedig nekem elektro-műszerész javította.

Sajnos ez konstrukciós hiba, sokaknál elő jön.

Nekem jelenleg úgy működik, hogy betettem a kulcs házába egy megfelelő vastagságúra hajtogatott papírdarabot és ha összezárom a kulcsházat, akkor folyamatosan nyomja az elemházat a panelhez, így van érintkezés. Ez elég tré megoldás de egyenlőre nem tudtam jobbat.

Mondjuk lehet, hogy a papír helyett egy erősebb szivacs jobb. Még 1x meg fogom próbálni megforrasztani, de ha az is eltörik akkor jobbnak bizonyul a tré megoldás, mert mióta így van azóta jó.

szerk: Most jut eszembe: Talán az lenne legjobb, ha megforrasztanám és egyből be tennem a papírt is. Így talán az újbóli eltörés esélye is kisebb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Kényes dolog, nekem már 2x eltört. Pedig nekem elektro-műszerész javította.

Sajnos ez konstrukciós hiba, sokaknál elő jön.

Nekem jelenleg úgy működik, hogy betettem a kulcs házába egy megfelelő vastagságúra hajtogatott papírdarabot és ha összezárom a kulcsházat, akkor folyamatosan nyomja az elemházat a panelhez, így van érintkezés. Ez elég tré megoldás de egyenlőre nem tudtam jobbat.

Mondjuk lehet, hogy a papír helyett egy erősebb szivacs jobb. Még 1x meg fogom próbálni megforrasztani, de ha az is eltörik akkor jobbnak bizonyul a tré megoldás, mert mióta így van azóta jó.

szerk: Most jut eszembe: Talán az lenne legjobb, ha megforrasztanám és egyből be tennem a papírt is. Így talán az újbóli eltörés esélye is kisebb lenne.

igen, alá kell támasztani valamivel

hőfokszabályzós pákával érdemes nekiállni, így talán nem égeted szét a nyákot

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy villamossági jellegű kérdésem. A központi óramodulban a visszajelzők ledek, vagy rizsszem izzók? Ha ledek, akkor előtét ellenállás gondolom nincs előttük. Kellene nekem oda egy visszajelző, gondolom szabad hely van bőven, csak nem tudom , hogy a 12V mehet-e direktbe oda, vagy csökkenteni kell.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy villamossági jellegű kérdésem. A központi óramodulban a visszajelzők ledek, vagy rizsszem izzók? Ha ledek, akkor előtét ellenállás gondolom nincs előttük. Kellene nekem oda egy visszajelző, gondolom szabad hely van bőven, csak nem tudom , hogy a 12V mehet-e direktbe oda, vagy csökkenteni kell.

izzó

Link to comment
Megosztás:

Kényes dolog, nekem már 2x eltört. Pedig nekem elektro-műszerész javította.

Sajnos ez konstrukciós hiba, sokaknál elő jön.

Nekem jelenleg úgy működik, hogy betettem a kulcs házába egy megfelelő vastagságúra hajtogatott papírdarabot és ha összezárom a kulcsházat, akkor folyamatosan nyomja az elemházat a panelhez, így van érintkezés. Ez elég tré megoldás de egyenlőre nem tudtam jobbat.

Mondjuk lehet, hogy a papír helyett egy erősebb szivacs jobb. Még 1x meg fogom próbálni megforrasztani, de ha az is eltörik akkor jobbnak bizonyul a tré megoldás, mert mióta így van azóta jó.

szerk: Most jut eszembe: Talán az lenne legjobb, ha megforrasztanám és egyből be tennem a papírt is. Így talán az újbóli eltörés esélye is kisebb lenne.

hozd el megcsinálom nem egy nehéz dolog.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítsetek légy szíves. A hamutartó és a szivargyújtó világítást szerettem volna kicserélni mivel nem világít de nem tudtam honnan közelítsek. Létezik, hogy az egész váltó kulisszát ki kell hozzá szedni? köszi előre is!

nem kell, kipattintod az alatta lévő műanyagot (amibe az ülésfűtéskapcsolókat szokták szerelni) és ott találsz csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Én szeretnék. Mennyibe kerülne kompletten? Korábban volt szó, hogy nem megoldható, ezért mennyivel másabb, mint a többieknél? Arra gondolok, hogy ECU lesz frissítve?

Időben meddig tart?

lesz benne egy tempomat vezérlő egy kuplung kapcsoló és egy tempomatkar ez mind gyári de huzós

viszont más nem csinálja meg rajtam kivül ecut mnek frissiteni akkor sem tudná másképp....

Link to comment
Megosztás:

lesz benne egy tempomat vezérlő egy kuplung kapcsoló és egy tempomatkar ez mind gyári de huzós

viszont más nem csinálja meg rajtam kivül ecut mnek frissiteni akkor sem tudná másképp....

Írd meg az árat, akár privátba is, engem érdekelne, már sokszor kellett volna :huh:

Szerintem más is kiváncsi a dologra.

Amúgy már be lett építve valamelyik kocsiba?

Link to comment
Megosztás:

Írd meg az árat, akár privátba is, engem érdekelne, már sokszor kellett volna :huh:

Szerintem más is kiváncsi a dologra.

Amúgy már be lett építve valamelyik kocsiba?

Arról, hogy Z16XEP-be lehet tenni már sokszor volt szó, de még ma sem tudom pontosan, hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá pluszban és mennyibe lenne. Ha ebben tudna nekem tájékoztatást adni az jó lenne, mert akkor tudnék vele kalkulálni, hogy mikor lenne rá keret, de még megközelítőleg sem tudom mire számítsak

ha esetleg fontos: Z16XEP 2005.06 havi G CARAVAN

TNX:FRZ

Link to comment
Megosztás:

Arról, hogy Z16XEP-be lehet tenni már sokszor volt szó, de még ma sem tudom pontosan, hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá pluszban és mennyibe lenne. Ha ebben tudna nekem tájékoztatást adni az jó lenne, mert akkor tudnék vele kalkulálni, hogy mikor lenne rá keret, de még megközelítőleg sem tudom mire számítsak

ha esetleg fontos: Z16XEP 2005.06 havi G CARAVAN

TNX:FRZ

csütörtökön csináltam

z16xep-t kapcsoló 12 e ft kuplung kapcsoló kb 5 e ft

plusz programozás plusz vezetékelés

30-40 e ft között jön ki attól függ van benne kapcsoló max 40 min 30 e ft

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt mondtam, pedig már reménykedni kezdtem, hogy lesz, de ennyi pénzért inkább nyomom a gázt.

Valahol a neten láttam. utólagos cuccot, bár egy bowdenesre tuti egyszerűbb így az utólagos!

pl itt találtam : http://doverkft.hu/index.php?orderby=pshop...=&keyword2=

itt vannak jó dolgok is! bár árak nincsenek....

itt vannak árak is. SAJnos :huh:

http://riasztos.hu/tempomat.html

ennyiért nem kellene tempomat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.