Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Ha utcára már nem akarod használni, akkor csövezés toronytól toronyig, komoly futómű, fék, hajtás, stb., stb...

Olcsó nem lesz. :rolleyes:

Elösször a kasztnit kell rendbe tennem sztem. Lehet manapság vhol javító elemeket kapni, vagy préseltetni kell? A csővezésre van vmi szabvány?

Link to comment
Megosztás:

Elösször a kasztnit kell rendbe tennem sztem. Lehet manapság vhol javító elemeket kapni, vagy préseltetni kell? A csővezésre van vmi szabvány?

Így van, a kasznit kell rendberakni, mielőtt csöveznéd.

Csövezésre tuti van valami szabvány, de sajnos ebben nem nagyon tudok segíteni, max annyit, hogy ha komolyan gondolod, akkor megadhatom egy ismerősöm telefonszámát. Ők a fiával szintén egy C20NE A Corsával versenyeznek, most csinálok nekik egy kívül-belül nagycsuklós, nagy, osztott féltengelyes lehajtást. De télen szerintem ők is átépítik C20XE-re, mert kevés az ereje.

Link to comment
Megosztás:

Ők a fiával szintén egy C20NE A Corsával versenyeznek, most csinálok nekik egy kívül-belül nagycsuklós, nagy, osztott féltengelyes lehajtást. De télen szerintem ők is átépítik C20XE-re, mert kevés az ereje.

Fú, az a futóműállító cumójuk nagyon komoly :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem hozzáértő szakiktól...... Van 1 egész jól megépitett corsa b C20NE-m F15WR-es váltóval.

lehet a közel jövőben vásárolnék bele 1 C20XE-t ha találok egyben lévő, nem szétiport donort. kérdésem az lenne mivel a váltót nemtalálom túl rövidnek.... ösze -öszelehet vele rakni de birná is-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem hozzáértő szakiktól...... Van 1 egész jól megépitett corsa b C20NE-m F15WR-es váltóval.

lehet a közel jövőben vásárolnék bele 1 C20XE-t ha találok egyben lévő, nem szétiport donort. kérdésem az lenne mivel a váltót nemtalálom túl rövidnek.... ösze -öszelehet vele rakni de birná is-e?

W-s váltók mind hosszúak.

Én a helyedben nem erőltetném ezt a C20XE vs. F15 kombinációt. Lehetséges megoldani, de át kell faragni hozzá a lendkereket és csak egy 1.6-os kuplungot fogsz tudni használni, ami elég gyenge szerintem egy 200Nm-es C20XE-nek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

W-s váltók mind hosszúak.

Én a helyedben nem erőltetném ezt a C20XE vs. F15 kombinációt. Lehetséges megoldani, de át kell faragni hozzá a lendkereket és csak egy 1.6-os kuplungot fogsz tudni használni, ami elég gyenge szerintem egy 200Nm-es C20XE-nek. :rolleyes:

Az NE-m is kis felujítás és átdogozás után 186nm 132Le-vel ezt bírja...igaz kevlár van fent de viszont CorsicaLET -es srác is elment vele így 80000-ret ilyen megoldással. pénz hiányában erre futná 1enlőre:( ... GSI-volt a kocsim annak a Sachs kuplungja lett +kevlározva ..Miben másabb a C20XE-enek az ecu és a kábelköteg bekötése az NE-hez képest?

Link to comment
Megosztás:

Maga a kábelezés nem igazán más, mint az NE-é, de ez persze nagyban függ a donor autótól és az évjárattól.

Nem értem, hogy miért olcsóbb egy kuplungot, lendkerekekt átfaragni, mint belógatni egy másik váltót, ami mellesleg olcsóbb, mint az F15-öd. :rolleyes:

Én tuti nem csinálnám, de hát mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál.

Még soha nem csináltam F13, F15-ös átépítést 2000-es motorral és nem is fogok. F16, F18, F20-hoz nem kell legalább faragni a lendkereket és én személy szerint inkább féltengelyt cserélek, mint lendkereket fúrkálok.

Ha viszont Laci így használta a Corsáját XE-vel, akkor ő tuti fog tudni segíteni neked. <_<

Link to comment
Megosztás:

Maga a kábelezés nem igazán más, mint az NE-é, de ez persze nagyban függ a donor autótól és az évjárattól.

Nem értem, hogy miért olcsóbb egy kuplungot, lendkerekekt átfaragni, mint belógatni egy másik váltót, ami mellesleg olcsóbb, mint az F15-öd. :rolleyes:

Én tuti nem csinálnám, de hát mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál.

Még soha nem csináltam F13, F15-ös átépítést 2000-es motorral és nem is fogok. F16, F18, F20-hoz nem kell legalább faragni a lendkereket és én személy szerint inkább féltengelyt cserélek, mint lendkereket fúrkálok.

Ha viszont Laci így használta a Corsáját XE-vel, akkor ő tuti fog tudni segíteni neked. :D

<_< szerdán nálam a 96-os XE..... az a kérdésem a kipörgésgátlót hogy tudom életre kelteni? abs-es a kocsim... elméletileg működhet b corsaban is? Sehol nemtalálok ezzel kapcsolatos dokumentumot vagy leirást:(......lendkerékre visszatérve c20xe kerékre 6 lyuk ami fogja a szerkezetet és kevlár azt meglátjuk... lacitól hozom szerdán ezt is! neki 1* sem csúszott meg elmondása szerint:) Gyári b GSI -m volt annak a hűtőjét használom...elfér mellette az xe leömlő? vagy kijebb kell rakni? köszönet az infókért

Link to comment
Megosztás:

<_< szerdán nálam a 96-os XE..... az a kérdésem a kipörgésgátlót hogy tudom életre kelteni? abs-es a kocsim... elméletileg működhet b corsaban is? Sehol nemtalálok ezzel kapcsolatos dokumentumot vagy leirást:(......lendkerékre visszatérve c20xe kerékre 6 lyuk ami fogja a szerkezetet és kevlár azt meglátjuk... lacitól hozom szerdán ezt is! neki 1* sem csúszott meg elmondása szerint:) Gyári b GSI -m volt annak a hűtőjét használom...elfér mellette az xe leömlő? vagy kijebb kell rakni? köszönet az infókért

Szerintem a gyári kipörgésgátlót jobb ha nem kelted életre mert elég fos megoldás....jobban jársz ha nem nyomsz annyi gázt. :D

A másik....a gyári lendkerék+a kevlár tárcsa sem biztos hogy jó párosítás Demó linkelt egy videót korábban emi igencsak elgondolkodtató. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a gyári kipörgésgátlót jobb ha nem kelted életre mert elég fos megoldás....jobban jársz ha nem nyomsz annyi gázt. <_<

A másik....a gyári lendkerék+a kevlár tárcsa sem biztos hogy jó párosítás Demó linkelt egy videót korábban emi igencsak elgondolkodtató. :rolleyes:

Az a szinter, a kevlárral nincs gond. :D

De a gyári kipörgésgátló tényleg nem jó semmire!

Link to comment
Megosztás:

Az a szinter, a kevlárral nincs gond. :rolleyes:

De a gyári kipörgésgátló tényleg nem jó semmire!

Van 2db dis-es kötegem az 1-ik kipörgés gátlós a másik nem! az ecu-t nem zavarja ha nincs jel a kipörgésgátló pillangóról?? mert akkor kihagyom! kellene 1 powercap vagy az x20xev-nek a gumi nyaka! tűzfal marad mert elfér csak a powercap- miatt kellene az aksi és a pollenszűrő között kivágni!!! de mivel nincs CAP ezért nemlessz egyenlőre..

érdekes fekete injector van a motoron?! kék és vajszítűek voltak csak nem? száma nem a c20ne-jé pedig arra hasonlít

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Hali! Érdekelnének ilyen kis trükkös esztétikai tunningok, ki egészítések! Ami viszonylag olcsó, de kicsit dob a kocsin, ami egyedibbé teszi, vagy esetleg valami kis hülyeség, amin lehet röhögni (vagy szédíteni csajt :) ) Pl: műszer fal ledesítése, stb,stb...

Ti milyeneket tudnátok mondani?Nekem pl 1-1 led világítja meg az első üléseknél a lábakat :D Úgy tudom ez annyira nem gyakori...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

CSENEL

Az NE-m is kis felujítás és átdogozás után 186nm 132Le-vel ezt bírja...

Hello érdekelne h sikerült ezt kihoznod a mociból , esetleg milyen költséggel járt?.Enyém is 115le 8V és ugy érzem h plusz 20 le böven ellég lenne.Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.