Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Lehet, h a kapcsolókat, foncsorokat megviselné kicsit a történet... Nem hiszem, h a kétszeres áramerősséget, ill. hőterhelést panasz nélkül elviselnék, bár, ki tudja.. Valamint a legalitásról sem ejtettünk szót. Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Relézés, és már is jóó :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ezzel az a bajom, hogy ha ez működne, akkor vajon miért nem alakítják már gyárilag úgy ki a lökhárítót, hogy bizonyos tempónál a vadak számára riasztó hangot adjon ki? Biztosan jobban is nézne ki mint a 300Ft-os teszkós vackok... Szóval sztem csak szerencséd volt...

Azért nem rakják bele,mert az autógyáraknak nem érdeke,hogy ne pusztítsuk ki a vadállományt.Na meg a lakatosoknak is kell a meló:)Aztán lehet csak azért kerültek a vadak,mert hangos volt a kipufogó :)

"Több kollégában felmerült a kérdés, ha ez egy ilyen primitív szerkezettel elkerülhető lenne, akkor miért nem széria felszerelése minden autónak, vagy legalább extraként rendelhető lenne egyes csúcs modellekhez? Volt aki gazdasági oldalról közelítette meg a választ. Ha nincs vadkár, akkor a gyártó elesik a vadbalesetek után fellépő karosszéria elemek kereslete által generált bevételtől. De mi lenne a helyzet, ha bent lenne ez a védelem és mégis bekövetkezne a találkozás? Jönne a pereskedés? Ki tudná megfizetni a jobb ügyvédet? Lássuk be, hogy ebbe a “sufni tuningba” nem érdekelt a gyártó. Nem bizonyítható a hatásfoka és mindig lesz “öngyilkos” hajlamú vad, aki nem úgy viselkedik, ahogy mi emberek elvárnánk tőlük."

Link to comment
Megosztás:

Jaja. :D

Visszatérve a vadriasztóra, a gyárak érve (ha valóban az az ami fentebb zölddel ki van húzva) elég gyengének tűnik... nem kell nekem hogy garantálják azt hogy innentől minden vadat elkerülök, csak csendben alakítsanak ki egy ilyen vadriasztót a lökhárítóban, és ha beválik, akkor esetleg marketingszempontból hasznos lehet.

Elvégre fék is van minden autón, mégsem garantálja egy gyártó sem hogy eztán nem fogok nekimenni semminek... hányan pereskednének akkor hogy "volt fék, rá is tapostam, de sz@r az egész mert mégis meghalt a hülye gyalogos aki kiugrott elém..." Pedig annak bizonyított a hatékonysága.

Link to comment
Megosztás:

Holnap (jatt nélküli) műszaki.

Ma lemosom, hangolok a kézin, berakom Katit és ennyi.

Ilyenkor élvezem a rengeteg befektetett munka gyümölcsét :)

Kati nélkül jobban megy amúgy a Tied? :) Enyémből is kilehetne szedni. Ígyis-úgyis ultrafos magas a CO. A rosseb tudja, miért :D

Link to comment
Megosztás:

Jajj, hogy én milyen boldog vagyok!

Szétszedtem ma a hátsó fékeket mert a jó múltkorában gyanúsan nem bírtam megállni, és a kerekeket se blokkolni, pedig 175-ös télik vannak fent...

Erre hát látom hogy mindkét munkahenger elfosta magát. Ami alapvetően nem érdekelne, hisz fogyóeszköz, és ezek meg elég régiek már, csak hogy az anjya valagáért nem bírta volna már ki még ezt a két három hónapot míg át lesz építve tárcsásra.... GRRRRR. >:I

Mindezek mellett kint 7 litert eszik, ami a legutóbbi 11-es fogyihoz képest már baráti, de még mindig nem az eredeti 5.5-6 liter.

Plusz elkezdte a hülyeségét hogy a jobb hátsót nem zárja be, (nyitni nyitja) de nem mindig. kb 7 éve van bent a gyári központi.

A sárga foncsorok viszont eszméletlen jók. :D És ma végre kézbe vehettem a korábban megrendelt gyári wahler szóval wehrle nappali menetfény relét is. Erről is lesz majd poszt a blogon, ha kész kiteszem ide. De persze ezzel se megy minden zökkenőmentesen...

Link to comment
Megosztás:

Foltos matt fekete motorháztető, itt-ott horpadások, alapózóval javított küszöb, nyomokban rozsdafoltok, levert lökhárító. :)

Egyébként meg levehető kormány. Több tolvaj megmondta már hogy ha valamilyen masszívabb mechanikai védelemmel találkoznak, inkább otthagyják az autót, mert az elektronikai dolgokat seperc alatt ki tudják iktatni.

Egyébként meg ellophatatlan autó nincs, mert ott a tréler.

A riasztók, meg immobilizerek csak az alkalmi, illetve kezdő/béna tolvajok ellen hatásosak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.