Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

  • 1 month later...

Hi!

Benzinse V6, most hogy hidegebb van kicsit többet kell pörgetni hogy beröffenjen.Elsőre indul de,melegbe mondjuk beindult 1-2 sec alatt, most 2-4 sec.Engem spec zavar...

Ha meleg a motor nincs gond, de hideg motornál ez van.

Valaki írta az index fórumon hogy alkatrészek már öregek, nagyobb az ellenállásuk....blabla.

Volt már vkinek hasonló, egyéb 5let?Vagy ez ilyen...?

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Tesztelni ezt tudom?Mármint hogy valóban esik -e és melyik a bűnös? /nyomáspróba vagy valami ilyesmi a 2 irányba/

Van a benyahídon elvileg egy szelep, hasonló mint a keréken. Sok állás után is ennek közepét benyomva

még köpnie kéne egy kis adag benyát. Ha nem köp, akkor elveszik a nyomás. tesztelni máshogy nem lehet

tudtommal. injektorban a lerakódások vagy a kopás szokta leginkább ezt okozni.

Link to comment
Megosztás:

Van a benyahídon elvileg egy szelep, hasonló mint a keréken. Sok állás után is ennek közepét benyomva

még köpnie kéne egy kis adag benyát. Ha nem köp, akkor elveszik a nyomás. tesztelni máshogy nem lehet

tudtommal. injektorban a lerakódások vagy a kopás szokta leginkább ezt okozni.

Ja azt vágom, ott lehet a nyomást csökkenteni elvileg.

Kössz

Link to comment
Megosztás:

Hőmérséklet jeladó... benyaszűrő... AC pumpa... alapjárati moci... lehet még sok dolog.

Vissza térve a problémámra (idő hiányában még csak elméleti síkban van a megoldás)A helyzet az, hogy ha áll az autó 5 órát a legnagyobb hidegben is indul,de ha 8 óránál többet áll akkor nem indul vagy csak úgy ahogy előbb lett írva.Akkor ez inkább ac pumpa vagy elengedi a "nyomást"?

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok

Sikerült hosszas spórolás után vennem egy 2000-es évjáratú Omegát. :-)

Diesel , automata, 2.5-ös.

Melegen viszont nehezen indol, 5-6 hosszabb indítózás szükséges, és a hatás akkor sem garantált, ez nagyon bosszant.

Egy szerelő sem tudott pontos diagnózist felállítani, nem értettek hozzá annyira.

Van ötletetek, mi lehet? Esetleg valami szerelő, aki sejtheti?

Köszönöm a segítséget: Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sikerült hosszas spórolás után vennem egy 2000-es évjáratú Omegát. :-)

Diesel , automata, 2.5-ös.

Melegen viszont nehezen indol, 5-6 hosszabb indítózás szükséges, és a hatás akkor sem garantált, ez nagyon bosszant.

Egy szerelő sem tudott pontos diagnózist felállítani, nem értettek hozzá annyira.

Van ötletetek, mi lehet? Esetleg valami szerelő, aki sejtheti?

Köszönöm a segítséget: Krisztián

Adagoló gyanú.... én ezt venném (vetetném) szemügyre.. mármint megfelelő szagemberrel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sikerült hosszas spórolás után vennem egy 2000-es évjáratú Omegát. :-)

Diesel , automata, 2.5-ös.

Melegen viszont nehezen indol, 5-6 hosszabb indítózás szükséges, és a hatás akkor sem garantált, ez nagyon bosszant.

Egy szerelő sem tudott pontos diagnózist felállítani, nem értettek hozzá annyira.

Van ötletetek, mi lehet? Esetleg valami szerelő, aki sejtheti?

Köszönöm a segítséget: Krisztián

Tipikus. Kopott adagoló, vagy rossz adagolófedél vagy mindkettő. Készíts a pénztárcád. Fájni fog.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

esetleg nem lehet résolajcső? egy visszacsapó szelepet beépíteni mint Johnnynak mielőtt szegény traktorost elkülditek -80.000-rel kecelre?

:huh:

Visszacsapó szelepet én szereltem bele,de felesleges volt,a meleg indításon nem segített.Kézi izzítást épitettem bele,és ha kell, fel lehet melegíteni az égőteret.Ettől már sokkal könnyebben indul a verda.

Link to comment
Megosztás:

esetleg nem lehet résolajcső? egy visszacsapó szelepet beépíteni mint Johnnynak mielőtt szegény traktorost elkülditek -80.000-rel kecelre?

:huh:

Az a baj, hogy ez tipikus adagolóhiba, ha melegen nem indul. Hidegen indul, van valamennyi kompresszió - ha "szerencséje van, akkor csak porlasztócsúcsok... (de nem valószínű.. bocs), amikor már csak pisilnek nekem akkor volt ilyen.. 1,6D nél B) mondjuk én ezért (is) ódzkodtam a dízel Omegáktól, ha az adagoló behal, az súlyos százezrek :lol: ^_^

B.ka, ha szabad tudnunk, mennyi km van óra szerint benne? Honnan származik? és mennyi volt?...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy ez tipikus adagolóhiba, ha melegen nem indul. Hidegen indul, van valamennyi kompresszió - ha "szerencséje van, akkor csak porlasztócsúcsok... (de nem valószínű.. bocs), amikor már csak pisilnek nekem akkor volt ilyen.. 1,6D nél ^_^ mondjuk én ezért (is) ódzkodtam a dízel Omegáktól, ha az adagoló behal, az súlyos százezrek :huh: :lol:

B.ka, ha szabad tudnunk, mennyi km van óra szerint benne? Honnan származik? és mennyi volt?...

Köszönöm az eddigi válaszokat

2003-ban hozták be Mo-ra, és kereskedőtől vettem nemrég.

135ezer van az órában, de vezetett szervízkönyves!! /Egészen kétszázezerig vezették!/ :-)) Ez volt 2006-ban utoljára, azóta nem tudom mennyi lehet benne, 135-ezren áll.

Egyébként nem olcsó 1,4M volt.

Felújítás ennél az alkatrésznél lehetséges?

Van tapasztalat, ki az aki foglalkozik ilyennel, és ajánljátok?

Link to comment
Megosztás:

2003-ban hozták be Mo-ra, és kereskedőtől vettem nemrég.

135ezer van az órában, de vezetett szervízkönyves!! /Egészen kétszázezerig vezették!/ :-)) Ez volt 2006-ban utoljára, azóta nem tudom mennyi lehet benne, 135-ezren áll.

Egyébként nem olcsó 1,4M volt.

Jáááj... kb 350 ezer lehet benne...(minimum) annyi szervízkönyvet vezettetek neked amennyit akarsz.... 135e,.. ok, akkor addig 0-tól Mo-s üzembehelyezéssel... :P Sajna nem lesz itt rend addig amíg nem minősítik okiratnak a szervízkönyvet.. dehát ez Mo, próbálnák ezt meg USA-ban :lol: :lol:

Hát valóban nem occó, és lesz ez drágább is... vagy használod így egy ideig, és gyűjtesz pénzmagot... vagy gyorsan továbbadod.. ne itt ^_^ B)

Majd jön Omegatd, aki mestere a dízeleknek, és talán okosat is tud mondani, hogy kinél, hol, mennyiért érdemes javíttatni...

Készülj a legrosszabbra, és akkor csak pozitív meglepetés érhet :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jáááj... kb 350 ezer lehet benne...(minimum) annyi szervízkönyvet vezettetek neked amennyit akarsz....

ezt előtte is mondhattad volna, akkor ezért nem kapok számlákat a javításokról :huh: :lol: ^_^

ha az autót kereskedőtől vetted akkor 6 hónap jótállás van rajta a törvény szerint. én így kaptam új akksit, klímát, olajcserét B)

ja és a toyotámba meg vadi új kuplungot

menjél vissza és verjed az asztalt, az sem baj, ha felhívod az ügyvéded.

Link to comment
Megosztás:

ezt előtte is mondhattad volna, akkor ezért nem kapok számlákat a javításokról :huh: :lol: ^_^

ha az autót kereskedőtől vetted akkor 6 hónap jótállás van rajta a törvény szerint. én így kaptam új akksit, klímát, olajcserét B)

ja és a toyotámba meg vadi új kuplungot

menjél vissza és verjed az asztalt, az sem baj, ha felhívod az ügyvéded.

Milyen törvény ez?

Tudtommal az adásvételiben benne áll, hogy az eladó kijelenti hogy nem tud semmilyen rejtett hibáról...

Namost hogy melegen nehezen indul, ő ezt nem tudja, és kész...

Ez leginkább egy hosszas pertől való félelem, mintsem törvény. legalábbis szerintem....

Ilyen alapon az összes használtautó nepper zátonyra futna hamar-hamar.

(hiszen egy -megvételkor még 'tökéletes'- idősebb dízel kifektetéséhez nem hogy fél év, gyakran pár km is elég (mondjuk 5ből 2be váltás, kuplungról leugrással)... na és ilyenkor hol a jótállás!?)

"A vevőnek átadott dolog elpusztulásának vagy értékcsökkenésének veszélyét a vevő viseli."

Na persze ha valami paragrafust linkelsz, ami igazolja ezt a jótállást, az más tészta, legalább tudunk erről a törvény általi kötelezettségről is.

Nade ez offtopic, folytassuk az Egyéb csevegés topicban!

Link to comment
Megosztás:

Milyen törvény ez?

Tudtommal az adásvételiben benne áll, hogy az eladó kijelenti hogy nem tud semmilyen rejtett hibáról...

Namost hogy melegen nehezen indul, ő ezt nem tudja, és kész...

Ez leginkább egy hosszas pertől való félelem, mintsem törvény. legalábbis szerintem....

Ilyen alapon az összes használtautó nepper zátonyra futna hamar-hamar.

(hiszen egy -megvételkor még 'tökéletes'- idősebb dízel kifektetéséhez nem hogy fél év, gyakran pár km is elég (mondjuk 5ből 2be váltás, kuplungról leugrással)... na és ilyenkor hol a jótállás!?)

"A vevőnek átadott dolog elpusztulásának vagy értékcsökkenésének veszélyét a vevő viseli."

Na persze ha valami paragrafust linkelsz, ami igazolja ezt a jótállást, az más tészta, legalább tudunk erről a törvény általi kötelezettségről is.

Azért én el bírom képzelni (úgy mint a biztosítási törvény "apróbetűseit", hogy csak Te mint vevő nem tudod a jogaidat. Mondjuk a magyar átlag, ha tudja se mer, vagy akar semmit tenni (ügyvéd ilyesmi...áá csak költség ) - ezért tartunk ott ahol.

az 5ből 2 be, az igazságügyi szakértő megállapítja pl. (Gondold el, egy repülőbalesetnél párezer métert eshet a cucc, kiég és mégis megállapítják, hogy ez meg az már előtte deformálódott, eltört miegymás. Szal itt is megállapítható, hogy egyszeri okból, vagy más okból tört el, halt meg.)

On: Az önindító ugyanúgy teker mint hidegen? Nem szorul meg egy picit?

Link to comment
Megosztás:

ezt előtte is mondhattad volna, akkor ezért nem kapok számlákat a javításokról :huh: :lol: ^_^

Miért ? Nem indul? Akkormeg? B) :P

De mutattam az uccsó pecséteket, hogy azokat ne keresd a Belvárosi meg Gombosban... Meg lett csinálva, csak számlát "felejtettem el" elkérni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért én el bírom képzelni (úgy mint a biztosítási törvény "apróbetűseit", hogy csak Te mint vevő nem tudod a jogaidat. Mondjuk a magyar átlag, ha tudja se mer, vagy akar semmit tenni (ügyvéd ilyesmi...áá csak költség ) - ezért tartunk ott ahol.

az 5ből 2 be, az igazságügyi szakértő megállapítja pl. (Gondold el, egy repülőbalesetnél párezer métert eshet a cucc, kiég és mégis megállapítják, hogy ez meg az már előtte deformálódott, eltört miegymás. Szal itt is megállapítható, hogy egyszeri okból, vagy más okból tört el, halt meg.)

On: Az önindító ugyanúgy teker mint hidegen? Nem szorul meg egy picit?

Folyt. köv itt:

Egyéb csevegés

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.