Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Van egy hülye kérdésem. Behányt a váltóm, melegen beáll vészprogramba. Hibakód szerint hidraulika hiba. Szerelők szerint a tengelyen levő műanyag gyűrű törhetett el. Ennek a gyűrűnek van valami rendes neve ? Beleásnám magam a témába :D

Amúgy majd lekerül a váltó és megy a váltóshoz. Utána meglátjuk mit érdemes és mit nem.

nah ez a helyzet nálam is :

Nála itt volt a megoldás

Azért az a szűrőmosás kicsit erős...

Link to comment
Megosztás:

Azt a részét kihagynám én is :D Az a baj h pár év fórumozás után az ember már semmin sem csodálkozik :D

Csináltam egyszer egy olajcserét két öregasszony 120-as skodáján.Nem értették miért akarom kicserélni az olajszűrőt,mert az ő szerelőjük mindig csak kimosta benzinnel......... :D

Link to comment
Megosztás:

Megvan az eredmény : valóban az a műanyag karika tört el és amiatt ment el az olajnyomás. Bele is mart a váltóházba.

Szóval cserés lesz a váltóház, a fékszalag ( ha már szét van szedve) az összes tömítés ami van a váltóban kívül belül...jövőhéten kész is van.

Link to comment
Megosztás:

Megvan az eredmény : valóban az a műanyag karika tört el és amiatt ment el az olajnyomás. Bele is mart a váltóházba.

Szóval cserés lesz a váltóház, a fékszalag ( ha már szét van szedve) az összes tömítés ami van a váltóban kívül belül...jövőhéten kész is van.

Ez mibe fáj ha nem titok?30-ért már veszel egy AR25-ös vátót (ha egyáltalán az van benne) 2000 utáni autóból... A felújtás olyan vagy összejön vagy nem, legalábbis Mo.-on, bár ez privát vélemény.

Link to comment
Megosztás:

Ez mibe fáj ha nem titok?30-ért már veszel egy AR25-ös vátót (ha egyáltalán az van benne) 2000 utáni autóból... A felújtás olyan vagy összejön vagy nem, legalábbis Mo.-on, bár ez privát vélemény.

Ugyanez elmondható a bontott váltóról is. :D

Nekem egy hónapot bírt......

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez elmondható a bontott váltóról is. :D

Nekem egy hónapot bírt......

Aha, azért én jobban bízok egy 10 éves váltóban, ami nem volt megbontva és kipróbálható az erdeti autóban(nem 96-os darabra gondolok), mint egy Jóska - Pista Kft. által felújítottban. 1-ről tudok a környezetmben amihez hozzányúltak és konkrétan néhanapján random dobálja az automatik getriebe üzeneteket.

A motorom is azóta ciripel light-osan mióta a gépműhely hihetetlenül precíz szakemberei beladtak apait anyait, előtte hangja nem volt, ezen a téren mint a doxa tette a dolgát (pedig sérült dugattyú palást, sérült hengerfal). Persze lehet hogy csak én vagyok peches vagy bizalmatlan..nem lepne + utóbbi sem.

Persze mikor mondtam a naív gondolataimat bármelyiknek mit hogyan gondolnék, mit olvastam, hallottam, meg kérdezgetek (oké Ő a "szaki") akkor megkaptam az "Uram, 30 éve ezt csináljuk, Ön akarja megmondani hogyan???" , utólag mikor visszamentem és mutatom Neki akkor, már alázatosabbak volt, hát nem tudom, sose hallottam ilyet, hmm, hmm...ez nem miattunk van, de ha úgy gondolom vegyem ki azt szétkapják újra. Én meg erre magamba a jó anyukájára gondoltam, és arra, hogy a mamája szép combjain folyt volna inkább le a "mester".. :D

Link to comment
Megosztás:

Kb egy 100as lesz. bontott váltón gondolkoztam de elég lutri a dolog és cserélgetni sem olcsó a bontottakat. Ezt meg elvileg most átnézték és ami nem jó azt cserélik benne, tehát utána egy jó darabig nem lesz gond vele. Nagyon megbízható szerelőhöz vittem az autót aki a váltót olyan helyre vitte akivel már régóta dolgozik együtt. Ennél többet nem lehet tenni :D

Link to comment
Megosztás:

Kb egy 100as lesz. bontott váltón gondolkoztam de elég lutri a dolog és cserélgetni sem olcsó a bontottakat. Ezt meg elvileg most átnézték és ami nem jó azt cserélik benne, tehát utána egy jó darabig nem lesz gond vele. Nagyon megbízható szerelőhöz vittem az autót aki a váltót olyan helyre vitte akivel már régóta dolgozik együtt. Ennél többet nem lehet tenni :D

100 a bontott váltó? Nem sok az egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

És mi garantálja, hogy jó? Pont azért kérdeztem...

Nem értem mit nem értesz. Van nekem a jelenlegi váltóm amit kiszedtek a kocsiból. Elvitték a váltóshoz, az kicseréli amit kell ( váltóház, fékszalag, tömítések, gyűrűk kb egy 100as-ért- új alaktrészekkel kivéve a házat) Mást elvileg nem kell cserélni. Majd visszakerül a kocsiba ugyanez a váltó.....

Bontott váltót meg azért nem akarok mert jobban bízom abban ,hogy ez a felújítás többet ér. Amikor megvettem az autót ez a váltó is jó volt, de eltelt több mint 10.000 km és behányt. Mondjuk ha ki is lehet próbálni egy bontott váltót akkor se megfelelő körülmények közt. Azért el kéne menni a teszten is vagy 50 kmert szerintem. Ha meg berakok egy bontottat akkor is kell új szűrő, olaj, tömítés, munkadíj és ha nem lett jó akkor megint kezdhetem újra ami megint pénz....

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit nem értesz. Van nekem a jelenlegi váltóm amit kiszedtek a kocsiból. Elvitték a váltóshoz, az kicseréli amit kell ( váltóház, fékszalag, tömítések, gyűrűk kb egy 100as-ért- új alaktrészekkel kivéve a házat) Mást elvileg nem kell cserélni. Majd visszakerül a kocsiba ugyanez a váltó.....

Bontott váltót meg azért nem akarok mert jobban bízom abban ,hogy ez a felújítás többet ér. Amikor megvettem az autót ez a váltó is jó volt, de eltelt több mint 10.000 km és behányt. Mondjuk ha ki is lehet próbálni egy bontott váltót akkor se megfelelő körülmények közt. Azért el kéne menni a teszten is vagy 50 kmert szerintem. Ha meg berakok egy bontottat akkor is kell új szűrő, olaj, tömítés, munkadíj és ha nem lett jó akkor megint kezdhetem újra ami megint pénz....

OK, így kerek. A sajátodat újíttatod fel, nem lutrizol...

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit nem értesz. Van nekem a jelenlegi váltóm amit kiszedtek a kocsiból. Elvitték a váltóshoz, az kicseréli amit kell ( váltóház, fékszalag, tömítések, gyűrűk kb egy 100as-ért- új alaktrészekkel kivéve a házat) Mást elvileg nem kell cserélni. Majd visszakerül a kocsiba ugyanez a váltó.....

OK, így kerek. A sajátodat újíttatod fel, nem lutrizol...

No para, csak lusta volt visszaolvasni :lol: :D :P :lol: Ezért nem értette :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.