Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Sziasztok,

Én sajnos kicsit sem értek az autókhoz (tudom, hiba volt omegát venni :) ) ezért kérem a segítségeteket.

89' sedan c20ne, benzin-gáz üzeműre átépítve, hagyományos (injektor tiltós) lovato gázrendszerrel. leálltam egy öt percre a kocsival, és mikor indultam újra, az első gázfröccsnél, ami az átálláshoz kell egy hatalmas durranást hallottam, utána meglehetős égett szag (mint a petárda szaga :) ) érződött a kocsi körül. sajnos éjszaka volt, uh meg sem tudtam nézni, honnan jön. Azóta az autó (akár csak benzin üzemben) elindul, de ha nem adok nagy gázt, leáll; világít a motorhibát jelző lámpa.

Valami tipp, hogy mi lehet ez? Egyáltalán mennyibe fog fájni, mert ha mondjuk a fél motorblokkot ki kell cserélni, akkor inkább nyomom a kocsit a bontóba. Úgy tudom, ha világít a motorhiba, akkor a számítógép eltárol hibakódot. Hogyan lehet ezt kiolvasni? Mennyiért?

Előre is köszi a segítséget, és bocs ha nagy hülyeségeket kérdeztem.

üdv

landers

Jól tetted, hogy Omegát vettél!

Ha érdekel egy megbízható gázos szervíz, én tudok ajánlani egyet. Remek munkát végeznek. Gázautócentrum 23. ker. Ócsai út 6. Tel.: 0612860216

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szerintem Cseréld ki a hütöt! Vagy használd a cápát!

Sziasztok :devlish:

a segítségeteket szeretném kérni hűtéssel kapcsolatba

amiről szó van,az egy c20ne automata omega,olyat csinált ma,h mentem vele normál tempóval 90-110km,tökéletes volt a vizem,láttam h felmegy 92 fok környékére,nyit és viszább hűl,ez igy ment haza fele is,pedig akkor kicsit temposabban jöttem 130-140,és akkor is normális volt minden.

beértem a városba,és 1szerűen nem tom mi lelte,de felment 92 főlé,olyan volt mint ha nem is nyitott volna ki a termo,és csak ment felfele a víz,mondom semmi gond,majd kapcsól a viszko,és vissza hűl,ha jol tudom és emléxem akkor,az utolsó vékony fehér vonal környékén kéne kapcsoljon,és szép lassan vissza hülnie.

De nem igy tett,ment feljebb,de a pirosba nem ment bele,mondjuk addig nem is ment fel,csak kicsit túl a vonalon.

A termosztát ujj,tavaly cseréltem,nem értem mi lehet a gond,máskor is volt ilyen,h elment a fehér vonalig,de vissza állt.

Ja,ezen nem kiegyenlítős hűtő van,hanem a teljesen zárt,tehát nincs rajta kiegyenlítő.

köszönöm a segítséget

kopasz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek igaz az, hogy egy évjárathoz egy féle rugót gyártottak? Nekem ki vannak a hátsók. Az egyik autósboltban évjárat alapján rendelni lehet újakat, de én úgy tudom, hogy több típust is szereltek bele évjáratonként.

Ajánlottak még rugóba tehető gumibakot is. Érdemes azt beletenni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek igaz az, hogy egy évjárathoz egy féle rugót gyártottak? Nekem ki vannak a hátsók. Az egyik autósboltban évjárat alapján rendelni lehet újakat, de én úgy tudom, hogy több típust is szereltek bele évjáratonként.

Ajánlottak még rugóba tehető gumibakot is. Érdemes azt beletenni?

Gumibakot szerintem felejtsd el , inkább rugó csere ,rugót meg típus szerint vannak,nem tudom mit mondtak új rugókra , de én bontott vettem 5 ezerért a kettőt és teljesen jók , mondjuk én láttam az autón mielőtt megvettem ,de inkább cseréld ki.üdv Pety

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap felfigyeltem egy különös zörejre, (inkább csörgés) ami a váltó felől jön, (Ha kinyomom a kuplungot megszűnik) az alapjárat fölött egy picivel előjön, de ahogy továbbemelkedik, rögtön megszűnik a különös hang. Ez csak az alapjárat emelkedésénél van, ha visszacsökken, ugyanazon a fordulaton nincs. Lehet, hogy valami lelazult? Ha csapágy lenne, folyamatosan hallanám, és az surlodó hangot hallatna. Szerintetek mi lehet az?

Ha valakinek kell A Omega kombi cucc, a kőbányai Harmat utcai bontóban van egy példány, törött az eleje. Érdeklődjön a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap felfigyeltem egy különös zörejre, (inkább csörgés) ami a váltó felől jön, (Ha kinyomom a kuplungot megszűnik) az alapjárat fölött egy picivel előjön, de ahogy továbbemelkedik, rögtön megszűnik a különös hang. Ez csak az alapjárat emelkedésénél van, ha visszacsökken, ugyanazon a fordulaton nincs. Lehet, hogy valami lelazult? Ha csapágy lenne, folyamatosan hallanám, és az surlodó hangot hallatna. Szerintetek mi lehet az?

Ha valakinek kell A Omega kombi cucc, a kőbányai Harmat utcai bontóban van egy példány, törött az eleje. Érdeklődjön a bontóban.

nekem az előző, off, kézi váltós autó volt olyan, hogy ha kinyomtam a kuplungut, megszűnt a csörgés, nyelestengelycsapágyat mondtak. és menet közben nem hallottam, mert a motor simán elnyomta, csak állóban..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap felfigyeltem egy különös zörejre, (inkább csörgés) ami a váltó felől jön, (Ha kinyomom a kuplungot megszűnik) az alapjárat fölött egy picivel előjön, de ahogy továbbemelkedik, rögtön megszűnik a különös hang. Ez csak az alapjárat emelkedésénél van, ha visszacsökken, ugyanazon a fordulaton nincs. Lehet, hogy valami lelazult? Ha csapágy lenne, folyamatosan hallanám, és az surlodó hangot hallatna. Szerintetek mi lehet az?

Ha valakinek kell A Omega kombi cucc, a kőbányai Harmat utcai bontóban van egy példány, törött az eleje. Érdeklődjön a bontóban.

vagy a nyeles csapágya vagy a kinyomó csapágy.az utóbbi olcsóbb és 1xrübb......

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. 91 es c20ne kombim van.motor csere volt benne.hidegen szépen jár .de ahogy melegszik ugy kezd rángatozni alapjáraton.gyertya,gyertya kábel,rotor,osztófedél,olaj,vizpumpa,vezérmüszij cserélve.kompresszió 10,5 mind a négy hengerben.szerintetek mi lehet a baja?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. 91 es c20ne kombim van.motor csere volt benne.hidegen szépen jár .de ahogy melegszik ugy kezd rángatozni alapjáraton.gyertya,gyertya kábel,rotor,osztófedél,olaj,vizpumpa,vezérmüszij cserélve.kompresszió 10,5 mind a négy hengerben.szerintetek mi lehet a baja?

hőgomba

Link to comment
Megosztás:

[sziasztok.

1991-es 2.0i caravan-om vízhőmérő és benzin mutatója megadta magát.

Hűvös idöben jók, de melegben nem mutatnak semmit.

Annyit sikerült megtudnom, hogy a műszerfalon belűl van egy 3 lábú (transzisztor???) valami,

ami stabilizált feszültséget ad a két műszernek.

Ennek szeretém megtudni a típus-számát, vagy, hogy mivel lehetne helyettesíteni.

/tudom ki kellene bontani és megnézni, de egyenlőre nem érzek elég önbizalmat a feladathoz.

Van villamosság szerelő, aki megjavítaná, ha viszem az alkatrészt/

Előre is köszönöm az infót.

Link to comment
Megosztás:

[sziasztok.

1991-es 2.0i caravan-om vízhőmérő és benzin mutatója megadta magát.

Hűvös idöben jók, de melegben nem mutatnak semmit.

Annyit sikerült megtudnom, hogy a műszerfalon belűl van egy 3 lábú (transzisztor???) valami,

ami stabilizált feszültséget ad a két műszernek.

Ennek szeretém megtudni a típus-számát, vagy, hogy mivel lehetne helyettesíteni.

/tudom ki kellene bontani és megnézni, de egyenlőre nem érzek elég önbizalmat a feladathoz.

Van villamosság szerelő, aki megjavítaná, ha viszem az alkatrészt/

Előre is köszönöm az infót.

délelőtt megnézem neked van egy 91-es omi kibontva. de szerintem nem érdemes görcsölni vele, érdemesebb beszerezni egy km órát. ( de ez az én véleményem)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap felfigyeltem egy különös zörejre, (inkább csörgés) ami a váltó felől jön, (Ha kinyomom a kuplungot megszűnik) az alapjárat fölött egy picivel előjön, de ahogy továbbemelkedik, rögtön megszűnik a különös hang. Ez csak az alapjárat emelkedésénél van, ha visszacsökken, ugyanazon a fordulaton nincs. Lehet, hogy valami lelazult? Ha csapágy lenne, folyamatosan hallanám, és az surlodó hangot hallatna. Szerintetek mi lehet az?

Ha valakinek kell A Omega kombi cucc, a kőbányai Harmat utcai bontóban van egy példány, törött az eleje. Érdeklődjön a bontóban.

Köszi mindenkinek!!

A hang a váltó felől másnap megszűnt magától.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok! Mostanában zörgő lemezhang jön a jobb alja felől a kocsinak, de ez akkor jön ki, ha emelkedik a motor fordulatszáma. Mi szokott lelazulni az alján? Lehet, hogy kipufogó? (Úgy hallottam, onnan jön.) Szeretném megtalálni, mielött elhagyok valamit. Sziasztok!

Kösz Moti!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.