Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Üdv Zafirások!

Még új vagyok itt! Szeretnék egy kis segítséget, ötletet a problémámra, talán valakinek volt már hasonló!

Néhány hónapja nagyobb terhelés után felkapcsol a villáskulcsos autócska, majd 2-3 alkalom után a motor hibajelző lámpa! EGR ki lett cserélve, turbó ki lett takarítva, de még mindig! 2279 a hibakód, ami réslevegő, vagy ilyesmi! Jók a vákumcsövek, a szívósort is kitakaritották az egr- nél! Most lehetne kicserélgetni az érzékelő, nyomásszabályzó szelepeket, aztán egyszercsak jó lesz! Több 100ezer után! Talán!

Ha valakinek esetleg volt ilyen gondja és megoldotta kérem adjon ötletet!

Köszönöm a segítséget!

Üdv Mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ajtó kábelem nekem is hibás volt :( Nekem a bal hátsó ablak emelő és mindkét oldali hátsó ajtó hangszóró vezeték volt megtörve :( Ocsmány egy megoldás,de 20 perc alatt megcsináltam és többet nem fog megtörni :)

Bele kell toldani a vezetékbe egy 5 cm-es darabot mert nagyon rövidre méretezték és folyamatosan feszül.

"Szerencséd" volt, mert az "jelzi" :P, nekem a centrál kábel halt be, így nem zárta a bal hátsó ajtót. Persze 15 év centrálzárazás után nem nézem körbe a kocsit, na egyszer véletlenül... hja, én elektromosra bízom, tudod, élni és élni hagyni. Oké, hogy ő sem kért 20-t, csak beírtam, hogy max nagyságrendileg is kevesebb lenne úgy mint a javítószett, amit ugye ugyanúgy be kell rakni.

Viszont jó lenne ha visszajönne, és válaszolna a kérdésre pl a hibakódal kapcsoaltban...

Szeretem az ilyet, kérdezek, de aztán erre sem járok, se nem informálom a többieket, hogy mi van, jó a diag vagy sem miegymás :)

Link to comment
Megosztás:

Szeretem az ilyet, kérdezek, de aztán erre sem járok, se nem informálom a többieket, hogy mi van, jó a diag vagy sem miegymás :)

A segítség vagy jó vagy nem :)

Igen a diag. vissza jelzés fontos, mert abból is lehet sokat tanulni! " Jó pap holtáig tanul"

És persze ha jó volt a segítség, vagy közben már megcsinálták a dolgot az ember hajlamos megfelejtkezni a vissza csatolásról a többiek megsegítéséről. Tisztelet a sok kivételnek!!!!!!!

Amúgy Én is kíváncsi lennék Lacikaa problémájának megoldására mert nekem is 1.9CDTI 150 Le motoros Zafirám van és soha nem lehet tudni mikor jön valami!

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

A segítség vagy jó vagy nem :)

Igen a diag. vissza jelzés fontos, mert abból is lehet sokat tanulni! " Jó pap holtáig tanul"

És persze ha jó volt a segítség, vagy közben már megcsinálták a dolgot az ember hajlamos megfelejtkezni a vissza csatolásról a többiek megsegítéséről. Tisztelet a sok kivételnek!!!!!!!

Amúgy Én is kíváncsi lennék Lacikaa problémájának megoldására mert nekem is 1.9CDTI 150 Le motoros Zafirám van és soha nem lehet tudni mikor jön valami!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha rám irányultak ezek a jelzések akkor Köszi! Nem oldódott még meg a problémám,azért sem írtam! De mindenképp megírom nektek. Ha minden jól megy szerdán újra neki futunk a dolognak a szervízben.

egyébként a NAGY OPEL computer azt jelezte, kb 2 hónapja voltam szervízben,hogy a turbónyomás nem áll vissza a megfelelő értékre,ezért jelez réslevegőt. Ezért lett kitakarítva a turbó,de állítólag nem volt annyira retkes,hogy ez okozott volna problémát,csak a pénztárcámnak fájt,de a hiba visszajött!

Talán valami nyomásérzékelő a ludas. Talán. Ez a lényeg,mert amíg lövögetjük ki a hibalehetőségeket,addig apad a kassza is keményen.

Szóval,majd írok.

Amúgy van egy a eladó zafirám :D :D :D

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha rám irányultak ezek a jelzések akkor Köszi! Nem oldódott még meg a problémám,azért sem írtam! De mindenképp megírom nektek. Ha minden jól megy szerdán újra neki futunk a dolognak a szervízben.

egyébként a NAGY OPEL computer azt jelezte, kb 2 hónapja voltam szervízben,hogy a turbónyomás nem áll vissza a megfelelő értékre,ezért jelez réslevegőt. Ezért lett kitakarítva a turbó,de állítólag nem volt annyira retkes,hogy ez okozott volna problémát,csak a pénztárcámnak fájt,de a hiba visszajött!

Talán valami nyomásérzékelő a ludas. Talán. Ez a lényeg,mert amíg lövögetjük ki a hibalehetőségeket,addig apad a kassza is keményen.

Szóval,majd írok.

Amúgy van egy ######a eladó zafirám :D :D :D

Sziasztok

Csak egy kérdés:a turbó beömlő vagy a turbó mögötti csöve ami műanyag nincs elrepedve? Tudomásom szerint típus hiba, elöregszik a műanyag és farsot kaphat. Lehet hülyeség?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha rám irányultak ezek a jelzések akkor Köszi! Nem oldódott még meg a problémám,azért sem írtam! De mindenképp megírom nektek. Ha minden jól megy szerdán újra neki futunk a dolognak a szervízben.

egyébként a NAGY OPEL computer azt jelezte, kb 2 hónapja voltam szervízben,hogy a turbónyomás nem áll vissza a megfelelő értékre,ezért jelez réslevegőt. Ezért lett kitakarítva a turbó,de állítólag nem volt annyira retkes,hogy ez okozott volna problémát,csak a pénztárcámnak fájt,de a hiba visszajött!

Talán valami nyomásérzékelő a ludas. Talán. Ez a lényeg,mert amíg lövögetjük ki a hibalehetőségeket,addig apad a kassza is keményen.

Szóval,majd írok.

Amúgy van egy ######a eladó zafirám :D :D :D

Sziasztok

Az én "kérdésem" Beziati felé irányúlt, nem feléd, lévén nem foglalkozom dízel Zafikkal, nem is a Te hibádra reagáltam - nézd csak meg. Viszont van 1,6 osom és volt - van vele bajom rendesen. Pl várom hogy mi a hibakód, hogy kiagyalódhasson valami. Pl. Vagy ha megoldódott akkor mi volt a probléma, mert mindig tanul az ember. :)

Amúgy amit Laci01 ír nem biztos, hogy hülyeség, rá kéne nézni. Nem tudom milyen szervizbe jársz, én a Csergőt tudom ajánlani, vagy Weszit keresd meg itt a fórumon. Ő az Opelek Dr House-a :)

Link to comment
Megosztás:

Őöö mit is ír a hibakód? Csak nem missfire valamelyik hengerben? Mert mondjuk ahhoz kellhet üzemanyag is -vagyis annak hiánya is okozhat ilyet. Mennyire jár egyenetlenül? Ha igen, akkor alapjárattól vagy csak gázra? Én mondjuk AC-ra, injektorra tippelnék, esetleg benyaszűrő - mivel az elektromos részt kizárták, a gyertya és trafósor cserével. EGRnek ha nincs hibakódja, akkor vagy van más hibád is ami fedi - pl twinport szelep hiba, azt mondjuk sztem ne cseréld - én megtettem - felesleges 200+++ peták volt, utána ki is dobta az egr hibát - vagy nincs baja- még -az EGR-nek. (Na jó, lehet baja és nem dobja ki, mert csak átereszt stb, de akkor meg elvileg nem jut(hatna) annyi kipuf gáz az adott hengerbe, hogy az mondjuk kihagyjon - Mondom, elvileg. - Tudod mit, az a legolcsóbb tétel majdnem, cseréld ki :)

Megkérdezhetem, hogy milyen szervízben nézték meg, dugták fel compira? Tudod a hibakódot? Nem a szöveges magyarázatot, hanem magáz a kódot, hogy P0300 pl...

A belső centrál gombot ha benyomod, és utána Belső kilincsel kinyitod és kinyílik az nem meglepő, mivel "vészfunkciós" a zár. Mondjuk próbáld meg bezárni - lehetőleg nem kulccsal együtt - a jobb oldalról, becsapod az ajtót, és próbáld kinyitni kívülről. Ha akkor is sikerül akkor az ajtóknál lévő átvezetés van megtörve, hátsó ajtóknál típushiba, van rá javítószett is 75 pénzért.. inkább vidd egy elektromoshoz akkor, aki 20 ért bekábelezi) Szóval a belső gombnak a rablásgátlás a funkciója. ( A fentieket esetleg 2 emberes megoldásban is kipróbálhatod)

Szivargyújtónak meg nézd meg a biztijeit a hátsó panelen, bal hátul, lehet az van elszállva, mert olyan okos dolog a függőleges beépítés, de ha behullik vmi, becseppen víz akkor máris káosz van...

Hello!A legutolsó szerelés után ami szintén nem járt sikerrel már csak egy kódot írt 30400 de előtte volt kb 7-8 kód:30100,200,300,400,31400! Mindezt az Újhelyi autókereskedés szervízében 7500+áfa/óra!Azt mondták hogy hagyjuk ott néhány napra de én biztos nem fogom megtenni, keresek másik szerelőt vagyis van az autókereskedőnek ahonnan vettük az autót egy szerelője akit egyébként leinformáltam:jó munkásember????csak most szabin van majd elseje után fojt köv.....
Link to comment
Megosztás:

Hello!A legutolsó szerelés után ami szintén nem járt sikerrel már csak egy kódot írt 30400 de előtte volt kb 7-8 kód:30100,200,300,400,31400! Mindezt az Újhelyi autókereskedés szervízében 7500+áfa/óra!Azt mondták hogy hagyjuk ott néhány napra de én biztos nem fogom megtenni, keresek másik szerelőt vagyis van az autókereskedőnek ahonnan vettük az autót egy szerelője akit egyébként leinformáltam:jó munkásember????csak most szabin van majd elseje után fojt köv.....

Nem okoskodásképpen, de elég gáz ha egy szervíz így adja meg a hibakódokat. Ugyanis a hivatalos forma P0300 stb. Egyébként mindegyik hibakód gyújtáskimaradásra utal - ami elég szar fordítása a misfire-nek. Az angol okosok azt mondják, (http://enginetuning.net/perch/resources/diagnostic-case-history-vauxhall-astra-1600-z16-xep.pdf ) hogy EGR leszed, kipucol, az egr porttal kezdve, kitakarít. Mert hiába jó az EGR ha az egész csatorna el van kormolódva (ami, tekintve mennyire szereti az olajat a Z16XEP, nem meglepő). Ők ajánlanak még egy motorvezérlő szoftverfrissítést - szigorúan vmi opel szervízben csináltasd, vagy Csergő, ami neked messze van, de talán akkor is megéri feljönni. Ők vmi 6000+áfáért dolgoznak, de jók. (Ha nem találsz Chicago környékén normális szerelőt.) Azért én átnézném a benya rendszert is. AC tol-e eleget, szűrő nincs eltömődve, csövek, visszafolyó csövekben nincs-e dugulás, illetve a tartály szellőzést átnézném. Ugyanis a vákum - ha nem szellőzik rendesen - "ellendolgozik" az ACnak, így nem biztos, hogy megfelelő mennyiségű benzin jut el mindenhova amit a compi így érzékel. Sorrendem az lenne, hogy EGR - közben benyacsövek ellenörzése, szellőzés, benyaszűrő - tök mindegy hogy 2 napja cserélted, ha megmarad a hiba, akkor AC, ha továbbra is, akkor injektortisztítás, ha továbbra is, akkor motorcsere (hja nem, előtte van még egy mot.vez. kompi csere :P ) - az én motorom lehet eladó lesz :D nincs ilyen baja :D

Levélben keresd meg Weszi-t itt a fórumon, elég nagy mágusa az Opeleknek, lehet lenne 1-2 ötlete.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindekinek.

Fűtéssel kapcsolatban tud valaki segíteni?

Mi az elektromos fűtés?

Elvileg digi klímás a Zafi. A középső gomb megnyomásával mit tudok ki és be kapcsolni?

A középső gombbal a klímát tudod teljesen kikapcsolni és a levegő keringtetest hogy a benti levegőt vagy a kintit (legalábbis az én autóm - ban így van)

Módosítva : Gabi81
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindekinek.

Fűtéssel kapcsolatban tud valaki segíteni?

Mi az elektromos fűtés?

Elvileg digi klímás a Zafi. A középső gomb megnyomásával mit tudok ki és be kapcsolni?

Az elektromos fűtés egy külön egység a fűtésboxban (extra felszerelés), ami a motor beindítása után azonnal fűt. Vezérelni nem lehet, ha a elektronikus klíma beállítása alapján fűteni kellene de a motor még hideg, akkor bekapcsol.

Középső gomb: a fűtés/hűtés menüjét lehet elérni, ki-be kapcsolni a klímát, ha van akkor a műorrot is itt lehet bekapcsolni.

Navi lemez: 2014/15-re gondolsz vagy a 2013/14-re (utóbbi megvan, előbbi engem is érdekelne, de nem 179 EUR áron :)).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem okoskodásképpen, de elég gáz ha egy szervíz így adja meg a hibakódokat. Ugyanis a hivatalos forma P0300 stb. Egyébként mindegyik hibakód gyújtáskimaradásra utal - ami elég szar fordítása a misfire-nek. Az angol okosok azt mondják, (http://enginetuning.net/perch/resources/diagnostic-case-history-vauxhall-astra-1600-z16-xep.pdf ) hogy EGR leszed, kipucol, az egr porttal kezdve, kitakarít. Mert hiába jó az EGR ha az egész csatorna el van kormolódva (ami, tekintve mennyire szereti az olajat a Z16XEP, nem meglepő). Ők ajánlanak még egy motorvezérlő szoftverfrissítést - szigorúan vmi opel szervízben csináltasd, vagy Csergő, ami neked messze van, de talán akkor is megéri feljönni. Ők vmi 6000+áfáért dolgoznak, de jók. (Ha nem találsz Chicago környékén normális szerelőt.) Azért én átnézném a benya rendszert is. AC tol-e eleget, szűrő nincs eltömődve, csövek, visszafolyó csövekben nincs-e dugulás, illetve a tartály szellőzést átnézném. Ugyanis a vákum - ha nem szellőzik rendesen - "ellendolgozik" az ACnak, így nem biztos, hogy megfelelő mennyiségű benzin jut el mindenhova amit a compi így érzékel. Sorrendem az lenne, hogy EGR - közben benyacsövek ellenörzése, szellőzés, benyaszűrő - tök mindegy hogy 2 napja cserélted, ha megmarad a hiba, akkor AC, ha továbbra is, akkor injektortisztítás, ha továbbra is, akkor motorcsere (hja nem, előtte van még egy mot.vez. kompi csere :P ) - az én motorom lehet eladó lesz :D nincs ilyen baja :D

Levélben keresd meg Weszi-t itt a fórumon, elég nagy mágusa az Opeleknek, lehet lenne 1-2 ötlete.[/quote

Köszi a segítséget jövő héten megyünk szerelőhöz és átnyálazzuk amit írtál,megkeressük a hiba okát!Köszönöm előre is a segítséget????

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget jövő héten megyünk szerelőhöz és átnyálazzuk amit írtál,megkeressük a hiba okát!Köszönöm előre is a segítséget????

Még mindig nem írtad meg, hogy mit csinál a kocsi. Azaz rángat is, vagy csak hibát dob, mert megint csak nem mindegy. Én a helyedben továbbra is felhívnám, írnék Weszinek mielőtt hozzányúlnék.. de az én vagyok. Az esetek 80% ában rátapint a hibára. A maradék 20nál meg vmit nem mondd el az ember neki :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam az oldalra.

Az lenne a kérdésem hozzátok, vettem egy cng-s Zafira B turbot és a Board Computerét Szeretném aktiváltatni mert jelenleg csak a bc gombot megnyomva csak stopper van bc1 és bc2 nincsen

Előre is köszönöm aki tud segítsen minden megoldás érdekel, én szerelő vagyok de sajnos nekem csak opcomom van azzal vmiért nem sikerül aktiválni Tech2 kellene hozzá gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem írtad meg, hogy mit csinál a kocsi. Azaz rángat is, vagy csak hibát dob, mert megint csak nem mindegy. Én a helyedben továbbra is felhívnám, írnék Weszinek mielőtt hozzányúlnék.. de az én vagyok. Az esetek 80% ában rátapint a hibára. A maradék 20nál meg vmit nem mondd el az ember neki :P

Szia!Föleg egyesben és kettesben rángat egy kicsit alacsony fordulaton!Közben ma vettem észre hogy nem szól a jobb hátsó hangszóró(megnéztem a beállítását de aszerint szólni kellene) és a hátsó lámpákban felfedeztem némi párát!Ez nem tudom mennyire általános(mert a corsa b-nek sosem volt benne pára.Van egyszerű módszer a hátsó ajtó burkolatának az eltávolítására vagy valami speckó dolog kell hozzá mert nem igazán találtam csavart rajta(csak hogy megnézzem a kábeleket hogy nincs e elszakadva vagy valami ilyesmi).Segítségedet előre is köszönöm Helló
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos nem egyedi dolog a párás hátsó lámpa. Nekem több deci víz állt benne egy nagyobbb zuhi után. Megoldása egyszerű. A belső aló részére fúrni kell 1-2 apró lyukat, hogy kifolyhasson a víz, illetve valamilyen szigetelőanyaggal végigkenni a lámpa peremét. Nekem mióta megcsináltam még pára sincsen.

Üdv

Szia!Föleg egyesben és kettesben rángat egy kicsit alacsony fordulaton!Közben ma vettem észre hogy nem szól a jobb hátsó hangszóró(megnéztem a beállítását de aszerint szólni kellene) és a hátsó lámpákban felfedeztem némi párát!Ez nem tudom mennyire általános(mert a corsa b-nek sosem volt benne pára.Van egyszerű módszer a hátsó ajtó burkolatának az eltávolítására vagy valami speckó dolog kell hozzá mert nem igazán találtam csavart rajta(csak hogy megnézzem a kábeleket hogy nincs e elszakadva vagy valami ilyesmi).Segítségedet előre is köszönöm Helló

Link to comment
Megosztás:

Szia!Föleg egyesben és kettesben rángat egy kicsit alacsony fordulaton!Közben ma vettem észre hogy nem szól a jobb hátsó hangszóró(megnéztem a beállítását de aszerint szólni kellene) és a hátsó lámpákban felfedeztem némi párát!Ez nem tudom mennyire általános(mert a corsa b-nek sosem volt benne pára.Van egyszerű módszer a hátsó ajtó burkolatának az eltávolítására vagy valami speckó dolog kell hozzá mert nem igazán találtam csavart rajta(csak hogy megnézzem a kábeleket hogy nincs e elszakadva vagy valami ilyesmi).Segítségedet előre is köszönöm Helló

Érdekes, és alapjáraton egyenletes?

Az ajtónál lévő átvezetés tört el, nem kell leszedni semmi, az átvezető csatlakozót kell kiszedni, az egy műanyag csatlakozó, ált a nyakában törik el, ha visszaolvasol pár hozzászólást épp kiveséztük a dolgot.

Lámpa meg nekem is párásodott mikor sokat állt, és mert vhol beázik a kocsi, vagy az 5. ajtó elektromos részén, de inkább a tetőnél a sínnél, vagy ki tudja...

.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken kaptam meg életem első új autóját, egy 1,8-as benzines Zafira B-t.

Kérdésem lenne, hogy milyen bejáratási metódust kövessek.

Az útmutatóban annyi van, az első 500 km-en kerülni kell az éles fékezéseket.

Ezt korábbi fékjavítások után is betartottam.

Az átadáskor azt mondták, az első olajcseréig finoman vezetve, maximum 3800 ig forgathatom.

Igaz, hogy 1 év vagy 30000 km, de az első olajat állítólag ajánlott 6-10 ezer között cserélni.

Hát 6000 az éven nem megy bele. Addig akkor max 3800?

Valódi hasznos vélemények érdekelnek, illetve a típus minden várható gyengesége.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken kaptam meg életem első új autóját, egy 1,8-as benzines Zafira B-t.

Kérdésem lenne, hogy milyen bejáratási metódust kövessek.

Az útmutatóban annyi van, az első 500 km-en kerülni kell az éles fékezéseket.

Ezt korábbi fékjavítások után is betartottam.

Az átadáskor azt mondták, az első olajcseréig finoman vezetve, maximum 3800 ig forgathatom.

Igaz, hogy 1 év vagy 30000 km, de az első olajat állítólag ajánlott 6-10 ezer között cserélni.

Hát 6000 az éven nem megy bele. Addig akkor max 3800?

Valódi hasznos vélemények érdekelnek, illetve a típus minden várható gyengesége.

Előre is köszönöm.

Hm, 6000 / év a futásteljesítmény? ok :) Pár év múlva vevő leszek az autóra :D :D Hja nem, addigra valami tolóajtós lesz :P...

Noszóval, én anno az új - igaz dízelben de 1000 km után cseréltem olajat, mondjuk ebben 2 max 3000 után tenném, majd 6000-nél, vagy ha eljő az év.. Inkább egy olajcsere pluszban - nem muszáj a szakszervizben, vannak helyek ahol ugyanúgy megmarad a garancia, de jóval olcsóbbak (pl Csergő, meg a speedy utóda) - mint később "megbosszulja" magát. Pl ha most venném a Zafirámat újonnan, 15 max 20 ezrenként cserélnék benne olajat. A gyári 30 arra jó, hogy 200e km után gyakorlatilag kuka a motor. Jó értem én, hogy mit érdekel az Téged, addig a gyereked is öreg lesz mire annyi belemegy, de gondolj szegényebb társaidra, akik majd megveszik :P :)

Én úgy tenném, hogy kerülném a magas fordulatszám tartományt, mintha folyamatosan hideg motorral járnék. De azért ha el kell rúgni, el kell rúgni :) Megaztán 3800 az kb 130 km/h lehet szóval mindegy is és akkor ezt 5-6000 km-ig. Városban meg minek száguldani :)

De biztos vannak itt olyanok akiknek több 0 km-es kocsijuk volt, szóval lehet más ötletet, tapasztalat megosztást kapsz.

Hja Gratula hozzá :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.