Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A szervízről csak annyit hogy áprilisban vittem 2éves szervízre az autót jeleztem hogy szivárog a hátsó teleszkóp de az istennek nem akarták kicserélni, megmérték és azt mondták jó még. Muterék ugyanígy jártak a merivával.Szerintem ha szivárog az nem jó, de a szervíz más véleményen van.

Link to comment
Megosztás:

A szervízről csak annyit hogy áprilisban vittem 2éves szervízre az autót jeleztem hogy szivárog a hátsó teleszkóp de az istennek nem akarták kicserélni, megmérték és azt mondták jó még. Muterék ugyanígy jártak a merivával.Szerintem ha szivárog az nem jó, de a szervíz más véleményen van.

Nekem is szivárog, az előzőn Astrán, illetve a mostanin is kicsit. Npasié is szivárgott, ha jól emlékszem. Csomó más G Astrán láttam, hogy szivárog. Úgy tűnik ez ilyen G Astra jelenség. Nekem is megnézték annó és nem cserélteték emiatt, de nem volt vele különösebb problémám azon kívül, hogy nem egy szép és biztató látvány. Talán uhuhu majd mond rá vmit, hátha mégis elérhető illetve szükséges, hogy cserljék.

Link to comment
Megosztás:

A szervízről csak annyit hogy áprilisban vittem 2éves szervízre az autót jeleztem hogy szivárog a hátsó teleszkóp de az istennek nem akarták kicserélni, megmérték és azt mondták jó még. Muterék ugyanígy jártak a merivával.Szerintem ha szivárog az nem jó, de a szervíz más véleményen van.

ha egy picit szivárog, akkor az nembaj. akkor van baj, ha ömlik... illetve nagyon folyik,,

ha csak pici folyásnyomot látsz rajta az teljesen rendbe van. csillapitásod OK így.

mi se cseréljük, csak akkor ha már elfolyt, vagy láccik, hogy nagyonnagyon folyik.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Uraim!

Lenne néhány kérdésem. Műszakira viszem majd a masinát ( 1.4 /16v Caravan, 2000 év ) és előtte megcsinálnék néhány "alap" dolgot rajta ( olajcsere, fagyálló csere...... ).

Akkor sorban:

- levegő, benzin,olaj,pollen szűrők csere ( Csergőnél megveszem = semmi gond )

- olajcsere (na ez már macerásabb ) Milyet? Mennyi kell (4-5 liter) ? 10w40 / ACEA A3 -ból Mobil super 4liter vagy Castrol Magnatec 4liter, Rowe Formula 5liter ajánlottak. Szerintetek?

-Lecserélném a fagyállót is. Tacskó/Ósan -ban kapható 5 literes -35C bekevert Forest és más " márkás" lé megfelelő?

-Gyujtógyertya csere is lenne.A gyári Opel gyertya milyen, vagy inkább valami mást? Milyet?

Sok a kérdésem, remélem kapok válaszokat. Köszi előre is.

Off

Link to comment
Megosztás:

Uraim!

Lenne néhány kérdésem. Műszakira viszem majd a masinát ( 1.4 /16v Caravan, 2000 év ) és előtte megcsinálnék néhány "alap" dolgot rajta ( olajcsere, fagyálló csere...... ).

Akkor sorban:

- levegő, benzin,olaj,pollen szűrők csere ( Csergőnél megveszem = semmi gond )

- olajcsere (na ez már macerásabb ) Milyet? Mennyi kell (4-5 liter) ? 10w40 / ACEA A3 -ból Mobil super 4liter vagy Castrol Magnatec 4liter, Rowe Formula 5liter ajánlottak. Szerintetek?

-Lecserélném a fagyállót is. Tacskó/Ósan -ban kapható 5 literes -35C bekevert Forest és más " márkás" lé megfelelő?

-Gyujtógyertya csere is lenne.A gyári Opel gyertya milyen, vagy inkább valami mást? Milyet?

Sok a kérdésem, remélem kapok válaszokat. Köszi előre is.

Off

Ha X14XE, akkor 10w40, mobil, castrol, metabond stb.

tacskós-osanos fagyálló felejtős. Nagyon olcsó, ki tudja mi van benne. gm, mobil1 stb.

Gyertya, gyárit ha lehet.

:lol:

válaszoltam.

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Ki kellene szednem az anyósülést, a kérdés, hogy van e valami extra, amire figyelnem kellene (láma szempontból :lol: )?

légzsák az utasoldalon? övfeszítő patron? esetleg.

akkusaru le, aztán vagy 5 cigi után visszatérés a munkához. :lol: ezzel a légzsákot óvod.

az övfeszítőt meg ki kell biztosítani asszem.

én még nem próbálkoztam ilyennel, csak olvasgattam.

Link to comment
Megosztás:

Ha X14XE, akkor 10w40, mobil, castrol, metabond stb.

tacskós-osanos fagyálló felejtős. Nagyon olcsó, ki tudja mi van benne. gm, mobil1 stb.

Gyertya, gyárit ha lehet.

:lol:

válaszoltam.

Köszi. Pontosítsunk kicsit, a GM piros fagyálló jó? Hány liter kell?

Kétpólusú GM gyertya OK?

Off

Link to comment
Megosztás:

hyhy!

Nekem most volt egy éves az 1.4-es astram. Azt vettem azt rajta észre hogy hátramenetet hangosan, darálva veszi be. Ez nem mindig fordul elő, hideg motornál egyáltalán nem, melegnél inkább de ott sem mindig. Sztetek ez normális?

Előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

A hátramenet hajlandó ilyesmire G astránál. Nem mindig veszi be elsőre. Asszem a kézikönyv is írja ezt, úgyhogy ez hivatalosan ilyen. Többször kell kuplungolni. Ezek után elvileg simán beveszi. Nekem a mostani 1.6-osnál ritkán jön elő ez, de az előző 1.4-nél gyakrabban előfordult.

Link to comment
Megosztás:

A hátramenet hajlandó ilyesmire G astránál. Nem mindig veszi be elsőre. Asszem a kézikönyv is írja ezt, úgyhogy ez hivatalosan ilyen. Többször kell kuplungolni. Ezek után elvileg simán beveszi. Nekem a mostani 1.6-osnál ritkán jön elő ez, de az előző 1.4-nél gyakrabban előfordult.

Meg álltalában segít ha a hátramenet előtt beteszed 1-esbe....Nálam utána mindíg simán veszi...(az fastrám is ilyen volt...)

Nálam mostanság inkább a hátramenet utáni 1-essel van gond.... A hátramenet kapcsolásához felhúzott "izé" hajlamos nem visszaugrani miután kivettem a hátramenetből....

Link to comment
Megosztás:

hyhy!

Nekem most volt egy éves az 1.4-es astram. Azt vettem azt rajta észre hogy hátramenetet hangosan, darálva veszi be. Ez nem mindig fordul elő, hideg motornál egyáltalán nem, melegnél inkább de ott sem mindig. Sztetek ez normális?

Előre is kösz

Másik ötlet, álló helyzetben hátramenetbe rakásnál: kézifék kienged, egy kicsit megmoccan a gép, és utána már könnyebb R-be rakni.

Sajna nekem is néha darálós a hangja:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de nagyon nagy problémám van! Volt 1 törött astram, én szétszedtem lakatolás előtt, de a lakatos még kiszedett belőle "néhány dolgot" a naggyát már visszapakoltam, de a műszerfal alatt a vezetékköteg nem akar jól állni, ebben kellene nekem segítség! Előre is kössz!

Link to comment
Megosztás:

Meg álltalában segít ha a hátramenet előtt beteszed 1-esbe....Nálam utána mindíg simán veszi...(az fastrám is ilyen volt...)

Nálam mostanság inkább a hátramenet utáni 1-essel van gond.... A hátramenet kapcsolásához felhúzott "izé" hajlamos nem visszaugrani miután kivettem a hátramenetből....

Egy kis zsírzás lehet hogy segítene, a határoló-gyűrűhöz kapcsolódó műanyag rudazat vmely pontjánál (pl nekem az aljánál szorul kicsit, de nem vészes). De lehet, h a visszahúzó rugód gyengült el. Majd vmelyik Lurdynál megnézzük... :(

Link to comment
Megosztás:

légzsák az utasoldalon? övfeszítő patron? esetleg.

akkusaru le, aztán vagy 5 cigi után visszatérés a munkához. :( ezzel a légzsákot óvod.

az övfeszítőt meg ki kell biztosítani asszem.

én még nem próbálkoztam ilyennel, csak olvasgattam.

Halló!

Van légzsákom, megy valami kábel az ülés alatt, gondolom, az övfeszítő...

Hát, lehet, hogy nem ártana felkeresnem a szerelő ismerősömet...

Üdv

Nyugodtan megbonthatod, én már megtettem.

Ami az ülés alatt van az a pirotechnikai övfeszítő, annak látod az elektromos csatlakozóját.

Két eset lehetséges:

- nem húzod szét a csatit és úgy emeled ki az ülést

vagy

- szétbontod a csatit, akkor teljesen ki tudod venni a kocsiból az ülést.

ha nem bontod a csatit, akkor is húzd le a csatit az ülés alatti sinről (előre kell húzni és egy kicsit megbillenteni), mert csak így jutsz elegendő kábelhez, hogy szabadon felszedhesd az ülést.

Nyugi van annyi kábel, hogy így csatlakoztatva is tudod az ülést félretenni egészen a hátsó ülésig.

ha azt választod, hogy szétpattintod a csatit légy körültekintő, vedd le az akksi saruját (egyébként hibakódot fog tárolni a széthúzás miatt -légzsák lámpád fog égni folyamatosan), a csatinál lévő piros retesznél oldható oldalról, azt kell kitolni belőle és utána tudod széthúzni (nem egyszerű, jó szorosan van illesztve minden, de szétjön)

Ahhoz, hogy az űlést ki tudd venni, teljesen le kell venned a műanyag küszöb borítást is, ezt az ajtó elejénél lévő ívnél található különálló elem leszedésével kezd: műanyag dugó alatt torx csavar, utána pattintani kell végig....

Az ülést két torx (talán negyvenes) csavar rögzíti, utána kiemelhető.

Visszaszerelésnél előbb a csatit dugd össze és utána az akksi saru, a hibakód elkerülése végett!

G Astráknál nagyon sok esetben a pirotechnikai övfeszítő csatija érzékeny az ülés mozgatására, azaz előfordulhat, hogy ha a legnagyobb körültekintéssel is jársz el, akkor is lehet légzsák hibakódod.

Ez előfordulhat akkor is ha egyszerűen csak az ember előre-hátra állítja az ülést, a csatiban az érintkezők lazán vannak illesztve és ha egy pillanatra is érintkezési hiba lép fel (nincs test vagy +12v) máris hibát érzékel a fedélzeti és kódolt formában tárolta is, mindaddig égni fog a légzsák lámpád!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vettem egy Opel G astrát, és fellevegősödött a hűtőrendszer. Már utántöltögettem, de a fütés csak ha felpörgetem egyszer egy 4-5e-re akkor kezd el fűteni, és hallom, hogy felmegy a víz a fütőbordáka. Hogyan tudom az lelégteleníteni?

Link to comment
Megosztás:

Nem fogyott, de mikor megek vele és fűt és megnézem a tartályt, akkor lejjebb megy a vízszint, majd ha kitekerem szép lassan akkor visszaáll a normális szintre. mielött kitekerem, akkor szinte alig van vlami a tartályba. Nem volt még vele ilyen probléma. Kb fél éve használom, kötelező szervízre vittem ráadásul ismeőshöz, olajcsere, szürő stb. És ott raktak fagyállót a hűtőrendszerbe. Majd most vettem észre, hogy nincs a tartályba víz. Melegedni nem melegedett túlságosan, igaz pesten használom 5-10 km-ekre. Nem értem. :-s

önmagát kéne légtelenítse.

nem fogyott azóta a vízből?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.