Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű


Recommended Posts

  • Hozzászólások 237
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az enyém 2004-es gyártású volt. De nem igazán értem, hogy ugyanolyan mintázat mellett miért

változtatnak a specifikáción, vagyis hogy csak az egyik oldalit gyártják, aztán átfeliratozzák, had

rakja a paraszt így, mert olcsóbb a logisztikája... ennyire menedzser világban élünk??? :blush:

Link to comment
Megosztás:

...aztán átfeliratozzák, had

rakja a paraszt így, mert olcsóbb a logisztikája... ennyire menedzser világban élünk??? :blush:

Jó reggelt mérnök úr! 21. század... ;) sajnos

jah, lassan megérett az idő nálam a 2 első gumit lecserélni... 1 idény... 1,5... ráadásul elkezdte nyalni a bal első a gumit... :D

drága jó utak... hová lenne nélkületek a futóműszervíz...

Link to comment
Megosztás:

Na, ebben a témában már én is érdeklődtem másfél éve az SP01 ürügyén, itt is, és a totalcar oldalán is!

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...ost&p=98536

A 978-as hozzászólástól érdemes olvasgatni, a 982-es válasz egy (elvileg) szakértőtől származik (Totalcar - Gumidoki)

Ezeket a gumikat nem kéz alól vettem, és a kereskedésben sem hallottak jobbos-balos kivitelről :blush:

Link to comment
Megosztás:

"akkor az azt jelentené, hogy külön jobbos és külön balos gumikat kéne gyártani, árulni. Ez olyan bonyolulttá tenné a gumik logisztikáját, raktározását stb., aminek már nincs értelme"

Tehát meg is kaptuk a választ, miért változott az SP01 :blush:

Ehh, ez a túl anyagias világ...

Mondjuk amikor én vettem az SP01-et 2005 elején, akkor 17 volt a listaára, most meg 12. :D

Link to comment
Megosztás:

"akkor az azt jelentené, hogy külön jobbos és külön balos gumikat kéne gyártani, árulni. Ez olyan bonyolulttá tenné a gumik logisztikáját, raktározását stb., aminek már nincs értelme"

Tehát meg is kaptuk a választ, miért változott az SP01 :blush:

Hát ebben a válszban nem látom, hogy változott volna, tehát valaha is lett volna jobbos és balos. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok

Következő a problémám :

2006.07 hó vége felé vettem egy Astra Classic II-t szalonból.Mindenképpen új autót akartam márcsak a 2 év Garancia miatt is.Most egy éves a verda beleszaladt 30.000km , és a jobb hátsa gátlómból csöpög az olaj ,valamint a jobb hátulja magasabban is van jó1 centivel mint a baloldal.Elvittem a kereskedésbe ,hogy vizsgálják be nézzék meg a fútóművet , mert van amikor elég érdeksen beleng a kocsi az úthibákon.Megnézték ,majd kérdezték mi is a kocsinak a pontos problémája , mert ők nem észlelnek semmi rendeleneséget.Mondom akkor csak nézze már meg a jobb hátsó gátlót mitől olajos , meg mért áll a kocsi segge jobb oldalt magasabban.Nos fél óra múlva visszahívtak,hogy igen a jobb hátsó gátlóbol valóban csöpög(de csak kicsit!!!)az olaj , és ez nem nagy probléma , de cserélik.Viszont itt jön a lényeg csak azt!Előzőleg nekem azt mondták hozzá értő emberek ,hogy a hátsó lengéscsillapító cseréje mindig párban történik, és én is furcsaáltam ,hogy csak a problémásat hajlandók cserélni.Bombáztam őket kérdésekkel, hogy ezt mégis ,hogy?jobb hátsó gátlóm új lesz a baloldaliban meg 30.000km ???ne mondják már nekem ,hogy nem fog máskép viselkedni az autó!Erre közölték ,hogy ha valaki lengéscsillapítót vesz csak úgy kap rá garanciát ha párban veszi, viszont mivel ez garanciás így csak a problémás darabot cserélik.Kérdésem az ,hogy ez normális hozzá állás?Valóban csak a problémás darabot kötelesek cserélni és nem párban???

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Egy hozzáértő kollégától szeretném megtudni, hogy F astrának a futóművében mennyi gumi szillent van???

Ha kérhetem pontos megnevezéssel, mert a kocsimon kiszeretném cserélni a komplett futóművemet, a rugó+lengéscsilapító megvan! (berakásra vár)

Szeretném rendbe rakni mert nagyon kopog valami elől!!!! :P :(

Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hozzáértő kollégától szeretném megtudni, hogy F astrának a futóművében mennyi gumi szillent van???

Ha kérhetem pontos megnevezéssel, mert a kocsimon kiszeretném cserélni a komplett futóművemet, a rugó+lengéscsilapító megvan! (berakásra vár)

Szeretném rendbe rakni mert nagyon kopog valami elől!!!! :P :(

Köszönöm!!

Nocsak, egy helyi versenyző! :cry: A lengőkarban 2 van, + van az úgynevezett kutyacsont, ami a lengőkart köti össze a keresztstabival, a kopogás csont néllkül jöhet abból.Aztán van még a toronyszilent, de azon látszik ha elfittyen.

Kopogni tud még a gatya leng.csillapító, és a lógó kormányösszekötő (2db) ......

Valamint tud még kopogni a talpas gömbfej, abból elöl 2 található.

Amúgy ha bemész az Ady Endre utcára a Szigetiékhez, ŐK megmondják, hogy mit kell kicserélni, mert tüzetesen átnézik a gépet.

Elsőre ennyi jutott eszembe.......

Ill. van egy emberem, aki a Szigetiéktől olcsóbban dolgozik.Lényegsen olcsóbban.Ha kell kontakt, jelezd.

Link to comment
Megosztás:

Felrakattam a téli gumikat,most még jobban ráz a kormányom! :P A f###om tele van már ezzel,hogy senki sem bírja megcsinálni,sem én sem más ,hiába cseréltem ki az egész futóművet.Az meg nagyon idegesítő dolog volt,hogy nemrég vittünk a haverral okosműszakira egy '92-es,végletekig lekoppantott csörgő-zörgő -rohadó 1.4 si-t,ami nem elég hogy úgy ment mint az állat(az én 1.6 si-m az sehol se lenne) de a kormánya meg se rezdült,annak ellenére,hogy az egész futóműve csereérett(a vizsgabiztos megjegyezte:mit hoztatok ide má' megin' ). :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Picit off a dolog, de talán még itt van a legjobb helyen...

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a mercedes 5x112-es felniének a középrésze (agyméret)? Neten kerestem mindenfele, egy 66,6-ot találtam is de nem a legmegbízhatóbb forrásból.

Előre is köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Picit off a dolog, de talán még itt van a legjobb helyen...

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a mercedes 5x112-es felniének a középrésze (agyméret)? Neten kerestem mindenfele, egy 66,6-ot találtam is de nem a legmegbízhatóbb forrásból.

Előre is köszönöm a segítséget!!

Én 66.5-et találtam, nyilván a felni furata 66.6-os. Itt találtam.

Link to comment
Megosztás:

Picit off a dolog, de talán még itt van a legjobb helyen...

Nem tudjátok véletlenül, hogy mekkora a mercedes 5x112-es felniének a középrésze (agyméret)? Neten kerestem mindenfele, egy 66,6-ot találtam is de nem a legmegbízhatóbb forrásból.

Előre is köszönöm a segítséget!!

én rákerestem egy féktárcsára C-classe

K0986478262.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.