Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok!
SOS segítségre lenne szükségem. Úgy néz ki tönkrement a váltó az 1.6-os 2006-os Zafira B autónkban. Kellene bele egy bontott váltó. A neten talált leírás szerint egy F17+CR 4,19-es lesz, de ebben sem én sem a szerelő nem biztos. A szerelő nem akarja kiszerelni addig, amíg nincs meg a csere sebváltó, mert ha kiszedi akkor nem tudja odébb tolni az autót és amíg várni kell az új váltóra nem tud dolgozni a többi autóján.
Szóval kicsit ellentétesek az infók, mert itt: http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html nem találtam meg az autó forgalmijában szereplő motorszámból következő motorkódot. Ami úgy kezdődik, hogy Z16XEP20HA... Azaz szerintem a motorkód Z16XEP. Itt viszont: http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html már van ilyen motorkódú Zafira B és annak váltója valóban F17+CR 4,19

Ismer esetleg valaki Sopron környékén Opel bontót? Esetleg olyan szervíz is jó lehet aki felújít váltót. Szívesen átvinném akár más szervízbe is.
Köszönöm a segítséget!

Módosítva : Kerekfeju
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kerekfeju írta:

Sziasztok!
SOS segítségre lenne szükségem. Úgy néz ki tönkrement a váltó az 1.6-os 2006-os Zafira B autónkban. Kellene bele egy bontott váltó. A neten talált leírás szerint egy F17+CR 4,19-es lesz, de ebben sem én sem a szerelő nem biztos. A szerelő nem akarja kiszerelni addig, amíg nincs meg a csere sebváltó, mert ha kiszedi akkor nem tudja odébb tolni az autót és amíg várni kell az új váltóra nem tud dolgozni a többi autóján.
Szóval kicsit ellentétesek az infók, mert itt: http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html nem találtam meg az autó forgalmijában szereplő motorszámból következő motorkódot. Ami úgy kezdődik, hogy Z16XEP20HA... Azaz szerintem a motorkód Z16XEP. Itt viszont: http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html már van ilyen motorkódú Zafira B és annak váltója valóban F17+CR 4,19

Ismer esetleg valaki Sopron környékén Opel bontót? Esetleg olyan szervíz is jó lehet aki felújít váltót. Szívesen átvinném akár más szervízbe is.
Köszönöm a segítséget!

Szia!

 

Szerintem a váltót csak szakszervizben tudod felújítatni, mivel alkatrészek csak gyáriban lesznek hozzá.Sopronban nem vállalják az opelben?

Bontókat találsz a neten is csak konkrétan Zafira B bontó néven keresd. Telefonon vagy e-mailben meg tudják mondani van-e nekik váltójuk.Én már többször szereztem alkatrészeket így, igaz nem fő darabokat.A bontósok akik ezzel foglalkoznak rutinosan tudják melyik lesz jó neked.

A Csornai opelben is van jó szerelő.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Meg azért annyira hál'istennek nem nehéz az ügy: lényeg hogy a Z16XEP "kisblokk", így bármelyik kisblokkos váltó rámegy, nem csak az F17 (hanem akár az F13+ is), de tény hogy a nyomatéktűrés miatt az F17 lenne az ideális. A CR 4,19 a váltó megjelölésében a végáttételt jelenti, rárakhatod akár a 3,94-es végáttételűt is, ezzel adott sebességeknél kisebb lesz a fordulat és ezáltal csökken a fogyasztás, viszont rugalmatlanabb, kevésbé agilis lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

Ma beszéltem egy bontóval, egész korrekt volt sz ürge, szimpatikus ember.
Viszont azt mondta, hogy az 1,6-os Zafira B-ket gyártották mindkét áttételű váltóval 4,19 és 3,94-es. A 4,19-esből keveset gyártottak, neki is 2 db 3,94-ese van. Szerinte a 3,94-essel nem fogok semmi különbséget sem érezni. Hát nem tudom most mit csináljak. Az opel honlapja szerint az 1,6-osokat csak 4,19-essel gyártották (forrás: http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html)
3,94-essel csak az erősebb motorokat (1.8, 2.0) szerelték.

Valahol itt vagy egy másik fórumon olvastam, hogy valaki le akarta cserélni a 4,19-esét 3,94-re, de egy szerelő lebeszélte, mondván városban nagyon gyenge lesz, állandóan vissza kell kapcsolnia. Viszont tény, hogy autópályán kevesebbet eszik vele. Mit tegyek? Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 22. at 16:17, Kerekfeju írta:

Ma beszéltem egy bontóval, egész korrekt volt sz ürge, szimpatikus ember.
Viszont azt mondta, hogy az 1,6-os Zafira B-ket gyártották mindkét áttételű váltóval 4,19 és 3,94-es. A 4,19-esből keveset gyártottak, neki is 2 db 3,94-ese van. Szerinte a 3,94-essel nem fogok semmi különbséget sem érezni. Hát nem tudom most mit csináljak. Az opel honlapja szerint az 1,6-osokat csak 4,19-essel gyártották (forrás: http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html)
3,94-essel csak az erősebb motorokat (1.8, 2.0) szerelték.

Valahol itt vagy egy másik fórumon olvastam, hogy valaki le akarta cserélni a 4,19-esét 3,94-re, de egy szerelő lebeszélte, mondván városban nagyon gyenge lesz, állandóan vissza kell kapcsolnia. Viszont tény, hogy autópályán kevesebbet eszik vele. Mit tegyek? Ötlet?

Szerintem kérdezd meg mennyiért javítanák meg az eredeti váltót és mennyi a bontott. A javításnál csak a hibás alkatrészeket cserélik.

Amúgy mi a baja a váltódnak?

Vagy még több bontót megkérdezni hátha van olyan amilyen neked kell áttételben.

Akár külföldi bontót is lehet! Én már hozattam alkatrészt Olaszországból is :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék mit lehetne csinálni a levegő terelő lap kalibrációs hibával? Néha jól működik néha szélvédőre és lábra egyaránt engedi a levegőt, úgy is ha csak szélvédőre van kapcsolva.Általában egyszerre működik a szélvédő és láb irányba pedig csak szélvédőre vagy középre van állítva.

Ötleteket, megoldásokat szívesen vennék.

Opel szervizben volt már, ott bekalibrálták műszerrel akkor 1-2 órát jó volt azóta is néha jó néha nem.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Ma vettem végre egy váltót. A váltó egy 2011-es Zafira B-ból való. A srác esküszik rá, hogy F17-es váltó és nagyon meggyőző volt. A száma viszont köszönőviszonyban sincs a régivel: A13411015AT6W419

A régi száma: A10163F17C419

Nekem ebből az jön le, mintha a régi Close Ratio (C), azaz rövid áttételű, míg amit vettem Wide, azaz (W) hosszú áttételű.

Komolyan mondom már tele van a hócipőm, valaki mondja már, hogy menni fog az autó vele, úgy ahogy illik!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mérni a középső üléssor szélességét és mélységét? Az ülőfelület mérete is érdekelne, érkezik a harmadik gyerkőc, és ezen múlik, lecseréljük-e az A Zafit B-re. Szervizben állítják, hogy nagyobb, mint az A-ban, de pár centi miatt nem válnék meg az imádott autómtól. Viszont a biztonsági övek miatt is megfontolandó. Köszönöm előre is a választ. Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 05. at 14:15, Freny írta:

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mérni a középső üléssor szélességét és mélységét? Az ülőfelület mérete is érdekelne, érkezik a harmadik gyerkőc, és ezen múlik, lecseréljük-e az A Zafit B-re. Szervizben állítják, hogy nagyobb, mint az A-ban, de pár centi miatt nem válnék meg az imádott autómtól. Viszont a biztonsági övek miatt is megfontolandó. Köszönöm előre is a választ. Szép napot mindenkinek!

Szia!

Mélység 47.5 cm   szélesség 127.5 cm. Nekem is 3 gyerkőc van és egy gyerekülés egy magasító és egy ember elfér rajta egymás mellett.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma elhoztam végre az autót és Sopronból feljöttem Budapestre vele.
Az autó nagyon csöndes lett, szinte hihetetlen, hogy ez ugyanaz az autó. De tény, hogy hosszabb, nyúlósabb lett a gyorsulás. Kicsit elvesztette rugalmasságát, de hát ez van, végül is örülök az eredménynek.

Köszönöm a segítségeteket! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 09. 12. at 23:38, Kerekfeju írta:

Ma elhoztam végre az autót és Sopronból feljöttem Budapestre vele.
Az autó nagyon csöndes lett, szinte hihetetlen, hogy ez ugyanaz az autó. De tény, hogy hosszabb, nyúlósabb lett a gyorsulás. Kicsit elvesztette rugalmasságát, de hát ez van, végül is örülök az eredménynek.

Köszönöm a segítségeteket! 

Szia, ha nem indiszkrét a kérdés mennyi volt a 3,94 es váltó?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Opel Zabira B 1,6 16V Z16XE1 motorkódú autóm P0171 hibakódot jelez. Szívósor+ katalizátor repedt volt, kicseréltük. Lambdaszondákat is, gyertyákat is, a hiba mégis megmaradt. EGR járatokra gyanakszunk. Tudtok -e esetleg valakit ajánlani Kelet-Magyarországon, aki ért ehhez?? Bármilyen ötletet örömmel veszek. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van  egy Zafira tourer 2015/5 havi 1.6 136 LE autónk ami gyárilag fel van szerelve guminyomás ellenőrző rendszerrel, na most én lecseréltem a nyári gumit a télire amiben szintén van szenzor, miután végeztem azt írta ki, hogy ellenőrizzem a levegőnyomást rányomtam a SET/CLR gombra majd azt írta ki, hogy újra akarom okosítani? Ismét SET/CLR gomb majd vártam, az okosítás folyamatban üzenet ment egy ideig aztán semmi nem történt, ugyanúgy kiírja, hogy ellenőrizzem a levegőnyomást! Hogy oldható meg ez a probléma házilag, vagy csak szervizben tudják megcsinálni illetve ha így használom, hogy folyamatosan kijelzi ezeket a dolgokat mi baj lehet belőle? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, pepe010 írta:

Hello nekem olyan hibám van hogy teli tankolom az automat zafira b  1.9 .129le. . és a megtehető kilométerhez 811km. Ir ki .! Régen rendesen kiirta hogy1060km...mi lehef a baja????.

Kutya baja az autódnak. :) A megtehető kilométerek számát a tankban levő üzemanyag mennyiségéből (ez ugye konstans, hiszen tele van), illetve az utolsó ~20km fogyasztási adataiból számolja ki. Annyi az egész hogy mielőtt leálltál tankolni, kicsit tempósabban közlekedtél mint szoktál. Az érték egyébként növekedni is tud, akár menet közben is: próbáld ki hogy extra takarékosan vezetsz pár tíz kilométeren keresztül és meglátod... illetve szélsőséges esetben ha elkezded taposni, rövid időn belül akár feleződhet is. Amúgy egyszerű a megoldás: tankoláskor nullázd le az átlagfogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, tavasszal vásároltunk egy 2006 Zafira B. gyári parkolóradar van benne 8 sensorral ,már akkor sem működött bekapcsolásra hiba jel jelenik meg a műszerfalon egy sípolás kíséretében, állandó hibának B1000 hangszóró tápfeszültség hiba ha bekapcsolom meg még adja a B1350 sensor tápfeszültség hibát jelez.

Volt hátsó hangszóró csere teljesen új van bent,vezérlő csere és még mindig ugyan az a hiba áll fent a rendszeren, merre keressem hogy mi lehet a hiba már a 8 sensor meg lett nézve nem e kontakt hiba van, ezek nem lettek cserélve esetleg valaki tudná hogy lehet a sensorokat lepróbálni egyenként ,és ezek is okozhatják e ezt a hibát.

Válaszokat segítséget előre is köszönöm.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Jo napot nekem olyan hibám van elöl fékbetétet cseréltem. Minden rendben volt még elnem inditotam a kocsit , akkor ugyanis beesik a pedàl. Ezután leléktelenitetük mindkét kereket, de a jelenség ugyan az. Ha nem megy az auto akkor kemény, ha meg elinditom lassan bemegy.. Érdeklödnék mi lehet a baja??..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Valamikor régebben,kb 3 éve kérdeztem már,de nem kaptam segítséget.

Következő kettő hiba okára keresnék elméleti segítséget:

Zafira B-ről beszélünk,a motor 1,9 cdti,120 lóerős.2008-as évjárat.

 

1.:Télen párás hideg időben, a garázsból elindulva minden rendben.Azonban,amikor a motor elérné az üzemi hőfokot,és saccolom nyílik a termosztát,a gépházból iszonyú hangos elektromos hegesztéshez hasonló zaj hallatszik.

Csak akkor,amikor terhelem a motort,tehát gyorsítok.Alapjáraton,félrehúzódva nem jelentkezik a hiba.

Márkaszervizben 6 éve van egy lezáratlan szerviz lapom erre a hibára.(otthagytam,hidegen indították,mentek vele,semmi.)

 

2.:Amikor üzem meleg a motor,pár perc állás után nagyon nehezen,csak másodszori próbálkozásra sikerül beindítani.

Teker,be is pöccen,de azonnal meg is áll,mintha lefulladna.

A műszerfalon indításnál az izzítás lámpa meleg motornál is világít.

A hiba előfordulása esetleges,néha simán indul,ilyenkor azonban az izzítás lámpa nem világít.

 

Tanácsokat,hozzászólásokat köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Norb37 írta:

Üdv mindenkinek!

Valamikor régebben,kb 3 éve kérdeztem már,de nem kaptam segítséget.

Következő kettő hiba okára keresnék elméleti segítséget:

Zafira B-ről beszélünk,a motor 1,9 cdti,120 lóerős.2008-as évjárat.

 

1.:Télen párás hideg időben, a garázsból elindulva minden rendben.Azonban,amikor a motor elérné az üzemi hőfokot,és saccolom nyílik a termosztát,a gépházból iszonyú hangos elektromos hegesztéshez hasonló zaj hallatszik.

Csak akkor,amikor terhelem a motort,tehát gyorsítok.Alapjáraton,félrehúzódva nem jelentkezik a hiba.

Márkaszervizben 6 éve van egy lezáratlan szerviz lapom erre a hibára.(otthagytam,hidegen indították,mentek vele,semmi.)

 

2.:Amikor üzem meleg a motor,pár perc állás után nagyon nehezen,csak másodszori próbálkozásra sikerül beindítani.

Teker,be is pöccen,de azonnal meg is áll,mintha lefulladna.

A műszerfalon indításnál az izzítás lámpa meleg motornál is világít.

A hiba előfordulása esetleges,néha simán indul,ilyenkor azonban az izzítás lámpa nem világít.

 

Tanácsokat,hozzászólásokat köszönöm!

Okot-megoldást nem tudok mondani, de: vegyél egy szivargyujtóba dugható voltmérőt, nézzél rá menet közben, ha a hang megjelenésekor csökken a feszültség rajta, akkor biztos lehetsz benne hogy zárlat van. ( ha már biztos vagy benne most is akkor ez tárgytalan) Az autóban szinte minden le van védve biztosítékkel csak az akku-önindító és többnyire a generátor-akkumlátor közti kábelszakasz nincs mert itt nagy amperek folynak, nincs bizti ami elviselné. Keress olyan szervízt ahol van fékpad, ( ahol vizsgáztatnak ott tuti van) beszélj velük, hogy amikor megjelenik a hiba odamennél, itt tudnak "szimulálni" menet közben terhelést. A párát kábelvizsgálatnál víz beporlasztásával ( ablakmosó..egyéb flakon) lehet szimulálni. De egy diesel autó elvan töltés nélkül sokáig, kösd le a generátort, ha nem jön el ő a hiba akkor ezt a kábelkorbácsot kell kicserélni. Esetleg magában a generátorban van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

Okot-megoldást nem tudok mondani, de: vegyél egy szivargyujtóba dugható voltmérőt, nézzél rá menet közben, ha a hang megjelenésekor csökken a feszültség rajta, akkor biztos lehetsz benne hogy zárlat van. 

Ez jó ötletnek tűnik,köszönöm!

Már csak az a kérdés,hogy mi köze lehet a víz melegedéséhez?(mint írtam,kb akkor hallatszik,amikor nyit a termosztát.)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.