Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Létezik. A zöldkártyán mi van?

Na azt most hirtelen nemtudom, de holnap megnézem.

Megnéztem zöldkártyán: X14S2

elég rondán van írva, az X14 az tuti S alig kivehető bármi lehet, de N-nek nézni elég merész, a 2es pedig simán lehet Z, semmiképpen nem E.

Ez gáz, hogy sehova nemtudják normálisan ráírni.

Ez alapján a táblázat szerint logikusan gondolkodva NZ:

http://www.opel-magazin.hu/motor-adatok/1-...el-motorok.html

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon ajándék lenne ezen az áron, főleg ha a képen lévő összes cuccot adja.

Ja, csak most nagyon hóvége van, mert nemrég lett meg a fehérke...

Pedig szerintem ez lenne a következő lépés, mert picivel magasabb fordulaton már nem úgy gyorsul, mint ahogy szerintem tudna még és úgy tudom ez a levegőellátás miatt van elsősorban, mert gyárilag le van butítva az adó miatt.

Lehet, hogy kezdem kinőni a gépet? :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a RAM még 3 napig lesz fent eBayen, szerintem elég jól fel fog még szaladni az ára.

Losinak igaza van, nem fér el átalakítás nélkül (kalapács :D ) A Corsában, mert túlságosan hátralóg, felfelé nincs gond.

De ha rám hallgatsz, akkor hanyagolod a dolgot és félrerakod a pénzt egy XE-re! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, csak most nagyon hóvége van, mert nemrég lett meg a fehérke...

Pedig szerintem ez lenne a következő lépés, mert picivel magasabb fordulaton már nem úgy gyorsul, mint ahogy szerintem tudna még és úgy tudom ez a levegőellátás miatt van elsősorban, mert gyárilag le van butítva az adó miatt.

Lehet, hogy kezdem kinőni a gépet? :D :D :D

Ez most egy C20NE A corsa? Hol van róla infó?

Jól látom, hogy ebben a LEXMAUL-ban nincs hűtővízjárat? Vagy a gyáriban sincs? Nálam még van. Amúgy ezek a hosszú szívócsövek nem tudom mennyire lennének jók felül, de ha tényleg kalapálni kell akkor úgyis mindegy.

Tegyél bele egy szép tengelyt és felül is fog menni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a RAM még 3 napig lesz fent eBayen, szerintem elég jól fel fog még szaladni az ára.

Losinak igaza van, nem fér el átalakítás nélkül (kalapács :D ) A Corsában, mert túlságosan hátralóg, felfelé nincs gond.

De ha rám hallgatsz, akkor hanyagolod a dolgot és félrerakod a pénzt egy XE-re! :D :D

Lehet az lesz majd. Egyelőre bőven elég ez :lol:

Bár neked van vele személyes tapasztalatod én nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy rossz helyen nehezebb, főleg a corsában. Ha csak egyenesen kellene menni vele, akkor egyértelműen igen.

Kanyarodni? Az vajon mi...? :D

Link to comment
Megosztás:

Bár neked van vele személyes tapasztalatod én nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy rossz helyen nehezebb, főleg a corsában. Ha csak egyenesen kellene menni vele, akkor egyértelműen igen.

Lehet vele teljesen normálisan kanyarban menni, jó futóművel még sportosan is, csak túlzásba nem szabad esni, mondjuk akkor is csak szépen lassan elkezdi tolni kifelé az orrát, de akkor is még kezelhető marad.

Meg egyébként is, neki NE van a Corsájában, annak meg mindenképp egy XE a legjobb tuningja.

A súly így már adott, csak nem mindegy mit tud az a súly. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet vele teljesen normálisan kanyarban menni, jó futóművel még sportosan is, csak túlzásba nem szabad esni, mondjuk akkor is csak szépen lassan elkezdi tolni kifelé az orrát, de akkor is még kezelhető marad.

Meg egyébként is, neki NE van a Corsájában, annak meg mindenképp egy XE a legjobb tuningja.

A súly így már adott, csak nem mindegy mit tud az a súly. :lol:

Teljesen normálisan el lehet közlekedni az 1.2-es motorral is, kicsit sportosan meg 1.4-el vagy 1.6-al, csak nem szabad túlzásba esni és odaállni mindenki mellé a piroslámpánál. :sowwy:

Egy ilyen autóban egy 2.0-s motor már nem normális közlekedésre van, az itthoni úthálózat meg kanyargós ittott. Persze mindnekinek más az igénye. Ha ti kanyar előtt lassítani szerettek akkor jó, én újabban ott már gyorsítani szoktam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen normálisan el lehet közlekedni az 1.2-es motorral is, kicsit sportosan meg 1.4-el vagy 1.6-al, csak nem szabad túlzásba esni és odaállni mindenki mellé a piroslámpánál. :lol:

Egy ilyen autóban egy 2.0-s motor már nem normális közlekedésre van, az itthoni úthálózat meg kanyargós ittott. Persze mindnekinek más az igénye. Ha ti kanyar előtt lassítani szerettek akkor jó, én újabban ott már gyorsítani szoktam. :lol:

Azért nem kell azt hinni, hogy annyira kezelhetetlen egy 2000-es Corsa! :P

Vannak ismerőseim, akik a Nürnburgringen, vagy akár hegyen versenyeznek ilyenekkel és semmi bajuk velük. Az meg azért már jelentsen valamit! :lol:

Az enyém is nagyon jól megy kanyarokban, szerintem nagyon kevés helyen kellene lassítanom, ahol te még gázt tudsz adni, de ha mégis, a következő egyenesben behozom a lemaradást! :lol:

Ami biztos, hogy se egy Corsa, se egy Astra nem fog úgy kanyarban menni, mint pl egy Calibra normális futóművel, vagy épp egy E36 Coupe! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen normálisan el lehet közlekedni az 1.2-es motorral is, kicsit sportosan meg 1.4-el vagy 1.6-al, csak nem szabad túlzásba esni és odaállni mindenki mellé a piroslámpánál. :lol:

Egy ilyen autóban egy 2.0-s motor már nem normális közlekedésre van, az itthoni úthálózat meg kanyargós ittott. Persze mindnekinek más az igénye. Ha ti kanyar előtt lassítani szerettek akkor jó, én újabban ott már gyorsítani szoktam. :lol:

Szerintem egy 16SE vagy egy 20NE még teljesen jó. Tök jó, amikor van nyomaték és nem kell szétpörgetni az 1.4-est előzéskor. Az már más kérdés, hogy egy nagyobb motornál gyakrabban előz az ember :sowwy:

Az viszont biztos, hogy ha nincs a motor után húzva a futómű (meg természetesen a fékek), akkor kezelhetetlen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kell azt hinni, hogy annyira kezelhetetlen egy 2000-es Corsa! :P

Vannak ismerőseim, akik a Nürnburgringen, vagy akár hegyen versenyeznek ilyenekkel és semmi bajuk velük. Az meg azért már jelentsen valamit! :lol:

Az enyém is nagyon jól megy kanyarokban, szerintem nagyon kevés helyen kellene lassítanom, ahol te még gázt tudsz adni, de ha mégis, a következő egyenesben behozom a lemaradást! :lol:

Ami biztos, hogy se egy Corsa, se egy Astra nem fog úgy kanyarban menni, mint pl egy Calibra normális futóművel, vagy épp egy E36 Coupe! :sowwy:

Ok, nem akarok én a nagyok dolgába beleszólni, nem engem kell lehagyni. :P Csak ha képes egy ilyen corsa egyenesben lehagyni nagy autókat (márpedig képes), akkor ne kelljen kanyarban befékezni előttük. Ha azt mondod nem kell, akkor jó. Ez a versenyzős dolog például tényleg elég meggyőző, de azzal hogy mondtad hogy jó az nekem nem jelentett semmit. Nekem már elég sokszor volt jó a "kanyarképességem", de most például sokkal jobb mint két éve, viszont azt is tudom hogy bőven lehetne még mit tenni (ráadásul van még olyan is, amit normális keretek közt nem lehet).

Az utolsó mondattal nem feltétlen értek egyet. Attól függ mit tekintünk állandónak az adott autókban. :lol:

Hűtővizes szívócsöves kérdésre nem mondott senki semmit, pedig engem nagyon érdekelne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha a pillagószelepen lévő két kis vízcsőre gondolsz, akkor az nem kell feltétlenül, nálam az SEI-n gyárilag nem voltak bekötve, meg az XE-vel is úgy mentem elég sokáig, igazából állítólag csak nagy hidegben van jelentősége.

Nem arra gondoltam. Nálam a hengerfejből van két járat a szívósoröntvénybe vezetve. Hogy ezek ott össze vannak-e kötve vagy csak egy kis benyúlásuk van azt nem tudom. A Lexmaulnél nincs a hengerfej felőli részénél kiszélesítve az öntvény, így gondoltam nincs is rajta. A kérdés pedig az hogy a gyári szívósoröntvényen megtalálható-e.

A fojtószelepházon lévő nekem már régóta le van kötve. Hátrányát nem tapasztaltam, előnyét annál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.