Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Pár napja voltam az éves revizión (21000 km van a gépbe), abban a reményben , hogy kedvezek a kocsinak, ha szükséges beavatkozást márkaszervizben végeztetem el. Meg, ha már ott vagyok elintézem az Assistance kártyát is, Szóval kicserélték az olajat, olajszűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt....átnézték a kocsit... majd hanyatt dobtam magam, mikor fizetésre került a sor 43 ezer forintot gomboltak le rólam. Oké! Na, mondom gyerünk a kártyáért legalább 1 évet hosszabbodott az Assistance, ja a csaj mondja, hogy az meg 7500 forint, inkább nem fizettem érte. Bátyám a Renault-nál, ha elmegy évente átvizsgálásra, ingyenes az Assistance szolgáltatás....NO COMMENT!

Link to comment
Megosztás:

viszont ha bajod van akkor többszörösen megtérül az a 7.500 ft.

és egyet ne felejts el:

a rönó másképp nem tudná eladni szar - talicska autóit. Van 2 ismerősöm akik a Renalut szervizbe dolgoznak, de az egyiknek Fordja a másiknak Opel Astra Z12XE autója van.

A renault azért extrázza fel -alapárért az autóját, mert másképp nem kéne senkinek.

Link to comment
Megosztás:

Ákos úgyis mindenből a gyárit fogja ajánlani :blink: De halgass nyugodtan blitzre ;)

Ákos nyilván ezt ajánlja...

de azért sok minden van, amiből nem raknék gyárit az autómba...

ilyen pl. az olaj, a fékbetét... stb. :D

Most aztán feladtátok a leckét :rolleyes:

Egy a lényeg, ha nem számít a pénz...

rakj bele gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Ezekre a 3-évnél idősebb gépekre találta ki az Opel a Szerviz-3+ szolgáltatását, ami jelentősen olcsóbb, mint a fiatal autókra vetített szervizköltségek!!

Kérlek, érdeklődj a legközelebbi partnerszervizben!!

opilaci

Megneztem:

http://www.opel.hu/site/campaign/akcio1.html

Olajcsere: 15w-40. Na ez az amit nem tennek bele, eddig csak a Durablend 10w-40et nem itta mint a vizet...

Link to comment
Megosztás:

Valaki megtudja mondani, hogy mi alapján lehet eldönteni, hogy melyik a jobb(?) motorolaj?

Havoline Synthetic 5W40 ACEA A3/B3, API SJ/CF vagy Valvoline SYN POWER 5W40 API SL/CF, ACEA A3/B3/B4

Az API besorolásról tudom, hogy ami "S" -kezdődik az benzines, de következő betüről nem tudok semmit(talán a teljesítménybesorolást takarja), de hogy J vagy L a jobb az nem tudom.

ACEA besorolás szerint ugyanolyanok? vagy számít hogy ott van /B4 ?

Köszi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne, hogy kb mennyibe kerül Astra Classic II-nél egy 5.000-es szervíz? Pontosan mit csinálnak? Ha mégseviszem el, hanem itthon cserélek olajat akkor milyent tegyek bele? Nem az olaj márkája érdekelne, hanem hogy 10W-40 vagy pontosan milyen kell ezekbe.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne, hogy kb mennyibe kerül Astra Classic II-nél egy 5.000-es szervíz? Pontosan mit csinálnak? Ha mégseviszem el, hanem itthon cserélek olajat akkor milyent tegyek bele? Nem az olaj márkája érdekelne, hanem hogy 10W-40 vagy pontosan milyen kell ezekbe.

Köszi előre is.

Szerintem ez nem lehet egy vészes összeg. Meg ha otthon csinálod, akkor mi van a garanciával? Ez engem jobban izgat... Jobban jársz, ha nem magad csinálod! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne, hogy kb mennyibe kerül Astra Classic II-nél egy 5.000-es szervíz? Pontosan mit csinálnak? Ha mégseviszem el, hanem itthon cserélek olajat akkor milyent tegyek bele? Nem az olaj márkája érdekelne, hanem hogy 10W-40 vagy pontosan milyen kell ezekbe.

Köszi előre is.

Ezek szerint még "zsir" a gép. Nekem közel 20 ezer forint volt tavaly... olaj csere, olajszűrő csere meg általános revizió.. Megéri bevinni, mert ha van más probléma, akkor szólni fognak..

Link to comment
Megosztás:

Hát pont 1 éves a kocsi és most van benn 5100km. Télen nem is használtuk mivel van másik kocsi is. Amúgy 1 vagy 2 év gari van rá? 2005 februári a kocsi. Mert ha 1 akkor neméri meg szakszervízbe vinni. Az már akkor lejárt. És a klímával ilyenkor csinálnak valamit? Tisztítás vagy valami ilyesmi?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hát pont 1 éves a kocsi és most van benn 5100km. Télen nem is használtuk mivel van másik kocsi is. Amúgy 1 vagy 2 év gari van rá? 2005 februári a kocsi. Mert ha 1 akkor neméri meg szakszervízbe vinni. Az már akkor lejárt. És a klímával ilyenkor csinálnak valamit? Tisztítás vagy valami ilyesmi?

Köszi

2 év gar van rá

szerintem vidd el, mert megéri, itt még nem huzzák le nagyon az embert. A többi köt szervíz már valóban elgondolkodtató

Link to comment
Megosztás:

2 év gar van rá

szerintem vidd el, mert megéri, itt még nem huzzák le nagyon az embert. A többi köt szervíz már valóban elgondolkodtató

Csatlakozom az előttem ékesen szólóhoz! Sajnos a többi szerviz nagyon drága. Én most voltam az éves revizión, (az enyém most lesz egy éves, de már 22 Ezer km van benne): olaj,olajszürő, légszürő,pollenszürő, diagnosztika--43 ezer forint volt. :blink: Ja, és hogy teljes legyen a kép az Assistance kártyáért (mert csak egy évig érvényes) is elkérnek 7500 ft-ot! Szerintem felháboritó! /pláne, hogy nálluk van szervizeltetve állandóan/ :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem ékesen szólóhoz! Sajnos a többi szerviz nagyon drága. Én most voltam az éves revizión, (az enyém most lesz egy éves, de már 22 Ezer km van benne): olaj,olajszürő, légszürő,pollenszürő, diagnosztika--43 ezer forint volt. :blink: Ja, és hogy teljes legyen a kép az Assistance kártyáért (mert csak egy évig érvényes) is elkérnek 7500 ft-ot! Szerintem felháboritó! /pláne, hogy nálluk van szervizeltetve állandóan/ :rolleyes:

Bakker,ez tényleg elgondolkoztató.43 rugó az kib....tt sok.Nekem a 3000km-es olajcsere 12.600Ft volt,de most már rákérdezek a 15ezresre,mert a 43 horror......

Link to comment
Megosztás:

Hát pont 1 éves a kocsi és most van benn 5100km. Télen nem is használtuk mivel van másik kocsi is. Amúgy 1 vagy 2 év gari van rá? 2005 februári a kocsi. Mert ha 1 akkor neméri meg szakszervízbe vinni. Az már akkor lejárt. És a klímával ilyenkor csinálnak valamit? Tisztítás vagy valami ilyesmi?

Köszi

Szerintem legalább a szervízkönyv vezetése miatt is érdemes ott szervizeltetni!

Számít az autó későbbi értékesítése során! Jelentősen!

Link to comment
Megosztás:

Bakker,ez tényleg elgondolkoztató.43 rugó az kib....tt sok.Nekem a 3000km-es olajcsere 12.600Ft volt,de most már rákérdezek a 15ezresre,mert a 43 horror......

Schillernél kb 12000 volt szűrőcserével. De ez nem 5 ezres szervíz! Csak javasolt olajcsere. Nem is kötelező. De ha otthon csinálod és rájönnek, buktad a garanciát. Ez fix. Nem éri meg!

tüzér

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.