Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ez érdekes, mert nem kellene lemennie.

Nálam ha be van tanítva, és nyomom a fel gombot, és megakad a felső állásba, akkor nem indul meg lefelé, hanem leveszi a motorról az áramot.

Sztem tanítsátok újra, de előtte vegyétek le az akksi sarút egy pár percre.. Próba cseresznye...

Én is erre gondoltam, de apám húzta a száját, hogy akkor újra be kell állítani a rádiót és a kijelzőt. Mintha ez órákig tartana!

Inkább használja így! :confused: :(

Link to comment
Megosztás:

Nappali menetfényt hogyan lehet beszerelni?Tehát hová és mit kell kötni, hogy gyújtáskor felkapcsoljon, viszont ha a tompítottat ráadom akkor lekapcsoljon?

Most nézegetem ezeket a ledes lámpákat, csak azt nem tudum, hogy ha megveszem akkor hogyan kössem be.

Link to comment
Megosztás:

Nappali menetfényt hogyan lehet beszerelni?Tehát hová és mit kell kötni, hogy gyújtáskor felkapcsoljon, viszont ha a tompítottat ráadom akkor lekapcsoljon?

Most nézegetem ezeket a ledes lámpákat, csak azt nem tudum, hogy ha megveszem akkor hogyan kössem be.

Amennyiben kifejezetten menetfény céljára gyártott lámpákat veszel ahhoz tartozik egy elektronika ami intézi a megfelelő működést, csak a bekötési rajzának megfelelően csatlakoztatni kell a megfelelő helyekre. Már csak azért is érdemesebb ilyet venni, mert ezek rendelkeznek valamiféle jóváhagyási jellel, amivel tudomásom szerint rendelkeznie kell, nem szerelhető fel bármilyen. Ha nem ilyet veszel, annak kicsit trükkösebb a bekötése.

Link to comment
Megosztás:

Nappali menetfényt hogyan lehet beszerelni?Tehát hová és mit kell kötni, hogy gyújtáskor felkapcsoljon, viszont ha a tompítottat ráadom akkor lekapcsoljon?

Most nézegetem ezeket a ledes lámpákat, csak azt nem tudum, hogy ha megveszem akkor hogyan kössem be.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=622&st=9260

vissza kell olvasni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Kis segítséget kérek. Van egy Z12Xe motorkódu G-astrám, a trafóhídon az egyik "pipa" gumiköpenye kb. 1.5 cm.-en berepedt. Még nem okoz gondot, de félek később áthúz. Van valami megoldás a trafóhíd komplett cseréjén kívül? Sehol nem találok külön gumipipát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Kis segítséget kérek. Van egy Z12Xe motorkódu G-astrám, a trafóhídon az egyik "pipa" gumiköpenye kb. 1.5 cm.-en berepedt. Még nem okoz gondot, de félek később áthúz. Van valami megoldás a trafóhíd komplett cseréjén kívül? Sehol nem találok külön gumipipát.

Köszi

Szia!

Nekem van gumipipám igaz z14xe motorhoz de ha jól tudom az jó z12xe motorhoz is.

Üdv.!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Kis segítséget kérek. Van egy Z12Xe motorkódu G-astrám, a trafóhídon az egyik "pipa" gumiköpenye kb. 1.5 cm.-en berepedt. Még nem okoz gondot, de félek később áthúz. Van valami megoldás a trafóhíd komplett cseréjén kívül? Sehol nem találok külön gumipipát.

Köszi

Nekem van itthon! 2 tábla milka csoki a gyerekeknek!

Ha érdekel küldj egy címet és postázom!

Szerk.: Most látom, hogy már megelőztek! Egyébként simán le lehet venni!

Link to comment
Megosztás:

Nekem van itthon! 2 tábla milka csoki a gyerekeknek!

Ha érdekel küldj egy címet és postázom!

Szerk.: Most látom, hogy már megelőztek! Egyébként simán le lehet venni!

Nem előztek meg, sajna nem jó az 1.4-é. Nekem ez kellene:

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2001/1_2/BENZIN/elektromos-rendszer/gyujtas-alkatreszek/gyujtotrafo

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Senki nem tud segíteni "pipa" ügyben? Akkor vennem kell egy komplett trafó hidat?

sajnos nincs külön z/x12xe külön pipa..

bontóba venni kell ,és arról átrakni ... ha megoldható

más ötletem nincs :blush:

ha új mellet döntesz akkor csak bosch ... mást ne :)

másrészt egy pipakészlet kb 10eft :( ,de a Te trafódhoz gyárilag nincs

Link to comment
Megosztás:

Tempomattal kapcsolatos kérdésem lenne.A kocsim 1,4 Twinport 2007-es .Valaki szerelt már be utolag ilyen kocsiba tempomatot?

Lehetséges, wessz 60e-ért rakja bele.

Én hagytam, annyit nem ér. (pedig jól jönne) A Z14XE-sek előnyben, max 10e-ből megússzák, annyit megér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.