Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ma reggel elvittem a Schillerhez az alapjárati kopogós hang miatt. Meghalgatta a munkafelvevő és azt mondta, hogy ez valoban egy kicsitt hangosabb, majd megvizsgálják. Most délben telefonáltak, hogy nem találtak semmi rendelellenességet, ez a Twinport motor jellegzetes hangja. Kora délután megyek érte, kiváncsi leszek a bővebb információkra. Mindenesetre furcsának tartom, hogy egy euró 4-es korszerű benzin motornak ilyen kopogos hangja van alapjáraton. Végül is ezért vettem benzinest és nem dízelt, mert szeretem a csendes járású motorokat. Na ezt jól kikaptam.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel elvittem a Schillerhez az alapjárati kopogós hang miatt. Meghalgatta a munkafelvevő és azt mondta, hogy ez valoban egy kicsitt hangosabb, majd megvizsgálják. Most délben telefonáltak, hogy nem találtak semmi rendelellenességet, ez a Twinport motor jellegzetes hangja. Kora délután megyek érte, kiváncsi leszek a bővebb információkra. Mindenesetre furcsának tartom, hogy egy euró 4-es korszerű benzin motornak ilyen kopogos hangja van alapjáraton. Végül is ezért vettem benzinest és nem dízelt, mert szeretem a csendes járású motorokat. Na ezt jól kikaptam.

Uhuval nem beszéltél ez ügyben? Írj neki pü-t. Ő is meghallgathatja neked, ha gondolod az Opel Danubiában. Illetve most már engem is kíváncsivá tettél. Én ültem BallaImi 1.4 twinportos Astrájában sztem úgy is, hogy ment a motor, de nem tűnt fel ilyesmi... Főleg nem belülről... :shock:

Link to comment
Megosztás:

Elhoztam a gépet Végül is azt mondták, hogy valószínű a szívócső felöl a szelepek hangját lehet hallani, de ők nem hallották nagyon hangosnak. Mondjuk én is csak akkor hallom ezt az ütemes halk kopogó hangot, amikor totál bemelegedett, és nincsenek külső zajok amik ezt elnyomnák.

Viszont csendes estén egy piros lámpánál hosszabban várakozva egy kis traktornak érzékelem. Az lehetséges, hogy itt a fórumon az 1,4-es Astra Classic Twinportosok megosszák tapasztalataikat? Mert kiváncsi lennék pl. hogy mások is tapasztaltak ilyen vagy egyéb jelenséget.

Link to comment
Megosztás:

a rádio hangositógombját meg kell fogni, és kissé jobbra kell tekerni.... 8)

Akkor ezek szerint nincs rá okos megoldás? Ez ilyen? Most már nagyon kíváncsi vagyok, mi ez a hang pontosan... Egyébként nektek classic-osoknak lehet, hogy azért is hallani jobban az ilyen hangokat, mert elvileg ha minden igaz, nincs motortér hangszigetelő burkolatotok...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint nincs rá okos megoldás? Ez ilyen? Most már nagyon kíváncsi vagyok, mi ez a hang pontosan... Egyébként nektek classic-osoknak lehet, hogy azért is hallani jobban az ilyen hangokat, mert elvileg ha minden igaz, nincs motortér hangszigetelő burkolatotok...

majd jól meghallgatom, és majd jól megmuutatom, hogy mi az......

Link to comment
Megosztás:

...Már a fűtő ventilátor is kicsit nyikorgó hangot ad ki...

Egy nagyon enyhe nyekergő hangja nekem is volt régebben 1-es fokozaton, de mostanában nem nagyon csinálja... meg amúgy is csak nagyon csendes környezetben lehetett hallani, úgyhogy nem volt idegesítő. Nem lehet, hogy pityu is véletlenül ezt hallja? Pityu: próbáld meg kikapcsolni a ventit, hogy úgy is hallod-e a hangot.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is még viszonylag új volt, amikor csinálta... Azóta úgy látszik bejáródott... :roll:

Vagy a füled! :lol: Beültetnek egy nagyon csendes nagyon jó autóba. Először minden szuper nem is hallod a motorhangot, de két hét után felfedezel kellemetlen hangokat is, mert az alaphangokat megszokod és már csak a különbséget hallod. Egy idő után ez is alaphang lesz és jönnek újak. Új autónál szerintem ez sokszorosan igaz. Kérdezz meg mást is és ne az anyós ülésen üljön, mert ott is más a hang! Hidd el, ha ugyanolyen autója van és azt mondja nem hall semmit. Ekkor ülj át az övébe és vagy megnyugszol vagy megállapítod, hogy az sem tökéletes. :D

Link to comment
Megosztás:

jaja Kopi jól beszél

Beülsz a szép zsír új kocsiba, elején élvezed mint az állat, aztán pár hét múlva figyelsz minden kis apró részletet és mindenben hibát keresel. Majd egy kis idő újra lenyugszik az ember és bízik benne, hogy minden tökéletesen müxik

Link to comment
Megosztás:

Vagy a füled! :lol: Beültetnek egy nagyon csendes nagyon jó autóba. Először minden szuper nem is hallod a motorhangot, de két hét után felfedezel kellemetlen hangokat is, mert az alaphangokat megszokod és már csak a különbséget hallod. Egy idő után ez is alaphang lesz és jönnek újak. Új autónál szerintem ez sokszorosan igaz. Kérdezz meg mást is és ne az anyós ülésen üljön, mert ott is más a hang! Hidd el, ha ugyanolyen autója van és azt mondja nem hall semmit. Ekkor ülj át az övébe és vagy megnyugszol vagy megállapítod, hogy az sem tökéletes. :D

Nem ez vagy a típusnak jellegzetes hangja vagy rendellenes, de itt írt már valaki ilyesmit. Amugy nem túl nagy változás az autó mert a 2éves 1,2

Corsa C-t cseréltem le amibe hasonló motor volt.

Link to comment
Megosztás:

Nem ez vagy a típusnak jellegzetes hangja vagy rendellenes, de itt írt már valaki ilyesmit. Amugy nem túl nagy változás az autó mert a 2éves 1,2

Corsa C-t cseréltem le amibe hasonló motor volt.

_________________

Astra Classic II 1,4 Twinport

Erről véleményt nem mondok, de azt hiszem ezek láncos motorok, nem? Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ha nincs az a szép csendes motorhang, nem veszem meg. Ez nagyon teszett. Ez még szíjas. Időben cserélni kell: ez hátrány. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erről véleményt nem mondok, de azt hiszem ezek láncos motorok, nem? Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ha nincs az a szép csendes motorhang, nem veszem meg. Ez nagyon teszett. Ez még szíjas. Időben cserélni kell: ez hátrány. :lol:

ez mégiscsak vélemény :oops: :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Uraim!

Úgy látszik nekem ms 1.4twprt-m van, mert ennek halk rep.hajtómű hangja van.Ha kintről neszelem leginkább, ha meg beülök semmi.a dologhoz persze az is hozzátartozik, hogy régóta zenélek és mondjuk az ember füle hamar leamortizálódik szinpadon hátadmögött dobolnak, mögötted gitáralapok, melletted sugárzók szemből pedig a kontrolláda ami természetesen el akarja nyomni az összes többit,hogy legalább azt haljam amit én játszok. :toimonster:

Ha valaki egyszer megmutatná milyen ez a hang megköszönném. :shock: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.