Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Skacok egy kérdés!

Z14XEP-be milyen gyertyát érdemes rakni gyertya cserénél?

Márka, tipus, egy vagy két pólusú?

Gyári opel?

Köszi előre is!

KIZÁRÓLAG gyári GM -et!!!

Jó bele az egy, de a két pólusú is tökéletes, szinte mindegy!

Én most rakattam bele egy pólusút ebből:

http://www.autoalkatreszklub.hu/product_in...roducts_id=5390

(ez még jó áron is van szerintem :rolleyes: )

szerk:

ez a lényeg: FQR8LEU2

Link to comment
Megosztás:

KIZÁRÓLAG gyári GM -et!!!

Jó bele az egy, de a két pólusú is tökéletes, szinte mindegy!

Én most rakattam bele egy pólusút ebből:

http://www.autoalkatreszklub.hu/product_in...roducts_id=5390

(ez még jó áron is van szerintem :rolleyes: )

szerk:

ez a lényeg: FQR8LEU2

Mindjárt visszakeresek,egyszer volt valahol szó róla,hogy 2 féle dobozú GM gyertya van.

Kék-sárga és ez a kék ami a képen is van.Az egyik ebből kínai!!!!!!!!

Most már nem emlékszem melyik,jó lenne pedig megkeresni!

Láttátok a kínai gyertyagyártást a totalcaron?Érdemes megnézni!

Link to comment
Megosztás:

Én az Opeleimhez mindíg NGK-t használtam, soha semmi baj nem volt vele. Én a mostani twinport-ba is NGK-t tettem: ZFR5F-11. Ez egy pólusú, mint a gyári, ami egyébként GM logós Bosch volt ha jól emlékszem.

Többek közt uhuhu mondta, hogy CSAK gyári gyertyát tegyünk bele :rolleyes:

Ez a doboz amúgy kék-fehér, majd megnézem hol gyártották...hátha rajta van

Link to comment
Megosztás:

jó reggelt! :rolleyes:

szerintetek a vízpumpának van valamilyen előjele ha kezd beállni?

Lehet a hideg miatt, de reggel hidegen miután a hidrotőkék elhallgatnak :D egy ideig van ilyen kis kopogó hang nem hangos és nincs úgymond félelemérzetem a hallatán :P szal nem durva :lol: ami kb addig tart amíg ki nem állok az udvarból.

mondjuk a vizem nem fogy. 58.000 km van a kocsiban és még a gyári van benne.

Igaz amikor vettem a vezérlést lecseréltük, görgő szíj. de mivel a szerelőcimborám azt mondta hogy felesleges még betenni mert hibátlan új a gyári nem lötyög nem csapágyas így hagyjuk a következőig. Ekkor 35.000 volt a kocsiban.

mivel faterom is így csinálta és simán elment 90.000 km-ig, így mondtam okés.

szerintetek?

Z14XE 2001

Link to comment
Megosztás:

jó reggelt! :rolleyes:

szerintetek a vízpumpának van valamilyen előjele ha kezd beállni?

Lehet a hideg miatt, de reggel hidegen miután a hidrotőkék elhallgatnak :D egy ideig van ilyen kis kopogó hang nem hangos és nincs úgymond félelemérzetem a hallatán :P szal nem durva :lol: ami kb addig tart amíg ki nem állok az udvarból.

mondjuk a vizem nem fogy. 58.000 km van a kocsiban és még a gyári van benne.

Igaz amikor vettem a vezérlést lecseréltük, görgő szíj. de mivel a szerelőcimborám azt mondta hogy felesleges még betenni mert hibátlan új a gyári nem lötyög nem csapágyas így hagyjuk a következőig. Ekkor 35.000 volt a kocsiban.

mivel faterom is így csinálta és simán elment 90.000 km-ig, így mondtam okés.

szerintetek?

Z14XE 2001

Vízpumpa nem nagyon kopog, inkább nyikorog, nyüszít, vagy ereszt.

Link to comment
Megosztás:

aham, értem szóval akkor lesz annak jele ha bedöglik.

mondjuk otthon van polcon az új pumpa.

nem gáz akkor hogy bent lett hagyva ha tökéletes ugye?

Nyilván nehéz megítélni, hogy egy vízpumpa mennyire álla bekrepálás előtt, főleg weben keresztül :rolleyes:

Gondolom nem egyedül hanem szakemberrel együtt döntöttél úgy, hogy bent hagyod a régit.

Szerintem figyelgessed, fülelgessed, ha úgy érzed gyanús, akkor cserél, hisz ott van már úgyis az új, az már nem kerül pénzbe.

Már csak azt nem értem, ha kifizetted az újat, minek hagytad kint a polcon

Link to comment
Megosztás:

Már csak azt nem értem, ha kifizetted az újat, minek hagytad kint a polcon

Mert előbb vásárolt és csak aztán beszélt a szerelővel, akiben meg is bízik.

Minden második vez.műszíj cserekor javasolják a vízpumpa cserét. De ezt is csak ott, ahol a pumpát is a vez.műszíj hajtja, mert az feszíti a tengelyét.

Link to comment
Megosztás:

Mert előbb vásárolt és csak aztán beszélt a szerelővel, akiben meg is bízik.

Minden második vez.műszíj cserekor javasolják a vízpumpa cserét. De ezt is csak ott, ahol a pumpát is a vez.műszíj hajtja, mert az feszíti a tengelyét.

jaja, a kocsi életében ez volt az első csere. elég nevetséges km állásnál. és mondta a mesterem, hogy majd 90 körül kidobjuk. de minden olajcserénél ránéz meg meghallgatja.

Link to comment
Megosztás:

Mert előbb vásárolt és csak aztán beszélt a szerelővel, akiben meg is bízik.

Minden második vez.műszíj cserekor javasolják a vízpumpa cserét. De ezt is csak ott, ahol a pumpát is a vez.műszíj hajtja, mert az feszíti a tengelyét.

Világos, csak én úgy szoktam, hogy szerelő, akiben megbízok, szétszedi, megnézi, javasol, vásárol. Így nincs fölösleges alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Világos, csak én úgy szoktam, hogy szerelő, akiben megbízok, szétszedi, megnézi, javasol, vásárol. Így nincs fölösleges alkatrész.

efektíve így sem felesleges mert egyszer úgy is ki kell cserélni. ráadásul amikor vettem alacsonyabbak voltak az árak és az áfa is kevesebb volt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Astra tulajdonost.Nemrég találtam rá erre az oldalra,és igazán tetszik.Aránylag amatőr vagyok a témában,de természetesen igyekszem segíteni ha tudok.Én is szeretnék segítséget kérni motor ügyben ha lehet.De azt hiszem most lefekszem mert már kezd kifolyni a szemem.Üdv mindenkinek.Hans

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Astra tulajdonost.Nemrég találtam rá erre az oldalra,és igazán tetszik.Aránylag amatőr vagyok a témában,de természetesen igyekszem segíteni ha tudok.Én is szeretnék segítséget kérni motor ügyben ha lehet.De azt hiszem most lefekszem mert már kezd kifolyni a szemem.Üdv mindenkinek.Hans

Üdv a fórumon Hans :lol:

Várjuk a folytatást , ha kialudtad magad és visszafolytak a szemeid a helyükre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Astra tulajdonost.Nemrég találtam rá erre az oldalra,és igazán tetszik.Aránylag amatőr vagyok a témában,de természetesen igyekszem segíteni ha tudok.Én is szeretnék segítséget kérni motor ügyben ha lehet.De azt hiszem most lefekszem mert már kezd kifolyni a szemem.Üdv mindenkinek.Hans

VELKAM HANSZ TU DÖ RÍL GÚD PLÉSZ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.