Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

A 19-es.

De miért ezt a listát nézed, ez Motronic M2.8.1 vezérlőhöz van ami a V6 Omegához való, neked meg az aláírásod alapján X20XEV Omegád van, abban meg Simtec 56.1 illetve 56.5 van (évjárat függő, '96 előtt 56.1, utána 56.5 volt, és az utóbbihoz négy számjegyű hibakódok tartoznak). Simtec 56.5 esetén a főtengely holtponti jeladó hibakódja P0335.

Info: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/...es.htm#simtec56 illetve

http://www.obd-codes.com/p0335

Köszönöm a segitséged!!!

Abban kérnék még segitséget valami videó ehhez kapcsolódóan,hogy hogyan néz ki ennek a P0335 kivillogása.Ugy mint a V6nál? 12-vel kezdődik a diag aztán kéne jönnie ennek a 0335 kódnak?

Link to comment
Megosztás:

Aszonta egy opeles mágus akinek a TECH2-es műszere van,hogy állitólag az ECU nem tudja megkülönböztetni illetve elvonatkoztatni egymástól a vezérműtengely jeladó hibát és a főtengely jeladóét ?

Hatalmas mágus lehet. :) Pláne "TECH2-es műszerrel", ami pontosan megmondja melyik jeladóval van gond. Persze az sem mindegy milyen az a "TECH2-es műszer".

Link to comment
Megosztás:

Hatalmas mágus lehet. :D Pláne "TECH2-es műszerrel", ami pontosan megmondja melyik jeladóval van gond. Persze az sem mindegy milyen az a "TECH2-es műszer".

:D !Hát igen....de épp ez volt a gondunk h a vezérműjeladót irja ami cserélve lett gyárira!S az előbb ahogy a többiek irták is ha valós lenne ennek ellenére a vezérmű hiba akkor attól beindulna még a kocsi...De ha a főtengelyjeladó a hiba amit nem irt ki a TECH2-es akkor viszont nem indul az autó... :)

Link to comment
Megosztás:

:D !Hát igen....de épp ez volt a gondunk h a vezérműjeladót irja ami cserélve lett gyárira!S az előbb ahogy a többiek irták is ha valós lenne ennek ellenére a vezérmű hiba akkor attól beindulna még a kocsi...De ha a főtengelyjeladó a hiba amit nem irt ki a TECH2-es akkor viszont nem indul az autó... :D

Egyszerű a megoldás. Cserélj szerelőt! :D

A mostanit meg verd nyakon.

És örülj hogy van egy új vez.jeladód :)

Amúgy Tech2 műszert lehet venni Kínából is, az Ebayen. Annyit is ér! :D

De ez meg is látszik.

Link to comment
Megosztás:

...ahogy a többiek irták is ha valós lenne ennek ellenére a vezérmű hiba akkor attól beindulna még a kocsi...De ha a főtengelyjeladó a hiba amit nem irt ki a TECH2-es akkor viszont nem indul az autó... :)

Speciel azt is én írtam. :D

Viszont: sztem rá kéne csapni egy jobb/igazi TECH2-t, vagy ha ez nem megy szerezni egy tutira működő főtengely jeladót (akárcsak a próba erejéig), esetleg másik szerelőt keresni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2.2 DTI omegám hidegen nehezen indul ,de melegen pöcre ,az izzítógyertyák jók.A porlasztócsúcsokat mondták nézessem meg ,mert valószínű az a rósz.A kérdésem hogy valakinek valami más ötlete nincs-e mert a porlasztót hiába nem nézetném át.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2.2 DTI omegám hidegen nehezen indul ,de melegen pöcre ,az izzítógyertyák jók.A porlasztócsúcsokat mondták nézessem meg ,mert valószínű az a rósz.A kérdésem hogy valakinek valami más ötlete nincs-e mert a porlasztót hiába nem nézetném át.

Ötlet millió van. Lehet hogy kopott a motor, és hidegen nincs kompresszió, lehet hogy az izzítás nem működik (én erre tippelnék először... lehet hogy behalt az izzítórelé. mérd végig, hogy izzításkor kapnak-e a gyertyák feszt.), lehet hogy a porlasztócsúcsok kopottak és behugyoznak... Mindenesetre ha az üzemanyag-rendszer a ludas, az nem úgy működik, hogy 10-13-as villáskulccsal javítható.

Sokminden lehet, vidd szakihoz, aki nem kísérletezik, hanem megoldja a kínod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy 2.2 DTI omegám hidegen nehezen indul ,de melegen pöcre ,az izzítógyertyák jók.A porlasztócsúcsokat mondták nézessem meg ,mert valószínű az a rósz.A kérdésem hogy valakinek valami más ötlete nincs-e mert a porlasztót hiába nem nézetném át.

Legrosszabb esetben adagoló.Bedöglik az előtöltés szabályzása és csak egy állásban,hideg vagy meleg motornál indul.Még rosszabb esetben egyikben sem :)

Első körben próbáld meg,hogy lehúzod az ECU hőfokérzékelőjét,ilyenkor minden inditásnál izzit.Ha ilyenkor jól indul akkor csak az izzitást hiányolja.

Link to comment
Megosztás:

Ötlet millió van. Lehet hogy kopott a motor, és hidegen nincs kompresszió, lehet hogy az izzítás nem működik (én erre tippelnék először... lehet hogy behalt az izzítórelé. mérd végig, hogy izzításkor kapnak-e a gyertyák feszt.), lehet hogy a porlasztócsúcsok kopottak és behugyoznak... Mindenesetre ha az üzemanyag-rendszer a ludas, az nem úgy működik, hogy 10-13-as villáskulccsal javítható.

Sokminden lehet, vidd szakihoz, aki nem kísérletezik, hanem megoldja a kínod.

Jól mondod, nincs kompresszió, vagy izzítás...

Link to comment
Megosztás:

Legrosszabb esetben adagoló.Bedöglik az előtöltés szabályzása és csak egy állásban,hideg vagy meleg motornál indul.Még rosszabb esetben egyikben sem :)

Első körben próbáld meg,hogy lehúzod az ECU hőfokérzékelőjét,ilyenkor minden inditásnál izzit.Ha ilyenkor jól indul akkor csak az izzitást hiányolja.

Akkor melegen sem indulna, ha adagoló lenne...

Link to comment
Megosztás:

Akkor melegen sem indulna, ha adagoló lenne...

Bizonyos esetben lehet.Ha nem a teljes adagoló,hanem csak az előtöltés szabályzása adja meg magát.B Vectrával jártam igy,hidegen az istenért nem indult,melegen egy pöccre.A hibakódolvasás is előtöltés hibát diagnosztizált.Adagolócsere után simán indult izzitás nélkül.De lehet,hogy az Ő esetében pont abba kritikus hőfokban volt a kinti hőmérséklet amikor még nincs szükség izzitásra,de ez csak tökéletes motorral/porlasztókkal lenne reális.Ha jól tudom 8 celsius felett ezek nem izzitanak.

Ha lehúzza a csatlakozót amit mondtam,az ECU vészprogramba helyezi magát köztes értékekkel dolgozik -20fokos kinti hőmérséklet szerint vezérli a motort,elinditja ventillátorokat,hogy inkább túlhűtse a motort.Ha nincs bejövő hőfokjele a motorvezérlésnek,mindegyik ezt csinálja,a benzinesek is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Akkor melegen sem indulna, ha adagoló lenne...

Fúúú mi ez? Olajkályha topic? :lol: :lol: :excl: :( Kiteszem a lábam máris a dízelesek előretörnek? :lol: :o

Viccet, élcelődést félretéve... 14 év olajozás után, vhogy ezen okokra visszavezetően nem veszek dízel verdát... mire olyan öreg leszek, hogy nem sietek sehova, meg hasonló csacskaságok, sajna a jó öreg 25DTI-k is kihalnak 5x... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fúúú mi ez? Olajkályha topic? :lol: :lol: :excl: :( Kiteszem a lábam máris a dízelesek előretörnek? :lol: :o

Viccet, élcelődést félretéve... 14 év olajozás után, vhogy ezen okokra visszavezetően nem veszek dízel verdát... mire olyan öreg leszek, hogy nem sietek sehova, meg hasonló csacskaságok, sajna a jó öreg 25DTI-k is kihalnak 5x... :lol:

Neszójjábe!

Amúgy üdv újra a fedélzeten! Jól eltűntél...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ha rájössz, írd meg mindenképp, mert többünknek szar az alapjárata napi első indítás után. Nekem be szokott indulni, de mindjárt a gázzal kell játszanom, és feltornászni a fordulatot 1500 fölé, és ott tartani, mert különben leáll. Utánna meg kb fél percig állóhelyben kell melegíteni, mert ahogy behúzom a váltót sebességbe, ismét le akar állni. De a fél perc után a motor járása is érezhetően kisimul, és attól kezdve nincs gond. Volt aki alapjárat mocit mondta. A légtömegmérő alapos tisztításától sem lett jobb :excl:

Ezzel kapcsolatban van nálad valami fejlemény? Mert most, hogy 10°C környékére vagy az alá csökken a hőmérséklet a garázsban, újfent előjött nálam iss a gond. Általában csak 2. vagy 3. indításra marad "életben" az aggregát vagy nagyon dadog. Gázpedállal nem szoktam heccelni közben.

A leállítom, újra beindítom dolgot majd kipróbálom, itt olvastam (vissza).

Link to comment
Megosztás:

Ezzel kapcsolatban van nálad valami fejlemény? Mert most, hogy 10°C környékére vagy az alá csökken a hőmérséklet a garázsban, újfent előjött nálam iss a gond. Általában csak 2. vagy 3. indításra marad "életben" az aggregát vagy nagyon dadog. Gázpedállal nem szoktam heccelni közben.

A leállítom, újra beindítom dolgot majd kipróbálom, itt olvastam (vissza).

Sajnos egyelőre nem foglalkoztam vele. De nekem többszöri indításra sem indul. Ha bemelegedett, rohodt nagyot torpan. Sógoromé ugyanúgy elindul 2-3.-ra mint a tied. Én az Ecu motorhőfok jeladójára tippelek, de jó lenne kimérni. Az is igaz, hogy a diag annyiba kerül mint a jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos egyelőre nem foglalkoztam vele. De nekem többszöri indításra sem indul. Ha bemelegedett, rohodt nagyot torpan. Sógoromé ugyanúgy elindul 2-3.-ra mint a tied. Én az Ecu motorhőfok jeladójára tippelek, de jó lenne kimérni. Az is igaz, hogy a diag annyiba kerül mint a jeladó.

Megpróbáltam ma, hogy első indításnál, mikor a kezdeti lendület után (3-4 mp) elkezdett lefulladni, akkor levettem a gyújtást. Vártam pár másodpercet, újra indítottam, sokkal jobb lett, de akkor iss leállt 8-10 mp után. Harmadikra már nem volt gond, alapgázzal szépen indult, nem iss fulladozott. Nem tudom miért csak télen a + 10°C-os garázsban csinálja, 3 hete akkor volt kb + 15-18° C, akkor meg semmi baja. De ugyanez volt tavaly iss....

Lehet úgy kellene, mint fater vareszán, hogy indítás előtt meg kell pumpálni párszor a gázpedált... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Megpróbáltam ma, hogy első indításnál, mikor a kezdeti lendület után (3-4 mp) elkezdett lefulladni, akkor levettem a gyújtást. Vártam pár másodpercet, újra indítottam, sokkal jobb lett, de akkor iss leállt 8-10 mp után. Harmadikra már nem volt gond, alapgázzal szépen indult, nem iss fulladozott. Nem tudom miért csak télen a + 10°C-os garázsban csinálja, 3 hete akkor volt kb + 15-18° C, akkor meg semmi baja. De ugyanez volt tavaly iss....

Lehet úgy kellene, mint fater vareszán, hogy indítás előtt meg kell pumpálni párszor a gázpedált... :excl:

V6 nem tekeri ráadott gyújtással az AC-t?

Nem lehet hogy elejti a benzinnyomást? (fizika ellene van ennek, tudom, de hátha).

Link to comment
Megosztás:

V6 nem tekeri ráadott gyújtással az AC-t?

Nem lehet hogy elejti a benzinnyomást? (fizika ellene van ennek, tudom, de hátha).

V6 csak indítózásra ad feszt az AC-nak.

A nyomást sztem elejtené amúgy is külső hőmérséklettől függetlenül, ez csak hidegben jön elő Neki azt írja.

Mindig ugyanott tankolsz egyébként? Akkor is ilyen xarul indul 10 fok körmnyékén ha túl vagy az etanol tartalma a benzinnek, én ezért is hagyatam abba az etanol - benzin mixet többek között.

Sztem monitorozás, mert az összes többi alkatrész csere lutri.Az ECU hőfok jeladó sanszos a 2 HF-et összekötő vízhid 2 csatis szenzora, a benzinnyomás szintén itt ellenőrizhető.

Link to comment
Megosztás:

V6 csak indítózásra ad feszt az AC-nak.

A nyomást sztem elejtené amúgy is külső hőmérséklettől függetlenül, ez csak hidegben jön elő Neki azt írja.

Mindig ugyanott tankolsz egyébként? Akkor is ilyen xarul indul 10 fok körmnyékén ha túl vagy az etanol tartalma a benzinnek, én ezért is hagyatam abba az etanol - benzin mixet többek között.

Sztem monitorozás, mert az összes többi alkatrész csere lutri.Az ECU hőfok jeladó sanszos a 2 HF-et összekötő vízhid 2 csatis szenzora, a benzinnyomás szintén itt ellenőrizhető.

Többnyire megszokott helyeken tankolok, etanolt soha nem próbáltam. Ahol tudom, hogy sutyiba etanolt kevernek a benyába, oda biztos nem megyek.

Most lett hengerfejezve a gép, de ebben a dologban nem történt változás, tavaly iss csinálta ugyebár...

Link to comment
Megosztás:

Többnyire megszokott helyeken tankolok, etanolt soha nem próbáltam. Ahol tudom, hogy sutyiba etanolt kevernek a benyába, oda biztos nem megyek.

Most lett hengerfejezve a gép, de ebben a dologban nem történt változás, tavaly iss csinálta ugyebár...

Elképzelhető hogy vmelyik szenzor, de konkrétum nélkül csak a tény ismertében lutri a cserélgetésük. Ha van saját cuccotok akkor 2 kocsi egymás mellé és megnézni mik az értékek a "jóban", és a Tiedben. A szervízbe csak akkor vidd ilyennel, ha van vmi spanod vagy vmi ismertebb agytröszt ott, mert azok kicserélnének sztem mindent, szeretnek tippelgetni.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető hogy vmelyik szenzor, de konkrétum nélkül csak a tény ismertében lutri a cserélgetésük. Ha van saját cuccotok akkor 2 kocsi egymás mellé és megnézni mik az értékek a "jóban", és a Tiedben. A szervízbe csak akkor vidd ilyennel, ha van vmi spanod vagy vmi ismertebb agytröszt ott, mert azok kicserélnének sztem mindent, szeretnek tippelgetni.

Jah, motort cserélnének és a végén azt mondanák hogy nem jó az autó. Jártam már hasonló cipőben, márkaszervizben... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.