Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Már 2 szíjcserén túlvagyok, és a szervizesek 6 évet írtak be mindkét alkalommal... Hiába, itt vidéken, a jobb levegőn nem használódik el annyira. <_<

A 6 év a szervizköny szerinti 90E km-hez tartozik a te motortípusod esetén, de a magyar szervízgyakorlat ezt 60E km-ben és 4 évben szokta megállapítani

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kivillogtatással az alábbi hibaüzenetet kaptam "1614" z14xe a motor ,sárga lámpa még nem volt.A szerelők azt mondják, hogy ennél a típusnál nem lehet kivillogtatni.Mi az igazság mivel a hibakódok 0-val kezdődnek nálam ez jött ki.Igaz tegnap ki vettem a kulcsból az immobilaser csippet és többször próbáltam így inditani. A kódtáblázatban nem találtam ilyent <_< .

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kivillogtatással az alábbi hibaüzenetet kaptam "1614" z14xe a motor ,sárga lámpa még nem volt.A szerelők azt mondják, hogy ennél a típusnál nem lehet kivillogtatni.Mi az igazság mivel a hibakódok 0-val kezdődnek nálam ez jött ki.Igaz tegnap ki vettem a kulcsból az immobilaser csippet és többször próbáltam így inditani. A kódtáblázatban nem találtam ilyent <_< .

hülyék hozzá

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy gyors kérdés:

Motorolaj untántöltésnél az olaj márkája is azonos legyen a benne lévővel vagy az tökmind1? Azt tudom hogy tipusnak stimmelnie kelljen.

Előre is köszi.

Szép napot!

Az lenne az igazi, ha stimmelne, de a típus fontosabb. Ha így töltesz utána, akkor valami jó félét válassz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap behalt az önindítóm. Most szerelőnél van holnapra kész lesz.

A kérdésem: Beindítottuk az autót, de az elektromos ablak elfelejtette az automata funkciót.

Vagyis csak addig megy le/fel, amíg a gombot nyomva tartom <_<

Vagy egy két fel/le húzás után újra megtanulja, úgy mint mikor a felszereltem a szélterelőt, a végállást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap behalt az önindítóm. Most szerelőnél van holnapra kész lesz.

A kérdésem: Beindítottuk az autót, de az elektromos ablak elfelejtette az automata funkciót.

Vagyis csak addig megy le/fel, amíg a gombot nyomva tartom <_<

Vagy egy két fel/le húzás után újra megtanulja, úgy mint mikor a felszereltem a szélterelőt, a végállást.

bakker nálam meg itt áll az öninditó porosodik.

na mindegy

amugy meg 12800 ft a gyári.uj

Link to comment
Megosztás:

Vagy egy két fel/le húzás után újra megtanulja, úgy mint mikor a felszereltem a szélterelőt, a végállást.

Magától nem fogja megtanulni. <_< Olvastam valahol, hogy egy teljes le és egy teljes felhúzás szükséges, úgy, hogy a végállásoknál nem Te engeded el a gombot, hanem Ő veszi el a motorról az áramot. Ezt a végállás rögzítést hallható relé hang jelzi.

Az enyém egyébként úgy is megtanulja, hogyha fent van az ablak, gyújtás után felfelé indítom el, lekattan és kész is. Nekem lefele nem kell tanítani a végállást.

Link to comment
Megosztás:

Magától nem fogja megtanulni. <_< Olvastam valahol, hogy egy teljes le és egy teljes felhúzás szükséges, úgy, hogy a végállásoknál nem Te engeded el a gombot, hanem Ő veszi el a motorról az áramot. Ezt a végállás rögzítést hallható relé hang jelzi.

Erre gondoltam a fel/le húzásokkal :lol:

Már jártam így a végállásnál.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!!

Kis segítséget szeretnék kérni!! <_<

Van 1 Tuti 2005 z14xep motorral szerelt verdám. Sajnos mostanában rosszalkodik és fogalmam sincs mi a baj vele!

Hiba lista: Gyorsulásnál érezhetően rázza a gázpedált, kuplungot! Lehet-e köze a kuplungnak a gázpedál rázkódáshoz? 50, 70, 90-es tempónál?

Párás időben hideg indulásnál élvezet elindúlni a kocsival, mert olyan mint a széteső vasdarab! Leginkább a rázkódás(rázás) érdekelne milyen okból fordúlhat elő!

Előre is köszi A SEGÍTSÉGET!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Kis segítséget szeretnék kérni!! <_<

Van 1 Tuti 2005 z14xep motorral szerelt verdám. Sajnos mostanában rosszalkodik és fogalmam sincs mi a baj vele!

Hiba lista: Gyorsulásnál érezhetően rázza a gázpedált, kuplungot! Lehet-e köze a kuplungnak a gázpedál rázkódáshoz? 50, 70, 90-es tempónál?

Párás időben hideg indulásnál élvezet elindúlni a kocsival, mert olyan mint a széteső vasdarab! Leginkább a rázkódás(rázás) érdekelne milyen okból fordúlhat elő!

Előre is köszi A SEGÍTSÉGET!

Elég 1 helyre is írnod... Akiktől jó választ fogsz kapni, sok topicot olvasnak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Kis segítséget szeretnék kérni!! <_<

Van 1 Tuti 2005 z14xep motorral szerelt verdám. Sajnos mostanában rosszalkodik és fogalmam sincs mi a baj vele!

Hiba lista: Gyorsulásnál érezhetően rázza a gázpedált, kuplungot! Lehet-e köze a kuplungnak a gázpedál rázkódáshoz? 50, 70, 90-es tempónál?

Párás időben hideg indulásnál élvezet elindúlni a kocsival, mert olyan mint a széteső vasdarab! Leginkább a rázkódás(rázás) érdekelne milyen okból fordúlhat elő!

Előre is köszi A SEGÍTSÉGET!

a gázpedálod elektromos, a kuplungod hidraulikus, ugyhogy egyik pedál sincs kapcsolatban a motorral.

ingább a kasznit rázza. nem?

kontrollámpa?

világit?

Link to comment
Megosztás:

a gázpedálod elektromos, a kuplungod hidraulikus, ugyhogy egyik pedál sincs kapcsolatban a motorral.

ingább a kasznit rázza. nem?

kontrollámpa?

világit?

sziasztok!

Nincs hibaüzenet! Tökéletes alapjárat, néha 50km-nél berángat de nem vészes!

Mitöl Lehet ez a rázás?Iszinyú idegesítő. Gumibak? Vagy kuplung? Könyörgök 4 éves az autó <_< Ja és 2 évesen volt már kuplung csere!

A szervíz azt mondta ,h nincs baja az autónak. Elég gáz, h nem érez semmit mert gyorsulásnál eléggé rángat a pedál! A kasznin nem érezni, csak kimondottan a pedáloknál.

Link to comment
Megosztás:

ez szép, hogy leírtad, de nézd meg, hogy a gázpedás és a motor között nincs kapcsolat. nincs bowden, nincs semmi.

elektromos gázpedálod van, és te csak egy elektromos potmétert nyomogatsz, és egy vezeték megy a computerbe onnan. a computerből meg a motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.