Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Tegnap megrendeltem a termosztátot, elvileg holnapra itt is lesz, 3000 valamennyi Ft-ért. Cseréhez le kell venni a vezérmű motor felőli burkolatát is?

Hűtőrendszer takarításra mit javasoltok?

A túlfolyóba olyan kávészerű cucc van. Alu a hűtő, meg a fűtőradiátor is!

Link to comment
Megosztás:

Komplett vezérlést is le kell venni. Müanyagot én nem szoktam, csak félrehúzni, mert különben le kellene venni a vezérműtengely kerekét, akkor viszont azt új csavarral kell visszatenni. Kicsit macerás, de megoldható.

Hűtőrendszert én átmostam tiszta vízzel hogy a nagyobb dzsuvák kijöjjenek, aztán belenyomtam egy flakon vízkő és rozsdaoldót. Hagytam melegre járni, majd utána megintcsak tiszta vízzel addig mostam át, míg már csak a tiszta víz jött ki belőle.

Link to comment
Megosztás:

Komplett vezérlést is le kell venni. Müanyagot én nem szoktam, csak félrehúzni, mert különben le kellene venni a vezérműtengely kerekét, akkor viszont azt új csavarral kell visszatenni. Kicsit macerás, de megoldható.

Hűtőrendszert én átmostam tiszta vízzel hogy a nagyobb dzsuvák kijöjjenek, aztán belenyomtam egy flakon vízkő és rozsdaoldót. Hagytam melegre járni, majd utána megintcsak tiszta vízzel addig mostam át, míg már csak a tiszta víz jött ki belőle.

A két szert egyszerre teszed bele? Pontosan miket öntöttél bele és mennyit? A gázreduktort(bár azis alu) nemfogja piszkálni?

Több helyen olvastam már, hogy ecettel is érdemes próbálkozni, valaki csinált már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Két szer??? Egy volt csak.

Az ecet is jó, rendkívül hatásos, de csak tisztán érdemes, úgy meg sok kell, és a rozsdával nem sok mindent tud kezdeni.

Még ha bántaná is az alu cuccokat, ennyi idő alatt esély nincs rá hogy bármiben kárt okozzon.

Közbe rájöttem, hogy vízkő ÉS rozsdaoldó :D

Holnap azért megpróbálkozom vele, mivel új (1,5 éves) a hűtő meg a radiátor meg a vízpumpa is és azóta rendes fagyállóval volt használva, így rozsdának nemszabadna benne lennie. Elméletileg más piszoknak sem, de valamiért mégis redvás a víz, namegha ígyisúgyis leeresztem akkor ennyit megér.

Link to comment
Megosztás:

Közbe rájöttem, hogy vízkő ÉS rozsdaoldó :D

Holnap azért megpróbálkozom vele, mivel új (1,5 éves) a hűtő meg a radiátor meg a vízpumpa is és azóta rendes fagyállóval volt használva, így rozsdának nemszabadna benne lennie. Elméletileg más piszoknak sem, de valamiért mégis redvás a víz, namegha ígyisúgyis leeresztem akkor ennyit megér.

Nálam a Cillit szépen tette a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Nálam a Cillit szépen tette a dolgát.

Ma énis gyakorlatoztam vele. Hát meglepő mennyiségű rozsdás dzsuva jött ki a rendszerből, de főleg a hűtő alsó részéből. Érdekes hogy ez a rozsdás takony még a gumicsövekben is le van rakódva, meg a kiegyenlítőben is elég rendesen.

Követve wookie példáját először kimostam simán vízzel, majd öntöttem hozzá kb. fél flakon Cillitet, megjárattam hűtő kapcsolásig, majd lehűlés után ismét alapos mosás és ideiglenesen feltöltöttem sima vízzel, hogy haza tudjak jönni. Közbe hozta Fater a fagyállót meg a termosztátot is, de már rámsötétedett, meg egyébként is nagy élmény volt 3 fokban a jéghideg kútvízzel a havas jeges udvaron szórakozni, úgyhogy a móka többi része holnapra marad.

Link to comment
Megosztás:

A termosztátház alá ti milyen tömítőanyagot tettetek? Most ilyen szurokszagú zsírszerű fekete trutyi volt alatta. Piros sziló is jólesz oda?

Piros sziló? Ha olajálló, akkor jobb híján jó lesz az is :)

Én most egy ILYENRE ruháztam be. Iszonyat jó :) Valamelyik nap még cipősarkat is ragasztottam vele :)

Link to comment
Megosztás:

Piros sziló? Ha olajálló, akkor jobb híján jó lesz az is :)

Én most egy ILYENRE ruháztam be. Iszonyat jó :) Valamelyik nap még cipősarkat is ragasztottam vele :)

Én hengerfej felújításnál a legtöbb tömítésnél ilyet használtam és bevált! Nagyon jó cucc, csak ajánlani tudom mindenkinek :)

Link to comment
Megosztás:

Én hengerfej felújításnál a legtöbb tömítésnél ilyet használtam és bevált! Nagyon jó cucc, csak ajánlani tudom mindenkinek :)

Nah az jó :)

Én mondjuk szívtam a fogam amikor ki kellett fizetni az árát (majdnem 4k volt). De nem bántam meg :)

Link to comment
Megosztás:

Nah az jó :)

Én mondjuk szívtam a fogam amikor ki kellett fizetni az árát (majdnem 4k volt). De nem bántam meg :)

Ha nem hajlamos a beszáradásra akkor tényleg megérte!

Tegnap kénytelen voltam még elmenni tömítőanyagért, mert a sziló teljesen belekötött a műanyag hengerbe, pedig kb egy éve raktam össze vele a Mustangot és rendesen lelett zárva. A kutya meg örül neki mert jól pattog a betonon :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kb. 4 hónap telt el a csodálatos wahler termosztátra cserélés óta és véget is szakadt az idillnek. Nem értem mi a gond, tavaly olcsót vettem bele kb. 3-4 hónapot húzta ráfogtam, hogy olcsó azért adta meg magát. Most direkt megvettem a legdrágábbat, wahler márkát (ja bocsi a legdrágább a Calorstat by Vernet) és ez idáig tökéletes volt, most megint csak hűtőtakaróval éri el a ~75-80 fokot. Mi lehet a problém? Pont kifogtam egy selejtest vagy mi az isten?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Kb. 4 hónap telt el a csodálatos wahler termosztátra cserélés óta és véget is szakadt az idillnek. Nem értem mi a gond, tavaly olcsót vettem bele kb. 3-4 hónapot húzta ráfogtam, hogy olcsó azért adta meg magát. Most direkt megvettem a legdrágábbat, wahler márkát (ja bocsi a legdrágább a Calorstat by Vernet) és ez idáig tökéletes volt, most megint csak hűtőtakaróval éri el a ~75-80 fokot. Mi lehet a problém? Pont kifogtam egy selejtest vagy mi az isten?

Ennyit érnek. Amúgy pont néztem én is a wahlert. Mikor megvettem, megpróbáltam belefújni, hogy zár-e rendesen, és hát kicsit áttudtam rajta fújni(enyém házzal együtt van) és már akkor gyanakodtam hogy tuti nem éri majd el ezzel sem a 90et.. De viszont nekem nagyon jó. Haverom 99es x16szr astrájában van 88ezer km. Újonnan vették. Abban már 50ezer km óta soha nem megy fel a víz 70nél tovább.. Nyáron is 20-30percet kell legalább járatni alapjáraton(ha nem többet) hogy kapcsoljon a venti. Pedig abba még gyári van.. Érdekes dolgok ezek.

Link to comment
Megosztás:

Ennyit érnek. Amúgy pont néztem én is a wahlert. Mikor megvettem, megpróbáltam belefújni, hogy zár-e rendesen, és hát kicsit áttudtam rajta fújni(enyém házzal együtt van) és már akkor gyanakodtam hogy tuti nem éri majd el ezzel sem a 90et.. De viszont nekem nagyon jó. Haverom 99es x16szr astrájában van 88ezer km. Újonnan vették. Abban már 50ezer km óta soha nem megy fel a víz 70nél tovább.. Nyáron is 20-30percet kell legalább járatni alapjáraton(ha nem többet) hogy kapcsoljon a venti. Pedig abba még gyári van.. Érdekes dolgok ezek.

Igazából nekem még sosem kapcsolt a hűtő venti:D Ennyi erővel bőven elég az olcsót is megvenni. Kicsit húzós azért 3-4 havonta kidobni 6-7ezer forintokat termosztátra, mert az enyémbe ennyibe kerül, még akkor is ha olcsóbban hozzá tudok jutni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.